2024-05-19   06:09:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

09/12-2018

Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:55   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  09 december 2018         
 
 
Lb 8, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Rasmus D. Jensen  1998  Brdstrup Svmmeklub            28.86   
                     
 
Lb 8, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2001-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Kasper Christiansen  2003  Haderslev Svmme Klub            29.58   
                     
 
Lb 8, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Christian Damborg Thomsen  2005  DeltaSwim            28.34   
Anders Bank Hansen  2006  Vejle Svmmeklub            32.23   
Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Errits Gymnastik Og IF            33.30   
Daniel Horns  2004  Haderslev Svmme Klub            33.68   
Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svmmeklub            34.69   
Rasmus Warming Hansen  2005  Kolding SK            34.70   
Simon Myrvig  2005  Kolding SK            35.29   
Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svmmeklub            37.53   
Rasmus Hage Jensen  2004  DeltaSwim            43.12   
Gustav Sundstrm  2006  Vejle Svmmeklub            DNS   
Jonatan Lyck Falk  2006  DeltaSwim            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Lb 8, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Frederik Billes Beck  2008  Errits Gymnastik Og IF            33.17   
Toke stergaard Pedersen  2007  Vejle Svmmeklub            35.62   
Magnus Stilling  2007  Kolding SK            35.90   
Andreas Lang Lassen  2007  Vejle Svmmeklub            35.94   
Dany Valiu Nielsen  2008  DeltaSwim            35.97   
Malthe Le Fevre  2008  Brdstrup Svmmeklub            35.99   
Terkel Klinkowsky  2007  Vejle Svmmeklub            36.46   
Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svmmeklub            36.70   
Otto Milther  2007  Haderslev Svmme Klub            37.55   
10  Anders Langholm  2007  Nyborg Svmmeklub            39.29   
11  Magne Andersen  2007  Brdstrup Svmmeklub            39.36   
12  Johannes Due Jessen  2008  Haderslev Svmme Klub            39.48   
13  Kasper Nrby Poulsen  2007  Kolding SK            39.58   
14  Hektor Bjerre  2008  Vejle Svmmeklub            40.06   
15  Benjamin Kolding Srensen  2008  Vejle Svmmeklub            44.18   
16  Tobias Hirup  2007  DeltaSwim            45.84   
17  Phillip Thomsen  2007  DeltaSwim            45.97   
18  Bertram Poser Jensen  2008  Nyborg Svmmeklub            48.29   
19  Gustav Vangsgaard  2007  Vejle Svmmeklub            50.91   
20  Sebastian N Pedersen  2007  Errits Gymnastik Og IF            51.84   
                     
 
Lb 8, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Simon Christensen  2009  Vejle Svmmeklub            40.63   
Asger Juel  2009  Vejle Svmmeklub            55.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:55 
 

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner