2021-04-16   11:15:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2018 1. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 2

Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Hold - 1. DIVISION    Udskriftsdato  15 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:37   
  Arrangør  Sigma Swim & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 december 2018         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 50.58 2017-08-11 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 2016-10-09 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mie Ø. Nielsen  1996    796  26.23        54.22   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Signe Bro  1999    762  26.47        55.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.03                 
                     
Snæfridur Sol  2000    702  27.43        56.54   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.03                 
                     
Maria Grandt  1998    698  27.75        56.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Sara Sylvest  2000    688  27.55        56.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002    686  27.54        56.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Camilla Ottesen  2000    681  27.63        57.09   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Julie Krøyer Svendsen  2002    652  27.45        57.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
Julie K Rose  2003    648  27.71        58.05   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
10  Gro Grinda Rasmussen  2003    636  28.37        58.43   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.04                 
                     
11  Camilla Dufour  1996    632  28.02        58.53   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
12  Julie Darlem Brandt  2001    621  28.34        58.87   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.04                 
                     
13  Klara Reeh  1999    612  28.68        59.17   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.04                 
                     
14  Victoria Bierre  2000    604  28.61        59.43   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.03                 
                     
15  Ida Maria Nielsen  2000    600  28.67        59.55   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.04                 
                     
16  Pernille Rasmussen  1996    598  28.39        59.62   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.04                 
                     
17  Sofia Norre Bendt  2003    596  28.48        59.70   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.03                 
                     
18  Mikkeline Mentz  2001    504  29.70        1:03.11   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner