2020-01-20   06:06:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2018 2. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-H 2018 2. Division    Udskriftsdato  16 december 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  12:09   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 december 2018         
 
 
Løb 38, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Theophil Petersen  2003    748  1:02.49  2:08.75  3:13.82    4:18.29   
  Vejle Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Laura Glerup Jensen  1998    743  1:02.91  2:09.28  3:14.67    4:18.93   
  H2Odense  59:59.03                 
                     
Nina Toft  2000    726  1:02.30  2:07.78  3:14.29    4:20.88   
  Gentofte Svømme Klub  59:59.04                 
                     
Sofie Louise Nimb  2001    641  2:10.47  3:20.91  4:31.99    4:31.99   
  Gentofte Svømme Klub  59:59.03                 
                     
Martha Bjerg  2004    631  1:05.66  2:15.11  3:25.32    4:33.28   
  Aarhus Swim  59:59.04                 
                     
Josephine B. U. Danielsen  2003    619  1:06.33  2:16.90  3:27.19    4:35.12   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Cecilie Grøndal  2002    619  1:06.81  2:17.31  3:26.74    4:35.14   
  Horsens Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Emilie Wolf Sørensen  2003    618  2:15.90  3:26.81  4:35.28    4:35.28   
  Aarhus Swim  59:59.03                 
                     
Cecilie Baraviec  2000    613  2:15.75  3:26.26  4:35.97    4:35.97   
  H2Odense  59:59.04                 
                     
10  Anna Wrist-Elkjær  2003    602  1:41.60  2:51.66  4:01.97    4:37.64   
  Herlev Svømning  59:59.04                 
                     
11  Emilia C. R. Olsen  2004    594  1:41.01  2:51.41  4:03.40    4:38.87   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
12  Søs Freund  2004    589  1:07.08  2:19.03  3:30.65    4:39.62   
  Esbjerg Svømmeklub  59:59.04                 
                     
13  Mie Buch Nielsen  2001    588  1:06.64  2:18.25  3:29.97    4:39.86   
  Horsens Svømmeklub  59:59.04                 
                     
14  Alberte M Hansen  2000    587  1:05.74  2:17.21  3:28.93    4:39.96   
  Herlev Svømning  59:59.03                 
                     
15  Olivia Ida Madsen  2003    566  1:06.06  2:18.22  3:30.80    4:43.38   
  Helsingør Svømmeklub  59:59.04                 
                     
16  Caroline Trøjgaard  2005    558  1:07.79  2:20.15  3:33.69    4:44.84   
  Helsingør Svømmeklub  59:59.03                 
                     
17  Natalie Da Silva Jensen  2004    551  1:07.96  2:20.48  3:33.83    4:45.97   
  Esbjerg Svømmeklub  59:59.03                 
                     
18  Louise Sjørup Jensen  2003    543  1:07.32  2:19.83  3:33.44    4:47.34   
  Vejle Svømmeklub  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 december 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:09 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark