2020-01-21   02:21:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  11:57   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Julie Norman Ramer  2007  Aarhus Swim    51.07  1:46.59  2:42.33    3:37.85   
Andrea Skjelmose  2007  Horsens Svømmeklub    48.67  1:47.51  2:46.06    3:41.54   
Cathrine Grønhøj  2007  Horsens Svømmeklub    49.69  1:50.08  2:51.26    3:51.37   
Eline S. B. Kjærsgaard  2007  Ikast Svømmeklub    54.06  1:55.24  2:58.80    4:00.27   
Frida Olesen  2008  Struer Svømmeklub    55.50  1:59.59  3:05.79    4:08.88   
Emilie Sloth Lauritsen  2008  Struer Svømmeklub    1:05.32  2:17.48  3:29.75    4:40.36   
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maria Lysgaard  2006  Aarhus Swim    44.48  1:33.38  2:22.12    3:09.67   
Elea Amalie Poulsen  2006  Silkeborg Svømmeklub    45.71  1:35.95  2:25.37    3:12.52   
Karoline Hansfort  2006  Agfs Svømmeafdeling    46.30  1:36.48  2:27.18    3:16.23   
Mille Dahl Lindholm  2006  Holstebro Svømme Club    44.59  1:34.47  2:26.42    3:17.07   
Caroline Marx  2006  Odder Svømmeklub    45.31  1:35.62  2:27.92    3:21.32   
Marie Bertram  2006  Aarhus Swim    46.17  1:38.23  2:31.32    3:22.40   
Dagmar Keller  2006  Aarhus Swim    50.52  1:47.13  2:44.63    3:38.95   
Mille Christiansen  2006  Ikast Svømmeklub    53.33  1:51.35  2:50.30    3:46.61   
Klara Brinch Dyrløv  2006  Viborg Svømme Klub    1:02.55  2:13.30  3:27.46    4:39.17   
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mette Holstein  2005  Silkeborg Svømmeklub    38.12  1:19.07  1:59.58    2:41.43   
Ida Emilie Hindberg  2005  Agfs Svømmeafdeling    40.72  1:25.46  2:12.52    2:58.03   
Sofie Dyg Holme  2005  Ikast Svømmeklub    41.56  1:25.99  2:11.94    2:58.27   
Maja Fjordside Jensen  2005  Holstebro Svømme Club    43.52  1:32.50  2:21.48    3:08.76   
Silke Maria Pjengaard  2005  Silkeborg Svømmeklub    45.02  1:34.58  2:23.34    3:11.35   
Louise Lauridsen  2005  Herning Svømmeklub    43.59  1:33.31  2:24.14    3:13.97   
Karoline Andersen Krabbe  2005  Holstebro Svømme Club            DSQ  tyvstart 
Sofie Reinholdt Andreasen  2005  Viborg Svømme Klub            DSQ  ej samt. bev. 75m 
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    38.20  1:22.09  2:05.11    2:44.76   
Cathrine Birkebæk  2004  Agfs Svømmeafdeling    38.92  1:22.26  2:07.69    2:52.49   
Sarah Carugati  2004  Agfs Svømmeafdeling    41.96  1:29.26  2:16.47    3:02.86   
Lea Kjær Kristensen  2004  Viborg Svømme Klub    42.22  1:29.70  2:17.36    3:05.64   
Majken Haarup  2004  Viborg Svømme Klub    43.07  1:30.91  2:19.82    3:07.82   
Selma Skipper  2004  Viborg Svømme Klub    43.53  1:33.69  2:24.94    3:13.31   
Julia Vestergaard  2004  Odder Svømmeklub    47.81  1:42.73  2:37.09    3:31.13   
Karoline Thagård Jakobsen  2004  Struer Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Amalie Nielsen  2003  Viborg Svømme Klub    37.82  1:19.92  2:00.59    2:42.89   
Smilla Bruun Christensen  2001  Agfs Svømmeafdeling    38.87  1:22.94  2:07.26    2:50.51   
Julia Harpøth  2002  Viborg Svømme Klub    39.61  1:22.69  2:09.23    2:54.41   
Naya Høgholt Sejr  2003  Agfs Svømmeafdeling    40.73  1:24.12  2:09.90    2:56.10   
Julie B. Andersen  2002  Ikast Svømmeklub    43.79  1:33.10  2:25.31    3:18.61   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  11:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark