2019-11-14   23:39:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Årgang 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 1600

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang 2019    Udskriftsdato  29 marts 2019   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  19:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Lindholm  2004    681  29.20  1:02.76  1:37.79    2:13.38   
  Lyseng IF  2:16.06                 
                     
Mads Juul Henriksen  2004    625  30.00  1:04.85  1:40.57    2:17.25   
  H2Odense  2:14.17                 
                     
Christian Landtved  2004    607  30.44  1:05.04  1:41.02    2:18.64   
  Ringe Svømme Klub  2:14.45                 
                     
Mads Iversen  2004    583  30.36  1:05.49  1:41.96    2:20.51   
  Vejle Svømmeklub  2:30.21                 
                     
Elias Marius Elsgaard  2004    565  30.14  1:05.23  1:43.80    2:21.98   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Christoffer R.s. Pedersen  2004    559  31.37  1:07.40  1:44.18    2:22.46   
  H2Odense  2:37.22                 
                     
Viktor Enevold Sørensen  2004    538  31.45  1:07.80  1:45.14    2:24.30   
  Thisted Svømmeklub  2:29.35                 
                     
Lars Riisgaard-Jensen  2004    508  30.98  1:07.97  1:47.04    2:27.04   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:28.30                 
                     
Andreas Weis Kallesøe  2004    505  33.00  1:09.54  1:47.69    2:27.33   
  Viborg Svømme Klub  2:24.67                 
                     
10  Emil Neumann  2004    487  32.91  1:11.14  1:50.79    2:29.14   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:32.61                 
                     
11  Asgar Knakkergaard  2004    476  32.54  1:11.69  1:51.24    2:30.25   
  Aalborg Svømmeklub  2:45.28                 
                     
12  Asger Mathiasen  2004    465  31.87  1:10.25  1:50.92    2:31.43   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
13  Linus Folke Jensen  2004    464  31.44  1:08.95  1:49.77    2:31.57   
  Agfs Svømmeafdeling  2:41.83                 
                     
14  Sebastian Jacobsen  2004    461  32.57  1:10.37  1:50.76    2:31.89   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
15  Jonas Lykke Sandison  2004    460  33.71  1:13.14  1:52.74    2:31.97   
  Nyborg Svømmeklub  2:48.17                 
                     
16  Andreas Torp  2004    451  33.42  1:13.71  1:54.53    2:33.07   
  Svømmeklubben Nord  2:50.32                 
                     
17  Lucas Rosenborg  2004    438  32.91  1:12.72  1:54.24    2:34.51   
  Lyseng IF  2:47.78                 
                     
18  Jonathan Nejmann  2004    437  33.76  1:13.72  1:54.40    2:34.60   
  H2Odense  2:47.27                 
                     
19  Oscar Pedersen  2004    435  31.69  1:10.69  1:51.87    2:34.83   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
20  Anders Mose  2004    431  33.17  1:12.59  1:53.45    2:35.32   
  Esbjerg Svømmeklub  2:30.60                 
                     
21  Kris Jensen  2004    426  34.13  1:13.13  1:53.92    2:35.96   
  Aars Svømmeklub  2:26.48                 
                     
22  Alex Fogt  2004    426  33.84  1:14.10  1:55.71    2:35.97   
  H2Odense                   
                     
23  Joost Rijkhoff  2004    422  33.78  1:14.02  1:56.44    2:36.40   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
24  Sebastian Neesgaard  2004    421  33.44  1:12.37  1:53.99    2:36.61   
  Vejle Svømmeklub  2:45.21                 
                     
25  Sander Møller Jürgensen  2004    412  35.29  1:14.94  1:56.22    2:37.66   
  Odder Svømmeklub                   
                     
26  Rasmus Håkonsson  2004    406  33.53  1:14.39  1:56.32    2:38.47   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
27  Mads Himmelstrup Andersen  2004    377  35.64  1:16.89  1:59.82    2:42.48   
  Ringe Svømme Klub  2:38.50                 
                     
28  Gustav Hansen  2004    370  33.66  1:14.23  1:58.41    2:43.38   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
29  Kasper Hansen  2004    370  36.18  1:17.59  2:00.20    2:43.49   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
30  Mathias E. Kristiansen  2004    369  33.35  1:14.29  1:58.75    2:43.64   
  H2Odense  3:15.03                 
                     
31  Casper Johannesen  2004    367  33.73  1:15.53  2:00.13    2:43.83   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
32  Mathias Marbæk Nielsen  2004    360  33.85  1:16.16  2:01.72    2:44.96   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
33  Kasper Henriksen  2004    359  34.62  1:15.63  2:00.31    2:45.12   
  Viborg Svømme Klub  2:48.33                 
                     
34  Mads Sander Andersen  2004    357  33.52  1:16.11  2:01.27    2:45.36   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
35  Alexander Mortensen  2004    342  35.36  1:18.15  2:03.77    2:47.76   
  Herning Svømmeklub                   
                     
36  Simon Kutsko Jensen  2004    337  32.39  1:12.62  1:59.55    2:48.68   
  Aalborg Svømmeklub  2:52.54                 
                     
37  Lasse Thulstrup  2004    318  35.51  1:18.98  2:06.12    2:51.88   
  Kolding SK                   
                     
38  Mathias Frahm Feldtmose  2004    317  35.43  1:17.74  2:05.42    2:52.00   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
39  Asger Als Olsen  2004    303  37.80  1:22.91  2:09.24    2:54.60   
  Kolding SK  2:51.18                 
                     
40  Søren Have  2004    300  34.56  1:16.66  2:06.62    2:55.28   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
41  Peter Kvorning Mikkelsen  2004    292  36.73  1:22.01  2:09.00    2:56.89   
  Vejle Svømmeklub  2:51.63                 
                     
Anton Christiansen  2004              DSQ  asynkron ben v/175m 
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Mads Mikkelsen  2004              DSQ  ESB v/150m 
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:41.39                 
                     
Viktor Lei Lamberg  2004              DSQ  ESB v/100m 
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:33.09                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 marts 2019 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark