2023-01-27   18:35:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Saltis-Cup 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Saltis Cup 2018    Utskriftsdatum  04 november 2018   
  Tvlingsort  Saltsjbaden    Utskriftstid  16:07   
  Arrangr  Saltsjbadens IF Simning         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  04 november 2018         
 
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    30.52        1:02.29   
Lucas Vainio  2004  Sdertrns Simsllskap    30.57        1:03.38   
Alvin Hamzehnejad  2004  Sdertrns Simsllskap    31.56        1:05.45   
Artjoms Ponomarjov  2004  Solna Sundbyberg SS 04    31.10        1:05.52   
Isak Ekman  2004  Sdertrns Simsllskap    31.34        1:05.81   
Axel Hallenborg  2004  Saltsjbadens Idrottsfrening    32.09        1:06.26   
Adrian Hellberg  2005  Sprvgen Simfrening    32.20        1:07.14   
Gevork Sarkisyants  2004  Stockholmspolisens IF SF    31.79        1:08.33   
Albin Wullt  2005  Tyres Simsllskap    33.45        1:10.35   
10  Gustav sbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    34.87        1:12.15   
11  Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    34.58        1:12.58   
12  Filip Hgglund  2004  Sdertrns Simsllskap    34.77        1:12.93   
13  Felix Norlin  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    35.55        1:13.65   
14  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    36.01        1:13.87   
15  Mikail Arslan  2005  Stockholmspolisens IF SF    35.40        1:13.95   
16  Manfred Brnstrm  2005  Skuru Idrottsklubb    36.05        1:13.98   
17  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04    36.70        1:17.61   
18  Ricardo Daniel Kosiec-Gomez  2005  Saltsjbadens Idrottsfrening    37.62        1:17.71   
19  Jakob Fridsell  2005  Solna Sundbyberg SS 04    36.53        1:19.98   
20  Emil Johanson  2005  Sdertrns Simsllskap    37.06        1:20.07   
21  Felix Wensmark  2005  Sprvgen Simfrening    36.76        1:20.15   
22  Alvin Johansson  2005  Solna Sundbyberg SS 04    38.95        1:20.70   
23  Leo Brehmer  2005  Skuru Idrottsklubb    39.15        1:21.31   
24  Simon Alveskr Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    39.70        1:23.46   
25  Mikael Lanestrand  2005  Skuru Idrottsklubb    41.45        1:26.82   
26  Elliot Ytterholm  2005  Skuru Idrottsklubb    43.78        1:32.29   
John Strm  2004  Sprvgen Simfrening            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    29.91        1:02.28   
Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    29.98        1:02.86   
Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    31.05        1:05.56   
Aydin Sahifi  2002  Sprvgen Simfrening    30.32        1:05.68   
Joel Herlitz  2003  Skuru Idrottsklubb    34.48        1:13.40   
Noa Sigfelt  2003  Sdertrns Simsllskap    34.62        1:13.50   
Alvar Jon  2003  Botkyrka-Rnninge Simsllskap    40.28        1:31.76   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Hgglund  1999  Sdertrns Simsllskap    29.26        1:01.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 november 2018 
Licensierad till: Saltsjbadens Idrottsfrening  Utskriftstid  16:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner