2021-12-06   07:22:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Årgang Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 15.30

Resultat Lb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K rgang    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:50   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 februar 2019         
 
 
Lb 8, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Kvik K2 Drenge  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            1:52.62   
  Rasmus Warberg  2004      27.50        27.50   
  Oscar Kroos  2004      33.08        1:00.58   
  Mathias Christensen  2004      27.00        1:27.58   
  Casper Puggaard  2005      25.04        1:52.62   
                     
Drenge Aarhus Swim  2004  Aarhus Swim            1:53.36   
  Lucas Rosenborg  2004      31.06        31.06   
  Frederik Lindholm  2004      30.33        1:01.39   
  Viktor Lei Lamberg  2004      27.23        1:28.62   
  Mads Mikkelsen  2004      24.74        1:53.36   
                     
Sigma 1  2004  Sigma Swim            1:53.40   
  Alexander Vergereau  2004      28.10        28.10   
  Mads Liechti  2004      32.10        1:00.20   
  William lshj  2004      27.23        1:27.43   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      25.97        1:53.40   
                     
Gti 1  2004  GTI            1:54.79   
  Nicolai D. B. Hansen  2004      30.39        30.39   
  Alexander Marcus Englev  2004      31.74        1:02.13   
  Nicklas Plank  2004      27.24        1:29.37   
  Oscar Isberg  2004      25.42        1:54.79   
                     
Helsingr Drenge  2004  Helsingr Svmmeklub            1:54.94   
  Valdemar Menck Nielsen  2005      28.44        28.44   
  Eigil Sigfusson  2004      31.77        1:00.21   
  Lucas T. Mortensen  2004      28.07        1:28.28   
  Bjrn Cramer Hansen  2004      26.66        1:54.94   
                     
Gsc Drenge 1  2004  Gladsaxe Svmmeklub            1:56.19   
  Anders Junker  2005      30.36        30.36   
  Robert E Falborg Pedersen  2005      32.85        1:03.21   
  Niels Krogh-Olsen  2004      27.58        1:30.79   
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      25.40        1:56.19   
                     
A6 Drenge 1  2004  A6            1:57.70   
  Julius Svarrer  2005      30.24        30.24   
  Anders K. Kortegaard  2004      31.06        1:01.30   
  Noah Tranum  2004      29.32        1:30.62   
  Frederik Lund Hirsbak  2004      27.08        1:57.70   
                     
Aalborg Drenge 1  2004  Aalborg Svmmeklub            1:57.81   
  Sebastian Jacobsen  2004      30.01        30.01   
  Asgar Knakkergaard  2004      33.61        1:03.62   
  Christoffer P. Voldbjerg  2005      28.44        1:32.06   
  Morten H. Kobbelgaard  2005      25.75        1:57.81   
                     
Tilted Bombers  2004  Gentofte Svmme Klub            1:57.87   
  Oskar Luckow Larsen  2004      29.72        29.72   
  Laurits Boserup  2005      33.19        1:02.91   
  Valdemar Birn-Bringgaard  2004      28.73        1:31.64   
  August Arup Neergaard  2005      26.23        1:57.87   
                     
10  Vat  2004  VAT Copenhagen            1:58.21   
  Jeppe Kjr  2004      30.80        30.80   
  Matias Munkholm  2004      32.27        1:03.07   
  Sebastian Rendlev  2005      29.70        1:32.77   
  Andreas Stampe Dalgaard  2004      25.44        1:58.21   
                     
11  Vs Drenge  2004  Viborg Svmme Klub            1:59.12   
  Mads Peter Hansen  2004      27.74        27.74   
  Kasper Henriksen  2004      34.67        1:02.41   
  Andreas Weis Kallese  2004      28.61        1:31.02   
  Tobias Jakobsen  2005      28.10        1:59.12   
                     
12  Agf Drenge  2004  Agfs Svmmeafdeling            1:59.38   
  Linus Folke Jensen  2004      28.99        28.99   
  Viggo Lind Toustrup  2005      36.11        1:05.10   
  Anders Sanggaard  2005      28.05        1:33.15   
  Sren Have  2004      26.23        1:59.38   
                     
13  Thisted Drenge  2004  Thisted Svmmeklub            1:59.64   
  Gustav Hansen  2004      29.07        29.07   
  Asger Mathiasen  2004      35.32        1:04.39   
  Sebastian Jrgensen  2005      27.84        1:32.23   
  Viktor Enevold Srensen  2004      27.41        1:59.64   
                     
14  H2Odense Drenge  2004  H2Odense            2:00.39   
  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005      33.04        33.04   
  Christoffer R.s. Pedersen  2004      33.48        1:06.52   
  Mads Juul Henriksen  2004      27.14        1:33.66   
  Jonathan Nejmann  2004      26.73        2:00.39   
                     
15  Hs Ronnie  2004  Hrsholm Svmmeforening            2:01.07   
  Sebastian Hviid Larsen  2004      31.36        31.36   
  Illia Bulba  2005      32.72        1:04.08   
  Lucas Kaav  2004      28.95        1:33.03   
  Oscar Svensson  2005      28.04        2:01.07   
                     
16  Esbjerg Drenge  2005  Esbjerg Svmmeklub            2:01.40   
  Carl Clausen  2005      33.16        33.16   
  Elias Marius Elsgaard  2004      30.94        1:04.10   
  Anders Mose  2004      30.98        1:35.08   
  Mathias Marbk Nielsen  2004      26.32        2:01.40   
                     
17  Herlev Tryharders  2004  Herlev Svmning            2:01.61   
  Gabriel Elmedyb  2004      31.18        31.18   
  Emil Kruse Enemrke  2005      33.21        1:04.39   
  Mathias Lindgaard  2004      29.43        1:33.82   
  Jeppe Bayer Christensen  2005      27.79        2:01.61   
                     
18  Gsc Drenge 2  2004  Gladsaxe Svmmeklub            2:02.13   
  Frederik Stender-Petersen  2005      30.86        30.86   
  Nicholas H. Hansen  2005      34.51        1:05.37   
  William Bog Andersen  2005      29.13        1:34.50   
  Vincent Matras  2005      27.63        2:02.13   
                     
19  Sigma 2  2004  Sigma Swim            2:02.24   
  Jonathan Beck  2004      30.81        30.81   
  Tobias Rosengaard  2005      32.34        1:03.15   
  Theodor Wernberg Lvgreen  2005      31.63        1:34.78   
  Oliver Lassen  2005      27.46        2:02.24   
                     
20  Frederikssund Energy  2004  Frederikssund Svmmeklub            2:03.33   
  Lau Lykke Wennicke  2004      31.93        31.93   
  Victor Dyrhauge  2004      36.83        1:08.76   
  Lucas Nielsen  2004      28.45        1:37.21   
  Bertram Olesen  2005      26.12        2:03.33   
                     
21  Hillerd Drengene  2004  Hillerd Svmmeklub            2:04.77   
  Morten Lindblom Andersen  2005      32.13        32.13   
  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005      38.64        1:10.77   
  Thor Majvig Mogensen  2004      27.32        1:38.09   
  Louie Uldall  2005      26.68        2:04.77   
                     
22  Triton Drenge  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:05.79   
  Silas Waterval  2004      30.50        30.50   
  Frederik Taubert Lgager  2004      35.80        1:06.30   
  Philip Rindum  2005      32.27        1:38.57   
  Bertram Grn Brandelev  2004      27.22        2:05.79   
                     
23  Aalborg Drenge 2  2004  Aalborg Svmmeklub            2:05.82   
  Mikkel K. Kristensen  2005      33.33        33.33   
  Joost Rijkhoff  2004      33.93        1:07.26   
  Inas Ilic  2005      32.49        1:39.75   
  Casper Johannesen  2004      26.07        2:05.82   
                     
24  Hvidovre Medley Herrer  2004  Hvidovre Svmmeklub            2:06.80   
  Anton Rytter Bech  2005      33.85        33.85   
  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004      34.09        1:07.94   
  Marius Kjr Hoelgaard  2004      29.85        1:37.79   
  Bertram T. Aunsholm  2004      29.01        2:06.80   
                     
25  Vg17 Drenge  2004  VG 17            2:07.02   
  Anton Skov Grell  2004      33.40        33.40   
  Theodor Mller  2005      38.34        1:11.74   
  Anders Thgersen  2005      29.95        1:41.69   
  Daniel Bornhft Nielsen  2004      25.33        2:07.02   
                     
Sllerd Drenge  2005  Sllerd Svmmeklub              Akut syg 
  Julian Birch  2004                 
  Alexander Halken  2005                 
  Marius Lundsteen Brndum  2005                 
  Alfred Balslev Jrgensen  2004                 
                     
Hovedstadens Drenge  2004  Hovedstadens Svmmeklub            DSQ  SW10.11tyvstart 
  Mads Mller  2005      30.75        30.75   
                     
Sk-Syd Drenge  2004  Svmmeklubben Syd            DSQ  SW10.14ej forlad ban 
  Tobias Bjrnsteen  2005      32.82        32.82   
  Tue Vestergaard Jrs  2004      33.31        1:06.13   
                     
Vejle Drenge  2004  Vejle Svmmeklub            DSQ  SW10.14ej forlad ban 
  Thor Majgrd  2005      32.64        32.64   
  Peter Kvorning Mikkelsen  2004      34.53        1:07.17   
                     
Vikinger  2005  Roskilde Svmning            DSQ  SW10.11tyvstart 
  Pelle Colmorten  2004      31.17        31.17   
  Carl-Emil Echardt  2005      30.82        1:01.99   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  10:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner