Tulokset Espoo Swim Games
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Espoo Swim Games | Tulostuspäivämäärä | 15 joulukuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:19 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 joulukuu 2018 |
Laji 29, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kukka Kangas | 2005 | 526 | 34.96 | 1:11.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.53 | |||||||||
2 | Laura Kousa | 2005 | 524 | 34.69 | 1:12.09 | |||||
Cetus Espoo | 1:10.94 | |||||||||
3 | Alma Hörkkö | 2005 | 469 | 36.46 | 1:14.80 | |||||
Simmis Wanda | 1:15.20 | |||||||||
4 | Aino Emilia Hankala | 2005 | 457 | 35.06 | 1:15.45 | |||||
Simmis Wanda | 1:14.37 | |||||||||
5 | Tuuli Pippuri | 2005 | 431 | 37.61 | 1:16.91 | |||||
Cetus Espoo | 1:15.37 | |||||||||
6 | Lumi Rossi | 2005 | 429 | 37.52 | 1:17.04 | |||||
Cetus Espoo | 1:21.64 | |||||||||
7 | Hanna Martola | 2005 | 405 | 38.51 | 1:18.50 | |||||
Cetus Espoo | 1:16.74 | |||||||||
8 | Sofia Rinne | 2005 | 405 | 37.92 | 1:18.52 | |||||
Cetus Espoo | 1:16.28 | |||||||||
9 | Nelli Laaksonen | 2005 | 404 | 38.42 | 1:18.58 | |||||
Porin Uimaseura | 1:19.24 | |||||||||
10 | Jasmin Savonen | 2005 | 383 | 39.46 | 1:20.00 | |||||
Cetus Espoo | 1:18.64 | |||||||||
11 | Anna Hakkarainen | 2005 | 380 | 38.26 | 1:20.18 | |||||
Cetus Espoo | 1:16.67 | |||||||||
12 | Hilla Wiemers | 2005 | 319 | 41.27 | 1:25.01 | |||||
ORCA Helsinki | 1:26.89 | |||||||||
13 | Ellen Kettunen | 2005 | 316 | 41.26 | 1:25.25 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.59 | |||||||||
14 | Leenu Karolina Kinnunen | 2005 | 275 | 43.50 | 1:29.27 | |||||
Cetus Espoo | 1:28.89 | |||||||||
15 | Lollobelle Renlund-Nordström | 2005 | 273 | 42.90 | 1:29.53 | |||||
Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:20.03 | |||||||||
16 | Milla Tahvanainen | 2005 | 253 | 45.76 | 1:31.89 | |||||
Cetus Espoo | 1:32.30 | |||||||||
17 | Emma Autio | 2005 | 199 | 48.59 | 1:39.44 | |||||
Cetus Espoo | 1:42.45 | |||||||||
- | Silvia Lindqvist | 2005 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Laji 29, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aada Rissanen | 2004 | 597 | 33.27 | 1:09.02 | |||||
Cetus Espoo | 1:08.02 | |||||||||
2 | Aino Rantala | 2004 | 491 | 35.76 | 1:13.66 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.20 | |||||||||
3 | Aliina Karvonen | 2004 | 486 | 36.40 | 1:13.92 | |||||
Simmis Wanda | 1:14.60 | |||||||||
4 | Ciara Wacklin | 2004 | 468 | 36.25 | 1:14.85 | |||||
Cetus Espoo | 1:12.76 | |||||||||
5 | Ella-maija Syväniemi | 2004 | 446 | 36.65 | 1:16.04 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:14.90 | |||||||||
6 | Iisa Karpela | 2004 | 430 | 38.03 | 1:16.99 | |||||
Cetus Espoo | 1:16.50 | |||||||||
7 | Pinja Nieminen | 2004 | 394 | 37.76 | 1:19.27 | |||||
Cetus Espoo | 1:17.16 | |||||||||
8 | Greta Beszteri | 2004 | 372 | 39.13 | 1:20.79 | |||||
Cetus Espoo | 1:15.38 | |||||||||
9 | Oona Eriksson | 2004 | 359 | 39.96 | 1:21.71 | |||||
Simmis Wanda | 1:22.99 | |||||||||
10 | Henni Havén | 2004 | 355 | 39.20 | 1:22.07 | |||||
Simmis Wanda | 1:20.21 | |||||||||
11 | Sanni Valtanen | 2004 | 353 | 40.18 | 1:22.16 | |||||
Simmis Wanda | 1:21.51 | |||||||||
12 | Peppi Särkelä | 2004 | 313 | 42.05 | 1:25.60 | |||||
Simmis Wanda | 1:26.90 | |||||||||
13 | Mandi Lindroos | 2004 | 266 | 44.07 | 1:30.29 | |||||
Simmis Wanda | 1:31.53 | |||||||||
14 | Jasmine Errehani | 2004 | 265 | 43.70 | 1:30.39 | |||||
Simmis Wanda | 1:31.97 | |||||||||
15 | Reetta Haara | 2004 | 248 | 44.49 | 1:32.39 | |||||
Simmis Wanda | 1:32.56 | |||||||||
Laji 29, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Laura Kellberg | 2003 | 617 | 32.77 | 1:08.26 | |||||
Cetus Espoo | 1:04.74 | |||||||||
2 | Kerttu Nurmi | 2003 | 526 | 34.96 | 1:11.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.02 | |||||||||
3 | Maija Nurmi | 2003 | 500 | 35.78 | 1:13.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.01 | |||||||||
4 | Senni Mattila | 2003 | 481 | 35.25 | 1:14.16 | |||||
Porin Uimaseura | 1:10.75 | |||||||||
5 | Martina Uusitalo | 2003 | 458 | 36.29 | 1:15.35 | |||||
Cetus Espoo | 1:14.46 | |||||||||
6 | Siiri Einiö | 2003 | 443 | 36.86 | 1:16.24 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:14.59 | |||||||||
7 | Julia Peltola | 2003 | 441 | 37.11 | 1:16.30 | |||||
Cetus Espoo | 1:14.45 | |||||||||
8 | Emilia Myllykoski | 2003 | 293 | 42.99 | 1:27.43 | |||||
Simmis Wanda | 1:36.78 | |||||||||
Laji 29, 100m Backstroke Women, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siri Auvinen | 2002 | 572 | 33.61 | 1:09.98 | |||||
Cetus Espoo | 1:07.27 | |||||||||
2 | Emmi Kaunisto | 2002 | 545 | 34.47 | 1:11.12 | |||||
Porin Uimaseura | 1:07.35 | |||||||||
3 | Ida Slöör | 2001 | 542 | 34.36 | 1:11.27 | |||||
Cetus Espoo | 1:06.92 | |||||||||
4 | Nelli Ohvo | 2001 | 538 | 34.61 | 1:11.44 | |||||
Cetus Espoo | 1:12.85 | |||||||||
5 | Mirka Mettinen | 2002 | 479 | 36.11 | 1:14.24 | |||||
Cetus Espoo | 1:13.28 | |||||||||
6 | Jonna Vasara | 2002 | 461 | 36.85 | 1:15.20 | |||||
Cetus Espoo | 1:12.81 | |||||||||
7 | Pilvi Pietikäinen | 2002 | 432 | 37.66 | 1:16.84 | |||||
Cetus Espoo | 1:16.51 | |||||||||
8 | Jemina Granholm | 2002 | 429 | 37.14 | 1:17.05 | |||||
Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:15.08 | |||||||||
9 | Meri-maari Mäkinen | 1992 | 185 | 50.25 | 1:41.85 | |||||
Vanders | 1:39.46 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 15 joulukuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 20:19 |