2019-12-15   04:58:59
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulukuunkisat 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Torstai

Document
Results
Joulukuunkisat 2018
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2018 to joulu 6, 2018
Event 14, 200m Sekauinti Miehet - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Elias Juntunen 2002 Oulun Uinti 1906 463 2:27.34
50m: 33.44
100m: 1:11.38
(37.94)
150m: 1:55.87
(44.49)
200m: 2:27.34
(31.47)
2 Toni Lipponen 2003 Kemin Uimaseura 455 2:28.17 +0.83
50m: 31.32
100m: 1:10.38
(39.06)
150m: 1:53.81
(43.43)
200m: 2:28.17
(34.36)
3 Valtteri Taskinen 2002 Oulun Uinti 1906 441 2:29.68 +2.34
50m: 34.82
100m: 1:13.69
(38.87)
150m: 1:54.43
(40.74)
200m: 2:29.68
(35.25)
4 Antti Hirvonen 2000 Kajaanin Uimaseura 426 2:31.46 +4.12
50m: 32.65
100m: 1:13.94
(41.29)
150m: 1:55.53
(41.59)
200m: 2:31.46
(35.93)
5 Anssi Hätälä 1994 Oulun Uinti 1906 425 2:31.57 +4.23
50m: 31.28
100m: 1:10.82
(39.54)
150m: 1:57.03
(46.21)
200m: 2:31.57
(34.54)
6 Janne Tyni 2000 Oulun Uinti 1906 378 2:37.61 +10.27
50m: 34.52
100m: 1:18.24
(43.72)
150m: 2:01.53
(43.29)
200m: 2:37.61
(36.08)
7 Kalle Pesälä 2006 Oulun Lohet 352 2:41.44 +14.10
50m: 35.91
100m: 1:19.24
(43.33)
150m: 2:05.13
(45.89)
200m: 2:41.44
(36.31)
8 Jere Heikkilä 2004 Oulun Lohet 311 2:48.12 +20.78
50m: 37.97
100m: 1:22.82
(44.85)
150m: 2:11.11
(48.29)
200m: 2:48.12
(37.01)
9 Mikael Ryynänen 2003 Oulun Lohet 311 2:48.23 +20.89
50m: 37.20
100m: 1:21.56
(44.36)
150m: 2:13.45
(51.89)
200m: 2:48.23
(34.78)
10 Julius Schroderus 2006 Oulun Lohet 260 2:58.48 +31.14
50m: 39.78
100m: 1:23.09
(43.31)
150m: 2:19.55
(56.46)
200m: 2:58.48
(38.93)
11 Artturi Väänänen 2005 Oulun Uinti 1906 259 2:58.76 +31.42
50m: 41.72
100m: 1:29.80
(48.08)
150m: 2:21.33
(51.53)
200m: 2:58.76
(37.43)
12 Herkko Haussalo 2006 Oulun Lohet 236 3:04.25 +36.91
50m: 44.37
100m: 1:32.15
(47.78)
150m: 2:26.63
(54.48)
200m: 3:04.25
(37.62)
13 Niko Savilakso 2003 Oulun Lohet 226 3:07.12 +39.78
50m: 38.78
100m: 1:29.18
(50.40)
150m: 2:23.93
(54.75)
200m: 3:07.12
(43.19)
14 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 204 3:13.55 +46.21
50m: 45.32
100m: 1:34.33
(49.01)
150m: 2:33.62
(59.29)
200m: 3:13.55
(39.93)
15 Ilari Raesalmi 2005 Oulun Uinti 1906 193 3:17.09 +49.75
50m: 46.66
100m: 1:42.72
(56.06)
150m: 1:42.00
()
200m: 3:17.09
(1:35.09)
16 Miikka Mattila 1977 Oulun Uinti 1906 192 3:17.58 +50.24
50m: 43.33
100m: 1:35.44
(52.11)
150m: 2:33.31
(57.87)
200m: 3:17.58
(44.27)
17 Jesse Koskinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 188 3:18.80 +51.46
50m: 46.00
100m: 1:33.89
(47.89)
150m: 2:35.51
(1:01.62)
200m: 3:18.80
(43.29)
18 Tiitus Nygård 2008 Oulun Uinti 1906 145 3:36.70 +1:09.36
50m: 52.86
100m: 1:46.21
(53.35)
150m: 2:50.13
(1:03.92)
200m: 3:36.70
(46.57)
- Petri Lampela 1996 Kemin Työväen Uimarit DSQ SW 9.3
- Rasmus Koskela 2004 Oulun Uinti 1906 DSQ
Event official at: 6.12.2018 12:42:22
2018-12-06 12:46:10 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner