2019-11-22   07:25:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Årgang 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang 2019    Udskriftsdato  29 marts 2019   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  18:11   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Jørgensen  2005    630  28.30        1:01.00   
  Thisted Svømmeklub  1:04.29                 
                     
Christian Damborg Thomsen  2005    548  30.22        1:03.92   
  DeltaSwim  1:05.41                 
                     
Christoffer P. Voldbjerg  2005    542  29.88        1:04.17   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.98                 
                     
Anders Sanggaard  2005    527  30.17        1:04.76   
  Agfs Svømmeafdeling  1:10.91                 
                     
Kristian Kjær  2005    526  29.95        1:04.81   
  Thisted Svømmeklub  1:07.08                 
                     
Christian Thorhauge  2005    515  30.75        1:05.24   
  Hobro Svømmeklub  1:06.33                 
                     
Teodor Thuelund  2005    500  31.38        1:05.89   
  Nyborg Svømmeklub  1:05.84                 
                     
Gustav Dalby Østerberg  2005    488  31.98        1:06.44   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:07.52                 
                     
Morten H. Kobbelgaard  2005    471  31.86        1:07.20   
  Aalborg Svømmeklub  1:11.18                 
                     
10  Thor Majgård  2005    465  32.24        1:07.52   
  Vejle Svømmeklub  1:07.18                 
                     
11  Sebastian Emil F. Klicman  2005    462  31.98        1:07.67   
  Frem Odense  1:06.98                 
                     
12  Luca Hertzog  2005    458  31.25        1:07.85   
  Ringe Svømme Klub  1:09.06                 
                     
13  Sigurd Wemmelund  2005    452  31.29        1:08.16   
  Herning Svømmeklub  1:25.69                 
                     
14  Matti Andersen  2005    446  32.07        1:08.46   
  Brædstrup Svømmeklub  1:07.42                 
                     
15  Nicolas Duvander  2005    437  31.76        1:08.93   
  Esbjerg Svømmeklub  1:09.91                 
                     
16  Mathias Nybro Laursen  2005    428  31.40        1:09.38   
  Auning Svømmeklub  1:16.79                 
                     
17  Theis Nelander  2005    426  31.71        1:09.52   
  Ikast Svømmeklub  1:08.61                 
                     
18  Anders Mosbæk Johannessen  2005    418  32.49        1:09.94   
  Frem Odense  1:15.68                 
                     
19  Peter Rom Poulsen  2005    407  32.52        1:10.55   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:15.93                 
                     
20  Sebastian K Eriksen  2005    397  32.58        1:11.16   
  Vejle Svømmeklub  1:11.88                 
                     
21  Kasper Jensen  2005    397  33.22        1:11.18   
  Ikast Svømmeklub  1:10.66                 
                     
22  Kristian Sabroe Sørensen  2005    395  32.74        1:11.25   
  Horsens Svømmeklub  1:18.94                 
                     
23  Inas Ilic  2005    393  32.73        1:11.39   
  Aalborg Svømmeklub  1:10.52                 
                     
24  Casper Boest  2005    393  31.71        1:11.40   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:17.37                 
                     
25  Carl Clausen  2005    390  33.31        1:11.60   
  Esbjerg Svømmeklub  1:13.88                 
                     
26  Mikkel Holme Madsen  2005    383  33.36        1:12.03   
  DeltaSwim  1:11.05                 
                     
27  Mads Drechsler  2005    364  33.67        1:13.22   
  Holstebro Svømme Club  1:16.13                 
                     
28  Johan Erdmann Christensen  2005    362  33.96        1:13.35   
  DeltaSwim  1:15.91                 
                     
29  Mads Emil R. Hermansen  2005    360  33.83        1:13.52   
  Odder Svømmeklub                   
                     
30  Thor Bruun Bisgaard  2005    356  34.14        1:13.77   
  Agfs Svømmeafdeling  1:21.38                 
                     
31  Mikkel K. Kristensen  2005    334  35.75        1:15.34   
  Aalborg Svømmeklub  1:17.54                 
                     
32  Søren Winther Hald  2005    334  34.79        1:15.38   
  Struer Svømmeklub  1:11.98                 
                     
33  Kresten Skau Hansen  2005    326  34.31        1:15.97   
  DeltaSwim  1:24.35                 
                     
34  Karl Heeb  2005    325  34.81        1:16.04   
  Esbjerg Svømmeklub  1:18.64                 
                     
35  Lucas Hansen  2005    325  35.43        1:16.06   
  Hobro Svømmeklub  1:21.94                 
                     
36  Viggo Lind Toustrup  2005    323  34.75        1:16.21   
  Agfs Svømmeafdeling  1:16.40                 
                     
37  Max Venborg Kromann  2005    323  35.30        1:16.25   
  Vejle Svømmeklub  1:11.18                 
                     
38  Kristian Svenstrup  2005    321  35.04        1:16.38   
  Viborg Svømme Klub  1:18.04                 
                     
39  Tobias Holt Poulsen  2005    301  35.62        1:18.04   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
40  Frederik Laursen  2005    288  35.87        1:19.16   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
41  Bastian Stausholm Larsen  2005    281  36.77        1:19.83   
  Aabybro Idrætsforening  1:17.43                 
                     
42  Nicklas Rossau Larsen  2005    276  36.95        1:20.30   
  Silkeborg Svømmeklub  1:21.78                 
                     
43  David Kilsgaard Andersen  2005    272  37.00        1:20.71   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:27.46                 
                     
44  Andreas Nikolajsen  2005    271  37.37        1:20.84   
  Esbjerg Svømmeklub  1:24.41                 
                     
45  Emil Ulrich Sørensen  2005    254  37.01        1:22.51   
  Viborg Svømme Klub  1:31.24                 
                     
46  Philip Vesterby  2005    247  37.33        1:23.37   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
47  Magnus Fogh  2005    238  36.80        1:24.34   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:30.47                 
                     
48  Tobias Jakobsen  2005    232  38.95        1:25.14   
  Viborg Svømme Klub  1:30.52                 
                     
49  Axel Kenneth Thomsen  2005    231  39.94        1:25.19   
  Kolding SK  1:46.43                 
                     
Emil Togsverd  2005              DSQ  Tyvstart 
  Silkeborg Svømmeklub  1:10.33                 
                     
Hjalte S Mathiasen  2005              DSQ  ESB v/50m 
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 marts 2019 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark