Results for Øst Årgang
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | st rgang | Udskriftsdato | 29 marts 2019 | |||
Stvne by | Ringssted | Udskriftstidspunkt | 22:35 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion & Ringsted Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 29 marts 2019 |
Lb 2, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Rosengaard | 2005 | 645 | 33.59 | 1:10.13 | |||||
Sigma Swim Birkerd | 1:10.80 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 644 | 32.62 | 1:10.15 | |||||
Roskilde Svmning | 1:08.38 | |||||||||
3 | Laurits Boserup | 2005 | 574 | 33.94 | 1:12.91 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:12.22 | |||||||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 574 | 34.50 | 1:12.91 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:13.19 | |||||||||
5 | August Arup Neergaard | 2005 | 570 | 34.31 | 1:13.08 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:14.83 | |||||||||
6 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 565 | 34.16 | 1:13.27 | |||||
Hillerd Svmmeklub | 1:15.60 | |||||||||
7 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 509 | 34.90 | 1:15.85 | |||||
Helsingr Svmmeklub | 1:12.58 | |||||||||
8 | Mikkel Andersen | 2005 | 505 | 36.17 | 1:16.09 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:15.50 | |||||||||
9 | Malthe Foged | 2005 | 495 | 35.95 | 1:16.60 | |||||
Nstved IF | 1:16.82 | |||||||||
10 | Illia Bulba | 2005 | 493 | 35.46 | 1:16.70 | |||||
Hrsholm Svmmeforening | 1:16.21 | |||||||||
10 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 493 | 36.28 | 1:16.70 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:16.02 | |||||||||
12 | Bertram Olesen | 2005 | 489 | 35.25 | 1:16.91 | |||||
Frederikssund Svmmeklub | 1:16.78 | |||||||||
13 | Emil Kruse Enemrke | 2005 | 487 | 36.03 | 1:16.99 | |||||
Herlev Svmning | 1:16.67 | |||||||||
14 | Lucas Svej | 2005 | 474 | 36.61 | 1:17.69 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.14 | |||||||||
15 | Oliver Lassen | 2005 | 467 | 35.83 | 1:18.06 | |||||
Sigma Swim Birkerd | 1:19.85 | |||||||||
16 | Malte Hagbarth Jrgensen | 2005 | 465 | 36.18 | 1:18.20 | |||||
Roskilde Svmning | 1:16.93 | |||||||||
17 | Vincent Matras | 2005 | 463 | 36.95 | 1:18.32 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:23.89 | |||||||||
18 | Alexander Halken | 2005 | 453 | 37.57 | 1:18.85 | |||||
Sllerd Svmmeklub | 1:20.30 | |||||||||
19 | Mads Mller | 2005 | 452 | 37.22 | 1:18.91 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:19.39 | |||||||||
20 | Erik Schmidt | 2005 | 452 | 37.43 | 1:18.95 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:20.41 | |||||||||
21 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 449 | 38.14 | 1:19.12 | |||||
SVM Korsr | 1:19.34 | |||||||||
22 | William Bog Andersen | 2005 | 448 | 37.06 | 1:19.15 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:19.42 | |||||||||
23 | Mathias Bklund Thygesen | 2005 | 438 | 36.54 | 1:19.77 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.86 | |||||||||
24 | Christian Se Jepsen | 2005 | 436 | 37.92 | 1:19.88 | |||||
SVM Korsr | 1:21.01 | |||||||||
25 | Louie Uldall | 2005 | 435 | 38.03 | 1:19.94 | |||||
Hillerd Svmmeklub | 1:22.42 | |||||||||
26 | Jonatan Hagbarth Jrgense | 2005 | 435 | 37.06 | 1:19.95 | |||||
Roskilde Svmning | 1:18.45 | |||||||||
27 | Mads Srensen | 2005 | 434 | 37.35 | 1:19.99 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.58 | |||||||||
28 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | 429 | 37.67 | 1:20.30 | |||||
Herlufsholm Svmmeklub | 1:19.42 | |||||||||
29 | Julius Svarrer | 2005 | 418 | 38.62 | 1:21.03 | |||||
Slangerup Svmmeklub | 1:20.73 | |||||||||
30 | Marius Lundsteen Brndum | 2005 | 414 | 38.51 | 1:21.25 | |||||
Sllerd Svmmeklub | 1:26.01 | |||||||||
31 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 414 | 38.57 | 1:21.28 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.15 | |||||||||
32 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 410 | 38.89 | 1:21.57 | |||||
Sigma Swim Allerd | 1:22.73 | |||||||||
33 | Andreas M Nielsen | 2005 | 404 | 37.93 | 1:21.97 | |||||
Slagelse Svmmeklub | 1:28.38 | |||||||||
33 | Konrad Clausen | 2005 | 404 | 38.89 | 1:21.97 | |||||
SVM Korsr | 1:23.93 | |||||||||
35 | Theodor Mller | 2005 | 385 | 40.03 | 1:23.29 | |||||
Vest-Brndby | 1:21.38 | |||||||||
36 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 384 | 39.49 | 1:23.32 | |||||
Kalundborg SK | 1:24.55 | |||||||||
37 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 381 | 39.70 | 1:23.52 | |||||
Herlev Svmning | 1:24.06 | |||||||||
38 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 376 | 38.46 | 1:23.89 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:26.79 | |||||||||
39 | Anders Thgersen | 2005 | 372 | 40.22 | 1:24.22 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:25.48 | |||||||||
40 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 372 | 39.04 | 1:24.25 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:30.37 | |||||||||
41 | Louie Hansen | 2005 | 368 | 39.84 | 1:24.49 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:29.53 | |||||||||
42 | Anders Junker | 2005 | 364 | 39.20 | 1:24.81 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:33.68 | |||||||||
43 | Nicholas Simson | 2005 | 360 | 39.33 | 1:25.18 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.34 | |||||||||
44 | William Bendix Schmidt | 2005 | 352 | 40.20 | 1:25.78 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:27.94 | |||||||||
45 | Magnus Lfquist | 2005 | 347 | 40.90 | 1:26.17 | |||||
Sigma Swim Allerd | 1:29.53 | |||||||||
46 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 332 | 42.00 | 1:27.51 | |||||
Ringsted Svmme Klub | 1:28.53 | |||||||||
47 | Emil Isaksen | 2005 | 319 | 40.83 | 1:28.66 | |||||
Roskilde Svmning | 1:27.63 | |||||||||
48 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 281 | 43.95 | 1:32.43 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:35.33 | |||||||||
49 | Philip Rindum | 2005 | 281 | 43.65 | 1:32.46 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:34.36 | |||||||||
- | August Hy | 2005 | DSQ | sw 4.4. | ||||||
Herlufsholm Svmmeklub | 1:15.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 marts 2019 |
Licens til Dansk Svmmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:35 |