2021-04-16   09:07:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2018 1. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 2

Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Hold - 1. DIVISION    Udskriftsdato  15 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  11:49   
  Arrangør  Sigma Swim & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 december 2018         
 
 
Løb 16, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Henrik Christiansen (1996) 14:21.53 2017-08-06 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Anton Ørskov Ipsen  1994    893  56.63  1:56.07  2:55.02  3:53.97  14:40.62   
  Sigma Swim  59:59.03      4:53.02  5:52.06  6:51.15  7:50.19     
          8:49.27  9:48.27  10:47.36  11:46.33     
          12:45.43  13:44.04         
                     
Alexander Aslak Nørgaard  2000    813  56.60  1:56.46  2:56.53  3:57.02  15:08.63   
  Sigma Swim  59:59.04      4:57.62  5:58.51  6:59.51  8:00.91     
          9:02.65  10:04.32  11:05.82  12:07.28     
          13:08.76  14:09.89         
                     
Mads Rishøj  1999    754  58.77  2:00.25  3:01.78  4:03.61  15:31.71   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.03      5:04.80  6:06.86  7:09.10  8:11.22     
          9:14.30  10:16.97  11:19.96  12:22.83     
          13:26.53  14:30.82         
                     
Jakob Strunge Nissen  2002    734  58.06  1:59.99  3:02.13  4:04.52  15:39.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04      5:07.41  6:10.01  7:12.97  8:16.11     
          9:19.24  10:22.27  11:25.70  12:29.51     
          13:33.55  14:37.15         
                     
Christopher H. Brown  2002    696  1:00.19  2:04.21  3:08.07  4:12.92  15:56.79   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.04      5:17.55  6:20.79  7:25.70  8:30.00     
          9:35.11  10:39.46  11:42.53  12:46.63     
          13:51.09  14:55.47         
                     
David Arneskov  2002    682  1:00.14  2:03.62  3:07.70  4:11.20  16:03.02   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.03      5:15.42  6:19.21  7:23.46  8:27.89     
          9:32.97  10:38.10  11:43.47  12:48.65     
          13:53.70  14:59.47         
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    668  1:00.59  2:05.13  3:10.23  4:15.80  16:09.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.03      5:21.25  6:26.50  7:31.76  8:37.15     
          9:42.72  10:47.51  11:52.51  12:57.45     
          14:02.29  15:06.67         
                     
Marcus Krøyer Svendsen  1997    653  56.73  1:58.87  3:01.76  4:05.55  16:17.47   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03      5:10.30  6:15.64  7:21.08  8:26.90     
          9:34.09  10:41.37  11:48.69  12:55.84     
          14:03.91  15:11.88         
                     
Christian L H Frederiksen  2001    646  1:00.12  2:04.16  3:08.24  4:12.89  16:20.92   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.03      5:17.49  6:22.35  7:27.49  8:32.89     
          9:38.82  10:45.18  11:52.16  12:59.26     
          14:06.72  15:14.82         
                     
10  Jens Bomgaard  2002    623  1:02.18  2:09.30  3:15.93  4:22.71  16:32.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.04      5:29.37  6:35.94  7:42.51  8:48.48     
          9:54.84  11:00.90  12:06.90  13:13.12     
          14:19.60  15:26.72         
                     
11  Marius Nørgaard  2001    609  1:02.53  2:06.80  3:11.94  4:17.87  16:40.26   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.04      5:24.35  6:31.06  7:38.51  8:46.10     
          9:53.85  11:01.53  12:09.80  13:18.10     
          14:26.41  15:34.37         
                     
12  Lasse Darlem Brandt  2003    607  1:02.83  2:08.86  3:15.61  4:22.59  16:41.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.04      5:29.64  6:36.42  7:43.03  8:49.86     
          9:57.22  11:04.81  12:12.28  13:19.93     
          14:27.57  15:35.44         
                     
13  Sofus Bolwig Balladone  2002    595  1:02.44  2:09.13  3:15.66  4:22.62  16:48.18   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.04      5:29.94  6:37.12  7:44.63  8:52.24     
          9:59.61  11:07.90  12:15.85  13:23.53     
          14:31.96  15:40.98         
                     
14  Rune Nørgaard  2000    585  1:03.18  2:11.22  3:19.95  4:26.92  16:53.80   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.03      5:33.70  6:41.33  7:48.34  8:56.09     
          10:04.07  11:12.77  12:21.29  13:29.96     
          14:38.64  15:47.57         
                     
15  Marcus Hiort  2003    561  1:01.98  2:09.16  3:17.03  4:24.97  17:08.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.04      5:33.23  6:42.39  7:51.79  9:00.62     
          10:09.41  11:18.82  12:29.16  13:39.13     
          14:49.87  15:59.97         
                     
16  Kasper Aagaard Jeppesen  2003    537  1:02.79  2:11.42  3:20.69  4:30.23  17:23.03   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.04      5:39.41  6:49.21  7:59.48  9:09.59     
          10:19.95  11:30.32  12:41.84  13:52.47     
          15:03.30  16:13.74         
                     
17  Noah Bred  2003    483  1:04.19  2:14.97  3:26.68  4:39.16  18:00.14   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.03      5:52.16  7:04.54  8:17.65  9:30.60     
          10:44.19  11:59.49  13:11.37  14:24.45     
          15:38.36  16:50.90         
                     
18  Phillip Niemann Madsen  2004    456  1:06.89  2:20.01  3:33.05  4:46.53  18:21.37   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.03      6:01.12  7:15.29  8:29.35  9:44.18     
          10:59.22  12:14.02  13:27.90  14:42.09     
          15:56.29  17:09.91         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  11:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner