2020-05-29   16:45:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2018 1. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 4

Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Hold - 1. DIVISION    Udskriftsdato  16 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:50   
  Arrangør  Sigma Swim & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 december 2018         
 
 
Løb 35, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Erik Persson (1994) 2:03.86 2017-12-14 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob M. Jørgensen  1997    786  30.27  1:03.46  1:37.01    2:10.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Frederik Rindshøj  1999    720  30.46  1:04.56  1:38.94    2:14.36   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
Frans Johannessen  1992    689  30.68  1:05.61  1:41.05    2:16.31   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.04                 
                     
Niels Ottosen  1998    680  30.40  1:04.94  1:40.47    2:16.94   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.04                 
                     
Tobias B. Bjerg  1998    677  31.45  1:07.40  1:43.08    2:17.12   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.03                 
                     
Joakim Brønnum  1997    672  30.74  1:05.95  1:41.34    2:17.47   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
Magnus Carstensen  1999    664  31.19  1:06.09  1:41.59    2:18.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Andreas Hougaard  2000    631  30.34  1:05.46  1:42.20    2:20.40   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.04                 
                     
Janus Meinert  1995    614  31.37  1:06.70  1:43.72    2:21.63   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.03                 
                     
10  Jakob Klint Axelsen  1996    602  32.04  1:08.17  1:45.03    2:22.58   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.03                 
                     
11  Lawrence Langley  2001    582  31.80  1:08.58  1:46.18    2:24.19   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.04                 
                     
12  Carl Emil Hertz Bugge  2003    580  34.06  1:10.94  1:47.52    2:24.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.03                 
                     
13  Ferdinand Wahl  2000    575  32.13  1:08.96  1:46.34    2:24.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
14  Mikkel S. Hansen  2000    559  32.48  1:10.14  1:47.90    2:26.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.03                 
                     
15  Oliver Steenberg  2002    548  32.82  1:10.56  1:48.75    2:27.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.04                 
                     
16  Rasmus Steenberg  2000    538  33.43  1:10.75  1:50.04    2:28.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.03                 
                     
17  Oliver Lystlund  2003    482  34.94  1:13.75  1:53.40    2:33.51   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.03                 
                     
18  Anders Lundin Brockdorff  2003    451  34.73  1:14.01  1:55.20    2:37.01   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark