Resultater for Arena Lyngby Open 2019 Stadion
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2019 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:15 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2019 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: SparNord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 26.13 | ||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 27.03 | ||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.49 | ||||||
3 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Farum Svømmeklub | 27.49 | ||||||
5 | Sara Westholm | 2001 | Team West | 27.74 | ||||||
6 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 27.86 | ||||||
7 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 27.92 | ||||||
8 | Andrea Paaske | 2001 | A6 | 27.97 | ||||||
8 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.97 | ||||||
10 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen | 28.01 | ||||||
11 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 28.23 | ||||||
12 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.29 | ||||||
13 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.51 | ||||||
13 | Linn Thid | 2003 | Team West | 28.51 | ||||||
15 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen | 28.68 | ||||||
16 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.74 | ||||||
17 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 28.75 | ||||||
18 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.78 | ||||||
19 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | A6 | 28.83 | ||||||
19 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.83 | ||||||
21 | Linn Rosenius | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 28.86 | ||||||
22 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.98 | ||||||
23 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | GTI | 28.99 | ||||||
23 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.99 | ||||||
25 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.00 | ||||||
26 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.02 | ||||||
27 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 29.03 | ||||||
28 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim | 29.05 | ||||||
29 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.21 | ||||||
30 | Sofia Henningsson | 2004 | Team West | 29.22 | ||||||
31 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.25 | ||||||
32 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.26 | ||||||
33 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen | 29.34 | ||||||
34 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 29.40 | ||||||
35 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 29.44 | ||||||
36 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 29.45 | ||||||
37 | Moa Bergdahl | 2003 | Team West | 29.48 | ||||||
38 | Caroline Veggerby | 2003 | VAT Copenhagen | 29.50 | ||||||
39 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 29.52 | ||||||
40 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.54 | ||||||
41 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.59 | ||||||
42 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 29.69 | ||||||
43 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 29.71 | ||||||
44 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 29.72 | ||||||
45 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.79 | ||||||
46 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.82 | ||||||
47 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 29.84 | ||||||
48 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 29.87 | ||||||
49 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.88 | ||||||
50 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.96 | ||||||
51 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 29.99 | ||||||
52 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.04 | ||||||
53 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 30.06 | ||||||
54 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 30.08 | ||||||
55 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.09 | ||||||
56 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.20 | ||||||
57 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 30.23 | ||||||
58 | Tove Lindén | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 30.30 | ||||||
59 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.31 | ||||||
60 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim | 30.34 | ||||||
61 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | GTI | 30.35 | ||||||
62 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.37 | ||||||
63 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 30.41 | ||||||
63 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 30.41 | ||||||
65 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 30.44 | ||||||
66 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | VAT Copenhagen | 30.47 | ||||||
67 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 30.48 | ||||||
68 | Tufva Alexandersson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 30.53 | ||||||
69 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.62 | ||||||
70 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.65 | ||||||
71 | Anne Sofie Devantier | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 30.68 | ||||||
72 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.84 | ||||||
73 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.86 | ||||||
74 | Aurora Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 30.87 | ||||||
74 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.87 | ||||||
76 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | GTI | 30.93 | ||||||
77 | Thea Greco | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 31.01 | ||||||
78 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 31.06 | ||||||
79 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.10 | ||||||
80 | Sara Nyqvist | 2003 | Team West | 31.11 | ||||||
81 | Lærke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 31.12 | ||||||
82 | Caroline Mathiesen | 2001 | VAT Copenhagen | 31.15 | ||||||
83 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.22 | ||||||
84 | Stella Warborn | 2003 | Team West | 31.26 | ||||||
85 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.50 | ||||||
85 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svømmeklub | 31.50 | ||||||
87 | Line Thode Møller | 2004 | Farum Svømmeklub | 31.52 | ||||||
88 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.55 | ||||||
89 | Mathilde Svendsen | 2004 | GTI | 31.56 | ||||||
90 | Freja Møller | 2004 | A6 | 31.66 | ||||||
91 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.72 | ||||||
92 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 31.77 | ||||||
93 | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 31.84 | ||||||
94 | Saga Evertsson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 31.92 | ||||||
95 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 31.93 | ||||||
96 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.95 | ||||||
97 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 32.05 | ||||||
98 | Laura Kristensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.10 | ||||||
99 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.13 | ||||||
99 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 32.13 | ||||||
101 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 32.25 | ||||||
102 | Mathilde Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 32.31 | ||||||
103 | Sigrid Argenius | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 32.41 | ||||||
104 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.48 | ||||||
105 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.38 | ||||||
106 | Laura Møller Sørensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.02 | ||||||
107 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.52 | ||||||
108 | Elsa Bergelin | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 34.87 | ||||||
- | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Liva Buchholt Johansen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maya Ehlers Hansen | 2004 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 18 januar 2019 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:15 |