2022-12-08   02:53:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2018-2019 & SUSS, Borlänge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 26/1 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.50)

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP 2 2018-2019 Borlnge    Utskriftsdatum  26 januari 2019   
  Tvlingsort  Borlnge    Utskriftstid  10:20   
  Arrangr  Borlnge Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  26 januari 2019         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 r 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2002  Eskilstuna Simklubb    30.71  1:04.36  1:37.66    2:10.49   
Wilma Wennerberg  2001  Eskilstuna Simklubb    31.30  1:05.64  1:40.72    2:16.37   
Emma Larsson  2002  Borlnge Simsllskap    31.98  1:07.00  1:43.28    2:18.85   
Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    32.17  1:07.64  1:43.70    2:19.42   
Emelie Widhe  2001  Strngns Simklubb    32.66  1:09.12  1:45.39    2:21.89   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    33.07  1:08.82  1:46.02    2:22.96   
Maja Edring  2002  Gvle Simsllskap    37.11  1:19.71  2:05.39    2:51.82   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 r 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Jobs  2003  Falu Simsllskap    31.07  1:06.08  1:41.77    2:17.45   
Elsa Staaf  2003  Strngns Simklubb    30.75  1:05.15  1:41.17    2:17.86   
Felicia Maultasch  2003  Eskilstuna Simklubb    31.36  1:08.38  1:46.05    2:22.49   
Anna Jnsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.48  1:09.47  1:47.39    2:23.68   
Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsllskap    38.29  1:22.68  2:10.92    2:58.98   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 r 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Lindgren  2004  Falu Simsllskap    30.85  1:04.77  1:39.14    2:13.82   
Filippa Eklund  2004  Sderhamns Simsllskap    31.48  1:06.64  1:42.77    2:19.56   
Tyra Strmbom  2004  Sderhamns Simsllskap    32.00  1:07.66  1:44.76    2:20.01   
Saga Borker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.67  1:08.83  1:46.04    2:22.24   
Frida Florn  2004  Gvle Simsllskap    31.76  1:08.45  1:47.15    2:25.51   
Juni Rogstrm  2004  Gvle Simsllskap    32.77  1:10.02  1:48.42    2:26.30   
Matilda Nilsson  2004  Harns Skutskr Simsllskap    34.67  1:16.30  1:57.50    2:38.12   
Nathalie Stigenberg  2004  Gvle Simsllskap    35.07  1:16.09  2:00.61    2:45.27   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 r 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Logander  2005  Strngns Simklubb    31.15  1:06.73  1:44.18    2:19.04   
My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    33.30  1:10.33  1:48.57    2:25.67   
Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    33.80  1:14.40  1:55.53    2:34.10   
Ida Furustrm  2005  Sderhamns Simsllskap    35.54  1:16.83  1:58.74    2:38.17   
Vera Romin  2005  Strngns Simklubb    35.25  1:15.89  1:57.92    2:38.93   
Lisa Holfve  2005  Gvle Simsllskap    36.19  1:18.79  2:03.43    2:47.02   
Linna Magnusson  2005  Eskilstuna Simklubb    39.56  1:23.11  2:09.81    2:53.15   
Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsllskap    40.76  1:29.64  2:18.47    3:01.63   
Sanna Hrnell  2005  Borlnge Simsllskap    42.94  1:35.33  2:28.83    3:18.43   
Ida Karlsson  2005  Sderhamns Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 r 
Sponsor: UGP 2 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Junia Eklund  2006  Sderhamns Simsllskap    32.51  1:08.86  1:46.93    2:22.19   
Sara Strmse  2006  Falu Simsllskap    33.68  1:12.28  1:50.62    2:28.91   
Olivia Nystrm  2006  Borlnge Simsllskap    32.73  1:10.73  1:51.43    2:31.52   
Saga Andersson  2006  Sderhamns Simsllskap    34.25  1:14.52  1:55.40    2:34.37   
Agnes Edvinsson  2006  Harns Skutskr Simsllskap    33.72  1:12.89  1:54.60    2:35.33   
Emelie Runarsson  2006  Sderhamns Simsllskap    35.61  1:16.84  1:58.11    2:36.96   
Emma Frlin  2006  Falu Simsllskap    36.73  1:17.33  1:59.67    2:41.90   
Stina Hedlund Loman  2006  Gvle Simsllskap    35.22  1:16.30  2:00.03    2:43.08   
Hanna Frank  2006  Falu Simsllskap    36.06  1:19.63  2:02.85    2:44.86   
10  Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena    37.41  1:20.82  2:05.61    2:49.69   
11  Linn Biller  2006  Sderhamns Simsllskap    37.20  1:19.86  2:05.03    2:49.71   
12  Tindra Brgrd  2006  Simklubben Ena    37.76  1:22.65  2:09.08    2:54.40   
13  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsllskap    39.72  1:26.07  2:13.14    2:58.84   
14  Carolin Zetterberg  2006  Falu Simsllskap    42.59  1:31.30  2:22.72    3:08.53   
15  Ronja Nordlund  2006  Gvle Simsllskap    42.07  1:31.54  2:24.23    3:17.08   
Elise Kck  2006  Vansbro AIK Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  26 januari 2019 
Licensierad till: Borlnge Simsllskap  Utskriftstid  10:20 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner