2020-04-01   08:13:25
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Märsky-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Jakso 2

Document
Results
Märsky Uinnit 2019
Organizer:
Place: HSS
Pool: 50m Competition Date: Jun 7, 2019 to Jun 7, 2019
Event 10, 100m Rintauinti Naiset 15 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Helmi Lehtonen 2004 Järvenpään Uintiklubi +0.63 531 1:19.18
50m: 36.66
100m: 1:19.18
(42.52)
2 Greta Beszteri 2004 Helsingfors Simsällskap +0.76 508 1:20.32 +1.14
50m: 37.34
100m: 1:20.32
(42.98)
3 Ellen Kettunen 2005 Cetus Espoo +0.75 504 1:20.54 +1.36
50m: 38.28
100m: 1:20.54
(42.26)
4 Viola Karismaa 2005 Porin Uimaseura +0.90 459 1:23.08 +3.90
50m: 40.01
100m: 1:23.08
(43.07)
5 Essi Loponen 2004 Simmis Wanda +0.75 456 1:23.29 +4.11
50m: 39.52
100m: 1:23.29
(43.77)
6 Maija Hinkkala 2005 Riihimäen Uimaseura +0.82 441 1:24.19 +5.01
50m: 39.51
100m: 1:24.19
(44.68)
7 Elina Ryynänen 2005 Simmis Wanda +0.80 437 1:24.50 +5.32
50m: 40.19
100m: 1:24.50
(44.31)
8 Senni Partanen 2004 Mikkelin Uimaseura +0.79 430 1:24.93 +5.75
50m: 40.24
100m: 1:24.93
(44.69)
9 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo +0.76 421 1:25.56 +6.38
50m: 40.75
100m: 1:25.56
(44.81)
10 Meri Luoma 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.73 396 1:27.30 +8.12
50m: 40.95
100m: 1:27.30
(46.35)
11 Ariel Julienne Jämsen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.85 390 1:27.77 +8.59
50m: 41.72
100m: 1:27.77
(46.05)
12 Dina Sadojevic Jelacik 2004 Cetus Espoo +0.73 373 1:29.04 +9.86
50m: 41.78
100m: 1:29.04
(47.26)
13 Saara Raulos 2005 Cetus Espoo +0.74 357 1:30.35 +11.17
50m: 42.19
100m: 1:30.35
(48.16)
14 Minttu Huhtahaara 2005 Swimming Jyväskylä +0.76 355 1:30.56 +11.38
50m: 42.61
100m: 1:30.56
(47.95)
15 Susanna Ryynänen 2006 Simmis Wanda +0.97 354 1:30.65 +11.47
50m: 42.69
100m: 1:30.65
(47.96)
16 Anna Lehmusvaara 2005 Simmis Wanda +0.71 337 1:32.08 +12.90
50m: 43.78
100m: 1:32.08
(48.30)
17 Jasmine Errehani 2004 Simmis Wanda +0.84 333 1:32.45 +13.27
50m: 42.58
100m: 1:32.45
(49.87)
18 Beata Koroknay-Pál 2004 Cetus Espoo +0.79 330 1:32.72 +13.54
50m: 43.50
100m: 1:32.72
(49.22)
19 Matilda Nyberg 2004 Helsingin Uimarit +0.68 313 1:34.38 +15.20
50m: 43.79
100m: 1:34.38
(50.59)
20 Sanni Toppinen 2005 Kuopion Uimaseura +0.71 312 1:34.51 +15.33
50m: 43.82
100m: 1:34.51
(50.69)
21 Pihla Mättö 2005 Kuopion Uimaseura +0.71 309 1:34.83 +15.65
50m: 42.76
100m: 1:34.83
(52.07)
22 Milja Aarnivuo 2005 Simmis Wanda +0.86 308 1:34.92 +15.74
50m: 43.65
100m: 1:34.92
(51.27)
23 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi +0.68 272 1:38.86 +19.68
50m: 45.55
100m: 1:38.86
(53.31)
24 Katarina Kobycheva 2004 Cetus Espoo +0.71 253 1:41.30 +22.12
50m: 46.74
100m: 1:41.30
(54.56)
25 Malla Kostiainen 2006 Cetus Espoo +0.62 229 1:44.76 +25.58
50m: 48.07
100m: 1:44.76
(56.69)
26 Viivi Olkkonen 2005 Cetus Espoo +0.89 167 1:56.37 +37.19
50m: 54.15
100m: 1:56.37
(1:02.22)
- Anna Bernards 2005 Helsingfors Simsällskap DNS
- Ronja Nevanko 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit DNS
- Aino Emilia Hankala 2005 Simmis Wanda DNS
Event official at: 8.6.2019 19:06:15
Event 10, 100m Rintauinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ida Hulkko 1998 TaTu Tampere +0.69 831 1:08.19
50m: 31.88
100m: 1:08.19
(36.31)
2 Laura Lahtinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.75 710 1:11.86 +3.67
50m: 33.56
100m: 1:11.86
(38.30)
3 Siiri Einiö 2003 Gladius Kirkkonummi +0.73 696 1:12.33 +4.14
50m: 33.62
100m: 1:12.33
(38.71)
4 Aida Pasma 2003 Riihimäen Uimaseura +0.72 650 1:14.03 +5.84
50m: 34.75
100m: 1:14.03
(39.28)
5 Rebekka Luoto 2003 Raision Urheilijat +0.74 636 1:14.56 +6.37
50m: 35.10
100m: 1:14.56
(39.46)
6 Sohvi Nenonen 1999 Cetus Espoo +0.77 615 1:15.38 +7.19
50m: 35.23
100m: 1:15.38
(40.15)
7 Janna Appelberg 2001 Helsingfors Simsällskap +0.75 604 1:15.86 +7.67
50m: 36.33
100m: 1:15.86
(39.53)
8 Nelli Ohvo 2001 Cetus Espoo +0.78 594 1:16.27 +8.08
50m: 35.41
100m: 1:16.27
(40.86)
9 Cindy Palm 2003 Cetus Espoo +0.71 525 1:19.45 +11.26
50m: 36.68
100m: 1:19.45
(42.77)
10 Emma Johansson 2003 Cetus Espoo +0.74 501 1:20.71 +12.52
50m: 38.72
100m: 1:20.71
(41.99)
11 Roosa Lehtola 2001 Helsingfors Simsällskap +0.73 493 1:21.16 +12.97
50m: 37.11
100m: 1:21.16
(44.05)
12 Aino Kontiainen 2002 Uinti Hyvinkää +0.75 487 1:21.49 +13.30
50m: 38.18
100m: 1:21.49
(43.31)
13 Lotta Aho 1999 Hämeenlinnan Uimaseura +0.75 485 1:21.59 +13.40
50m: 37.58
100m: 1:21.59
(44.01)
14 Anni Savolainen 2002 Cetus Espoo +0.78 449 1:23.69 +15.50
50m: 39.60
100m: 1:23.69
(44.09)
15 Matilda Lonka 2003 Kouvolan Uimarit +0.72 433 1:24.72 +16.53
50m: 40.06
100m: 1:24.72
(44.66)
16 Hilla Kuuva 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.78 423 1:25.37 +17.18
50m: 40.12
100m: 1:25.37
(45.25)
17 Niina Roiko-Jokela 2001 Swimming Jyväskylä +0.68 414 1:26.00 +17.81
50m: 40.12
100m: 1:26.00
(45.88)
18 Milla-lotta Tapanainen 2003 Cetus Espoo +0.82 406 1:26.58 +18.39
50m: 40.81
100m: 1:26.58
(45.77)
19 Kreetta Uusitalo 2003 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.74 402 1:26.87 +18.68
50m: 41.07
100m: 1:26.87
(45.80)
20 Cinja Åvist 2003 Nurmijärven Uinti +0.71 394 1:27.44 +19.25
50m: 39.66
100m: 1:27.44
(47.78)
21 Veera Laakkonen 2003 Kampuksen Plaani +0.80 391 1:27.68 +19.49
50m: 41.57
100m: 1:27.68
(46.11)
22 Aino Lehtinen 2001 Cetus Espoo +0.79 374 1:28.97 +20.78
50m: 42.66
100m: 1:28.97
(46.31)
23 Marleen Mikk 2002 Cetus Espoo +0.76 344 1:31.47 +23.28
50m: 42.45
100m: 1:31.47
(49.02)
24 Emma Sevenius 2002 Nurmijärven Uinti +0.78 182 1:52.96 +44.77
50m: 54.57
100m: 1:52.96
(58.39)
- Tanja Ruohoniemi 1995 Cetus Espoo DNS
Event official at: 8.6.2019 19:06:15
2019-06-08 19:06:33 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Helsingfors Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner