2022-01-28   23:19:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Årgang Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 14.30

Resultat Lb 21 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 21 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  DM-K rgang    Udskriftsdato  02 februar 2019   
  Stvne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:54   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion & H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  01 februar 2019         
 
 
Lb 21, 4x200m IM Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m      Opnet  Status 











 
Hovedstadens Piger A  2005  Hovedstadens Svmmeklub            9:56.63   
  Jasmin Egeskov Andersen  2005      1:09.44  2:27.39      2:27.39   
  Falka Tind  2006      1:10.38  2:30.49      4:57.88   
  Rebecca Petersen  2005      1:09.87  2:29.99      7:27.87   
  Coco Li Fuhrmann  2006      1:09.92  2:28.76      9:56.63   
                     
Aalborg Piger 1  2005  Aalborg Svmmeklub            10:00.48   
  Mathilde Bager  2005      1:12.17  2:29.44      2:29.44   
  Cecilie Nrgaard Frost  2005      1:11.91  2:32.36      5:01.80   
  Camilla Nrgaard Frost  2005      1:12.51  2:33.15      7:34.95   
  Karoline Kjelstrup  2006      1:11.61  2:25.53      10:00.48   
                     
Ssk Piger 1  2005  Silkeborg Svmmeklub            10:04.92   
  Amalie Tolderlund  2005      1:12.68  2:34.14      2:34.14   
  Sarah Froberg Pedersen  2006      1:13.88  2:36.10      5:10.24   
  Annabella Marie Lauritzen  2005      1:09.98  2:28.94      7:39.18   
  Mette Holstein  2005      1:11.30  2:25.74      10:04.92   
                     
Vat  2005  VAT Copenhagen            10:07.57   
  Schastine Skifter Tabor  2005      1:08.06  2:22.24      2:22.24   
  Emilie Hartvig-Olsen  2006      1:15.62  2:38.25      5:00.49   
  Hannah B. Pedersen  2005      1:12.90  2:33.61      7:34.10   
  Cille Kirketerp  2005      1:15.17  2:33.47      10:07.57   
                     
Gentofte Stars  2005  Gentofte Svmme Klub            10:09.29   
  Alba Mantoni  2006      1:12.67  2:36.75      2:36.75   
  Cecilie Care Helmark  2005      1:08.40  2:26.11      5:02.86   
  Kristine Nilsson Norby  2005      1:07.65  2:28.13      7:30.99   
  Liva la Cour  2006      1:14.67  2:38.30      10:09.29   
                     
Esbjerg Piger  2005  Esbjerg Svmmeklub            10:12.25   
  Amanda Busk Olesen  2005      1:13.51  2:31.90      2:31.90   
  Mia West  2006      1:09.24  2:27.79      4:59.69   
  Marie Jensen  2005      1:16.45  2:41.55      7:41.24   
  Sofie A. Wolf  2006      1:10.74  2:31.01      10:12.25   
                     
A6 Piger 1  2005  A6            10:21.13   
  Silja Brage  2005      1:12.53  2:30.81      2:30.81   
  Ronja K. S. Josephsen  2005      1:16.97  2:37.77      5:08.58   
  Mille Frydendahl  2006      1:14.16  3:07.72      8:16.30   
  SIF Bramm  2006      1:28.50  2:04.83      10:21.13   
                     
Vg17 Piger  2005  VG 17            10:26.39   
  Natascha Packert-Frandsen  2005      1:17.18  2:38.23      2:38.23   
  Thea Mikkelsen  2005      1:13.29  2:34.95      5:13.18   
  Ella Gohr Metz  2005      1:15.81  2:35.47      7:48.65   
  Liva Gottorp Srensen  2006      1:16.83  2:37.74      10:26.39   
                     
Hovedstadens Piger B  2005  Hovedstadens Svmmeklub            10:28.34   
  Malu Melody Christensen  2006      1:12.74  2:39.77      2:39.77   
  Zoe Overby Traberg  2006      1:16.56  2:38.58      5:18.35   
  Matilde Schmidt-Lund  2005      1:13.06  2:35.18      7:53.53   
  Ana Rosa Kragh  2005      1:14.87  2:34.81      10:28.34   
                     
10  Agf Piger  2005  Agfs Svmmeafdeling            10:28.50   
  Lucia Ruiz Gadegaard  2006      1:14.69  2:41.49      2:41.49   
  Ida Emilie Hindberg  2005      1:13.98  2:35.13      5:16.62   
  Malou Sejr  2005      1:08.87  2:28.72      7:45.34   
  Johanne V. Futtrup  2005      1:11.57  2:43.16      10:28.50   
                     
11  Gti Piger  2005  GTI            10:31.09   
  Elisabeth Augusta Englev  2006      1:14.67  2:39.43      2:39.43   
  Annika Britt Larsen  2005      1:11.24  2:33.52      5:12.95   
  Julie Liv Madsen  2006      1:12.30  2:36.43      7:49.38   
  Sabrina Meldgaard Pej  2006      1:15.05  2:41.71      10:31.09   
                     
12  H2Odense Pige  2005  H2Odense            10:36.19   
  Esther Ellegaard Nielsen  2005      1:13.52  2:41.79      2:41.79   
  Agnete Habermann  2005      1:16.69  2:37.66      5:19.45   
  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      1:14.13  2:42.65      8:02.10   
  Naja Frgemann  2006      1:14.48  2:34.09      10:36.19   
                     
13  Aalborg Piger 2  2005  Aalborg Svmmeklub            10:38.00   
  Laura S. Olesen  2005      1:12.95  2:39.68      2:39.68   
  Stine Mejdahl  2005      1:14.94  2:39.11      5:18.79   
  Jazmin Jensen  2005      1:15.09  2:39.81      7:58.60   
  Caroline Lrke Hyltoft  2006      1:15.05  2:39.40      10:38.00   
                     
14  Lyngby Royal Girls  2005  Lyngby Svmmeklub            10:49.56   
  Victoria Wiingaard  2006      1:20.71  2:52.06      2:52.06   
  Mathilde Severs  2006      1:13.58  2:32.48      5:24.54   
  Alma Olivarius  2005      1:13.93  2:40.07      8:04.61   
  Emily Reuter  2006      1:20.81  2:44.95      10:49.56   
                     
15  Sigma 1  2005  Sigma Swim            10:51.30   
  Andrea Lindberg Vede  2006      1:16.98  2:40.53      2:40.53   
  Catrine Porsdal  2005      1:14.67  2:42.46      5:22.99   
  Camilla Porsdal  2005      1:17.61  2:44.52      8:07.51   
  Isabella Ludvigsen  2005      1:16.43  2:43.79      10:51.30   
                     
16  Piger Aarhus Swim  2005  Aarhus Swim            10:58.81   
  Nanna Langvad  2005      1:13.86  2:36.71      2:36.71   
  Maria Lysgaard  2006      1:24.49  2:50.53      5:27.24   
  Marie Bertram  2006      1:19.65  2:44.95      8:12.19   
  Anne Katrine Dige  2006      1:17.70  2:46.62      10:58.81   
                     
17  Sunswim 1  2005  Solrd Svmmeklub            11:00.08   
  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005      1:18.20  2:42.09      2:42.09   
  Caroline Rygaard Hansen  2006      1:19.50  2:43.41      5:25.50   
  Mathilde Holm Villadsen  2006      1:19.79  2:46.01      8:11.51   
  Jaqueline Haack  2006      1:21.63  2:48.57      11:00.08   
                     
18  Kge Piger 2  2005  Kge Svmmeklub            11:00.50   
  Andrea Nhr Petersen  2006      1:20.59  2:45.98      2:45.98   
  Julie Brix stergaard  2006      1:15.22  2:39.98      5:25.96   
  Annette Toft  2006      1:22.03  2:48.94      8:14.90   
  Anna Hjorth Christensen  2006      1:19.04  2:45.60      11:00.50   
                     
19  Hg Piger  2005  Herlufsholm Svmmeklub            11:02.68   
  Mie Ankersen  2006      1:16.04  2:45.28      2:45.28   
  Frederikke B. Hansen  2005      1:17.00  2:42.41      5:27.69   
  Andrea Holm Srensen  2005      1:19.48  2:50.53      8:18.22   
  Laura Meyer  2006      1:18.71  2:44.46      11:02.68   
                     
20  Vejle Piger  2005  Vejle Svmmeklub            11:10.79   
  Mille Holmberg  2006      1:27.22  2:56.72      2:56.72   
  Sophia Jochumsen  2006      1:19.64  2:50.18      5:46.90   
  Emilie Moberg  2005      1:17.58  2:44.54      8:31.44   
  Ann-Katrine Windfeld  2006      1:15.49  2:39.35      11:10.79   
                     
21  Vrlse Piger  2005  Vrlse Svmmeklub            11:11.74   
  Iben Ebdrup Norling  2005      1:18.90  2:47.27      2:47.27   
  Signe Holm Hansen  2005      1:16.32  2:45.24      5:32.51   
  Amalie Helfelt  2006      1:22.31  2:56.05      8:28.56   
  Esther Haudrum Larsen  2005      1:14.70  2:43.18      11:11.74   
                     
22  Gsc Piger 1  2005  Gladsaxe Svmmeklub            11:26.51   
  Maja Damkjr Bartels  2006      1:24.31  2:52.17      2:52.17   
  Bianca Roos  2006      1:20.57  2:51.27      5:43.44   
  Maria Claudia S. Hansen  2006      1:25.14  2:58.42      8:41.86   
  Henriette Roos  2006      1:18.16  2:44.65      11:26.51   
                     
23  Hillerd Tserne  2005  Hillerd Svmmeklub            11:35.99   
  Silje Lyse Legaard  2006      1:23.55  2:59.82      2:59.82   
  Athena Haugsted Pihl  2006      1:17.98  2:53.85      5:53.67   
  Olivia Cruse  2005      1:22.30  2:50.23      8:43.90   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      1:21.45  2:52.09      11:35.99   
                     
Herlev Flaming Flamingos  2005  Herlev Svmning            DSQ  SW7.1.fl flyb700m 
  Signe Eie  2005      1:17.30  2:47.18      2:47.18   
  Josephine Thomsen  2005      1:11.93  2:35.42      5:22.60   
  Kaja Waag Kallese  2005      1:17.44  2:45.95      8:08.55   
                     
Kge Piger 1  2005  Kge Svmmeklub            DSQ  SW9.4afsl mav700m 
  Amalie Wichmann Larsen  2005      1:10.31  2:29.32      2:29.32   
  Maya Krogh Brnnicke  2005      1:12.61  2:38.71      5:08.03   
  Klara-Sofie Bollmann  2006      1:14.03  2:38.88      7:46.91   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 februar 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner