2019-11-21   00:34:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Borås Speedo Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag kl 09.00

Document
Resultat
Borås Speedo Meet 2019
Arrangör:
Plats: Borås Simarena Simklubben Elfsborg och Speedo
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 feb 2019 till den 24 feb 2019
Gren 7, 200m Medley Herrar - Final
Sponsor: Borås Simarena
Öppen 2:06.56 Adam Paulsson SK Elfsborg SWE 2017-12-31
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tor Leander 1999 Simklubben Neptun +0.74 671 2:10.21
50m: 28.51
100m: 1:02.63
(34.12)
150m: 1:38.66
(36.03)
200m: 2:10.21
(31.55)
2 Anton Steindl 2000 Jönköpings Simsällskap +0.63 596 2:15.39 +5.18
50m: 27.22
100m: 1:02.02
(34.80)
150m: 1:42.65
(40.63)
200m: 2:15.39
(32.74)
3 Erik Stensson 2002 Värnamo Simsällskap +0.75 578 2:16.79 +6.58
50m: 27.94
100m: 1:03.11
(35.17)
150m: 1:43.25
(40.14)
200m: 2:16.79
(33.54)
4 Oskar Johansson 1993 Kungsbacka Simsällskap +0.75 574 2:17.11 +6.90
50m: 29.25
100m: 1:05.76
(36.51)
150m: 1:45.33
(39.57)
200m: 2:17.11
(31.78)
5 Igor Blagojevic 2000 Karlskoga Simförening +0.72 560 2:18.27 +8.06
50m: 29.12
100m: 1:06.51
(37.39)
150m: 1:46.31
(39.80)
200m: 2:18.27
(31.96)
6 Erik Nicklasson 1998 Jönköpings Simsällskap +0.68 549 2:19.20 +8.99
50m: 28.46
100m: 1:05.61
(37.15)
150m: 1:46.87
(41.26)
200m: 2:19.20
(32.33)
7 Petter Cyrén 1996 Linköpings Allmänna SS +0.72 548 2:19.25 +9.04
50m: 29.44
100m: 1:08.05
(38.61)
150m: 1:45.94
(37.89)
200m: 2:19.25
(33.31)
8 Viktor Henrysson 2003 Jönköpings Simsällskap +0.74 517 2:21.99 +11.78
50m: 30.14
100m: 1:06.37
(36.23)
150m: 1:49.41
(43.04)
200m: 2:21.99
(32.58)
9 Christopher Jedel 1995 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.81 517 2:22.00 +11.79
50m: 30.33
100m: 1:06.92
(36.59)
150m: 1:50.69
(43.77)
200m: 2:22.00
(31.31)
10 Oskar Robertsson 2000 Uddevalla Sim +0.72 517 2:22.01 +11.80
50m: 31.74
100m: 1:09.29
(37.55)
150m: 1:48.42
(39.13)
200m: 2:22.01
(33.59)
11 David Reinholdsson 2002 Simklubben Elfsborg +0.72 503 2:23.30 +13.09
50m: 28.91
100m: 1:09.77
(40.86)
150m: 1:52.01
(42.24)
200m: 2:23.30
(31.29)
12 Job Sanders 2003 Jönköpings Simsällskap +0.76 502 2:23.44 +13.23
50m: 29.61
100m: 1:08.31
(38.70)
150m: 1:50.44
(42.13)
200m: 2:23.44
(33.00)
13 Tom Andersson 1998 Linköpings Allmänna SS +0.71 498 2:23.75 +13.54
50m: 29.56
100m: 1:09.36
(39.80)
150m: 1:47.79
(38.43)
200m: 2:23.75
(35.96)
14 Viktor Sjöström 2001 Simklubben Elfsborg +0.71 498 2:23.82 +13.61
50m: 30.67
100m: 1:07.64
(36.97)
150m: 1:50.75
(43.11)
200m: 2:23.82
(33.07)
15 Oskar Gustafson 2002 Uddevalla Sim +0.75 491 2:24.50 +14.29
50m: 32.06
100m: 1:12.51
(40.45)
150m: 1:51.45
(38.94)
200m: 2:24.50
(33.05)
16 Anton Hegmegi 2005 Jönköpings Simsällskap +0.79 485 2:25.01 +14.80
50m: 31.31
100m: 1:08.33
(37.02)
150m: 1:49.74
(41.41)
200m: 2:25.01
(35.27)
17 Anton Dahlgren 1999 Kungsbacka Simsällskap +0.71 481 2:25.48 +15.27
50m: 30.85
100m: 1:09.60
(38.75)
150m: 1:50.59
(40.99)
200m: 2:25.48
(34.89)
18 Daniel Olsson 1996 Linköpings Allmänna SS +0.79 469 2:26.72 +16.51
50m: 28.82
100m: 1:05.51
(36.69)
150m: 1:52.89
(47.38)
200m: 2:26.72
(33.83)
19 Filiph Castillo Karlsson 2002 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.74 451 2:28.57 +18.36
50m: 30.39
100m: 1:09.71
(39.32)
150m: 1:53.00
(43.29)
200m: 2:28.57
(35.57)
20 Max Feng 2001 Göteborg Sim +0.74 447 2:29.07 +18.86
50m: 29.25
100m: 1:09.55
(40.30)
150m: 1:52.65
(43.10)
200m: 2:29.07
(36.42)
21 Erik Klasson 2003 Simklubben 1970 +0.75 442 2:29.62 +19.41
50m: 30.74
100m: 1:11.51
(40.77)
150m: 1:55.79
(44.28)
200m: 2:29.62
(33.83)
22 Noah Malmgren 2004 S 71 +0.66 441 2:29.70 +19.49
50m: 30.94
100m: 1:10.41
(39.47)
150m: 1:54.57
(44.16)
200m: 2:29.70
(35.13)
23 Patrik Petkoczi 2002 Jönköpings Simsällskap +0.72 437 2:30.13 +19.92
50m: 31.26
100m: 1:12.45
(41.19)
150m: 1:57.30
(44.85)
200m: 2:30.13
(32.83)
24 Peter Jivanov 2002 Jönköpings Simsällskap +0.63 425 2:31.52 +21.31
50m: 29.44
100m: 1:11.24
(41.80)
150m: 1:57.21
(45.97)
200m: 2:31.52
(34.31)
25 Anton Bäckman 2003 Värnamo Simsällskap +0.82 425 2:31.61 +21.40
50m: 32.12
100m: 1:13.08
(40.96)
150m: 1:57.68
(44.60)
200m: 2:31.61
(33.93)
26 Ludvig Mathisen 2003 Karlstads Simsällskap +0.74 425 2:31.62 +21.41
50m: 32.06
100m: 1:12.14
(40.08)
150m: 1:55.31
(43.17)
200m: 2:31.62
(36.31)
27 Alexander Johansson 2004 Kungsbacka Simsällskap +0.78 422 2:31.91 +21.70
50m: 32.61
100m: 1:14.29
(41.68)
150m: 1:57.70
(43.41)
200m: 2:31.91
(34.21)
28 Max Grubesic 2004 Jönköpings Simsällskap +0.74 422 2:31.98 +21.77
50m: 32.28
100m: 1:12.80
(40.52)
150m: 1:57.25
(44.45)
200m: 2:31.98
(34.73)
29 Gabriel Hökemyr 2002 Karlskoga Simförening +0.83 393 2:35.59 +25.38
50m: 34.95
100m: 1:16.85
(41.90)
150m: 2:01.66
(44.81)
200m: 2:35.59
(33.93)
30 Simon Svedberg 2001 Falköpings Simsällskap +0.65 391 2:35.89 +25.68
50m: 31.59
100m: 1:12.10
(40.51)
150m: 2:00.33
(48.23)
200m: 2:35.89
(35.56)
31 Hugo Hilmersson 2002 Kungsbacka Simsällskap +0.64 383 2:36.96 +26.75
50m: 34.03
100m: 1:15.17
(41.14)
150m: 1:59.06
(43.89)
200m: 2:36.96
(37.90)
32 Philip Löfbom 2003 Karlskoga Simförening +0.74 381 2:37.25 +27.04
50m: 32.61
100m: 1:12.03
(39.42)
150m: 1:59.87
(47.84)
200m: 2:37.25
(37.38)
33 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.73 373 2:38.26 +28.05
50m: 34.53
100m: 1:16.80
(42.27)
150m: 2:02.47
(45.67)
200m: 2:38.26
(35.79)
34 Samuel Paulson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.69 366 2:39.37 +29.16
50m: 34.04
100m: 1:15.53
(41.49)
150m: 2:01.02
(45.49)
200m: 2:39.37
(38.35)
35 Loke Egnell 2003 Göteborg Sim +0.67 365 2:39.40 +29.19
50m: 32.67
100m: 1:13.91
(41.24)
150m: 2:01.57
(47.66)
200m: 2:39.40
(37.83)
36 Oscar  Björstam 2003 Karlskoga Simförening +0.82 363 2:39.67 +29.46
50m: 31.89
100m: 1:14.16
(42.27)
150m: 2:02.55
(48.39)
200m: 2:39.67
(37.12)
37 Gustaf Wänt 2004 Kungsbacka Simsällskap +0.71 359 2:40.36 +30.15
50m: 35.28
100m: 1:16.92
(41.64)
150m: 2:05.08
(48.16)
200m: 2:40.36
(35.28)
38 Teo Mravac 2004 Varberg Sim +0.76 354 2:41.05 +30.84
50m: 32.18
100m: 1:16.47
(44.29)
150m: 2:05.01
(48.54)
200m: 2:41.05
(36.04)
39 Marcus Leijon 2002 Mariestads Simsällskap +0.72 346 2:42.32 +32.11
50m: 35.43
100m: 1:20.87
(45.44)
150m: 2:05.58
(44.71)
200m: 2:42.32
(36.74)
40 David Bergqvist 2005 Jönköpings Simsällskap +0.80 345 2:42.49 +32.28
50m: 36.02
100m: 1:18.07
(42.05)
150m: 2:05.26
(47.19)
200m: 2:42.49
(37.23)
41 William Dahlqvist 2005 Simklubben Elfsborg +0.70 337 2:43.72 +33.51
50m: 34.50
100m: 1:21.03
(46.53)
150m: 2:06.36
(45.33)
200m: 2:43.72
(37.36)
42 Viking Josefson 2002 Varberg Sim +0.76 330 2:44.84 +34.63
50m: 33.08
100m: 1:18.41
(45.33)
150m: 2:07.83
(49.42)
200m: 2:44.84
(37.01)
43 Max Lidbom 2004 Simklubben Elfsborg +0.85 324 2:45.91 +35.70
50m: 37.98
100m: 1:20.93
(42.95)
150m: 2:08.83
(47.90)
200m: 2:45.91
(37.08)
- Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap +0.79 DSQ
- Max Swegmark 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.76 DSQ
- Viktor Forafonov 2002 Bærumsvømmerne DNS
- Axel Lindström 2003 Göteborg Sim DNS
- Måns Evertsson 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-02-23 11:37:57
2019-02-23 11:38:12 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Simklubben Elfsborg

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner