2019-12-15   09:59:16
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulukuunkisat 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Torstai

Document
Results
Joulukuunkisat 2018
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2018 to joulu 6, 2018
Event 9, 50m Vapaauinti Naiset 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ruut Salmi 2007 Oulun Lohet 410 31.86
2 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit 382 32.60 +0.74
3 Annabella Karjalainen 2007 Oulun Lohet 311 34.92 +3.06
4 Milla Seppälä 2007 Kemin Uimaseura 303 35.23 +3.37
5 Sini Saari 2007 Vieskan Uimarit 301 35.29 +3.43
6 Malla Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 300 35.34 +3.48
7 Hanna Saarenpää 2007 Haukiputaan Heitto 293 35.62 +3.76
8 Lotta Torppa 2008 Oulun Uinti 1906 292 35.64 +3.78
9 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto 236 38.29 +6.43
10 Vanamo Huotari 2008 Kajaanin Uimaseura 203 40.27 +8.41
11 Ella Johanna Lyytikäinen 2008 Oulun Lohet 200 40.41 +8.55
12 Iida-carita Niskanen 2008 Vieskan Uimarit 200 40.42 +8.56
13 Emma Olivia Mattila 2007 Oulun Uinti 1906 194 40.84 +8.98
14 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 192 40.97 +9.11
15 Iiris Lukkariniemi 2008 Kempeleen Pyrintö 188 41.25 +9.39
16 Luna Sivonen 2007 Haukiputaan Heitto 186 41.44 +9.58
17 Nella Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 178 42.01 +10.15
18 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet 175 42.27 +10.41
19 Ronja Hautamäki 2007 Oulun Uinti 1906 175 42.31 +10.45
20 Neela Poropudas 2009 Kempeleen Pyrintö 173 42.46 +10.60
21 Iida Niemi 2008 Kemin Uimaseura 171 42.60 +10.74
22 Kerttu Kiiski 2009 Helsingfors Simsällskap 160 43.56 +11.70
23 Milla Mikkonen 2008 Kempeleen Pyrintö 160 43.60 +11.74
24 Saana Kalasniemi 2009 Kemin Uimaseura 151 44.39 +12.53
25 Vilma Moilanen 2008 Kajaanin Uimaseura 135 46.04 +14.18
26 Anni Rajala 2008 Kajaanin Uimaseura 133 46.36 +14.50
27 Noora Haikola 2011 Kempeleen Pyrintö 132 46.45 +14.59
28 Minka Torvikoski 2011 Kemin Uimaseura 131 46.49 +14.63
29 Lotta Tonteri 2007 Oulun Uinti 1906 128 46.86 +15.00
30 Piitu Heikkinen 2009 Kajaanin Uimaseura 124 47.39 +15.53
31 Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö 120 47.89 +16.03
32 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet 118 48.15 +16.29
33 Sanna Törmä 2008 Kempeleen Pyrintö 115 48.59 +16.73
34 Helka Honka 2008 Kemin Uimaseura 115 48.62 +16.76
35 Helmi Pekkala 2008 Oulun Lohet 112 48.96 +17.10
36 Nelli Vilppola 2007 Oulun Lohet 104 50.21 +18.35
37 Aurora Känsälä 2009 Oulun Uinti 1906 104 50.30 +18.44
38 Marianna Hiltunen 2011 Oulun Uinti 1906 101 50.71 +18.85
39 Gabriela Pisano 2007 Oulun Uinti 1906 96 51.52 +19.66
40 Saimi Siika-Aho 2009 Oulun Lohet 94 51.93 +20.07
41 Eveliina Seppänen 2008 Kempeleen Pyrintö 87 53.31 +21.45
42 Emma Kaunisto 2011 Kemin Uimaseura 86 53.53 +21.67
43 Aino-tuulia Ponto 2009 Oulun Uinti 1906 82 54.48 +22.62
44 Melina Kokko 2010 Oulun Uinti 1906 66 58.31 +26.45
45 Julia Sarajärvi 2009 Kempeleen Pyrintö 51 1:03.46 +31.60
Event official at: 6.12.2018 11:32:40
Event 9, 50m Vapaauinti Naiset 12-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Petra Ansaranta 2004 Oulun Uinti 1906 578 28.41
2 Reeta Ollonen 2006 Oulun Uinti 1906 529 29.25 +0.84
3 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 505 29.71 +1.30
4 Nanna Savolainen 2004 Oulun Lohet 487 30.08 +1.67
5 Olga Emilia Mattila 2004 Oulun Uinti 1906 481 30.19 +1.78
6 Ronja Kämäräinen 2004 Swimming Club Vuokatti 468 30.47 +2.06
7 Viivi Säntti 2005 Oulun Uinti 1906 462 30.61 +2.20
8 Inka Karjalainen 2004 Oulun Uinti 1906 449 30.89 +2.48
9 Anna Kortesalmi 2006 Rovaniemen Uimaseura 428 31.39 +2.98
10 Julia Minttu-maria Tiensuu 2005 Kemin Uimaseura 423 31.53 +3.12
11 Ülle Harjaks 2006 Oulun Uinti 1906 410 31.86 +3.45
11 Emilia Juutilainen 2004 Rovaniemen Uimaseura 410 31.86 +3.45
13 Noora Aikio 2004 Kemin Työväen Uimarit 400 32.12 +3.71
14 Lotta Kaarre 2005 Kempeleen Pyrintö 396 32.21 +3.80
15 Hanna-maria Korpilähde 2004 Rovaniemen Uimaseura 391 32.36 +3.95
16 Emma Tolonen 2004 Kajaanin Uimaseura 367 33.04 +4.63
17 Amanda Riuttanen 2005 Oulun Uinti 1906 367 33.05 +4.64
18 Elizaveta Salmela 2005 Vieskan Uimarit 367 33.06 +4.65
19 Saana Näsi 2004 Kemin Uimaseura 345 33.73 +5.32
20 Anette Kärkkäinen 2006 Kajaanin Uimaseura 344 33.76 +5.35
21 Saaga Kähkönen 2006 Vieskan Uimarit 330 34.24 +5.83
22 Erika Ruotsalainen 2005 Kajaanin Uimaseura 323 34.49 +6.08
23 Iiris Uusitalo 2006 Kajaanin Uimaseura 318 34.67 +6.26
24 Ida-sofia Elisabeth Nikkilä 2005 Oulun Uinti 1906 311 34.90 +6.49
25 Ailiina Koskinen 2005 Haukiputaan Heitto 273 36.47 +8.06
26 Lilli Eskola 2005 Haukiputaan Heitto 257 37.20 +8.79
27 Peppi Ojakippola 2006 Vieskan Uimarit 255 37.28 +8.87
28 Inka Tolonen 2006 Oulun Uinti 1906 246 37.77 +9.36
29 Emilia Leivo 2006 Kuusamon Erä-Veikot 220 39.17 +10.76
30 Saara Nissinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 216 39.44 +11.03
31 Janette Sarajärvi 2006 Kempeleen Pyrintö 213 39.58 +11.17
32 Moona Alaniemi 2006 Haukiputaan Heitto 178 42.01 +13.60
Event official at: 6.12.2018 11:32:40
Event 9, 50m Vapaauinti Naiset 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 600 28.05
2 Sole Piirainen 2002 Swimming Club Vuokatti 588 28.24 +0.19
3 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 575 28.45 +0.40
4 Iida-maria Laine 2001 Oulun Uinti 1906 558 28.74 +0.69
5 Mathilda Puutio 2003 Oulun Uinti 1906 506 29.70 +1.65
6 Reetta-maija Perätalo 2000 Oulun Uinti 1906 505 29.72 +1.67
7 Iida-maria Rantanen 1998 Oulun Uinti 1906 493 29.95 +1.90
8 Anna-sofia Brännkärr 2001 Kemin Työväen Uimarit 491 29.99 +1.94
9 Emma Hämäläinen 2003 Vieskan Uimarit 476 30.30 +2.25
10 Sara Ylimäki 2003 Kemin Työväen Uimarit 471 30.41 +2.36
11 Satu Immonen 2003 Swimming Club Vuokatti 457 30.72 +2.67
12 Moonica Pirhonen 2001 Swimming Club Vuokatti 439 31.14 +3.09
13 Martta Nygård 2003 Oulun Uinti 1906 437 31.19 +3.14
14 Siiri Keisu 2003 Haukiputaan Heitto 420 31.60 +3.55
15 Inna Pajuluoma 1999 Kampuksen Plaani 410 31.85 +3.80
16 Annika Niemi 2000 Simmis Wanda 401 32.08 +4.03
17 Clara-sophie Scheib 2003 Kempeleen Pyrintö 366 33.07 +5.02
18 Sofia Koppström 2003 Oulun Lohet 298 35.42 +7.37
19 Emmi Palo 2003 Kemin Uimaseura 295 35.52 +7.47
20 Jenny Aada-linnea Koskela 2003 Vieskan Uimarit 290 35.76 +7.71
- Sanna-riikka Räihä 1998 Oulun Uinti 1906 DNS
Event official at: 6.12.2018 11:32:40
2018-12-06 11:33:13 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner