2020-01-26   05:14:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  17:18   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 19, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Agf Mix 1  2006  Agfs Svømmeafdeling            2:10.96   
  Nicolai N. H. Sørensen  2006      32.15        32.15   
  Villads Seneca  2006      32.31        1:04.46   
  Lucia Ruiz Gadegaard  2006      32.04        1:36.50   
  Karoline Hansfort  2006      34.46        2:10.96   
                     
Agf Mix 2  2006  Agfs Svømmeafdeling            2:13.09   
  Malthe Glent-Thule  2007      31.38        31.38   
  Karl B. Hansen  2006      34.32        1:05.70   
  Therese T. Kallestrup  2006      32.94        1:38.64   
  Marie Kromann Møller  2006      34.45        2:13.09   
                     
Isk Årgangsmix 1  2006  Ikast Svømmeklub            2:19.58   
  Laura Håkonsson  2006      31.13        31.13   
  Laura Snebang V. Jensen  2006      32.01        1:03.14   
  Bertram Knudsen  2006      38.60        1:41.74   
  Albert Olesen  2008      37.84        2:19.58   
                     
Odder Mini Mix  2006  Odder Svømmeklub            2:20.67   
  Angus Halle  2007      35.19        35.19   
  Kasper Lisberg  2007      37.37        1:12.56   
  Freja Obert  2006      34.75        1:47.31   
  Nanna Vestergård Johansen  2006      33.36        2:20.67   
                     
Aarhus Swim Mix 1  2006  Aarhus Swim            2:25.20   
  Tobias Tranberg Viskum  2006      35.01        35.01   
  Júlía Gúnnlaugsdóttri  2007      36.75        1:11.76   
  Vilfred Beedholm-Ebsen  2007      38.08        1:49.84   
  Frida Damm Thorsell  2007      35.36        2:25.20   
                     
Hsk Mix 1  2006  Herning Svømmeklub            2:30.77   
  Lasse Hjorth Jørgensen  2006      34.28        34.28   
  Liv Hjorth Jørgensen  2007      35.16        1:09.44   
  Laura Fjord Kristensen  2006      43.74        1:53.18   
  Mads Jeppesen  2006      37.59        2:30.77   
                     
Horsens 2  2006  Horsens Svømmeklub            2:31.82   
  Signe Kristensen  2006      32.51        32.51   
  Kirstine Sabroe Sørensen  2008      42.04        1:14.55   
  Mikkel Stenkjær Nissen  2007      37.52        1:52.07   
  Tobias Wemmelund  2006      39.75        2:31.82   
                     
Agf Mix 3  2006  Agfs Svømmeafdeling            2:32.06   
  Jonas S. H. Frederiksen  2006      37.60        37.60   
  Oscar F. J. Dencker  2006      37.90        1:15.50   
  Tilde N. H. Sørensen  2007      37.19        1:52.69   
  Frida Dalsgaard Hansen  2006      39.37        2:32.06   
                     
Isk Årgangsmix 2  2006  Ikast Svømmeklub            2:39.45   
  Katrine Bøeg Thormann  2006      31.21        31.21   
  Mille Christiansen  2006      44.78        1:15.99   
  Daniel Kristensen  2006      41.18        1:57.17   
  Zakarias L. Bjørn  2008      42.28        2:39.45   
                     
10  Horsens 3  2006  Horsens Svømmeklub            2:40.45   
  Filippa Juul Jensen  2007      38.85        38.85   
  Andrea Skjelmose  2007      20.03        58.88   
  Thor Aaskoven Jørgensen  2007      18.73        1:17.61   
  Anes Hajrovic  2008      1:22.84        2:40.45   
                     
Herning Piger  2006  Herning Svømmeklub            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Isk Årgangsmix 3  2006  Ikast Svømmeklub            DNS   
  Eline S. B. Kjærsgaard  2007                 
  Tuana Kasirga  2007                 
  Daniel Kristensen  2006                 
  Mads Grønbæk Østerby  2006              DNS   
                     
Hsc Årgang Mini Mix 1  2006  Holstebro Svømme Club            DSQ  Forkert årgang 
                     
Struer Mix  2006  Struer Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Lasse Klint Nielsen  2006      30.78        30.78   
                     
Aarhus Swim Mix 2  2006  Aarhus Swim            DSQ  forlader ikke bassin 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  17:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark