2023-03-30   11:13:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Saltis-Cup 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Saltis Cup 2018    Utskriftsdatum  04 november 2018   
  Tvlingsort  Saltsjbaden    Utskriftstid  16:32   
  Arrangr  Saltsjbadens IF Simning         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  04 november 2018         
 
 
Gren 20, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alice Jeansson  2008  Solna Sundbyberg SS 04            40.37   
Emma Johanson  2008  Sdertrns Simsllskap            40.95   
Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjbadens Idrottsfrening            43.14   
Moa Forsgren  2008  Sdertrns Simsllskap            43.60   
Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            47.49   
Ofelia strm  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            48.32   
Lilly Dorch Juliusson  2009  Sdertrns Simsllskap            52.00   
Emelie Stasiak  2009  Sdertrns Simsllskap            57.49   
Alma Brorson  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Annie Donaldsson  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Cathlin Bohlin  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Elin Borgman  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Felicia Tiippana-Henriksson  2008  Tyres Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            33.82   
Filippa Hanikat  2007  Sdertrns Simsllskap            34.20   
Vera Popova  2006  Turebergs Simklubb            36.07   
Meja Johansson  2006  Stockholmspolisens IF SF            36.66   
Nellie Thofelt  2006  Stockholmspolisens IF SF            36.96   
Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            37.03   
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            38.48   
Juni Stenbacka  2007  Sdertrns Simsllskap            39.03   
Ellinor Eldh  2006  Sdertrns Simsllskap            39.04   
10  Elisia Berg  2006  Skuru Idrottsklubb            39.66   
11  Julia Marklund  2006  Turebergs Simklubb            39.84   
12  Sara Wattad  2006  Stockholmspolisens IF SF            40.20   
13  Elise Karlsson  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            40.90   
14  Alva Qvist  2006  Sdertrns Simsllskap            41.56   
15  Asta Revster  2007  Solna Sundbyberg SS 04            42.04   
16  Emilia Lingman  2006  Solna Sundbyberg SS 04            42.19   
17  Anna Eklf  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            42.43   
18  Olivia Bck  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            42.50   
19  Wilma Danielsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            43.32   
20  Mimmi Nordstrm Renlund  2007  Botkyrka-Rnninge Simsllskap            44.05   
21  Boel Araskog  2007  Skuru Idrottsklubb            44.34   
22  Emma Klingh  2006  Solna Sundbyberg SS 04            44.40   
23  Aurora Pinho  2006  Skuru Idrottsklubb            45.08   
24  Julia Rodriguez Rms  2007  Skuru Idrottsklubb            45.21   
25  Teresa Giocoli  2007  Sdertrns Simsllskap            45.31   
26  Mia Subotic  2007  Sdertrns Simsllskap            45.40   
27  Clementina Orsi  2006  Stockholmspolisens IF SF            45.62   
28  Ellen Bystedt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            45.67   
29  Iris Flykt-Rosn  2007  Skuru Idrottsklubb            45.71   
30  Lilian Holfve  2007  Turebergs Simklubb            46.06   
31  Molly Alveskr Lundfeldt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            46.08   
32  Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            46.80   
33  Chanel Matilainen  2007  Sdertrns Simsllskap            47.43   
34  Lea Rosenholm  2006  Sprvgen Simfrening            47.51   
35  Sofia Palmqvist  2007  Sdertrns Simsllskap            47.63   
36  Esther Hammes  2006  Solna Sundbyberg SS 04            48.94   
37  Anna Malmring  2006  Sprvgen Simfrening            49.06   
38  Lotta Lande  2007  Sdertrns Simsllskap            49.54   
39  Elisa Olsson  2007  Stockholmspolisens IF SF            52.00   
40  Elise Blomstrm  2006  Solna Sundbyberg SS 04            52.43   
41  Alice Blomqvist  2006  Skuru Idrottsklubb            53.52   
42  Tina Najafzadeh  2006  Turebergs Simklubb            53.58   
43  Felica Wadell  2006  Solna Sundbyberg SS 04            55.55   
44  Julia Hellberg  2007  Sprvgen Simfrening            56.95   
45  Adriana Hamzehnejad  2007  Sdertrns Simsllskap            58.26   
46  Isabelle Lindstedt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            1:02.13   
Alice Sjdn-Sikstrm  2006  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
Sabina Mihalache  2007  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 november 2018 
Licensierad till: Saltsjbadens Idrottsfrening  Utskriftstid  16:32 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner