2021-04-11   06:49:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2018 2. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 4

Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-H 2018 2. Division    Udskriftsdato  16 december 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  09:57   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 december 2018         
 
 
Løb 33, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Skaaning  1993    653  27.98  58.22  1:29.63    2:01.70   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
Luccas Dam Brenner  2001    649  28.20  59.21  1:31.02    2:01.96   
  Herlev Svømning  59:59.04                 
                     
Nicolaj Løth Andersen  2001    622  28.98  1:00.08  1:31.87    2:03.70   
  Horsens Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Marco Loughran  1989    610  29.12  1:01.10  1:34.13    2:04.52   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Nicklas Östman Pedersen  2002    596  29.11  1:00.70  1:33.06    2:05.45   
  Herlev Svømning  59:59.03                 
                     
Christoffer Vang-Jensen  2001    586  28.58  59.84  1:32.73    2:06.20   
  Gentofte Svømme Klub  59:59.04                 
                     
Carl Emil Lønborg  2002    573  29.70  1:01.28  1:33.85    2:07.14   
  Gentofte Svømme Klub  59:59.03                 
                     
Jonas Kjær  2003    523  30.90  1:03.48  1:37.07    2:11.04   
  Esbjerg Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Alexander Korsager Elkjær  2001    511  31.18  1:04.89  1:38.88    2:12.08   
  Aarhus Swim  59:59.03                 
                     
10  Villads Bomholt Larsen  2001    510  30.49  1:04.70  1:38.82    2:12.15   
  Helsingør Svømmeklub  59:59.03                 
                     
11  Patrick Zakaryan Olsen  2002    510  29.96  1:02.44  1:37.39    2:12.18   
  Horsens Svømmeklub  59:59.03                 
                     
12  Martin H. Abel  2001    502  30.03  1:03.35  1:38.47    2:12.90   
  Esbjerg Svømmeklub  59:59.03                 
                     
13  Daniel Gallacher  2002    486  30.65  1:04.27  1:39.74    2:14.29   
  Aarhus Swim  59:59.04                 
                     
14  Johan Heeno Rasmussen  2002    477  31.42  1:05.51  1:40.43    2:15.14   
  Helsingør Svømmeklub  59:59.04                 
                     
15  Mikkel Podiss Petersen  2002    470  30.94  1:04.99  1:40.44    2:15.79   
  H2Odense  59:59.04                 
                     
16  Daniel Damsbo  2003    466  31.84  1:06.00  1:41.02    2:16.24   
  Vejle Svømmeklub  59:59.03                 
                     
17  Anders Rasmussen  2001    461  30.93  1:04.64  1:40.50    2:16.72   
  Vejle Svømmeklub  59:59.04                 
                     
18  Lukas Stæhr Bentsen  2003    443  31.99  1:06.36  1:42.32    2:18.50   
  H2Odense  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 december 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:57 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner