2022-12-05   05:15:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Falkenberg Race 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2019    Utskriftsdatum  13 april 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  09:58   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  13 april 2019         
 
 
Gren 1, 50m Brstsim Herrar, Finaler 17 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Elias Hyvnen  2000  Simklubben Elfsborg            31.54   
Max Feng  2001  Gteborg Sim            32.63   
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim            32.78   
Daniel Agestav  2002  Jnkpings Simsllskap            33.36   
Filiph Castillo Karlsson  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap            33.97   
Johan Nilsson  2001  lmhults Simsllskap            34.00   
Karl Bohlin  2001  Gteborg Sim            34.18   
Elias Eriksson  1994  Mlndals Allmnna Simsllskap            34.29   
Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb            34.46   
10  Birkan Ates  2002  Simsllskapet Delfin            34.58   
11  Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsllskap            34.75   
12  Pelle Huldn  2002  Varberg Sim            34.93   
13  Runlfur orlksson  2002  Armann            35.06   
14  Philip Primetta  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            35.95   
15  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon            36.00   
16  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb            36.38   
17  Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsllskap            36.84   
18  Simon Svedberg  2001  Falkpings Simsllskap            38.14   
19  Filip Salehzadeh  2002  Hvetlanda Simsllskap            40.26   
20  Tobias Karlsson  2002  Jnkpings Simsllskap            40.98   
21  Max Nerln  2002  Oskarshamns Simsllskap            42.05   
22  Filip Dahlqvist  1997  Simklubben Vnersborg            48.74   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Brstsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Mns Evertsson  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            33.15   
Max Grubesic  2004  Jnkpings Simsllskap            33.85   
Max Ringstrm  2004  Trelleborg Sim            34.13   
Axel Thorsn  2003  Eskilstuna Simklubb            34.30   
Ville Seppl  2004  Smlandsstenars Simsllskap            34.38   
Artur Romin  2003  Strngns Simklubb            34.97   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsllskap            35.59   
Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb            35.71   
Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon            35.78   
10  Marcus Sundblad  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            35.82   
11  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            36.53   
12  Elias Anderson  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            36.60   
13  Sebastian Florez  2004  Hvetlanda Simsllskap            36.71   
14  Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsllskap            36.83   
15  Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon            36.88   
16  Teo Mravac  2004  Varberg Sim            37.07   
17  Fabian Lagstrm  2004  Oskarshamns Simsllskap            37.17   
18  Gustav Lokrantz  2004  Trollhttans Simsllskap            37.22   
19  Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsllskap            37.26   
20  Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim            37.33   
21  Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb            37.53   
22  Mns Rydergren  2003  Katrineholms Simsllskap            37.89   
23  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            38.45   
24  Axel Lindstrm  2003  Gteborg Sim            38.46   
25  Albin Mgiste  2003  Kalmar Simsllskap            39.07   
26  Samuel Lvenklev  2003  Varberg Sim            39.09   
27  Alexander Mcadam  2004  Simklubben Laxen            39.78   
28  Gustav Franzn  2004  Kalmar Simsllskap            40.57   
29  Erik Hakopian  2004  Simklubben Laxen            40.86   
30  August Rttgrd  2003  Gteborg Sim            41.10   
31  Karl Pettersson  2004  Gteborg Sim            41.54   
32  David Liu  2004  Jnkpings Simsllskap            42.12   
33  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhttans Simsllskap            42.57   
34  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim            42.68   
35  Rikard Kristensson  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            43.51   
36  Ludvig Ling  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            45.34   
37  Santiago Ponce de Leon  2004  Simklubben Poseidon            45.70   
Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Brstsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Jonathan Ravn Rehnstrm  2005  Trelleborg Sim            36.27   
Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            36.31   
Bence Barnabs Mrkus  2005  Simklubben Laxen            37.16   
Karl Oredsson  2006  Simsllskapet Delfin            37.24   
Theo Nordholm  2006  Jnkpings Simsllskap            37.36   
Melker kesson  2006  Jnkpings Simsllskap            37.81   
Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen            37.93   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            38.45   
Hugo Johnsson  2005  Simsllskapet Delfin            39.08   
10  Max Trnqvist  2006  Kungsbacka Simsllskap            39.24   
11  Arvid Hglund  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            39.34   
12  Mns Ekstrm  2006  Simklubben Poseidon            39.49   
13  David Happe  2006  Uddevalla Sim            39.83   
14  Pontus Grnlund  2005  Simklubben Vnersborg            39.94   
15  Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsllskap            40.47   
16  Gustav Mogren  2005  Varberg Sim            40.51   
17  Alexander Nilsson  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            40.84   
18  William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            41.30   
19  Lucas Axelsson  2005  Varberg Sim            41.31   
20  Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen            41.47   
21  Alexander Hellqvist  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            41.50   
22  Max Ha  2006  Gteborg Sim            41.78   
23  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen            41.80   
24  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vnersborg            41.96   
25  Jonah Hullegrd  2006  Simklubben Laxen            42.14   
26  Frej Andersson-berg  2006  Kunglvs Simsllskap            42.20   
27  Thure Essn  2005  Strngns Simklubb            42.52   
28  Daniel Sainz  2006  Jnkpings Simsllskap            42.61   
29  Filip Lnnerfors  2006  Simklubben Poseidon            42.67   
30  Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen            42.75   
31  Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            43.41   
32  Pierrick Lagoguez  2006  Simklubben Poseidon            44.40   
33  Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsllskap            44.52   
34  Eric hln  2006  Eskilstuna Simklubb            44.61   
35  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vnersborg            45.28   
36  Caspian Rosengren  2005  Simklubben Poseidon            45.30   
37  Elias Lai  2006  Gteborg Sim            45.72   
38  Joel Johansson  2006  Jnkpings Simsllskap            45.83   
39  Felix Andersson  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            45.85   
40  Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg            46.34   
41  Ludvig Lfgren  2006  Oskarshamns Simsllskap            46.41   
41  Sigurur Haukur Birgisson  2006  Armann            46.41   
43  Benjamin Olsson  2006  Simsllskapet Delfin            46.50   
44  Gustaf Gused  2006  Falkenbergs Simklubb            46.60   
45  Viggo Stjrns  2006  Jnkpings Simsllskap            47.29   
46  Lucas Stark  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            48.02   
47  John hlund  2005  Falkenbergs Simklubb            48.07   
48  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet            48.26   
49  Wille Damber  2005  Gteborg Sim            48.38   
50  Elias Chawki  2006  Simklubben Laxen            48.86   
51  Viktor Sjstedt  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            48.87   
52  Nils Lindblad  2006  Gteborg Sim            50.08   
53  Leo Dilberovic  2006  Gteborg Sim            52.07   
54  Jacob Edlund  2006  Ronneby Simsllskap            53.13   
55  Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsllskap            53.46   
56  Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsllskap            54.62   
57  Theodor Fought  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            56.14   
58  Philipp Lemke  2006  SK Stimmet            57.57   
59  Victor Lindgren  2006  Kungsbacka Simsllskap            58.24   
Carl Martinsson  2005  Varberg Sim            DNS   
Felix Sjgren  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            DNS   
Marcus Kvarnhll  2006  Simklubben Laxen            DNS   
Erik Ulvdal  2005  Gteborg Sim            DSQ   
Sebastian Ciric  2006  Varberg Sim            DSQ   
Willgot Malmstrm  2005  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Brstsim Herrar, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Hektor Dagson  2007  Simklubben Vnersborg            42.50   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            43.30   
Elias Vinl  2007  Kungsbacka Simsllskap            44.30   
Aaron Hullegrd  2007  Simklubben Laxen            44.89   
Calvin Lindn  2007  Gteborg Sim            45.10   
Hans Feng  2008  Gteborg Sim            45.20   
Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsllskap            45.30   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsllskap            45.39   
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            46.21   
10  Jakub Bober  2007  Gteborg Sim            46.29   
11  Hannes Aminoff  2009  Gteborg Sim            46.71   
12  Otto Lvdahl  2007  Simklubben Laxen            47.07   
13  Max Lind  2007  Falkpings Simsllskap            47.75   
14  William Hrgren  2007  Kungsbacka Simsllskap            49.00   
15  Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsllskap            49.82   
16  Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsllskap            50.05   
17  Lukas Hedberg  2007  Varberg Sim            50.24   
18  Theodor Grinnemo  2008  Jnkpings Simsllskap            51.09   
19  Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsllskap            51.59   
20  Alvin Blomgren  2007  Kungsbacka Simsllskap            53.05   
21  Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            53.27   
22  Viktor Srkiniemi Carlsson  2009  Trollhttans Simsllskap            53.40   
23  Hannes Johnsson  2008  Kungsbacka Simsllskap            55.33   
24  Victor Rudolfsson  2007  Gteborg Sim            55.88   
25  Julius Boman  2007  Kungsbacka Simsllskap            56.06   
26  Alexander Alvstrand  2007  Kungsbacka Simsllskap            56.63   
27  Tim Damberg  2008  Gteborg Sim            56.81   
28  Sander Rosn  2007  Simklubben Laxen            57.42   
29  Mns Leijon  2007  Kungsbacka Simsllskap            57.64   
30  Oscar Heden Carlsson  2008  Gteborg Sim            57.78   
31  Jakob Hgstedt  2009  Gteborg Sim            59.01   
Filip Kalin  2007  Kungsbacka Simsllskap            DNS   
Ludvig Kulin  2007  Gteborg Sim            DNS   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsllskap            DNS   
Mns Blomberg  2008  Kungsbacka Simsllskap            DNS   
Axel Knoblock  2009  Gteborg Sim            DSQ   
Erik Gransson Embrd  2007  Gteborg Sim            DSQ   
Hugo Svensson  2008  Varberg Sim            DSQ   
Rasmus Olsson  2008  Trollhttans Simsllskap            DSQ   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
Viktor de Jonge  2007  Gteborg Sim            DSQ   
Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 april 2019 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  09:58 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2019    Utskriftsdatum  13 april 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  09:59   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  13 april 2019         
 
 
Gren 2, 50m Brstsim Herrar Para, Finaler 99 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Sffle Simsllskap            40.76   
Felix Persson  2000  Simklubben Vnersborg            44.40   
Axel Coster  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            52.27   
Lukas Antonsson  2001  Varbergs Parasportfrening            53.67   
Henrik Axelsson rberg  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap            53.83   
Hasse Jansson  1986  Falkenbergs Simklubb            1:06.86   
Wilmer Fritzen  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            1:17.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 april 2019 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  09:59 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2019    Utskriftsdatum  13 april 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  10:23   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  13 april 2019         
 
 
Gren 3, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 17 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Hannah Hemberg  2002  Gteborg Sim            30.03   
Matilda Torn  2001  Uddevalla Sim            30.24   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsllskap            30.74   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim            30.79   
Emma Roos  1999  Jnkpings Simsllskap            30.97   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            31.01   
sta Kristn Jnsdttir  2000  Armann            31.42   
Adina Nystrm  1999  Eskilstuna Simklubb            31.58   
Clara Balslev  2001  Varberg Sim            31.67   
10  Nicole Modigh  1999  Motala Simsllskap            31.70   
11  Victoria Danielsson  2002  Jnkpings Simsllskap            31.75   
12  Tina Hopmark  2002  Kungsbacka Simsllskap            31.79   
13  Ida Larsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            31.82   
14  Jazmina Hedqvist  2002  Jnkpings Simsllskap            32.35   
15  Emmie Davis  2002  Jnkpings Simsllskap            32.69   
16  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen            32.89   
17  Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb            32.95   
18  Alma Lindberg  2002  Simklubben Poseidon            33.07   
19  Anna Graffner  2002  Kungsbacka Simsllskap            33.26   
20  Nelly Antlv  2002  Simklubben Laxen            33.28   
21  Isabella Klln  2001  Kungsbacka Simsllskap            33.64   
22  Viola Berlin  2002  Gteborg Sim            33.72   
23  Jenny Frstberg  2002  Kalmar Simsllskap            34.00   
24  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            34.01   
25  Francesca Clark  2001  Falkpings Simsllskap            34.03   
26  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb            34.05   
27  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            34.11   
28  Mariam Istiphan  2001  Jnkpings Simsllskap            34.12   
29  Daniela Broner Fredriksson  2000  Kungsbacka Simsllskap            34.15   
30  Tilda Hellstrm  2002  Trollhttans Simsllskap            34.26   
31  Solveig Ramallo  1993  Gteborg Sim            34.94   
32  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsllskap            35.33   
33  Linnea Reuterberg  2001  Mlndals Allmnna Simsllskap            35.83   
34  gsta Bergrs Jakobsdttir  2002  Armann            35.93   
35  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            35.96   
36  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen            36.36   
37  Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim            36.65   
38  Malin Kaldrup  2000  Gteborg Sim            37.18   
39  Wilma Ericsson  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap            37.53   
Saga Janzn  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Clara Sjstedt  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            30.89   
Emma Ragnarsson  2004  Simsllskapet Delfin            31.13   
Wilma Christensen  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            31.48   
Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            32.00   
Linnea Hgstedt  2004  Gteborg Sim            32.00   
Wilma Svensson  2004  Jnkpings Simsllskap            32.01   
Thindra Hackwitz  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            32.33   
Emma Jobe  2003  Trollhttans Simsllskap            32.37   
Felicia Tubbin  2003  Jnkpings Simsllskap            32.41   
10  Klara Martinez Jonsson  2004  Kungsbacka Simsllskap            32.65   
11  Olivia Sandberg  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            32.67   
12  Klara Rdin  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            32.73   
12  Natalie Stjrns  2003  Jnkpings Simsllskap            32.73   
14  Matilda Nilsson  2004  Jnkpings Simsllskap            32.84   
15  Svava Bjrg Lrusdttir  2003  Armann            32.89   
16  Astrid Virn  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            32.97   
17  Ebba Holmdahl  2003  Gteborg Sim            33.11   
17  Wilma Carlheim  2003  Jnkpings Simsllskap            33.11   
19  Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsllskap            33.18   
20  Polina Zhirkova  2004  Gteborg Sim            33.23   
21  Sara Hopmark  2004  Gteborg Sim            33.25   
22  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon            33.66   
23  Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsllskap            33.73   
24  Julia Jonsson  2004  Falkpings Simsllskap            33.81   
25  Kajsa Sderholm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            33.97   
26  Melissa Nyberg  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            34.05   
27  Erica Ivansson  2003  Simklubben Laxen            34.07   
28  Moa Rdin  2004  Uddevalla Sim            34.19   
29  Anna Maria Jkulsdottir  2003  Gteborg Sim            34.28   
30  Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsllskap            34.33   
31  Izabella Thompson  2003  Trollhttans Simsllskap            34.37   
32  Helena Rn Gylfadttir  2003  Armann            34.39   
33  Josefine Stensson  2003  Falkpings Simsllskap            34.59   
34  Anya Chen  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            34.87   
35  Arianna Steinarsdttir  2003  Armann            34.88   
36  Ida Norlander  2003  Gteborg Sim            35.16   
37  Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon            35.32   
38  Filippa Lind  2004  Falkpings Simsllskap            35.38   
39  Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen            35.42   
40  Maja Olson  2003  Karlshamns Simklubb            35.66   
41  Ebba Davidsson  2003  Falkenbergs Simklubb            36.37   
42  Alva Strm  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            36.76   
43  Elsa Hstner  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            37.39   
44  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon            37.49   
45  Tyra Hkanson Renestrm  2003  Strngns Simklubb            37.75   
46  Sofia Viberg  2004  Kunglvs Simsllskap            37.79   
47  Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            38.06   
48  Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb            38.12   
49  Fiona Ernst  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            38.53   
50  Evelina Liu  2004  Gteborg Sim            39.03   
51  Selma Hahne  2004  Gteborg Sim            39.66   
52  Nadja Karlsson  2004  Gteborg Sim            40.20   
53  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            41.41   
54  Sigrid Lundstrm  2003  Karlshamns Simklubb            42.30   
55  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            42.76   
56  Tova Sderberg  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            43.30   
57  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet            45.53   
58  Tilda Persson  2004  Simklubben Vnersborg            46.42   
Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon            DNS   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Lia Wallstrm  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            DNS   
Ruth Lindblad  2004  Gteborg Sim            DNS   
Tuva Gustavsson  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Elsa Sjstrm  2006  Simklubben Elfsborg            30.74   
Vera Stefanovic  2006  Oskarshamns Simsllskap            31.26   
Frida Jansson  2006  Simklubben Poseidon            32.00   
Saga Johannesson  2005  Gteborg Sim            32.96   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon            32.97   
Nikki Berggren  2005  Varberg Sim            33.36   
Linna Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsllskap            33.60   
Alva Sonberger  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            33.67   
Viola Wesslund Mll  2005  Simklubben Elfsborg            33.90   
10  Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            34.29   
11  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen            34.31   
12  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            34.64   
13  Emma Johansson  2005  Varberg Sim            34.69   
14  Elin Sjberg  2005  Gteborg Sim            34.73   
14  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            34.73   
16  Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            34.78   
17  Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            34.86   
18  Ida Jonsson  2005  Jnkpings Simsllskap            34.92   
19  Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsllskap            34.97   
20  Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            34.98   
21  Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsllskap            35.12   
22  Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon            35.18   
23  Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen            35.43   
24  Elin Ha  2006  Gteborg Sim            35.46   
25  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            35.55   
26  Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsllskap            35.60   
27  Siri Norman  2006  Simsllskapet Delfin            35.61   
28  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen            35.72   
29  Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsllskap            36.25   
30  Nicol Bertic  2006  Simklubben Laxen            36.33   
31  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg            36.40   
32  Emilia Plsson  2005  Simklubben Laxen            36.46   
33  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsllskap            36.47   
34  Alfrida Lagstrm  2006  Oskarshamns Simsllskap            36.49   
35  Nora Briskog  2006  Karlshamns Simklubb            36.50   
36  Ida Ekstrm  2005  Oskarshamns Simsllskap            36.58   
37  Galle Ovise  2005  Kungsbacka Simsllskap            36.66   
38  Louise Ottosson  2005  Kunglvs Simsllskap            36.70   
39  Tilda Hgglund  2005  Simklubben Laxen            36.79   
40  Olivia Thonander  2005  Gteborg Sim            36.83   
41  Sigrid Carlsson  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            36.90   
42  Ingrid Torester  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            36.93   
43  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen            36.94   
44  Linnea Ranvert  2005  Simsllskapet Delfin            36.97   
45  Tilda Andersson  2006  Jnkpings Simsllskap            37.01   
46  Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen            37.05   
47  Alice berg  2005  SK Stimmet            37.09   
48  Moa Larsson  2005  Trollhttans Simsllskap            37.10   
49  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vnersborg            37.14   
50  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            37.17   
51  Maja Rdin  2006  Vellinge-Nsets Simklubb            37.21   
52  Ebba Carlstrm  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            37.28   
53  Ylfa sgerur Eyjlfsdttir  2006  Armann            37.48   
54  Melis Suleyman  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            37.51   
55  Selma Glamocanin  2005  Hvetlanda Simsllskap            37.52   
56  Lisa Karln  2005  Falkpings Simsllskap            37.91   
57  Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsllskap            37.99   
58  Linnea Hyvnen  2005  Simklubben Elfsborg            38.02   
59  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            38.08   
60  Elin Jannasch  2005  Simklubben Poseidon            38.09   
61  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb            38.15   
62  Agnes Sjstrm  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            38.21   
63  Alva Gadolin  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            38.47   
64  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen            38.57   
65  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            38.83   
66  Vera Romin  2005  Strngns Simklubb            38.92   
67  Clara Lvenkjaer  2006  SK Stimmet            38.96   
68  Livia Bravert  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            38.99   
69  Linnea Alfredsson  2006  Trollhttans Simsllskap            39.04   
70  Tilda Dohrner  2006  Kunglvs Simsllskap            39.16   
71  Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen            39.25   
72  Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen            39.31   
73  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            39.40   
74  Charlize Nystrm  2005  Gteborg Sim            39.69   
75  Hedda Baxmann  2006  Vellinge-Nsets Simklubb            39.77   
76  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsllskap            39.79   
77  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            40.08   
78  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            40.11   
79  Vilma Lundblad  2006  Vellinge-Nsets Simklubb            40.24   
80  Amanda Mankinen  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            40.26   
81  Slveig gsta Aradttir  2005  Armann            40.30   
82  Azra Yumer  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            40.52   
83  Tilde Hamrin  2006  Gteborg Sim            40.68   
84  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsllskap            40.72   
85  Lina Holmsen  2005  Gteborg Sim            40.75   
86  Hanna Carlsson  2006  Trollhttans Simsllskap            40.86   
87  Klara Rask  2005  Gteborg Sim            40.87   
88  Ella Zetterstrm  2005  Simklubben Poseidon            40.94   
89  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            40.99   
90  Elsa Blomberg  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            41.05   
91  Emelie Srkiniemi Carlsson  2005  Trollhttans Simsllskap            41.11   
92  Miki Prior  2006  Vellinge-Nsets Simklubb            41.13   
93  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsllskap            41.23   
94  Clara Nordensson  2005  Trollhttans Simsllskap            41.27   
95  Mrta Arnqvist  2005  Varberg Sim            41.54   
95  Sofia Isberg  2006  Gteborg Sim            41.54   
97  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb            41.87   
98  Sara Hgstedt  2005  Gteborg Sim            41.97   
99  Matilda Wedel  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            42.37   
100  Sofia Sjgren  2006  Vellinge-Nsets Simklubb            42.90   
101  Nina Krim  2005  Kalmar Simsllskap            42.96   
102  Julia Olsson  2006  Trollhttans Simsllskap            43.19   
103  Elsie Nysten  2006  Gteborg Sim            43.31   
104  Lo Stranne  2005  Gteborg Sim            43.48   
105  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsllskap            43.50   
106  Tindra Janson  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            43.86   
107  Ajla Sistek  2006  Jnkpings Simsllskap            43.99   
108  Amanda Ljungberg  2005  Gteborg Sim            44.60   
109  Emma Nedholm  2005  Gteborg Sim            44.90   
109  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsllskap            44.90   
111  Saga Bengtsson  2006  Simklubben Laxen            45.22   
112  Laura Perisic  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            45.34   
113  Alma Mellegrd Fastn  2006  Gteborg Sim            45.52   
114  Nora Levin  2005  SK Stimmet            45.60   
115  Kajsa Adebahr  2006  Kungsbacka Simsllskap            46.27   
116  Lovisa Lidn  2006  Varberg Sim            46.30   
117  Celine Holman  2006  Vellinge-Nsets Simklubb            46.46   
118  Isa Janson  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            46.69   
119  Louise Simonson  2005  Gteborg Sim            46.82   
120  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsllskap            47.27   
121  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsllskap            47.55   
122  Julia Lennartsson  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            48.04   
123  Maya Johansson  2005  SK Stimmet            48.36   
124  Agnes Morelli  2006  Gteborg Sim            48.44   
125  Louise Thomasson  2006  Simklubben Laxen            48.84   
126  Agnes Bengtsson  2006  Varberg Sim            49.41   
127  Mrta Skogh  2006  Trollhttans Simsllskap            54.49   
128  Alma Selin  2006  Simklubben Vnersborg            58.17   
Alice Alsterstad  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            DNS   
Anna-Clara Eloff  2005  Gteborg Sim            DNS   
Ellen Gullberg  2005  Simklubben Laxen            DNS   
Gertrud Gustafsson  2006  Simklubben Laxen            DNS   
Ines Norlander  2006  Gteborg Sim            DNS   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Nsets Simklubb            DNS   
Tilde Stridh  2006  Gteborg Sim            DNS   
Alma Cosic  2006  Jnkpings Simsllskap            DSQ   
Lina Liljekvist  2006  Jnkpings Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Hedda Toth  2007  Simklubben Poseidon            33.66   
Olivia Staafgrd  2007  Kungsbacka Simsllskap            35.43   
Sunna Arnfinnsdttir  2007  Armann            35.60   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            35.65   
Julia Andersson  2007  Ronneby Simsllskap            35.75   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            35.80   
Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen            36.24   
Ylfa Lind Kristmannsdttir  2008  Armann            36.83   
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsllskap            37.81   
10  Isabella Isomaa  2007  Jnkpings Simsllskap            37.95   
11  Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            38.55   
12  Hrafnhildur La Kvaran  2007  Armann            38.65   
13  Julia Hkansson  2007  Kungsbacka Simsllskap            39.02   
13  Stella Geigel  2007  Varberg Sim            39.02   
15  Emma Wikberg  2007  Trollhttans Simsllskap            39.74   
16  Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsllskap            40.13   
17  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            40.34   
18  Ziza Alomerovic  2007  Armann            40.45   
19  Nova Niemi  2007  Varberg Sim            40.56   
20  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            40.98   
21  Axelina Klfverud  2007  Karlshamns Simklubb            41.29   
22  Sofia Tikotska  2007  Gteborg Sim            41.68   
23  Liv Eklv  2007  Varberg Sim            42.07   
24  Zoe Kanen  2007  Kungsbacka Simsllskap            42.08   
25  Freja Hkansson  2007  Kungsbacka Simsllskap            42.44   
25  Katla Mist Bragadttir  2007  Armann            42.44   
27  Ester Sainz  2008  Jnkpings Simsllskap            42.80   
28  Tuva Johannesson  2007  Gteborg Sim            42.82   
29  Amanda Grnlund  2008  Simklubben Vnersborg            43.10   
30  Szofia Zana  2008  Trollhttans Simsllskap            43.44   
31  Elin Mrtensson  2007  Varberg Sim            43.90   
31  Hilda Andersson  2007  Varberg Sim            43.90   
33  Emma Bergqvist  2007  Jnkpings Simsllskap            44.02   
34  Elin Johannesson  2007  Gteborg Sim            44.39   
35  Jla Plmadttir  2007  Armann            45.06   
36  Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsllskap            45.50   
37  Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            48.32   
38  Regina Zana  2010  Trollhttans Simsllskap            57.05   
39  Filippa Sundqvist  2007  Kungsbacka Simsllskap            57.48   
40  Majken Lidman  2008  Gteborg Sim            58.86   
41  Evelina Berlin  2008  Gteborg Sim            1:10.46   
Livia Ek  2007  Gteborg Sim            DNS   
Sophia Rhrle  2007  Simklubben Laxen            DNS   
Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsllskap            DSQ   
Annalie Mei-Ting Rutter  2007  Kungsbacka Simsllskap            DSQ   
Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsllskap            DSQ   
Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
Livia Berggren  2009  SK Stimmet            DSQ   
Sara Hansen  2007  Kalmar Simsllskap            DSQ   
Wilma Augustsson  2008  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 april 2019 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  10:23 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2019    Utskriftsdatum  13 april 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  10:39   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  13 april 2019         
 
 
Gren 4, 50m Fjrilsim Damer Para, Finaler 99 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Edit Sjstrand  1991  Varbergs Parasportfrening            49.47   
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb            50.55   
Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs Parasportfrening            53.14   
Ida Andersson Wulf  1998  Vellinge-Nsets Simklubb            58.83   
Emilia Ljunggren  2005  Simklubben Triton            1:04.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 april 2019 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  10:39 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2019    Utskriftsdatum  13 april 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  11:14   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  13 april 2019         
 
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Gullberg  1999  kersberga Simsllskap    26.93        55.80   
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    27.58        56.10   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    26.71        56.13   
Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon    28.18        58.11   
Birkan Ates  2002  Simsllskapet Delfin    27.86        58.17   
Filiph Castillo Karlsson  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap    27.88        58.56   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsllskap    27.73        58.76   
Daniel Agestav  2002  Jnkpings Simsllskap    28.16        58.96   
Nicolas Noln  2000  Simklubben Poseidon    27.88        59.02   
10  Patrik Petkoczi  2002  Jnkpings Simsllskap    29.14        59.61   
11  Emil Svensson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    28.16        59.87   
12  Max Feng  2001  Gteborg Sim    27.96        1:00.11   
13  Simon Svedberg  2001  Falkpings Simsllskap    29.36        1:00.24   
14  Elias Eriksson  1994  Mlndals Allmnna Simsllskap    28.80        1:00.45   
15  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vnersborg    28.40        1:00.79   
16  Karl Bohlin  2001  Gteborg Sim    29.33        1:01.47   
17  Alexander Loo  2001  Kalmar Simsllskap    29.25        1:01.50   
18  Mats Rehn  2002  Simklubben Laxen    29.75        1:01.70   
18  Philip Primetta  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    29.35        1:01.70   
20  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    29.49        1:01.90   
21  Viking Josefson  2002  Varberg Sim    30.17        1:02.11   
22  Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsllskap    29.51        1:02.19   
23  Johan Nilsson  2001  lmhults Simsllskap    29.63        1:02.47   
24  Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    30.17        1:02.58   
25  Tim Ericksson  2002  Kalmar Simsllskap    29.70        1:03.07   
26  Pelle Huldn  2002  Varberg Sim    29.82        1:03.10   
27  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsllskap    30.04        1:04.21   
28  Runlfur orlksson  2002  Armann    30.40        1:04.44   
29  Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsllskap    30.60        1:04.45   
30  Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb    29.67        1:04.67   
31  Tobias Karlsson  2002  Jnkpings Simsllskap    31.50        1:05.83   
32  Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsllskap    30.46        1:07.50   
33  Filip Salehzadeh  2002  Hvetlanda Simsllskap    32.88        1:10.20   
34  William Olsson  2002  Kungsbacka Simsllskap    33.16        1:11.52   
35  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    35.06        1:15.03   
36  Max Nerln  2002  Oskarshamns Simsllskap    38.75        1:19.97   
37  Filip Dahlqvist  1997  Simklubben Vnersborg    37.72        1:22.09   
Linus Hagedorn  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsllskap    27.17        57.62   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    28.22        57.76   
Ville Seppl  2004  Smlandsstenars Simsllskap    28.96        1:00.07   
Mns Evertsson  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    28.90        1:00.45   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim    28.86        1:00.60   
Max Ringstrm  2004  Trelleborg Sim    29.19        1:00.74   
Max Swegmark  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    29.80        1:01.02   
Gustav Lokrantz  2004  Trollhttans Simsllskap    28.55        1:01.15   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    29.23        1:01.56   
10  Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim    29.56        1:01.79   
11  Marcus Sundblad  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    30.12        1:01.82   
12  Fabian Lagstrm  2004  Oskarshamns Simsllskap    30.11        1:01.91   
13  Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsllskap    29.25        1:02.04   
14  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim    29.35        1:02.36   
15  Sebastian Florez  2004  Hvetlanda Simsllskap    29.90        1:02.72   
16  Samuel Lvenklev  2003  Varberg Sim    30.04        1:02.79   
17  Elias Anderson  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    29.13        1:02.86   
18  Love Mellegrd Fastn  2003  Gteborg Sim    29.44        1:02.92   
19  Loke Egnell  2003  Gteborg Sim    30.49        1:03.24   
20  Elias af Trampe  2004  Simklubben Poseidon    30.70        1:03.38   
21  Victor Khan-Amidy  2004  Simklubben Poseidon    30.17        1:03.57   
22  Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb    30.83        1:04.10   
23  Gustaf Jonsson  2003  Simklubben Laxen    30.19        1:04.14   
24  Sixten Bohlin  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    30.81        1:04.68   
25  Axel Lindstrm  2003  Gteborg Sim    31.59        1:04.69   
26  Gustaf Wnt  2004  Kungsbacka Simsllskap    31.04        1:05.00   
27  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    30.99        1:05.23   
28  Simon Swedblom  2004  Simklubben Laxen    31.11        1:05.32   
29  Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsllskap    30.62        1:05.44   
30  Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon    31.39        1:05.51   
31  August Rttgrd  2003  Gteborg Sim    31.07        1:06.08   
32  Elias Lfstrm  2004  Simklubben Poseidon    32.00        1:06.29   
33  David Liu  2004  Jnkpings Simsllskap    31.46        1:06.64   
34  Simon Wretborn  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    31.46        1:06.66   
35  Edvard Levau  2004  Simklubben Poseidon    31.60        1:06.68   
36  Rikard Kristensson  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    31.27        1:07.42   
37  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    31.72        1:07.74   
38  Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb    33.12        1:07.79   
39  Edvin Dahln  2004  Simklubben Poseidon    31.87        1:07.80   
40  Mns Rydergren  2003  Katrineholms Simsllskap    31.91        1:07.86   
41  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    33.04        1:08.82   
42  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhttans Simsllskap    33.37        1:10.41   
43  Gustav Franzn  2004  Kalmar Simsllskap    33.46        1:10.43   
44  Hannes Forsberg  2004  Uddevalla Sim    34.02        1:10.81   
45  Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsllskap    32.93        1:10.85   
46  Olle Zetterstrm  2003  Simklubben Poseidon    34.29        1:10.99   
47  Albin Mgiste  2003  Kalmar Simsllskap    33.90        1:12.29   
48  Erik Hakopian  2004  Simklubben Laxen    33.38        1:12.50   
49  Ludvig Ling  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    34.32        1:14.14   
50  Jacob Hassan  2003  Kunglvs Simsllskap    35.03        1:14.37   
51  Karl Pettersson  2004  Gteborg Sim    35.39        1:16.18   
52  Santiago Ponce de Leon  2004  Simklubben Poseidon    35.90        1:17.93   
Eddie Dahlstrm  2004  Uddevalla Sim            DNS   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    29.43        1:00.85   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    29.00        1:01.60   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    29.94        1:02.07   
Daniel Choinski Nielsen  2005  Trelleborg Sim    29.93        1:02.27   
Nayan Ljungholm  2005  Simklubben Poseidon    30.49        1:03.93   
Arvid Hglund  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap    30.25        1:04.05   
Philip Bjrkman  2005  Simklubben Poseidon    30.73        1:04.50   
Jonathan Ravn Rehnstrm  2005  Trelleborg Sim    31.15        1:05.12   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    31.46        1:05.36   
10  David Bergqvist  2005  Jnkpings Simsllskap    30.72        1:05.46   
11  Willgot Malmstrm  2005  Varberg Sim    31.36        1:05.51   
12  Theo Nordholm  2006  Jnkpings Simsllskap    31.21        1:05.85   
13  Jonah Hullegrd  2006  Simklubben Laxen    31.41        1:06.09   
14  Linus Krohn  2005  Kunglvs Simsllskap    32.33        1:06.26   
15  Hugo Johnsson  2005  Simsllskapet Delfin    31.52        1:06.40   
16  Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    32.12        1:06.76   
17  Filip Lnnerfors  2006  Simklubben Poseidon    32.60        1:06.82   
18  Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    32.25        1:06.90   
19  Karl Oredsson  2006  Simsllskapet Delfin    31.60        1:06.91   
20  Julius Andersson  2005  Varberg Sim    31.53        1:07.02   
21  Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Nsets Simklubb    32.26        1:07.05   
22  Bence Barnabs Mrkus  2005  Simklubben Laxen    31.85        1:07.17   
23  Mns Bengtsson  2006  Varberg Sim    32.43        1:07.18   
24  Marcus stblom  2005  Uddevalla Sim    32.53        1:07.41   
25  Albert Lindroth  2005  Gteborg Sim    32.15        1:07.53   
26  Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    32.35        1:07.61   
27  Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsllskap    32.06        1:07.69   
28  Alexander Nilsson  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap    31.57        1:07.76   
29  Mns Ekstrm  2006  Simklubben Poseidon    32.19        1:08.06   
30  Max Holmberg  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.52        1:08.28   
31  Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg    32.71        1:08.44   
32  Max Trnqvist  2006  Kungsbacka Simsllskap    33.09        1:08.86   
33  Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsllskap    32.80        1:09.12   
34  Melker kesson  2006  Jnkpings Simsllskap    33.58        1:09.37   
35  Noah Johansson  2005  Kungsbacka Simsllskap    32.28        1:09.39   
36  Jacob Lindstrm  2005  Jnkpings Simsllskap    33.48        1:09.75   
37  David Happe  2006  Uddevalla Sim    33.90        1:09.91   
38  Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim    33.68        1:10.17   
39  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    34.11        1:10.23   
40  Eric hln  2006  Eskilstuna Simklubb    33.50        1:10.26   
41  Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsllskap    33.17        1:10.55   
42  Sigurur Haukur Birgisson  2006  Armann    34.58        1:11.11   
43  Daniel Sainz  2006  Jnkpings Simsllskap    33.07        1:11.13   
44  Victor Josarp  2006  Varberg Sim    34.00        1:11.47   
45  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    34.69        1:12.15   
46  William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    34.75        1:12.26   
47  Carl Sundqvist  2005  Kungsbacka Simsllskap    34.07        1:12.37   
48  Hugo Sinclair  2005  Gteborg Sim    34.07        1:13.59   
49  Pontus Grnlund  2005  Simklubben Vnersborg    34.31        1:13.68   
50  Axel Rydstrm  2005  Simklubben Poseidon    34.68        1:14.36   
51  Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    35.76        1:14.61   
52  Elias Chawki  2006  Simklubben Laxen    35.25        1:14.75   
53  Alexander Hellqvist  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap    35.25        1:15.53   
54  Vilgot Westman  2006  Jnkpings Simsllskap    35.47        1:15.66   
55  Lucas Stark  2005  Vellinge-Nsets Simklubb    36.48        1:15.86   
56  Thure Essn  2005  Strngns Simklubb    34.82        1:16.16   
57  Erik Ulvdal  2005  Gteborg Sim    36.52        1:16.55   
58  Caspian Rosengren  2005  Simklubben Poseidon    36.70        1:16.59   
59  rn gisson  2006  Armann    37.77        1:16.76   
60  Gustav Mogren  2005  Varberg Sim    36.18        1:16.87   
61  Wille Damber  2005  Gteborg Sim    36.46        1:16.94   
62  Elias Lai  2006  Gteborg Sim    36.05        1:17.08   
63  Benjamin Olsson  2006  Simsllskapet Delfin    36.55        1:17.88   
64  Max Ha  2006  Gteborg Sim    36.10        1:18.18   
65  Felix Andersson  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap    35.92        1:18.65   
66  Viktor Sjstedt  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap    37.26        1:18.66   
67  Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta    38.52        1:19.02   
68  Ludvig Lfgren  2006  Oskarshamns Simsllskap    38.42        1:19.35   
69  Pierrick Lagoguez  2006  Simklubben Poseidon    38.61        1:20.10   
70  Oliver Holmberg  2006  Varberg Sim    37.99        1:20.34   
71  Hugo Johansson  2005  Simklubben Vnersborg    37.67        1:20.72   
72  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vnersborg    36.94        1:21.15   
73  John hlund  2005  Falkenbergs Simklubb    38.54        1:23.63   
74  Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsllskap    38.88        1:24.03   
75  Jacob Edlund  2006  Ronneby Simsllskap    39.19        1:24.14   
76  Viggo Stjrns  2006  Jnkpings Simsllskap    39.97        1:24.80   
77  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    38.92        1:25.00   
78  Joel Johansson  2006  Jnkpings Simsllskap    40.38        1:25.64   
79  Victor Lindgren  2006  Kungsbacka Simsllskap    39.37        1:26.23   
80  Theodor Fought  2005  Vellinge-Nsets Simklubb    41.05        1:30.02   
81  sak rni Gumundsson  2005  Armann    1:30.28        1:30.28   
82  Nils Lindblad  2006  Gteborg Sim    43.05        1:33.39   
83  Leo Dilberovic  2006  Gteborg Sim    46.39        1:39.28   
84  Philipp Lemke  2006  SK Stimmet    46.37        1:41.94   
85  Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsllskap    50.25        1:47.09   
Carl Martinsson  2005  Varberg Sim            DNS   
Felix Sjgren  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            DNS   
Marcus Kvarnhll  2006  Simklubben Laxen            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Svante Tjernstrm  2007  Kunglvs Simsllskap    31.95        1:07.39   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen    32.55        1:07.90   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsllskap    31.96        1:08.54   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen    33.96        1:11.62   
Aaron Hullegrd  2007  Simklubben Laxen    34.91        1:12.65   
Otto Lvdahl  2007  Simklubben Laxen    35.17        1:14.86   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim    36.40        1:16.32   
Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsllskap    37.15        1:16.35   
Linus Framme  2008  Kunglvs Simsllskap    36.33        1:16.64   
10  Hannes Aminoff  2009  Gteborg Sim    37.76        1:17.67   
11  Theodor Grinnemo  2008  Jnkpings Simsllskap    36.72        1:17.91   
12  Max Lind  2007  Falkpings Simsllskap    37.73        1:17.96   
13  Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsllskap    36.86        1:18.18   
14  Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsllskap    37.51        1:19.40   
15  Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen    36.61        1:19.43   
16  Calvin Lindn  2007  Gteborg Sim    37.67        1:19.58   
17  Viktor Leo  2007  Jnkpings Simsllskap    37.52        1:20.16   
18  Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsllskap    38.39        1:20.98   
19  Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen    39.16        1:21.38   
20  Jakub Bober  2007  Gteborg Sim    38.38        1:21.77   
21  Hugo Svensson  2008  Varberg Sim    39.79        1:22.37   
22  Rasmus Strmstedt  2007  Simklubben Laxen    39.41        1:22.79   
23  Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb    39.10        1:22.95   
24  Josef Holmn  2007  Kunglvs Simsllskap    39.35        1:23.11   
25  Lukas Hedberg  2007  Varberg Sim    39.77        1:24.01   
26  Viktor de Jonge  2007  Gteborg Sim    40.88        1:24.22   
27  William Hrgren  2007  Kungsbacka Simsllskap    40.24        1:26.19   
28  Jakob Hgstedt  2009  Gteborg Sim    40.68        1:26.81   
29  Hans Feng  2008  Gteborg Sim    40.34        1:26.99   
30  Gustav Jacobsson  2007  Simklubben Laxen    41.71        1:28.37   
31  Elias Vinl  2007  Kungsbacka Simsllskap    42.01        1:28.74   
32  Julius Boman  2007  Kungsbacka Simsllskap    43.14        1:29.90   
33  Hektor Dagson  2007  Simklubben Vnersborg    40.84        1:30.36   
34  Victor Rudolfsson  2007  Gteborg Sim    43.18        1:33.69   
35  Alexander Alvstrand  2007  Kungsbacka Simsllskap    44.45        1:35.08   
36  Mns Leijon  2007  Kungsbacka Simsllskap    46.51        1:37.91   
37  Hannes Johnsson  2008  Kungsbacka Simsllskap    43.43        1:38.30   
38  Sander Rosn  2007  Simklubben Laxen    44.28        1:39.91   
39  Rasmus Olsson  2008  Trollhttans Simsllskap    45.92        1:39.92   
40  Axel Knoblock  2009  Gteborg Sim    47.66        1:40.35   
41  Viktor Srkiniemi Carlsson  2009  Trollhttans Simsllskap    49.33        1:44.28   
42  Oscar Heden Carlsson  2008  Gteborg Sim    48.14        1:46.24   
43  Alvin Blomgren  2007  Kungsbacka Simsllskap    50.09        1:48.72   
44  Erik Gransson Embrd  2007  Gteborg Sim    52.81        2:03.50   
Filip Kalin  2007  Kungsbacka Simsllskap            DNS   
Ludvig Kulin  2007  Gteborg Sim            DNS   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsllskap            DNS   
Mns Blomberg  2008  Kungsbacka Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 april 2019 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  11:14 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2019    Utskriftsdatum  13 april 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  11:20   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  13 april 2019         
 
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar Para, Finaler 99 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Sffle Simsllskap    28.69        1:02.44   
Felix Persson  2000  Simklubben Vnersborg    33.19        1:09.46   
Lukas Antonsson  2001  Varbergs Parasportfrening    37.40        1:21.56   
Axel Coster  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    42.94        1:33.05   
Henrik Axelsson rberg  1999  Mlndals Allmnna Simsllskap    48.42        1:40.76   
Erik Swensson  2003  Simklubben Solsta    43.61        1:42.01   
Ludvig Skoglund  2002  Simklubben Solsta    58.34        2:11.56   
Hasse Jansson  1986  Falkenbergs Simklubb    1:20.63        2:54.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 april 2019 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  11:20 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2019    Utskriftsdatum  13 april 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  11:28   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  13 april 2019         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 0 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Edgren  2004  Gteborg Sim    31.30  1:05.01  1:39.48    2:13.49   
Hannah Hemberg  2002  Gteborg Sim    32.52  1:07.12  1:42.68    2:17.13   
Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    31.41  1:05.67  1:41.30    2:17.30   
Sissy Olsson  2001  Gteborg Sim    32.48  1:08.31  1:43.68    2:18.03   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    31.96  1:07.06  1:43.25    2:19.54   
Nora Rog  2004  Jnkpings Simsllskap    32.71  1:08.27  1:44.83    2:19.78   
Jazmina Hedqvist  2002  Jnkpings Simsllskap    32.70  1:08.61  1:44.13    2:19.86   
Nicole Modigh  1999  Motala Simsllskap    32.14  1:07.42  1:44.00    2:20.07   
Wilma Wennerberg  2001  Eskilstuna Simklubb    31.19  1:05.92  1:42.15    2:20.07   
10  Lovisa Svensson  2002  Vrnamo Simsllskap    32.32  1:07.77  1:44.12    2:20.22   
11  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    33.04  1:08.98  1:45.37    2:20.83   
12  Ida Larsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    32.93  1:08.22  1:45.04    2:20.86   
13  Linnea Edgren  2002  Gteborg Sim    31.81  1:07.46  1:44.73    2:21.20   
14  Emma Ragnarsson  2004  Simsllskapet Delfin    32.38  1:07.92  1:45.21    2:21.29   
15  Emilia Strm  2002  Uddevalla Sim    32.38  1:08.20  1:44.90    2:21.31   
16  Sara Hopmark  2004  Gteborg Sim    31.50  1:06.71  1:43.78    2:21.37   
17  Emma Roos  1999  Jnkpings Simsllskap    31.58  1:06.61  1:43.93    2:21.48   
18  Clara Sjstedt  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    33.19  1:09.14  1:46.73    2:22.71   
19  Alba Arberg  2005  Jnkpings Simsllskap    33.55  1:09.44  1:46.61    2:23.14   
20  Natalie Stjrns  2003  Jnkpings Simsllskap    33.03  1:09.60  1:47.06    2:23.92   
21  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim    32.39  1:08.47  1:46.21    2:24.57   
22  Malin Jonsson  1998  Jnkpings Simsllskap    33.72  1:10.57  1:49.19    2:28.06   
Felicia Thonander  2001  Gteborg Sim            DNS   
Saga Janzn  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 april 2019 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  11:28 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2019    Utskriftsdatum  13 april 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  12:30   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  13 april 2019         
 
 
Gren 8, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    33.65  1:09.95  1:46.43    2:21.72   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsllskap    33.37  1:10.00  1:47.61    2:26.05   
Love Mellegrd Fastn  2003  Gteborg Sim    34.69  1:12.86  1:49.45    2:26.58   
Max Grubesic  2004  Jnkpings Simsllskap    34.34  1:11.68  1:50.79    2:28.58   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    35.04  1:12.98  1:51.46    2:29.60   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    34.68  1:12.85  1:52.16    2:31.61   
Isak Andersson  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    35.26  1:13.87  1:53.92    2:32.36   
Max Swegmark  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    35.06  1:13.92  1:53.95    2:33.83   
Simon Svedberg  2001  Falkpings Simsllskap    34.84  1:14.10  1:53.94    2:35.58   
10  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vnersborg    34.55  1:14.28  1:56.69    2:36.40   
11  Ville Seppl  2004  Smlandsstenars Simsllskap    38.22  1:18.11  1:58.91    2:37.78   
12  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    36.53  1:16.62  1:58.26    2:40.29   
13  Gustaf Wnt  2004  Kungsbacka Simsllskap    38.22  1:19.70  2:01.93    2:42.24   
14  David Bergqvist  2005  Jnkpings Simsllskap    38.45  1:19.92  2:01.91    2:42.77   
15  Elias Lfstrm  2004  Simklubben Poseidon    38.10  1:19.16  2:01.42    2:43.16   
16  Marcus stblom  2005  Uddevalla Sim    37.92  1:20.01  2:03.07    2:43.62   
17  Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen    38.45  1:20.50  2:03.21    2:44.67   
18  Lowe Stenberg  2006  Simklubben Elfsborg    38.64  1:20.22  2:03.07    2:44.77   
19  Albert Lindroth  2005  Gteborg Sim    38.64  1:20.12  2:03.41    2:45.53   
20  Rikard Kristensson  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    37.81  1:20.12  2:03.96    2:46.68   
21  Edvin Dahln  2004  Simklubben Poseidon    39.13  1:22.07  2:05.79    2:47.48   
22  Julius Andersson  2005  Varberg Sim    39.11  1:22.53  2:07.25    2:52.28   
Linus Hagedorn  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 april 2019 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  12:30 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2019    Utskriftsdatum  13 april 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  14:52   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  13 april 2019         
 
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim    33.20        1:09.12   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsllskap    33.76        1:09.51   
sta Kristn Jnsdttir  2000  Armann    34.22        1:11.40   
Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    35.64        1:13.61   
Emmie Davis  2002  Jnkpings Simsllskap    36.17        1:14.66   
Lovisa Knigsson  2002  Motala Simsllskap    37.28        1:15.02   
Frida Skring  2002  Gteborg Sim    36.36        1:15.08   
Lovisa Svensson  2002  Vrnamo Simsllskap    36.65        1:15.30   
Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    36.87        1:15.82   
10  Mariam Istiphan  2001  Jnkpings Simsllskap    36.16        1:15.87   
11  Linnea Edgren  2002  Gteborg Sim    37.32        1:16.54   
12  Francesca Clark  2001  Falkpings Simsllskap    37.55        1:16.84   
13  Ellinor Olesen  2002  Gteborg Sim    37.48        1:16.85   
14  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    38.38        1:18.73   
15  Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim    38.45        1:18.91   
16  Tilda Hellstrm  2002  Trollhttans Simsllskap    38.94        1:21.60   
17  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen    38.51        1:21.68   
18  Kristina Bragadttir  2000  Armann    39.24        1:21.79   
19  Linnea Reuterberg  2001  Mlndals Allmnna Simsllskap    39.09        1:21.90   
20  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb    40.59        1:21.91   
20  Solveig Ramallo  1993  Gteborg Sim    37.30        1:21.91   
22  Tina Hopmark  2002  Kungsbacka Simsllskap    39.32        1:21.98   
23  gsta Bergrs Jakobsdttir  2002  Armann    40.60        1:22.68   
24  Anna Graffner  2002  Kungsbacka Simsllskap    40.46        1:22.98   
25  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    39.92        1:23.32   
26  Wilma Ericsson  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap    40.60        1:24.60   
27  Liv Johansson  2002  Gteborg Sim    41.44        1:27.50   
28  Agnes Gustafsson  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap    41.79        1:28.77   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Christensen  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    35.86        1:12.25   
Clara Sjstedt  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    35.22        1:12.44   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsllskap    36.09        1:12.99   
Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim    35.41        1:13.09   
Matilda Nilsson  2004  Jnkpings Simsllskap    36.12        1:13.98   
Moa Rdin  2004  Uddevalla Sim    35.94        1:16.15   
Moa Simonsson  2003  Kungsbacka Simsllskap    36.65        1:16.50   
Olivia Sandberg  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    37.84        1:16.86   
Izabella Thompson  2003  Trollhttans Simsllskap    36.71        1:17.13   
10  Wilma Svensson  2004  Jnkpings Simsllskap    36.92        1:17.15   
11  Arianna Steinarsdttir  2003  Armann    36.29        1:17.16   
12  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon    38.04        1:17.61   
13  Linnea Hgstedt  2004  Gteborg Sim    36.74        1:17.73   
14  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    37.11        1:17.80   
15  Emma Ragnarsson  2004  Simsllskapet Delfin    37.88        1:17.91   
16  Nora Rog  2004  Jnkpings Simsllskap    38.01        1:18.20   
17  Johanna Edgren  2004  Gteborg Sim    38.76        1:18.60   
18  Elina Wang  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    38.26        1:18.63   
19  Helena Rn Gylfadttir  2003  Armann    39.10        1:19.18   
20  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon    38.71        1:19.33   
21  Felicia Maultasch  2003  Eskilstuna Simklubb    38.92        1:19.34   
22  Erica Ivansson  2003  Simklubben Laxen    39.04        1:19.52   
23  Svava Bjrg Lrusdttir  2003  Armann    39.44        1:19.76   
24  Alva Strm  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    38.88        1:20.34   
25  Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim    38.39        1:20.91   
26  Ida Norlander  2003  Gteborg Sim    38.96        1:20.99   
27  Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsllskap    39.59        1:21.52   
28  Alice Devinder  2004  Vellinge-Nsets Simklubb    39.51        1:21.59   
29  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsllskap    38.94        1:21.81   
30  Filippa Lind  2004  Falkpings Simsllskap    39.45        1:21.91   
31  Anya Chen  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    40.18        1:22.06   
32  Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb    40.33        1:22.13   
33  Anna Maria Jkulsdottir  2003  Gteborg Sim    40.14        1:22.28   
34  Elsa Hstner  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    39.62        1:22.94   
35  Ebba Hkansson  2003  Oskarshamns Simsllskap    39.64        1:23.69   
36  Sofia Viberg  2004  Kunglvs Simsllskap    39.93        1:23.81   
37  Melissa Nyberg  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    40.56        1:24.10   
38  Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen    41.12        1:24.25   
39  Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb    41.85        1:25.24   
40  Emilia Isberg  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    41.72        1:26.04   
41  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen    41.78        1:26.48   
42  Selma Hahne  2004  Gteborg Sim    43.26        1:27.91   
43  Tova Sderberg  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    43.70        1:28.15   
44  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet    43.23        1:31.04   
45  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg    44.00        1:31.15   
46  Nadja Karlsson  2004  Gteborg Sim    45.77        1:33.01   
47  Tilda Persson  2004  Simklubben Vnersborg    48.98        1:41.19   
48  Tilde Johnsson  2004  Trollhttans Simsllskap    54.99        1:50.85   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Lia Wallstrm  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            DNS   
Ruth Lindblad  2004  Gteborg Sim            DNS   
Tuva Gustavsson  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            DNS   
Fiona Ernst  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            DSQ   
Thindra Hackwitz  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    35.56        1:12.15   
Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsllskap    34.90        1:12.64   
Saga Johannesson  2005  Gteborg Sim    36.13        1:14.34   
Frida Jansson  2006  Simklubben Poseidon    36.13        1:14.69   
Elsa Sjstrm  2006  Simklubben Elfsborg    36.15        1:14.77   
Filippa Sjgren  2006  Varberg Sim    36.46        1:16.16   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Nsets Simklubb    37.09        1:16.47   
Emma Hejdengrd  2006  Uddevalla Sim    37.36        1:16.97   
Agnes Sjstrm  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap    38.59        1:18.90   
10  Ida Ekstrm  2005  Oskarshamns Simsllskap    38.68        1:18.97   
11  Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap    38.72        1:19.00   
12  Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsllskap    38.95        1:19.14   
13  Viola Wesslund Mll  2005  Simklubben Elfsborg    37.69        1:19.18   
14  Elin Sjberg  2005  Gteborg Sim    39.77        1:19.34   
15  Alba Arberg  2005  Jnkpings Simsllskap    38.37        1:19.38   
16  Ingrid Torester  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap    38.68        1:19.68   
17  Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    39.17        1:20.44   
18  Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsllskap    38.89        1:20.58   
19  Alice berg  2005  SK Stimmet    40.17        1:20.85   
20  Nora Briskog  2006  Karlshamns Simklubb    40.72        1:21.03   
21  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim    39.55        1:21.17   
22  Elin Ha  2006  Gteborg Sim    39.09        1:21.29   
23  Ida Jonsson  2005  Jnkpings Simsllskap    39.73        1:21.76   
24  Emma Johansson  2005  Varberg Sim    39.58        1:21.80   
25  Linnea Ranvert  2005  Simsllskapet Delfin    40.83        1:22.25   
26  Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsllskap    40.34        1:22.73   
26  Alma Berge Kleber  2006  Simklubben Elfsborg    40.42        1:22.73   
26  Elin Engqvist  2005  Jnkpings Simsllskap    40.86        1:22.73   
29  Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsllskap    40.92        1:22.81   
30  Elly Sjberg  2005  Simklubben Elfsborg    39.30        1:23.07   
31  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    40.86        1:23.36   
32  Ylfa sgerur Eyjlfsdttir  2006  Armann    41.92        1:23.43   
33  Hedda Baxmann  2006  Vellinge-Nsets Simklubb    41.42        1:23.51   
34  Siri Norman  2006  Simsllskapet Delfin    39.50        1:23.59   
35  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim    41.54        1:23.60   
36  Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet    41.13        1:24.01   
37  Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    41.29        1:24.17   
38  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    40.80        1:24.32   
39  Linna Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsllskap    40.69        1:24.45   
40  Maja Rdin  2006  Vellinge-Nsets Simklubb    40.73        1:24.64   
41  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen    42.39        1:24.75   
42  Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsllskap    42.22        1:24.76   
43  Linna Brdigam  2005  Kunglvs Simsllskap    41.29        1:25.10   
44  Alva Gadolin  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap    41.76        1:25.27   
44  Alva Sonberger  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap    40.83        1:25.27   
46  Louise Ottosson  2005  Kunglvs Simsllskap    40.57        1:25.30   
47  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim    41.11        1:25.33   
48  Vera Romin  2005  Strngns Simklubb    40.08        1:25.88   
49  Ella Zetterstrm  2005  Simklubben Poseidon    41.19        1:25.90   
50  Nina Krim  2005  Kalmar Simsllskap    41.92        1:26.22   
51  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsllskap    42.46        1:26.45   
52  Sigrid Carlsson  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap    40.92        1:26.87   
53  Alma Cosic  2006  Jnkpings Simsllskap    42.73        1:26.94   
54  Tuva Jmtin  2006  Kalmar Simsllskap    42.64        1:26.97   
55  Livia Bravert  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap    41.57        1:27.15   
56  Emelie Srkiniemi Carlsson  2005  Trollhttans Simsllskap    41.22        1:27.35   
57  Amanda Ljungberg  2005  Gteborg Sim    1:27.56        1:27.56   
58  Elin Jannasch  2005  Simklubben Poseidon    42.77        1:27.57   
59  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsllskap    42.75        1:27.96   
60  Mia Kajic  2006  Simklubben Poseidon    41.95        1:28.34   
61  Melis Suleyman  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap    43.58        1:28.36   
62  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    43.12        1:28.59   
63  Hanna Carlsson  2006  Trollhttans Simsllskap    42.94        1:28.80   
64  Tilde Hamrin  2006  Gteborg Sim    42.49        1:28.87   
65  Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsllskap    41.56        1:29.60   
66  Ebba Carlstrm  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap    43.06        1:29.61   
67  Miki Prior  2006  Vellinge-Nsets Simklubb    43.09        1:29.72   
68  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    43.17        1:30.08   
69  Elsa Blomberg  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap    45.70        1:30.18   
70  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsllskap    43.50        1:30.27   
70  Klara Rask  2005  Gteborg Sim    44.16        1:30.27   
72  Lisa Karln  2005  Falkpings Simsllskap    43.73        1:30.47   
73  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsllskap    43.58        1:30.62   
74  Vilma Lundblad  2006  Vellinge-Nsets Simklubb    44.05        1:30.68   
75  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim    44.40        1:30.92   
76  Slveig gsta Aradttir  2005  Armann    44.62        1:31.50   
77  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim    44.79        1:31.64   
78  Alfrida Lagstrm  2006  Oskarshamns Simsllskap    43.31        1:31.87   
79  Amanda Mankinen  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap    45.36        1:32.12   
80  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsllskap    44.97        1:32.20   
81  Clara Lvenkjaer  2006  SK Stimmet    44.85        1:32.48   
82  Laura Perisic  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap    44.57        1:32.52   
83  Alma Mellegrd Fastn  2006  Gteborg Sim    45.98        1:33.00   
84  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen    44.47        1:33.02   
85  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb    45.28        1:33.57   
86  Lovisa Lidn  2006  Varberg Sim    45.72        1:33.71   
87  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vnersborg    44.51        1:33.73   
88  Linnea Alfredsson  2006  Trollhttans Simsllskap    47.12        1:35.64   
89  Mrta Skogh  2006  Trollhttans Simsllskap    45.83        1:35.72   
90  Lo Stranne  2005  Gteborg Sim    46.82        1:35.98   
91  Ellen Holmberg  2005  Karlshamns Simklubb    47.41        1:36.46   
92  Julia Olsson  2006  Trollhttans Simsllskap    47.30        1:37.37   
93  Celine Holman  2006  Vellinge-Nsets Simklubb    45.66        1:38.05   
94  Lina Liljekvist  2006  Jnkpings Simsllskap    47.94        1:38.64   
95  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsllskap    47.37        1:38.68   
96  Azra Yumer  2005  Vellinge-Nsets Simklubb    48.57        1:38.91   
97  Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen    49.46        1:38.92   
98  Clara Nordensson  2005  Trollhttans Simsllskap    48.59        1:39.24   
99  Freja Borgkvist  2006  Falkenbergs Simklubb    48.02        1:40.18   
100  Nora Levin  2005  SK Stimmet    48.69        1:40.45   
101  Elsie Nysten  2006  Gteborg Sim    49.69        1:40.87   
102  Emma Nedholm  2005  Gteborg Sim    48.66        1:40.88   
103  Isa Janson  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap    49.22        1:40.92   
104  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb    48.96        1:40.95   
105  Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsllskap    48.15        1:41.05   
106  Agnes Bengtsson  2006  Varberg Sim    48.07        1:41.44   
107  Agnes Morelli  2006  Gteborg Sim    48.96        1:41.57   
108  Saga Bengtsson  2006  Simklubben Laxen    48.46        1:41.60   
109  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsllskap    49.05        1:42.88   
110  Tindra Janson  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap    48.69        1:43.03   
111  Lina Holmsen  2005  Gteborg Sim    50.97        1:46.30   
112  Maya Johansson  2005  SK Stimmet    51.48        1:46.99   
113  Kajsa Adebahr  2006  Kungsbacka Simsllskap    51.13        1:48.11   
114  Louise Simonson  2005  Gteborg Sim    51.00        1:49.25   
115  Louise Thomasson  2006  Simklubben Laxen    53.27        1:52.06   
116  Alma Selin  2006  Simklubben Vnersborg    55.57        1:54.60   
Alice Alsterstad  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            DNS   
Anna-Clara Eloff  2005  Gteborg Sim            DNS   
Ellen Gullberg  2005  Simklubben Laxen            DNS   
Gertrud Gustafsson  2006  Simklubben Laxen            DNS   
Ines Norlander  2006  Gteborg Sim            DNS   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Nsets Simklubb            DNS   
Tilde Stridh  2006  Gteborg Sim            DNS   
Anna Markenlv  2005  Simklubben Poseidon            DSQ   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon            DSQ   
Matilda Wedel  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            DSQ   
Moa Larsson  2005  Trollhttans Simsllskap            DSQ   
Tilda Andersson  2006  Jnkpings Simsllskap            DSQ   
Vera Stefanovic  2006  Oskarshamns Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Skarpnord  2007  Kalmar Simsllskap    37.91        1:19.65   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsllskap    39.49        1:20.29   
Ziza Alomerovic  2007  Armann    40.35        1:21.95   
Hedda Toth  2007  Simklubben Poseidon    40.59        1:22.90   
Sunna Arnfinnsdttir  2007  Armann    41.32        1:22.96   
Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen    40.60        1:23.35   
Julia Andersson  2007  Ronneby Simsllskap    41.03        1:25.90   
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsllskap    41.94        1:25.99   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet    42.73        1:26.43   
10  Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb    41.76        1:26.73   
11  Olivia Staafgrd  2007  Kungsbacka Simsllskap    42.22        1:26.83   
12  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim    43.03        1:27.72   
13  Katla Mist Bragadttir  2007  Armann    42.97        1:28.40   
14  Jla Plmadttir  2007  Armann    43.21        1:28.88   
15  Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim    42.55        1:29.12   
16  Emma Wikberg  2007  Trollhttans Simsllskap    43.15        1:29.40   
17  Hrafnhildur La Kvaran  2007  Armann    43.16        1:30.71   
18  Tuva Johannesson  2007  Gteborg Sim    43.84        1:31.43   
19  Freja Hkansson  2007  Kungsbacka Simsllskap    44.33        1:31.51   
20  Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsllskap    45.43        1:32.46   
21  Ylfa Lind Kristmannsdttir  2008  Armann    45.76        1:32.87   
22  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim    45.34        1:32.99   
23  Nova Niemi  2007  Varberg Sim    44.59        1:33.14   
24  Sophia Rhrle  2007  Simklubben Laxen    45.09        1:33.15   
25  Isabella Isomaa  2007  Jnkpings Simsllskap    44.18        1:33.43   
26  Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim    44.33        1:33.94   
27  Szofia Zana  2008  Trollhttans Simsllskap    46.23        1:33.97   
28  Zoe Kanen  2007  Kungsbacka Simsllskap    47.81        1:34.85   
29  Signe Nilsson  2008  SK Stimmet    46.21        1:34.97   
30  Amanda Grnlund  2008  Simklubben Vnersborg    47.35        1:36.18   
31  Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb    46.48        1:37.51   
32  Sofia Tikotska  2007  Gteborg Sim    48.95        1:37.81   
33  Axelina Klfverud  2007  Karlshamns Simklubb    46.89        1:37.82   
34  Liv Eklv  2007  Varberg Sim    48.72        1:37.86   
35  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsllskap    48.24        1:38.07   
36  Elin Johannesson  2007  Gteborg Sim    48.95        1:38.23   
37  Filippa Sundqvist  2007  Kungsbacka Simsllskap    47.96        1:39.03   
38  Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsllskap    51.71        1:44.32   
39  Regina Zana  2010  Trollhttans Simsllskap    51.60        1:46.30   
40  Livia Berggren  2009  SK Stimmet    50.80        1:46.58   
41  Tyra Fredlund  2007  Gteborg Sim    53.34        1:53.26   
42  Sophie Blomqvist  2008  Gteborg Sim    55.20        1:54.19   
43  Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsllskap    53.94        1:55.07   
44  Alva Vestergren Lindroth  2007  Gteborg Sim    54.71        1:57.99   
45  Evelina Berlin  2008  Gteborg Sim    1:01.86        2:01.39   
46  Majken Lidman  2008  Gteborg Sim    1:00.22        2:02.27   
47  Klara Levin  2009  SK Stimmet    59.64        2:08.32   
Livia Ek  2007  Gteborg Sim            DNS   
Annalie Mei-Ting Rutter  2007  Kungsbacka Simsllskap            DSQ   
Hedda Bergendorff  2009  SK Stimmet            DSQ   
Julia Blomqvist  2008  Gteborg Sim            DSQ   
Julia Hkansson  2007  Kungsbacka Simsllskap            DSQ   
Wilma Augustsson  2008  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 april 2019 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  14:52 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2019    Utskriftsdatum  13 april 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  13:25   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  13 april 2019         
 
 
Gren 10, 100m Ryggsim Damer Para, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Kramer  1998  Falkenbergs Simklubb    45.73        1:33.59   
Ida Andersson Wulf  1998  Vellinge-Nsets Simklubb    49.97        1:43.97   
Edit Sjstrand  1991  Varbergs Parasportfrening    51.60        1:49.72   
Sanna Marjeta  2001  Katrineholms Simsllskap    55.95        1:56.16   
Emilia Ljunggren  2005  Simklubben Triton    58.92        2:00.89   
Rose-Marie Robertsson  1986  Varbergs Parasportfrening    1:00.15        2:02.09   
Elin Andersson  1982  Falkenbergs Simklubb    1:03.55        2:09.99   
Rishika Jansson  1999  Fr. Idrott Fr Handikappade    1:52.92        3:54.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 april 2019 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  13:25 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2019    Utskriftsdatum  13 april 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  13:34   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  13 april 2019         
 
 
Gren 11, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mns Evertsson  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    30.47  1:09.22  1:47.79    2:21.53   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    29.84  1:06.49  1:51.58    2:26.11   
Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon    31.65  1:11.51  1:56.63    2:28.61   
Patrik Petkoczi  2002  Jnkpings Simsllskap    31.11  1:12.15  1:56.90    2:29.85   
Jakob Lindskoug  2004  Simklubben Poseidon    32.13  1:12.28  1:55.67    2:30.45   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    33.98  1:12.33  1:55.43    2:30.64   
Max Swegmark  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap    32.39  1:11.70  1:56.84    2:31.15   
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    32.23  1:12.28  1:58.90    2:33.21   
Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim    31.89  1:13.64  1:58.93    2:33.22   
10  Simon Svedberg  2001  Falkpings Simsllskap    31.75  1:11.12  1:58.92    2:33.81   
11  Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsllskap    32.79  1:15.62  1:59.55    2:33.98   
12  Jonathan Ravn Rehnstrm  2005  Trelleborg Sim    32.97  1:13.06  1:59.42    2:34.86   
13  Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsllskap    33.96  1:15.50  1:58.18    2:35.41   
14  Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsllskap    31.65  1:12.11  2:00.54    2:36.18   
15  Nayan Ljungholm  2005  Simklubben Poseidon    34.68  1:16.44  2:00.38    2:36.42   
16  Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsllskap    32.87  1:14.52  1:59.92    2:37.25   
17  Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb    34.25  1:16.54  2:01.57    2:37.48   
18  Axel Thorsn  2003  Eskilstuna Simklubb    32.13  1:15.66  2:01.15    2:38.78   
19  Axel Sandberg  2004  Simklubben Poseidon    34.33  1:16.90  2:02.95    2:38.79   
20  Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    31.78  1:12.62  2:04.29    2:39.89   
21  Loke Egnell  2003  Gteborg Sim    33.72  1:15.29  2:03.48    2:40.60   
22  Elias Anderson  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap    36.57  1:18.40  2:04.06    2:42.04   
23  Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    34.17  1:16.34  2:05.50    2:42.26   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 april 2019 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  13:34 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  Falkenberg Race 2019    Utskriftsdatum  13 april 2019   
  Tvlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  15:42   
  Arrangr  Falkenbergs Simklubb         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  13 april 2019         
 
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 17 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
sta Kristn Jnsdttir  2000  Armann            28.58   
Jazmina Hedqvist  2002  Jnkpings Simsllskap            28.69   
Emma Roos  1999  Jnkpings Simsllskap            28.91   
Wilma Wennerberg  2001  Eskilstuna Simklubb            29.02   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            29.89   
Tina Hopmark  2002  Kungsbacka Simsllskap            29.95   
Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb            30.11   
Clara Balslev  2001  Varberg Sim            30.15   
Solveig Ramallo  1993  Gteborg Sim            30.22   
10  Linnea Edgren  2002  Gteborg Sim            30.28   
11  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen            30.40   
12  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Nsets Simklubb            30.62   
13  Isabella Klln  2001  Kungsbacka Simsllskap            30.66   
14  Anna Hofer  2000  Kalmar Simsllskap            30.83   
15  Adina Nystrm  1999  Eskilstuna Simklubb            30.84   
16  Viola Berlin  2002  Gteborg Sim            30.89   
17  Tilda Hellstrm  2002  Trollhttans Simsllskap            30.91   
18  Lovisa Svensson  2002  Vrnamo Simsllskap            30.99   
19  Nicole Modigh  1999  Motala Simsllskap            31.03   
20  Francesca Clark  2001  Falkpings Simsllskap            31.05   
21  Victoria Danielsson  2002  Jnkpings Simsllskap            31.09   
22  Therese Plsson  2001  Simklubben Laxen            31.12   
23  Daniela Broner Fredriksson  2000  Kungsbacka Simsllskap            31.13   
24  Anna Graffner  2002  Kungsbacka Simsllskap            31.16   
25  Frida Rdin  2000  Vellinge-Nsets Simklubb            31.27   
26  Sissy Olsson  2001  Gteborg Sim            31.43   
27  Malin Jonsson  1998  Jnkpings Simsllskap            31.58   
28  Mariam Istiphan  2001  Jnkpings Simsllskap            31.67   
29  Ellinor Olesen  2002  Gteborg Sim            31.86   
30  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb            31.95   
31  Jelka Feldhusen  1998  Falkenbergs Simklubb            32.02   
32  Matilda Brink  2001  Jnkpings Simsllskap            32.19   
33  Liv Johansson  2002  Gteborg Sim            32.38   
34  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            32.48   
35  gsta Bergrs Jakobsdttir  2002  Armann            32.75   
36  Linnea Reuterberg  2001  Mlndals Allmnna Simsllskap            32.98   
37  Wilma Ericsson  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap            33.07   
38  Lovisa Knigsson  2002  Motala Simsllskap            33.16   
39  Agnes Gustafsson  2002  Mlndals Allmnna Simsllskap            33.88   
40  Malin Kaldrup  2000  Gteborg Sim            34.07   
41  Kristina Bragadttir  2000  Armann            34.18   
42  Ylva Franck  2000  Kungsbacka Simsllskap            35.34   
Davilda Lareva  2000  Trelleborg Sim            DNS   
Emilia Strm  2002  Uddevalla Sim            DNS   
Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Clara Sjstedt  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            28.57   
Felicia Maultasch  2003  Eskilstuna Simklubb            29.06   
Polina Zhirkova  2004  Gteborg Sim            29.44   
Nora Rog  2004  Jnkpings Simsllskap            29.81   
Wilma Christensen  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            29.87   
Wilma Svensson  2004  Jnkpings Simsllskap            29.97   
Melissa Nyberg  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            30.01   
Kajsa Sderholm  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            30.12   
Emma Jobe  2003  Trollhttans Simsllskap            30.18   
10  Natalie Stjrns  2003  Jnkpings Simsllskap            30.19   
11  Linnea Hgstedt  2004  Gteborg Sim            30.22   
12  Julia Jonsson  2004  Falkpings Simsllskap            30.30   
13  Emma Ragnarsson  2004  Simsllskapet Delfin            30.32   
14  Ella Haraldsson  2003  Hvetlanda Simsllskap            30.35   
14  Svava Bjrg Lrusdttir  2003  Armann            30.35   
16  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            30.40   
17  Astrid Virn  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            30.60   
17  Helena Rn Gylfadttir  2003  Armann            30.60   
19  Anya Chen  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            30.71   
20  Felicia Tubbin  2003  Jnkpings Simsllskap            30.72   
21  Klara Martinez Jonsson  2004  Kungsbacka Simsllskap            30.87   
22  Hilda Eriksson  2004  Uddevalla Sim            30.90   
23  Olivia Sandberg  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            30.91   
24  Ebba Holmdahl  2003  Gteborg Sim            31.03   
25  Izabella Thompson  2003  Trollhttans Simsllskap            31.12   
26  Klara Rdin  2003  Vellinge-Nsets Simklubb            31.18   
27  Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsllskap            31.29   
28  Tilda Hilbert  2004  Varberg Sim            31.31   
29  Anna Maria Jkulsdottir  2003  Gteborg Sim            31.47   
30  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            31.48   
31  Arianna Steinarsdttir  2003  Armann            31.52   
32  Matilda Nilsson  2004  Jnkpings Simsllskap            31.56   
33  Alva Strm  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            31.68   
34  Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsllskap            31.70   
35  Alice Devinder  2004  Vellinge-Nsets Simklubb            31.89   
36  Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon            31.98   
37  Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen            32.03   
38  Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            32.13   
39  Tyra Hkanson Renestrm  2003  Strngns Simklubb            32.16   
40  Wilma Carlheim  2003  Jnkpings Simsllskap            32.23   
41  Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb            32.34   
42  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsllskap            32.61   
43  Elsa Hstner  2003  Mlndals Allmnna Simsllskap            32.76   
44  Josefine Stensson  2003  Falkpings Simsllskap            32.93   
45  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon            33.17   
46  Ida Norlander  2003  Gteborg Sim            33.22   
47  Linnea Andersson  2003  Uddevalla Sim            33.31   
48  Ebba Hkansson  2003  Oskarshamns Simsllskap            33.32   
49  Amalia Mattisson  2004  Gteborg Sim            33.36   
50  Evelina Liu  2004  Gteborg Sim            33.71   
51  Sigrid Lundstrm  2003  Karlshamns Simklubb            33.80   
52  Moa Simonsson  2003  Kungsbacka Simsllskap            33.88   
53  Fiona Ernst  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            34.15   
54  Sarah Nilsson  2003  Simklubben Elfsborg            34.18   
55  Selma Hahne  2004  Gteborg Sim            34.86   
56  Tova Sderberg  2004  Mlndals Allmnna Simsllskap            35.37   
57  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet            35.74   
58  Nadja Karlsson  2004  Gteborg Sim            36.26   
59  Tilda Persson  2004  Simklubben Vnersborg            37.70   
60  Tilde Johnsson  2004  Trollhttans Simsllskap            42.13   
Ruth Lindblad  2004  Gteborg Sim            DNS   
Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            DSQ   
Erica Ivansson  2003  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
<
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Filippa Sjgren  2006  Varberg Sim            29.61   
Olivia Thonander  2005  Gteborg Sim            29.80   
Linnea Haraldsson  2005  Hvetlanda Simsllskap            29.84   
Emma Hejdengrd  2006  Uddevalla Sim            29.85   
Elsa Sjstrm  2006  Simklubben Elfsborg            30.08   
Nora Briskog  2006  Karlshamns Simklubb            30.41   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon            30.42   
Ida Ekstrm  2005  Oskarshamns Simsllskap            30.85   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            31.03   
10  Ida Jonsson  2005  Jnkpings Simsllskap            31.11   
11  Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsllskap            31.21   
12  Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen            31.61   
13  Alva Sonberger  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            31.69   
14  Vera Stefanovic  2006  Oskarshamns Simsllskap            31.75   
15  Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            31.88   
16  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen            31.91   
17  Elin Sjberg  2005  Gteborg Sim            31.92   
18  Siri Norman  2006  Simsllskapet Delfin            31.97   
19  Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            32.12   
20  Emma Johansson  2005  Varberg Sim            32.18   
21  Alva Tingstorp  2005  Varberg Sim            32.21   
22  Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsllskap            32.22   
22  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsllskap            32.22   
24  Linnea Hyvnen  2005  Simklubben Elfsborg            32.24   
25  Elly Sjberg  2005  Simklubben Elfsborg            32.25   
26  Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            32.26   
27  Clara Axelsson  2005  Kunglvs Simsllskap            32.28   
27  Filippa Hglund  2005  Uddevalla Sim            32.28   
29  Alma Cosic  2006  Jnkpings Simsllskap            32.32   
30  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsllskap            32.42   
31  Elin Ha  2006  Gteborg Sim            32.45   
32  Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsllskap            32.46   
33  Selma Glamocanin  2005  Hvetlanda Simsllskap            32.58   
34  Alva Gadolin  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            32.59   
34  Sara Hgstedt  2005  Gteborg Sim            32.59   
36  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon            32.63   
36  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            32.63   
38  Vera Romin  2005  Strngns Simklubb            32.69   
39  Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            32.72   
40  Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen            32.76   
41  Emmy Dagberg  2005  Kunglvs Simsllskap            32.83   
42  Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsllskap            32.86   
43  Alice berg  2005  SK Stimmet            32.95   
44  Alfrida Lagstrm  2006  Oskarshamns Simsllskap            33.05   
44  Sigrid Carlsson  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            33.05   
46  Linna Brdigam  2005  Kunglvs Simsllskap            33.07   
46  Melis Suleyman  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            33.07   
46  Ylfa sgerur Eyjlfsdttir  2006  Armann            33.07   
49  Linnea Ranvert  2005  Simsllskapet Delfin            33.12   
50  Livia Bravert  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            33.13   
51  Elsa Blomberg  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            33.16   
52  Moa Larsson  2005  Trollhttans Simsllskap            33.18   
53  Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen            33.26   
54  Nina Krim  2005  Kalmar Simsllskap            33.56   
55  Anna Strm  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            33.59   
56  Maja Rdin  2006  Vellinge-Nsets Simklubb            33.64   
57  Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsllskap            33.65   
58  Amalia dman  2005  Simklubben Elfsborg            33.67   
59  Ingrid Torester  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            33.73   
60  Lisa Karln  2005  Falkpings Simsllskap            33.79   
61  Ajla Sistek  2006  Jnkpings Simsllskap            33.83   
62  Mia Kajic  2006  Simklubben Poseidon            33.86   
63  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            33.94   
64  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsllskap            34.05   
65  Amanda Mankinen  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            34.12   
66  Clara Nordensson  2005  Trollhttans Simsllskap            34.14   
66  Miki Prior  2006  Vellinge-Nsets Simklubb            34.14   
68  Ellen Holmberg  2005  Karlshamns Simklubb            34.18   
68  Tilda Hgglund  2005  Simklubben Laxen            34.18   
70  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            34.28   
71  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vnersborg            34.33   
72  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            34.38   
73  Ella Zetterstrm  2005  Simklubben Poseidon            34.40   
74  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen            34.46   
75  Felicia Ceveryd  2005  Varberg Sim            34.51   
76  Mrta Arnqvist  2005  Varberg Sim            34.68   
77  Charlize Nystrm  2005  Gteborg Sim            34.74   
78  Nicol Bertic  2006  Simklubben Laxen            34.76   
79  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsllskap            34.77   
80  Agnes Sjstrm  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            34.88   
80  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            34.88   
82  Hedda Baxmann  2006  Vellinge-Nsets Simklubb            34.89   
83  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb            35.08   
84  Tilda Andersson  2006  Jnkpings Simsllskap            35.19   
85  Ebba Carlstrm  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            35.34   
86  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            35.41   
87  Tilde Hamrin  2006  Gteborg Sim            35.42   
88  Laura Perisic  2005  Mlndals Allmnna Simsllskap            35.43   
89  Linna Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsllskap            35.45   
90  Matilda Wedel  2006  Mlndals Allmnna Simsllskap            35.47   
91  Louise Ottosson  2005  Kunglvs Simsllskap            35.51   
92  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            35.61   
93  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsllskap            35.65   
94  Vilma Lundblad  2006  Vellinge-Nsets Simklubb            35.70   
95  Elin Engqvist  2005  Jnkpings Simsllskap            35.73   
96  Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen            35.95   
97  Clara Lvenkjaer  2006  SK Stimmet            35.98   
98  Linnea Alfredsson  2006  Trollhttans Simsllskap            35.99   
99  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsllskap            36.00   
100  Lina Holmsen  2005  Gteborg Sim            36.02   
101  Azra Yumer  2005  Vellinge-Nsets Simklubb            36.05   
101  Celine Holman  2006  Vellinge-Nsets Simklubb            36.05   
103  Alma Mellegrd Fastn  2006  Gteborg Sim            36.37   
104  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsllskap            36.54   
105  Elsie Nysten  2006  Gteborg Sim            36.57   
106  Saga Bengtsson  2006  Simklubben Laxen            36.60   
107  Emelie Srkiniemi Carlsson  2005  Trollhttans Simsllskap            36.61   
108  Hanna Carlsson  2006  Trollhttans Simsllskap            36.63   
109  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsllskap            36.85