2019-12-08   10:37:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2018 1. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Hold - 1. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  20:55   
  Arrangør  Sigma Swim & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 december 2018         
 
 
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aalborg Mix              1:45.53   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.03                 
  Isabella K. Sørensen  1994      28.71        28.71   
  Janus Meinert  1995      28.09        56.80   
  Viktor B. Bromer  1993      24.02        1:20.82   
  Mie Ø. Nielsen  1996      24.71        1:45.53   
                     
Sigma Mix              1:46.97   
  Sigma Swim  59:59.03                 
  Gustav Friberg  1997      26.32        26.32   
  Thea Blomsterberg  2002      31.38        57.70   
  Caroline Erichsen  1998      26.73        1:24.43   
  Frederik Dalhøj Paulsen  1998      22.54        1:46.97   
                     
Kvik Mix  1994              1:48.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
  Sebastian Ovesen  1994      26.07        26.07   
  Caroline Brink  2003      33.24        59.31   
  Rasmus Nickelsen  2003      23.28        1:22.59   
  Julie Krøyer Svendsen  2002      25.51        1:48.10   
                     
Agf Mix              1:48.91   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.03                 
  Pernille Rasmussen  1996      30.01        30.01   
  Tobias B. Bjerg  1998      27.37        57.38   
  David Hjort  2000      24.75        1:22.13   
  Line Petersen  1991      26.78        1:48.91   
                     
Gsc Mix  2000              1:49.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.03                 
  Frederik Riedel Lentz  2001      26.74        26.74   
  Rasmus Steenberg  2000      29.19        55.93   
  Amalie Mikkelsen  1997      27.12        1:23.05   
  Victoria Bierre  2000      26.06        1:49.11   
                     
Triton Mix              1:50.54   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.03                 
  Liva Palmund  2002      29.44        29.44   
  Mikkel S. Hansen  2000      29.93        59.37   
  Kasper Bonnichsen  2002      25.03        1:24.40   
  Liva Stjernholm  2004      26.14        1:50.54   
                     
Hovedstadens Mix  1989              1:50.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.03                 
  Frederik O. Møller  1999      26.69        26.69   
  Anna Wermuth  1996      32.02        58.71   
  Magnus Carstensen  1999      25.11        1:23.82   
  Mathilde Hager  2001      26.87        1:50.69   
                     
Lyngby Mix              1:50.99   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Anna Brandt Nielsen  1998      29.43        29.43   
  Emma Bjørnholdt  2000      33.30        1:02.73   
  Mikkel-Emil Rosenbom  1999      24.90        1:27.63   
  Jakob Klint Axelsen  1996      23.36        1:50.99   
                     
Holbæk Mix              1:52.34   
  Holbæk Svømme Klub                   
  Jakob Schmidt  1999      27.82        27.82   
  Niels Ottosen  1998      28.04        55.86   
  Ida Maria Nielsen  2000      28.72        1:24.58   
  Mai Pallvi  2000      27.76        1:52.34   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark