2021-04-15   06:56:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2018 1. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 2

Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Hold - 1. DIVISION    Udskriftsdato  15 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:51   
  Arrangør  Sigma Swim & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 december 2018         
 
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Jenna Laukkanen (1995) 29.54 2017-12-13 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thea Blomsterberg  2002    717          31.99   
  Sigma Swim  59:59.03                 
Victoria Haahr Pallesen  2002    665          32.80   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.03                 
Anna Wermuth  1996    665          32.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.03                 
Mathilde Hager  2001    646          33.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.04                 
Emma Bjørnholdt  2000    638          33.26   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.04                 
Josephine Kruse  2002    635          33.32   
  Sigma Swim  59:59.04                 
Pernille Jensen  1998    633          33.34   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.03                 
Ghita Kobbelgaard  1995    617          33.64   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.04                 
Emilie Meng  2003    614          33.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
10  Sara Damkjær Bartels  2004    609          33.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.04                 
11  Caroline Brink  2003    608          33.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
12  Emma D. Rasmussen  1996    593          34.08   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.03                 
13  Emilie Nyegaard  2001    584          34.26   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.04                 
14  Line Petersen  1991    579          34.35   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.04                 
15  Julie Bak  1997    572          34.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.03                 
16  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    526          35.47   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.03                 
17  Amalie Brammer Kærgaard  2004    471          36.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.03                 
18  Maja Buck  2004    470          36.83   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.04                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner