2021-11-30   07:17:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Årgang Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 15.30

Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  DM-K rgang    Udskriftsdato  01 februar 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:42   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 februar 2019         
 
 
Lb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006    674  32.34  1:09.31  1:47.57    2:27.02   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:46.87                 
                     
Mia West  2006    631  32.52  1:09.51  1:48.77    2:30.30   
  Esbjerg Svmmeklub  2:48.70                 
                     
Malu Melody Christensen  2006    564  33.97  1:12.33  1:53.80    2:36.02   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:38.15                 
                     
Zoe Overby Traberg  2006    535  35.16  1:15.19  1:56.91    2:38.76   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:43.43                 
                     
Alma Mller-Ern  2006    524  34.06  1:14.09  1:57.28    2:39.85   
  Vallensbk IF Af 1939  2:57.53                 
                     
Julie Liv Madsen  2006    517  33.28  1:11.86  1:54.16    2:40.63   
  Greve Svmmeklub  2:44.75                 
                     
Nicole Damhj Andersen  2006    492  35.93  1:16.57  2:00.04    2:43.27   
  Greve Svmmeklub  2:52.01                 
                     
Lucia Ruiz Gadegaard  2006    482  35.04  1:16.49  1:59.85    2:44.45   
  Agfs Svmmeafdeling  3:04.08                 
                     
Klara-Sofie Bollmann  2006    480  34.74  1:15.80  1:59.86    2:44.58   
  Kge Svmmeklub  2:58.35                 
                     
10  Katrine Beg Thormann  2006    479  34.52  1:14.58  1:57.93    2:44.77   
  Ikast Svmmeklub  2:45.87                 
                     
11  Liva la Cour  2006    473  35.02  1:16.67  2:02.76    2:45.47   
  Gentofte Svmme Klub  3:09.56                 
                     
12  Caroline Rygaard Hansen  2006    471  34.53  1:15.42  1:59.45    2:45.65   
  Solrd Svmmeklub  2:48.72                 
                     
13  Liva Gottorp Srensen  2006    463  35.83  1:20.28  2:05.14    2:46.60   
  Vest-Brndby  3:10.24                 
                     
14  Agnete Boelt  2006    455  34.08  1:15.83  2:00.67    2:47.61   
  Sigma Swim Allerd  2:49.90                 
                     
15  Sara Kaarup Andersen  2006    454  37.18  1:19.87  2:03.16    2:47.66   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:05.36                 
                     
16  Marie Elster  2006    414  37.50  1:22.09  2:07.38    2:52.97   
  Lyngby Svmmeklub  3:08.91                 
                     
17  Sofie Amalie Krag  2006    412  36.33  1:21.36  2:07.94    2:53.28   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:56.05                 
                     
18  Silje Mathiasen  2006    391  38.05  1:24.05  2:10.13    2:56.33   
  SVM Korsr  3:03.42                 
                     
19  Anna E.e. Balle  2006    389  38.04  1:23.75  2:10.62    2:56.63   
  Gentofte Svmme Klub  3:11.27                 
                     
20  Andrea Nhr Petersen  2006    382  37.40  1:22.21  2:10.63    2:57.57   
  Kge Svmmeklub  3:09.17                 
                     
21  Kamma Rasmussen  2006    368  35.55  1:21.78  2:13.58    2:59.93   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:56.74                 
                     
22  Laura Cecilie Salling  2006    358  39.05  1:25.73  2:15.09    3:01.58   
  Lyngby Svmmeklub  3:05.12                 
                     
23  Mathilde Holm Villadsen  2006    356  38.32  1:24.85  2:13.64    3:01.80   
  Solrd Svmmeklub  3:00.68                 
                     
24  Karoline R. Frederiksen  2006    343  34.59  1:20.02  2:11.55    3:04.18   
  Esbjerg Svmmeklub  3:10.42                 
                     
25  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    338  38.61  1:25.18  2:15.15    3:05.00   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:58.74                 
                     
26  Silje Lyse Legaard  2006    303  39.53  1:26.08  2:18.12    3:11.98   
  Hillerd Svmmeklub  3:11.57                 
                     
27  Jaqueline Haack  2006    287  39.66  1:31.87  2:25.70    3:15.44   
  Solrd Svmmeklub  3:09.18                 
                     
Ane Christensen  2006              DSQ  SW8.3asyk ben ef100m 
  Kolding SK  3:10.09                 
                     
 
Lb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Nrgaard Frost  2005    770  31.93  1:08.08  1:44.37    2:20.66   
  Aalborg Svmmeklub  2:30.06                 
                     
Cecilie Care Helmark  2005    769  32.25  1:08.93  1:44.44    2:20.73   
  Gentofte Svmme Klub  2:26.66                 
                     
Amalie Wichmann Larsen  2005    669  32.01  1:09.33  1:47.87    2:27.39   
  Kge Svmmeklub  2:35.71                 
                     
Kristine Nilsson Norby  2005    643  32.98  1:12.19  1:50.38    2:29.39   
  Gentofte Svmme Klub  2:27.32                 
                     
Cecilie Nrgaard Frost  2005    638  33.45  1:11.13  1:50.70    2:29.77   
  Aalborg Svmmeklub  2:39.22                 
                     
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    635  34.34  1:12.15  1:51.38    2:29.99   
  Herlev Svmning  2:40.60                 
                     
Emilie Hostrup Sahlberg  2005    625  33.23  1:09.70  1:48.76    2:30.78   
  Ringsted Svmme Klub  2:36.80                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005    599  32.42  1:10.87  1:51.04    2:32.93   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:33.37                 
                     
Louise Sunesen  2005    585  33.94  1:13.63  1:53.57    2:34.11   
  Viborg Svmme Klub  2:36.98                 
                     
10  Josephine Frederiksen  2005    568  34.25  1:13.40  1:53.76    2:35.63   
  Svmmeklubben Syd  2:38.47                 
                     
11  Matilde Schmidt-Lund  2005    566  33.73  1:12.12  1:52.79    2:35.83   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:35.67                 
                     
12  Liva Lund Hansen  2005    565  32.90  1:10.65  1:51.42    2:35.93   
  Vallensbk IF Af 1939  2:35.35                 
                     
13  Laura Vedel Larsen  2005    562  33.71  1:13.07  1:54.42    2:36.18   
  Swim Team Neptun  2:41.91                 
                     
14  Karoline Prang Andersen  2005    558  33.03  1:13.63  1:56.10    2:36.62   
  Hobro Svmmeklub  2:45.20                 
                     
15  Alberte Kreiser-Petersen  2005    547  33.56  1:14.19  1:56.22    2:37.63   
  Gentofte Svmme Klub  2:44.84                 
                     
16  Thea Mikkelsen  2005    541  34.48  1:14.08  1:56.03    2:38.25   
  Glostrup Svmmeklub  2:43.94                 
                     
17  Ida Marie Platzer  2005    528  33.17  1:12.26  1:54.85    2:39.46   
  Sllerd Svmmeklub  2:36.91                 
                     
18  Mille Vester-Christensen  2005    473  34.32  1:14.18  1:57.75    2:45.47   
  Sllerd Svmmeklub  2:46.01                 
                     
19  Iben Ebdrup Norling  2005    467  34.44  1:16.73  2:02.44    2:46.14   
  Vrlse Svmmeklub  2:50.30                 
                     
20  Liv Salhauge  2005    467  37.09  1:19.52  2:03.24    2:46.18   
  Svmmeklubben Triton Ballerup  2:46.63                 
                     
21  Natascha Packert-Frandsen  2005    467  36.43  1:19.30  2:03.63    2:46.20   
  Vest-Brndby  2:52.04                 
                     
22  Maya Krogh Brnnicke  2005    449  32.62  1:12.94  2:00.59    2:48.34   
  Kge Svmmeklub  2:52.07                 
                     
23  Malene Reynolds  2005    440  36.41  1:18.69  2:03.71    2:49.50   
  Ringsted Svmme Klub  2:50.28                 
                     
24  Sofie Lykke Petersen  2005    439  34.59  1:17.63  2:04.85    2:49.61   
  Roskilde Svmning  2:42.98                 
                     
25  Emilie Moberg  2005    386  37.84  1:22.87  2:10.02    2:57.09   
  Vejle Svmmeklub  2:50.73                 
                     
26  Esther Haudrum Larsen  2005    381  37.56  1:22.30  2:09.30    2:57.72   
  Vrlse Svmmeklub  2:55.12                 
                     
27  Andrea Holm Srensen  2005    381  36.53  1:20.46  2:08.03    2:57.78   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:54.60                 
                     
28  Elida Thornsen  2005    375  36.79  1:22.42  2:10.93    2:58.69   
  SVM Korsr  2:49.39                 
                     
Kathrine E. Larsen  2005              DNF   
  Lyngby Svmmeklub  2:50.39                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 februar 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner