2020-03-30   09:10:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SkövdeSprinten 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
SkövdeSprinten 2019
Arrangör:
Plats: Träningsbassängen Arena Skövde Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 3, 50m Frisim Damer - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leija Johansson Junttila 2006 Motala Simsällskap 29.70
2 Sara Markevind 2006 Skövde Simsällskap 30.58 +0.88
3 Emma Frövén 2006 Kungälvs Simsällskap 30.75 +1.05
4 Ines Pereira Garcia 2007 Skövde Simsällskap 31.10 +1.40
5 Hanna Manninen 2006 Motala Simsällskap 32.28 +2.58
6 Emma Sunnerdahl 2006 Skara Simsällskap 32.29 +2.59
7 Maja Karlsson 2006 Kungälvs Simsällskap 32.62 +2.92
8 Wilma Lendin Lundgren 2007 Skövde Simsällskap 32.93 +3.23
9 Greta Sjögren 2007 Motala Simsällskap 33.35 +3.65
10 Lilly Axelsson 2006 Lidköpings Gymnastik o SS 34.67 +4.97
11 Isabelle Gereonsson 2007 Skövde Simsällskap 34.68 +4.98
12 Saga Leo 2006 Skövde Simsällskap 34.84 +5.14
13 Kajsa Andersson 2007 Skövde Simsällskap 35.15 +5.45
14 Tilda Dohrner 2006 Kungälvs Simsällskap 35.51 +5.81
15 Stella Andersson 2007 Skövde Simsällskap 35.57 +5.87
16 Anna Johansson 2007 Lidköpings Gymnastik o SS 36.29 +6.59
17 Erna Golic 2006 Skövde Simsällskap 36.92 +7.22
18 Anna Söderqvist 2006 Motala Simsällskap 37.48 +7.78
19 Emilia Höglund 2007 Skövde Simsällskap 38.23 +8.53
20 Alice Riegnell 2007 Kungälvs Simsällskap 41.35 +11.65
21 Hanna Halldorf 2006 Kungälvs Simsällskap 41.53 +11.83
22 Hanna Martinsson 2006 Karlsborgs Simklubb 43.79 +14.09
23 Hanna Haggård 2007 Mariestads Simsällskap 44.31 +14.61
Grenen officiell:  2019-03-23 09:25:13
2019-03-23 09:25:24 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
SkövdeSprinten 2019
Arrangör:
Plats: Träningsbassängen Arena Skövde Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 4, 50m Frisim Herrar - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Svante Tjernström 2007 Kungälvs Simsällskap 29.45
2 Jasper Schimmel 2006 Skövde Simsällskap 29.57 +0.12
3 Noah Hombessa 2007 Åsundens Simsällskap 31.56 +2.11
4 Frej Andersson-Öberg 2006 Kungälvs Simsällskap 33.88 +4.43
5 Max Lind 2007 Falköpings Simsällskap 34.86 +5.41
6 Leo Partanen 2007 Skövde Simsällskap 35.08 +5.63
7 Lukas Svensson 2006 Motala Simsällskap 35.57 +6.12
8 Lucas Ramberg 2006 Motala Simsällskap 36.60 +7.15
9 Josef Holmén 2007 Kungälvs Simsällskap 36.74 +7.29
10 Karl Persson 2006 Motala Simsällskap 43.54 +14.09
- Fars Rhal 2007 Simklubben Götene DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 09:25:19
2019-03-23 09:25:26 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
SkövdeSprinten 2019
Arrangör:
Plats: Träningsbassängen Arena Skövde Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 5, 50m Frisim Damer - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Trine Forss 2003 Skövde Simsällskap 26.35
2 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap 26.41 +0.06
3 Vera Fransson 2001 Skövde Simsällskap 27.13 +0.78
4 Nikki Brockmar 1999 Skövde Simsällskap 27.87 +1.52
5 Sofia Henningsson 2004 Skövde Simsällskap 27.95 +1.60
6 Ida Kristiansson 2004 Skövde Simsällskap 28.07 +1.72
7 Linn Suchomel 2003 Skövde Simsällskap 28.08 +1.73
8 Isabella Wahlström 2003 Skövde Simsällskap 28.12 +1.77
9 Ebba Olsson 2001 Mariestads Simsällskap 28.34 +1.99
10 Nicole Modigh 1999 Motala Simsällskap 29.32 +2.97
11 Tilda Carlsson 2003 Motala Simsällskap 29.36 +3.01
12 Francesca Clark 2001 Falköpings Simsällskap 29.49 +3.14
13 Linn Kramer 2001 Skövde Simsällskap 29.55 +3.20
14 Julia Jonsson 2004 Falköpings Simsällskap 29.60 +3.25
15 Ellen Roslund 2003 Karlsborgs Simklubb 30.21 +3.86
16 Linnea Melin 2005 Skövde Simsällskap 30.35 +4.00
17 Ebba Jukic 2005 Skövde Simsällskap 30.39 +4.04
18 Nikita Kapron 2003 Skövde Simsällskap 30.44 +4.09
19 Malin Vestman 2003 Skövde Simsällskap 30.97 +4.62
20 Julia Rosebrink 2000 Karlsborgs Simklubb 31.06 +4.71
21 Mathilda Svensson 2003 Skövde Simsällskap 31.18 +4.83
22 Felicia  Kvarnstedt 2005 Skövde Simsällskap 31.44 +5.09
23 Clara Axelsson 2005 Kungälvs Simsällskap 31.48 +5.13
24 Josefine Stensson 2003 Falköpings Simsällskap 31.53 +5.18
25 Filippa Lind 2004 Falköpings Simsällskap 31.54 +5.19
26 Clara Westh 2004 Lidköpings Gymnastik o SS 31.58 +5.23
26 Emilia Eriksson 2004 Motala Simsällskap 31.58 +5.23
28 Sofia Wallengren 2002 Mariestads Simsällskap 31.65 +5.30
28 Lisa Andersson 2005 Simklubben Götene 31.65 +5.30
30 Lovisa Königsson 2002 Motala Simsällskap 31.80 +5.45
31 Alma Wallin Bustad 2005 Skövde Simsällskap 31.97 +5.62
32 Emma Bengtsson 2002 Motala Simsällskap 32.16 +5.81
33 Gabriella Björkdahl 2004 Lidköpings Gymnastik o SS 32.21 +5.86
34 Ellen Kampe 2003 Mariestads Simsällskap 32.42 +6.07
35 Alicia Miteva 2004 Skövde Simsällskap 32.98 +6.63
36 Elsa Olsson 2003 Mariestads Simsällskap 33.03 +6.68
37 Ida Pihlblad 2001 Skara Simsällskap 33.29 +6.94
38 Tove Johansson 2005 Åsundens Simsällskap 33.35 +7.00
39 Jennifer Törnqvist 2005 Kungälvs Simsällskap 34.25 +7.90
40 Belinda Partanen 2005 Skövde Simsällskap 35.68 +9.33
41 Tove Öjersson 2005 Simklubben Götene 36.26 +9.91
42 Moa Lindåse 2005 Billingens Simklubb 37.58 +11.23
43 Ida Vizlin 2004 Skövde Simsällskap 37.65 +11.30
- Ellen Persson 2004 Mariestads Simsällskap DSQ
- Belma Hrkic 2005 Skövde Simsällskap DSQ
- Linnea Johansson 2003 Skövde Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 09:24:37
2019-03-23 09:25:30 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
SkövdeSprinten 2019
Arrangör:
Plats: Träningsbassängen Arena Skövde Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 6, 50m Frisim Herrar - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Arvidsson 1994 Kungälvs Simsällskap 24.73 Q
2 Johan Hildesson 1992 Kungälvs Simsällskap 24.82 +0.09 Q
3 Anton Svensson 2001 Skövde Simsällskap 25.05 +0.32 Q
4 Dennis Partanen 2003 Skövde Simsällskap 26.14 +1.41 Q
5 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap 26.20 +1.47 Q
6 Simon Svedberg 2001 Falköpings Simsällskap 26.26 +1.53 Q
7 William Nordkvist 2002 Mariestads Simsällskap 26.34 +1.61 Q
8 Henrik Eriksson 2002 Motala Simsällskap 26.36 +1.63 Q
9 Martin  Isaksson 1998 Kungälvs Simsällskap 26.62 +1.89
10 Peter Hagedorn-Novik 2002 Skövde Simsällskap 26.95 +2.22
11 Marcus Leijon 2002 Mariestads Simsällskap 27.10 +2.37
12 Benjamin Gabrielsson 1999 Kungälvs Simsällskap 27.22 +2.49
13 Gustav Fahlström 2005 Motala Simsällskap 27.28 +2.55
14 Ludvig Johansson 2003 Skövde Simsällskap 27.31 +2.58
15 Filip Håll 2002 Kungälvs Simsällskap 27.62 +2.89
16 Jibbe Schimmel 2004 Skövde Simsällskap 27.72 +2.99
17 Filip Martinsson 2003 Karlsborgs Simklubb 28.83 +4.10
18 Linus Krohn 2005 Kungälvs Simsällskap 29.02 +4.29
19 Edwin Brimalm 2005 Motala Simsällskap 29.13 +4.40
20 Alvin Silow 2005 Skövde Simsällskap 29.16 +4.43
21 Marcus Manninen 2004 Motala Simsällskap 30.17 +5.44
22 Simon Hassel 2003 Skövde Simsällskap 30.57 +5.84
23 Filip Ryefalk 2004 Skövde Simsällskap 30.94 +6.21
24 Otto Svensson 2005 Motala Simsällskap 31.08 +6.35
25 Axel Schiller 2005 Skövde Simsällskap 31.26 +6.53
26 Alfred Erlandsson 2002 Skara Simsällskap 32.53 +7.80
27 Elias Eriksson Hejmar 2005 Lidköpings Gymnastik o SS 32.65 +7.92
28 Fabian Lövgren 2005 Simklubben Götene 33.83 +9.10
29 Rasmus Selmosson 2005 Skövde Simsällskap 34.09 +9.36
30 William Blixt 2004 Karlsborgs Simklubb 34.16 +9.43
- Edvin Agic 2003 Skövde Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 09:30:59
2019-03-23 09:31:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Inofficiella resultat
Efter 0 av 0 heat
SkövdeSprinten 2019
Arrangör:
Plats: Träningsbassängen Arena Skövde Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
2019-03-23 09:41:51 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Inofficiella resultat
Efter 0 av 0 heat
SkövdeSprinten 2019
Arrangör:
Plats: Träningsbassängen Arena Skövde Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
2019-03-23 09:41:54 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
SkövdeSprinten 2019
Arrangör:
Plats: Träningsbassängen Arena Skövde Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 9, 50m Bröstsim Damer - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cornelia Köpman 2008 Kungälvs Simsällskap 43.52
2 Esther Olsson 2008 Mariestads Simsällskap 45.16 +1.64
3 Indra Norman 2008 Simklubben Götene 51.98 +8.46
4 Ebba Öjersson 2008 Simklubben Götene 53.35 +9.83
5 Agnes Laurio 2008 Skövde Simsällskap 53.96 +10.44
6 Josefin Larsson 2008 Lidköpings Gymnastik o SS 54.94 +11.42
7 Nicole Lönnquist 2008 Mariestads Simsällskap 55.61 +12.09
8 Agnes Fahlström 2009 Motala Simsällskap 55.69 +12.17
9 Erica Björkdahl 2009 Lidköpings Gymnastik o SS 56.61 +13.09
- Kerstin Landahl 2008 Skövde Simsällskap DSQ
- Saga jukic 2008 Skövde Simsällskap DSQ
- Elsa Hendén 2008 Skövde Simsällskap DSQ
- Ester Sjögren 2009 Motala Simsällskap DSQ
- Nova Svensson 2009 Simklubben Götene DSQ
Grenen officiell:  2019-03-23 09:39:14
2019-03-23 09:42:09 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
SkövdeSprinten 2019
Arrangör:
Plats: Träningsbassängen Arena Skövde Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arthur Forsfält 2008 Motala Simsällskap 41.32
2 Max Schimmel 2009 Skövde Simsällskap 47.40 +6.08
3 Björn Johansson 2009 Lidköpings Gymnastik o SS 48.19 +6.87
4 Vincent Eriksson 2009 Motala Simsällskap 56.41 +15.09
5 Anton Martinsson 2010 Karlsborgs Simklubb 57.04 +15.72
- Elias Kvarnstedt 2008 Skövde Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-03-23 09:42:02
2019-03-23 09:43:14 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
SkövdeSprinten 2019
Arrangör:
Plats: Träningsbassängen Arena Skövde Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leija Johansson Junttila 2006 Motala Simsällskap 32.83 Q
2 Sara Markevind 2006 Skövde Simsällskap 33.85 +1.02 Q
3 Emma Frövén 2006 Kungälvs Simsällskap 34.19 +1.36 Q
4 Ines Pereira Garcia 2007 Skövde Simsällskap 36.25 +3.42 Q
5 Agnes Carlsson-Djerf 2006 Lidköpings Gymnastik o SS 37.32 +4.49 Q
6 Hanna Manninen 2006 Motala Simsällskap 37.63 +4.80 Q
7 Greta Sjögren 2007 Motala Simsällskap 38.28 +5.45 Q
8 Emma Sunnerdahl 2006 Skara Simsällskap 38.60 +5.77 Q
9 Wilma Lendin Lundgren 2007 Skövde Simsällskap 40.48 +7.65
10 Isabelle Gereonsson 2007 Skövde Simsällskap 41.47 +8.64
11 Lilly Axelsson 2006 Lidköpings Gymnastik o SS 41.56 +8.73
12 Emilia Höglund 2007 Skövde Simsällskap 41.87 +9.04
13 Kajsa Andersson 2007 Skövde Simsällskap 43.92 +11.09
14 Anna Johansson 2007 Lidköpings Gymnastik o SS 44.69 +11.86
15 Saga Leo 2006 Skövde Simsällskap 44.93 +12.10
16 Anna Söderqvist 2006 Motala Simsällskap 46.45 +13.62
17 Stella Andersson 2007 Skövde Simsällskap 48.03 +15.20
18 Hanna Martinsson 2006 Karlsborgs Simklubb 1:05.33 +32.50
- Alice Riegnell 2007 Kungälvs Simsällskap DSQ
- Hanna Haggård 2007 Mariestads Simsällskap DSQ
- Maja Karlsson 2006 Kungälvs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-03-23 09:50:11
2019-03-23 09:54:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
SkövdeSprinten 2019
Arrangör:
Plats: Träningsbassängen Arena Skövde Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jasper Schimmel 2006 Skövde Simsällskap 33.66
2 Frej Andersson-Öberg 2006 Kungälvs Simsällskap 39.32 +5.66
3 Max Lind 2007 Falköpings Simsällskap 40.70 +7.04
4 Noah Hombessa 2007 Åsundens Simsällskap 41.29 +7.63
5 Leo Partanen 2007 Skövde Simsällskap 43.63 +9.97
- Lucas Ramberg 2006 Motala Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-03-23 09:52:22
2019-03-23 09:54:28 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
SkövdeSprinten 2019
Arrangör:
Plats: Träningsbassängen Arena Skövde Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Trine Forss 2003 Skövde Simsällskap 28.55
2 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap 29.52 +0.97
3 Vera Fransson 2001 Skövde Simsällskap 30.30 +1.75
4 Ebba Olsson 2001 Mariestads Simsällskap 30.39 +1.84
5 Nikki Brockmar 1999 Skövde Simsällskap 30.53 +1.98
6 Sofia Henningsson 2004 Skövde Simsällskap 30.67 +2.12
7 Linn Suchomel 2003 Skövde Simsällskap 30.69 +2.14
8 Nikita Kapron 2003 Skövde Simsällskap 31.75 +3.20
9 Nicole Modigh 1999 Motala Simsällskap 31.88 +3.33
10 Tilda Carlsson 2003 Motala Simsällskap 32.25 +3.70
11 Julia Jonsson 2004 Falköpings Simsällskap 32.50 +3.95
12 Ellen Roslund 2003 Karlsborgs Simklubb 32.51 +3.96
13 Ida Kristiansson 2004 Skövde Simsällskap 32.97 +4.42
14 Josefine Stensson 2003 Falköpings Simsällskap 33.44 +4.89
15 Isabella Wahlström 2003 Skövde Simsällskap 33.61 +5.06
16 Francesca Clark 2001 Falköpings Simsällskap 33.63 +5.08
17 Filippa Lind 2004 Falköpings Simsällskap 34.80 +6.25
18 Clara Westh 2004 Lidköpings Gymnastik o SS 34.87 +6.32
19 Linnea Melin 2005 Skövde Simsällskap 35.03 +6.48
20 Emilia Eriksson 2004 Motala Simsällskap 35.14 +6.59
21 Julia Rosebrink 2000 Karlsborgs Simklubb 35.22 +6.67
22 Malin Vestman 2003 Skövde Simsällskap 35.57 +7.02
23 Ebba Jukic 2005 Skövde Simsällskap 35.93 +7.38
24 Felicia  Kvarnstedt 2005 Skövde Simsällskap 36.17 +7.62
25 Sofia Wallengren 2002 Mariestads Simsällskap 36.44 +7.89
26 Ellen Persson 2004 Mariestads Simsällskap 37.54 +8.99
26 Tove Johansson 2005 Åsundens Simsällskap 37.54 +8.99
28 Mathilda Svensson 2003 Skövde Simsällskap 37.68 +9.13
29 Emma Bengtsson 2002 Motala Simsällskap 37.92 +9.37
30 Ellen Kampe 2003 Mariestads Simsällskap 38.14 +9.59
31 Lisa Andersson 2005 Simklubben Götene 38.37 +9.82
32 Lovisa Königsson 2002 Motala Simsällskap 38.41 +9.86
33 Alma Wallin Bustad 2005 Skövde Simsällskap 38.75 +10.20
34 Belinda Partanen 2005 Skövde Simsällskap 38.76 +10.21
35 Gabriella Björkdahl 2004 Lidköpings Gymnastik o SS 39.55 +11.00
36 Tove Öjersson 2005 Simklubben Götene 39.66 +11.11
37 Elsa Olsson 2003 Mariestads Simsällskap 39.88 +11.33
38 Alicia Miteva 2004 Skövde Simsällskap 41.47 +12.92
39 Ida Vizlin 2004 Skövde Simsällskap 43.67 +15.12
- Ida Pihlblad 2001 Skara Simsällskap DSQ
- Linnea Johansson 2003 Skövde Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 10:04:41
2019-03-23 10:04:53 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
SkövdeSprinten 2019
Arrangör:
Plats: Träningsbassängen Arena Skövde Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Arvidsson 1994 Kungälvs Simsällskap 26.37
2 Dennis Partanen 2003 Skövde Simsällskap 27.13 +0.76
3 Johan Hildesson 1992 Kungälvs Simsällskap 27.34 +0.97
4 Anton Svensson 2001 Skövde Simsällskap 28.06 +1.69
5 Martin  Isaksson 1998 Kungälvs Simsällskap 28.55 +2.18
6 Henrik Eriksson 2002 Motala Simsällskap 28.75 +2.38
7 Simon Svedberg 2001 Falköpings Simsällskap 29.24 +2.87
8 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap 29.40 +3.03
9 Peter Hagedorn-Novik 2002 Skövde Simsällskap 29.53 +3.16
10 Gustav Fahlström 2005 Motala Simsällskap 29.84 +3.47
11 Ludvig Johansson 2003 Skövde Simsällskap 31.20 +4.83
12 Filip Håll 2002 Kungälvs Simsällskap 31.58 +5.21
13 Benjamin Gabrielsson 1999 Kungälvs Simsällskap 31.79 +5.42
14 William Nordkvist 2002 Mariestads Simsällskap 32.06 +5.69
15 Jibbe Schimmel 2004 Skövde Simsällskap 32.52 +6.15
16 Linus Krohn 2005 Kungälvs Simsällskap 32.58 +6.21
17 Marcus Leijon 2002 Mariestads Simsällskap 33.27 +6.90
18 Alvin Silow 2005 Skövde Simsällskap 34.38 +8.01
19 Marcus Manninen 2004 Motala Simsällskap 34.89 +8.52
20 Filip Martinsson 2003 Karlsborgs Simklubb 35.02 +8.65
21 Axel Schiller 2005 Skövde Simsällskap 35.63 +9.26
22 Filip Ryefalk 2004 Skövde Simsällskap 35.66 +9.29
23 Simon Hassel 2003 Skövde Simsällskap 36.50 +10.13
24 Otto Svensson 2005 Motala Simsällskap 36.82 +10.45
25 Elias Eriksson Hejmar 2005 Lidköpings Gymnastik o SS 38.51 +12.14
26 Edwin Brimalm 2005 Motala Simsällskap 39.00 +12.63
27 William Blixt 2004 Karlsborgs Simklubb 45.13 +18.76
28 Fabian Lövgren 2005 Simklubben Götene 45.63 +19.26
- Edvin Agic 2003 Skövde Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 10:12:22
2019-03-23 10:12:33 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
SkövdeSprinten 2019
Arrangör:
Plats: Träningsbassängen Arena Skövde Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 17, 50m Ryggsim Damer - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kerstin Landahl 2008 Skövde Simsällskap 39.21
2 Esther Olsson 2008 Mariestads Simsällskap 41.16 +1.95
3 Tuva Honsberg 2008 Kungälvs Simsällskap 41.38 +2.17
4 Saga jukic 2008 Skövde Simsällskap 42.02 +2.81
5 Ebba Öjersson 2008 Simklubben Götene 44.34 +5.13
6 Josefin Larsson 2008 Lidköpings Gymnastik o SS 46.26 +7.05
7 Agnes Fahlström 2009 Motala Simsällskap 48.25 +9.04
8 Indra Norman 2008 Simklubben Götene 50.25 +11.04
9 Nova Svensson 2009 Simklubben Götene 55.09 +15.88
10 Elsa Hendén 2008 Skövde Simsällskap 56.56 +17.35
11 Ester Sjögren 2009 Motala Simsällskap 59.43 +20.22
- Nicole Lönnquist 2008 Mariestads Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-03-23 10:18:08
2019-03-23 10:19:31 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
SkövdeSprinten 2019
Arrangör:
Plats: Träningsbassängen Arena Skövde Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arthur Forsfält 2008 Motala Simsällskap 38.93
2 Axel Wigstrand 2008 Kungälvs Simsällskap 40.01 +1.08
3 Björn Johansson 2009 Lidköpings Gymnastik o SS 41.20 +2.27
4 Elias Kvarnstedt 2008 Skövde Simsällskap 43.82 +4.89
5 Max Schimmel 2009 Skövde Simsällskap 46.06 +7.13
6 Anton Martinsson 2010 Karlsborgs Simklubb 53.12 +14.19
7 Vincent Eriksson 2009 Motala Simsällskap 53.76 +14.83
Grenen officiell:  2019-03-23 10:18:34
2019-03-23 10:19:41 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
SkövdeSprinten 2019
Arrangör:
Plats: Träningsbassängen Arena Skövde Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 19, 200m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leija Johansson Junttila 2006 Motala Simsällskap 2:41.07
50m: 34.65
100m: 1:14.93
(40.28)
150m: 2:04.84
(49.91)
200m: 2:41.07
(36.23)
2 Agnes Carlsson-Djerf 2006 Lidköpings Gymnastik o SS 2:53.28 +12.21
50m: 39.41
100m: 1:24.16
(44.75)
150m: 2:13.35
(49.19)
200m: 2:53.28
(39.93)
3 Sara Markevind 2006 Skövde Simsällskap 2:55.33 +14.26
50m: 37.57
100m: 1:22.92
(45.35)
150m: 2:15.69
(52.77)
200m: 2:55.33
(39.64)
4 Greta Sjögren 2007 Motala Simsällskap 2:57.54 +16.47
50m: 39.32
100m: 1:25.45
(46.13)
150m: 2:18.16
(52.71)
200m: 2:57.54
(39.38)
5 Ines Pereira Garcia 2007 Skövde Simsällskap 2:58.75 +17.68
50m: 39.70
100m: 1:25.58
(45.88)
150m: 2:19.07
(53.49)
200m: 2:58.75
(39.68)
6 Hanna Manninen 2006 Motala Simsällskap 3:00.17 +19.10
50m: 40.39
100m: 1:27.79
(47.40)
150m: 2:19.83
(52.04)
200m: 3:00.17
(40.34)
7 Isabelle Gereonsson 2007 Skövde Simsällskap 3:13.42 +32.35
50m: 43.52
100m: 1:32.65
(49.13)
150m: 2:31.14
(58.49)
200m: 3:13.42
(42.28)
8 Anna Johansson 2007 Lidköpings Gymnastik o SS 3:19.40 +38.33
50m: 46.93
100m: 1:36.28
(49.35)
150m: 2:31.58
(55.30)
200m: 3:19.40
(47.82)
9 Anna Söderqvist 2006 Motala Simsällskap 3:21.54 +40.47
50m: 48.31
100m: 1:39.92
(51.61)
150m: 2:33.97
(54.05)
200m: 3:21.54
(47.57)
10 Saga Leo 2006 Skövde Simsällskap 3:22.21 +41.14
50m: 47.90
100m: 1:40.22
(52.32)
150m: 2:39.01
(58.79)
200m: 3:22.21
(43.20)
11 Kajsa Andersson 2007 Skövde Simsällskap 3:26.13 +45.06
50m: 47.56
100m: 1:40.61
(53.05)
150m: 2:42.34
(1:01.73)
200m: 3:26.13
(43.79)
- Stella Andersson 2007 Skövde Simsällskap DSQ
- Wilma Lendin Lundgren 2007 Skövde Simsällskap DSQ
- Maja Karlsson 2006 Kungälvs Simsällskap DSQ
- Emma Frövén 2006 Kungälvs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 10:31:09
2019-03-23 10:33:56 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
SkövdeSprinten 2019
Arrangör:
Plats: Träningsbassängen Arena Skövde Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 20, 200m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jasper Schimmel 2006 Skövde Simsällskap 2:43.48
50m: 37.43
100m: 1:19.65
(42.22)
150m: 2:06.42
(46.77)
200m: 2:43.48
(37.06)
2 Max Lind 2007 Falköpings Simsällskap 3:09.14 +25.66
50m: 42.68
100m: 1:30.41
(47.73)
150m: 2:27.09
(56.68)
200m: 3:09.14
(42.05)
3 Leo Partanen 2007 Skövde Simsällskap 3:24.10 +40.62
50m: 44.95
100m: 1:36.96
(52.01)
150m: 2:38.61
(1:01.65)
200m: 3:24.10
(45.49)
- Lucas Ramberg 2006 Motala Simsällskap DSQ
- Josef Holmén 2007 Kungälvs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-03-23 10:37:54
2019-03-23 11:03:27 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Skövde Simsällskap
Document
Resultat
SkövdeSprinten 2019
Arrangör:
Plats: Träningsbassängen Arena Skövde Skövde Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 21, 200m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap 2:19.96
50m: 31.42
100m: 1:08.66
(37.24)
150m: 1:48.40
(39.74)
200m: 2:19.96
(31.56)
2 Trine Forss 2003 Skövde Simsällskap 2:24.97 +5.01
50m: 30.86
100m: 1:05.48
(34.62)
150m: 1:49.75
(44.27)
200m: 2:24.97
(35.22)
3 Linn Suchomel 2003 Skövde Simsällskap 2:25.87 +5.91
50m: 31.46
100m: 1:09.29
(37.83)
150m: 1:53.21
(43.92)
200m: 2:25.87
(32.66)
4 Sofia Henningsson 2004 Skövde Simsällskap 2:26.46 +6.50
50m: 32.64
100m: 1:12.01
(39.37)
150m: 1:54.12
(42.11)
200m: 2:26.46
(32.34)
5 Ebba Olsson 2001 Mariestads Simsällskap 2:27.78 +7.82
50m: 31.94
100m: 1:09.58
(37.64)
150m: 1:54.17
(44.59)
200m: 2:27.78
(33.61)
6 Francesca Clark 2001 Falköpings Simsällskap 2:36.33 +16.37
50m: 33.45
100m: 1:12.94
(39.49)
150m: 2:00.09
(47.15)
200m: 2:36.33
(36.24)
7 Nikita Kapron 2003 Skövde Simsällskap 2:37.82 +17.86
50m: 33.25
100m: 1:12.54
(39.29)
150m: 1:59.60
(47.06)
200m: 2:37.82
(38.22)
8 Malin Vestman 2003 Skövde Simsällskap 2:38.35 +18.39
50m: 36.18
100m: 1:17.94
(41.76)
150m: 2:01.51
(43.57)
200m: 2:38.35
(36.84)
9 Julia Jonsson 2004 Falköpings Simsällskap 2:40.29 +20.33
50m: 33.54
100m: 1:17.24
(43.70)
150m: 2:03.96
(46.72)
200m: 2:40.29
(36.33)
10 Tilda Carlsson 2003 Motala Simsällskap 2:41.08 +21.12
50m: 33.90
100m: 1:15.49
(41.59)
150m: 2:03.82
(48.33)
200m: 2:41.08
(37.26)
11 Nikki Brockmar 1999 Skövde Simsällskap 2:43.36 +23.40
50m: 32.91
100m: 1:16.65
(43.74)
150m: 2:06.53
(49.88)
200m: 2:43.36
(36.83)
12 Felicia  Kvarnstedt 2005 Skövde Simsällskap 2:43.96 +24.00
50m: 38.01
100m: 1:21.42
(43.41)
150m: 2:08.27
(46.85)
200m: 2:43.96
(35.69)
13 Ellen Persson 2004 Mariestads Simsällskap 2:50.58 +30.62
50m: 37.46
100m: 1:21.91
(44.45)
150m: 2:13.89
(51.98)
200m: 2:50.58
(36.69)
14 Josefine Stensson 2003 Falköpings Simsällskap 2:54.64 +34.68
50m: 34.84
100m: 1:23.02
(48.18)
150m: 2:12.28
(49.26)
200m: 2:54.64
(42.36)
15 Ebba Jukic 2005 Skövde Simsällskap 2:56.08 +36.12
50m: 36.80
100m: 1:21.37
(44.57)
150m: 2:17.89
(56.52)
200m: 2:56.08
(38.19)
16 Linnea Melin 2005 Skövde Simsällskap 2:57.48 +37.52
50m: 40.74
100m: 1:25.80
(45.06)
150m: 2:20.22
(54.42)
200m: 2:57.48
(37.26)
17 Mathilda Svensson 2003 Skövde Simsällskap 2:58.68 +38.72
50m: 38.88
100m: 1:25.13
(46.25)
150m: 2:16.41
(51.28)
200m: 2:58.68
(42.27)
18 Emilia Eriksson 2004 Motala Simsällskap 3:01.36 +41.40
50m: 41.39
100m: 1:29.92
(48.53)
150m: 2:21.02
(51.10)
200m: 3:01.36
(40.34)
19 Elsa Olsson 2003 Mariestads Simsällskap 3:02.02 +42.06
50m: 39.79
100m: 1:28.68
(48.89)
150m: 2:20.24
(51.56)
200m: 3:02.02
(41.78)
20 Alma Wallin Bustad 2005 Skövde Simsällskap 3:02.74 +42.78
50m: 41.28
100m: 1:26.77
(45.49)
150m: 2:21.45
(54.68)
200m: 3:02.74
(41.29)
21 Ellen Kampe 2003 Mariestads Simsällskap 3:05.64 +45.68
50m: 40.23
100m: 1:28.42
(48.19)
150m: 2:24.13
(55.71)
200m: 3:05.64
(41.51)
22 Jennifer Törnqvist 2005 Kungälvs Simsällskap 3:05.90 +45.94
50m: 42.64
100m: 1:30.81
(48.17)
150m: 2:23.70
(52.89)
200m: 3:05.90
(42.20)
23 Tove Öjersson 2005 Simklubben Götene 3:09.42 +49.46
50m: 43.46
100m: 1:28.78
(45.32)
150m: 2:27.38
(58.60)
200m: 3:09.42
(42.04)
24 Lisa Andersson 2005 Simklubben Götene 3:23.27 +1:03.31
50m: 46.94
100m: 1:42.88
(55.94)
150m: 2:41.33
(58.45)
200m: 3:23.27
(41.94)
25 Ida Vizlin 2004 Skövde Simsällskap 3:31.62 +1:11.66
50m: 44.26
100m: 1:33.95
(49.69)
150m: 2:41.99
(1:08.04)
200m: 3:31.62
(49.63)
- Sofia Wallengren 2002 Mariestads Simsällskap 2:08.72 -11.24 tek.fel
50m: 37.60
100m: 1:20.99
(43.39)
150m: 2:08.72
(47.73)
- Isabella Wahlström 2003 Skövde Simsällskap 2:07.94 -12.02 tek.fel
50m: 34.99
100m: 1:15.97
(40.98)
150m: 2:07.94
(51.97)
- Clara Westh 2004 Lidköpings Gymnastik o SS 2:09.63 -10.33 tek.fel
50m: 36.67
100m: 1:22.03
(45.36)
150m: 2:09.63
(47.60)
- Filippa Lind 2004 Falköpings Simsällskap 2:07.23 -12.73 tek.fel
50m: 36.26
100m: 1:19.34
(43.08)
150m