2024-05-27   15:52:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

09/12-2018

Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:07   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  09 december 2018         
 
 
Lb 11, 100m Medley Damer, Finaler rg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Trine G. Srensen  1997  Brdstrup Svmmeklub    35.45        1:16.81   
                     
 
Lb 11, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Fiona Hansen Hobolth  2003  Haderslev Svmme Klub    37.39        1:18.14   
Naja Johnsen  2003  Haderslev Svmme Klub    40.76        1:26.06   
Marie Mortensen  2004  Errits Gymnastik Og IF    1:31.24        1:31.24   
Karoline Friis  2004  Haderslev Svmme Klub    53.49        1:46.74   
Ida Hermann Hyen  2004  DeltaSwim    50.08        1:46.80   
Clara Westergaard  2003  DeltaSwim            DSQ  Afsl. p mave 
                     
 
Lb 11, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Freya Isabel Christensen  2005  Nyborg Svmmeklub    39.74        1:23.01   
Annemone Rasmussen  2006  Brdstrup Svmmeklub    39.64        1:23.43   
Mille Holmberg  2006  Vejle Svmmeklub    41.84        1:26.21   
Klara Amalie Nielsen  2006  Nyborg Svmmeklub    42.93        1:26.39   
Ane K. Zachariassen  2005  Brdstrup Svmmeklub    40.74        1:28.52   
Mathilde Vestergaard  2006  Nyborg Svmmeklub    43.22        1:28.57   
Freja Trasbo Vestergaard  2006  Nyborg Svmmeklub    44.25        1:31.42   
Alberte Fauerby  2005  Errits Gymnastik Og IF    1:32.57        1:32.57   
Andrea Hjbjerg  2007  Vejle Svmmeklub    42.86        1:32.71   
10  Maja Kirstine Karlsen  2005  Haderslev Svmme Klub    44.80        1:32.88   
11  Stine Engelbrecht Jensen  2006  DeltaSwim    44.29        1:33.00   
12  Lrke Jervelund  2007  Vejle Svmmeklub    43.37        1:33.65   
13  Eszter Vad  2007  Nyborg Svmmeklub    44.77        1:35.10   
14  Eline Sofie K. Rasmussen  2007  Vejle Svmmeklub    46.98        1:35.30   
15  Laura Rasmussen  2005  Nyborg Svmmeklub    45.41        1:35.80   
16  Ea Gram Mller  2006  Vejle Svmmeklub    45.42        1:36.07   
17  Clara Wesselhoff  2006  Haderslev Svmme Klub    44.89        1:36.63   
18  Katharina Primdal Dam  2006  Kolding SK    46.20        1:37.49   
19  Sille Holm-Nissen  2007  Haderslev Svmme Klub    46.54        1:39.19   
20  Karenmarie Vesterlund  2005  DeltaSwim    47.69        1:39.36   
21  Sofie Holst Jeberg  2007  DeltaSwim    49.33        1:40.24   
22  Astrid Hansen  2006  Vejle Svmmeklub    46.90        1:41.03   
23  Katrine Elholm Juliussen  2006  Nyborg Svmmeklub    47.31        1:41.33   
24  Frida B. Kristensen  2005  Haderslev Svmme Klub    49.77        1:41.40   
25  Augusta Dalsgaard  2007  Vejle Svmmeklub    48.67        1:43.03   
26  Sarah Qvist  2007  Nyborg Svmmeklub    52.39        1:44.11   
27  Lrke r Knudsen  2006  DeltaSwim    52.85        1:46.73   
28  Nanna W Povlsen  2005  Errits Gymnastik Og IF    50.92        1:47.49   
29  Emilie Nielsen  2006  Errits Gymnastik Og IF    55.75        1:51.69   
30  Katharina Poulsen  2007  Haderslev Svmme Klub    1:00.66        1:58.01   
31  Kira Wolter  2007  Vejle Svmmeklub    1:01.19        1:59.69   
Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svmmeklub            DNS   
Frederikke M. Christensen  2006  Nyborg Svmmeklub            DNS   
Louise Kipper Pedersen  2006  Nyborg Svmmeklub            DSQ  Afsl. p mave v. 50m 
                     
 
Lb 11, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sille Augustesen  2008  Brdstrup Svmmeklub    46.03        1:36.15   
Signe Christensen  2008  Kolding SK    44.18        1:36.46   
Anne Sthr  2008  Vejle Svmmeklub    47.62        1:40.89   
Oceane Cailho  2008  Nyborg Svmmeklub    49.22        1:41.13   
Clara Bendtsen  2008  DeltaSwim    1:46.18        1:46.18   
Alberte Andersen  2008  Vejle Svmmeklub    53.14        1:46.93   
Dicte S. Falkenstrm  2008  Nyborg Svmmeklub    51.64        1:48.47   
Ida Kjr Nordstrm  2008  Vejle Svmmeklub    51.63        1:51.04   
Emilia Daa Andersen  2008  Vejle Svmmeklub    52.84        1:52.45   
10  Ines Novosel Madsen  2008  Vejle Svmmeklub    56.67        1:55.55   
11  Olivia Holmberg  2009  Vejle Svmmeklub    57.60        1:56.05   
12  Alberte Knudsen  2009  Vejle Svmmeklub    54.77        1:57.17   
13  Claramilla Kirstan  2008  Vejle Svmmeklub    57.48        1:58.07   
14  Karla Jger  2008  Vejle Svmmeklub    1:01.40        1:59.57   
15  Ann-Maria Malou Windfeld  2009  Vejle Svmmeklub    1:03.75        2:17.07   
Isabel Qvist Jensen  2009  Vejle Svmmeklub            DNS   
Olivia Bkkegrd Svendsen  2009  Vejle Svmmeklub            DSQ  1 hnd ved vend. 75m 
Sille Grnfeldt  2008  Nyborg Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 11, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Meiko Nakatani  2010  Vejle Svmmeklub    2:05.53        2:05.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:07 
 

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner