2019-12-08   15:35:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2018 1. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Hold - 1. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:11   
  Arrangør  Sigma Swim & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 december 2018         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 1:06.79 2018-11-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thea Blomsterberg  2002    767  32.01        1:08.11   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
Anna Wermuth  1996    708  33.31        1:09.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Josephine Kruse  2002    676  33.48        1:11.03   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
Victoria Haahr Pallesen  2002    674  33.87        1:11.12   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Pernille Jensen  1998    657  33.78        1:11.73   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.04                 
                     
Emma Bjørnholdt  2000    639  34.27        1:12.37   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Mathilde Hager  2001    639  34.21        1:12.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Caroline Brink  2003    637  34.70        1:12.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
Emma D. Rasmussen  1996    636  34.49        1:12.51   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.03                 
                     
10  Emilie Nyegaard  2001    612  34.53        1:13.43   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.03                 
                     
11  Ghita Kobbelgaard  1995    612  34.50        1:13.44   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.03                 
                     
12  Laura Findahl Andersen  2001    610  34.87        1:13.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
13  Sara Damkjær Bartels  2004    600  34.96        1:13.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.04                 
                     
14  Maiken Hougaard  2002    593  35.03        1:14.19   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.04                 
                     
15  Kirstine Mørk Rasmussen  2003    586  35.28        1:14.50   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.03                 
                     
16  Julie Bak  1997    579  34.86        1:14.81   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.04                 
                     
17  Zenia Aarestrup  2001    562  35.52        1:15.53   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.03                 
                     
18  Anna Myhre Rottensten  2003    542  35.68        1:16.47   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark