2019-12-13   10:01:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2018 1. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Hold - 1. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  18:32   
  Arrangør  Sigma Swim & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 december 2018         
 
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mie Ø. Nielsen  1996    835  28.63        58.43   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Sofie Hansen  2002    698  29.77        1:02.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
Victoria Bierre  2000    685  30.21        1:02.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Isabella K. Sørensen  1994    682  30.44        1:02.49   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Sara Sylvest  2000    674  30.94        1:02.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Anna Brandt Nielsen  1998    674  30.32        1:02.76   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Liva Palmund  2002    673  30.19        1:02.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.03                 
                     
Emma Maagøe  1999    669  30.64        1:02.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Katharina Nekhorochko  2000    661  30.51        1:03.15   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
10  Julie Stampe  2002    649  31.07        1:03.53   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
11  Signe Bro  1999    645  30.75        1:03.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.04                 
                     
12  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    641  30.92        1:03.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.04                 
                     
13  Frederikke Marie Hansen  2003    641  31.21        1:03.82   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.03                 
                     
14  Pernille Rasmussen  1996    638  30.81        1:03.91   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.04                 
                     
15  Ella Stenholt  2003    629  30.40        1:04.21   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.03                 
                     
16  Zara Wendel  2002    560  32.08        1:06.73   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.03                 
                     
17  Natascha Alexandra Green  2000    531  32.68        1:07.95   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.03                 
                     
18  Mai Pallvi  2000    447  35.12        1:11.95   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  18:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark