2020-04-02   09:38:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2018 1. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 4

Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Hold - 1. DIVISION    Udskriftsdato  16 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:14   
  Arrangør  Sigma Swim & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 december 2018         
 
 
Løb 32, 100m Medley Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 57.92 2017-12-15 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Erichsen  1998    765  27.78        1:01.77   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
Christina Kaas Elmgreen  1996    704  29.25        1:03.50   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Thea Blomsterberg  2002    697  30.02        1:03.71   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
Jessica Yu Mortensen  2000    690  29.65        1:03.93   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Anna Wermuth  1996    674  30.34        1:04.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Isabella K. Sørensen  1994    668  28.92        1:04.62   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Amalie Mikkelsen  1997    653  29.56        1:05.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002    646  29.62        1:05.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Pernille Rasmussen  1996    645  28.88        1:05.38   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.04                 
                     
10  Lisa Schøn  1999    642  30.23        1:05.49   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.03                 
                     
11  Emilie Meng  2003    634  30.81        1:05.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
12  Liva Stjernholm  2004    624  30.73        1:06.11   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.03                 
                     
13  Liva Schmid  2000    615  30.85        1:06.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
14  Line Petersen  1991    578  31.56        1:07.82   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.03                 
                     
15  Josephine G. Lauridsen  2001    575  30.72        1:07.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.04                 
                     
16  Sara Damkjær Bartels  2004    561  1:08.50        1:08.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.03                 
                     
17  Zara Wendel  2002    544  30.60        1:09.22   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.04                 
                     
18  Mikkeline Mentz  2001    512  32.23        1:10.62   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark