Results for Vest Årgang 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Vest rgang 2019 | Udskriftsdato | 29 marts 2019 | |||
Stvne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 16:35 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion & Thisted Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 29 marts 2019 |
Lb 1, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 709 | 35.55 | 1:14.98 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:14.46 | |||||||||
2 | Olivia Hemmelff | 2006 | 616 | 37.94 | 1:18.58 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:23.20 | |||||||||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 606 | 38.02 | 1:19.02 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:21.38 | |||||||||
4 | Emilie hlenschlger | 2006 | 598 | 37.59 | 1:19.37 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:21.55 | |||||||||
5 | Sofie A. Wolf | 2006 | 568 | 37.91 | 1:20.72 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:24.52 | |||||||||
6 | Caroline Lrke Hyltoft | 2006 | 555 | 38.72 | 1:21.34 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:27.34 | |||||||||
7 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 536 | 38.72 | 1:22.29 | |||||
Brdstrup Svmmeklub | 1:28.17 | |||||||||
8 | Clara Kapke | 2006 | 534 | 38.90 | 1:22.39 | |||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:26.50 | |||||||||
9 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 534 | 38.89 | 1:22.41 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:23.91 | |||||||||
10 | Maria Lysgaard | 2006 | 521 | 39.36 | 1:23.09 | |||||
Lyseng IF | 1:23.24 | |||||||||
11 | Karoline Hansfort | 2006 | 511 | 39.49 | 1:23.64 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:23.51 | |||||||||
12 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 507 | 39.12 | 1:23.82 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:24.69 | |||||||||
13 | Stella Harpth | 2006 | 490 | 39.62 | 1:24.83 | |||||
Brdstrup Svmmeklub | 1:25.42 | |||||||||
14 | Marie Bertram | 2006 | 488 | 40.20 | 1:24.90 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Luanna Russo | 2006 | 487 | 39.20 | 1:25.00 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:29.22 | |||||||||
16 | Laura Hkonsson | 2006 | 485 | 41.12 | 1:25.08 | |||||
Ikast Svmmeklub | 1:25.98 | |||||||||
17 | Christine Mols | 2006 | 473 | 40.80 | 1:25.79 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:28.82 | |||||||||
18 | Mille Holmberg | 2006 | 457 | 41.02 | 1:26.82 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:27.69 | |||||||||
19 | Ane Christensen | 2006 | 452 | 41.44 | 1:27.13 | |||||
Kolding SK | 1:25.11 | |||||||||
20 | Line Gjelstrup | 2006 | 451 | 41.59 | 1:27.19 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:28.80 | |||||||||
21 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 445 | 41.39 | 1:27.57 | |||||
Haderslev Svmme Klub | 1:30.39 | |||||||||
22 | Anna Bach | 2006 | 443 | 41.63 | 1:27.72 | |||||
Holstebro Svmme Club | 1:28.07 | |||||||||
23 | Sophia Jochumsen | 2006 | 438 | 41.08 | 1:28.04 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:32.92 | |||||||||
24 | Anne Stamholt | 2006 | 436 | 41.80 | 1:28.15 | |||||
Haderslev Svmme Klub | 1:39.71 | |||||||||
25 | Mathilde Hoff Srensen | 2006 | 435 | 42.43 | 1:28.26 | |||||
Svmmeklubben Nord | 1:30.59 | |||||||||
26 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 432 | 41.68 | 1:28.44 | |||||
Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin | 1:46.32 | |||||||||
27 | Amalie F. Piiters | 2006 | 421 | 42.03 | 1:29.18 | |||||
H2Odense | 1:34.80 | |||||||||
28 | Ida Rnnow | 2006 | 418 | 41.83 | 1:29.40 | |||||
Aabybro Idrtsforening | 1:28.91 | |||||||||
29 | Anne Katrine Dige | 2006 | 411 | 42.66 | 1:29.93 | |||||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 1:43.16 | |||||||||
30 | Sofie Nrskov Willumsen | 2006 | 410 | 42.29 | 1:30.00 | |||||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 1:31.56 | |||||||||
31 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 405 | 43.03 | 1:30.37 | |||||
Holstebro Svmme Club | 1:29.66 | |||||||||
32 | Marie Kromann Mller | 2006 | 404 | 42.74 | 1:30.43 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:30.35 | |||||||||
33 | Nellie Vad Bisgaard | 2006 | 401 | 42.89 | 1:30.66 | |||||
Hobro Svmmeklub | 1:35.67 | |||||||||
34 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 400 | 43.40 | 1:30.74 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:30.21 | |||||||||
35 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 395 | 42.04 | 1:31.09 | |||||
Svmmeklubben Delfinen Strib | ||||||||||
36 | Therese J Helt | 2006 | 390 | 43.32 | 1:31.49 | |||||
Aabybro Idrtsforening | 1:29.86 | |||||||||
37 | Katrine Beg Thormann | 2006 | 390 | 42.98 | 1:31.50 | |||||
Ikast Svmmeklub | 1:31.51 | |||||||||
38 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | 386 | 44.37 | 1:31.84 | |||||
Skive Svmmeklub Poseidon | 1:36.26 | |||||||||
39 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 382 | 42.11 | 1:32.17 | |||||
H2Odense | 1:31.76 | |||||||||
40 | Alma Bach Larsen | 2006 | 380 | 44.19 | 1:32.31 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:38.09 | |||||||||
41 | Anna Ancker | 2006 | 371 | 44.90 | 1:33.02 | |||||
Lyseng IF | 1:44.92 | |||||||||
42 | Annemone Rasmussen | 2006 | 353 | 46.34 | 1:34.56 | |||||
Brdstrup Svmmeklub | 1:36.58 | |||||||||
43 | Mia Borup Mlgaard | 2006 | 350 | 45.23 | 1:34.85 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:40.15 | |||||||||
44 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 339 | 44.91 | 1:35.91 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:35.53 | |||||||||
45 | Signe Kristensen | 2006 | 327 | 45.26 | 1:37.07 | |||||
Horsens Svmmeklub | 1:38.44 | |||||||||
46 | Trine Lund Michaelsen | 2006 | 320 | 46.30 | 1:37.77 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:36.96 | |||||||||
47 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 304 | 45.94 | 1:39.42 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:47.87 | |||||||||
48 | Pernille Petersen | 2006 | 304 | 47.06 | 1:39.43 | |||||
Idrtsforening Jarl, Arden | 1:46.04 | |||||||||
49 | Aia Caroline Abel | 2006 | 272 | 48.93 | 1:43.19 | |||||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
50 | Clara Hejndorff Bgsted | 2006 | 257 | 48.00 | 1:45.08 | |||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | 1:44.47 | |||||||||
- | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | DSQ | 2 flyben i start | ||||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:27.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 marts 2019 |
Licens til Thisted Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:35 |