2019-11-13   12:04:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Sprint Meet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  02 februari 2019   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  14:28   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  02 februari 2019         
 
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Landälv  2005  Helsingborgs Simsällskap            34.77   
Olivia Klint Ipsa  2005  Kristianstads SLS            34.78   
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton            36.59   
Alicia Sjögren  2005  Trelleborg Sim            36.84   
Frida Jansson  2006  Simklubben Poseidon            37.44   
Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap            37.57   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton            37.62   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            37.84   
Agnes Alm  2006  S71            38.56   
10  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap            38.86   
11  Lovisa Sjöholm  2006  Klippans Simsällskap            39.50   
12  Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb            39.76   
13  Lina Plantin  2005  Simklubben Triton            40.27   
14  Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            40.97   
15  Emma Pjanic  2005  Simklubben Poseidon            41.04   
16  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap            41.31   
16  Veronika Ruzic  2006  S71            41.31   
18  Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS            42.89   
19  Nellie Siöland  2005  Simklubben Triton            43.18   
20  Linnea Costa Caesar  2006  Simklubben Poseidon            43.48   
21  Towe Andersson  2005  Växjö Simsällskap            43.50   
22  Jenny Nilsson  2005  Simklubben Triton            44.16   
23  Ellie Petersson  2005  Kristianstads SLS            44.41   
24  Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS            45.11   
25  Lovisa Fast  2006  S71            45.31   
26  Linnea Ranvert  2005  Simsällskapet Delfin            45.41   
27  Maja Kiceec  2006  Simklubben Sydsim            45.70   
28  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            45.90   
29  Ida Lund  2006  Kristianstads SLS            46.78   
30  Elina Olsson  2006  Kiviks Simklubb            47.22   
31  Luna Simonsson  2005  Ringsjö Simklubb            49.78   
32  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            52.04   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Malmö Kappsimningsklubb            35.20   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            36.33   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton            36.43   
Vilma Andersson  2004  Trelleborg Sim            36.63   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap            37.19   
Matilda Liljekvist  2004  Simklubben Sydsim            37.64   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            37.67   
Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb            37.71   
Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton            37.86   
10  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap            37.99   
11  Emma Ramic  2004  Simklubben Triton            38.13   
12  Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            38.27   
13  Moa Järnegren  2003  Simklubben Triton            38.40   
14  Linnea Liljenfors  2004  Malmö Kappsimningsklubb            38.41   
15  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap            38.43   
16  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            38.49   
17  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            38.67   
18  Irma Nilsson  2004  Ystads Simsällskap            39.03   
19  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon            39.12   
20  Tove Gustafsson  2004  Växjö Simsällskap            39.45   
21  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon            39.53   
22  Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin            39.93   
23  Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap            40.27   
24  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap            40.59   
25  Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            40.66   
26  Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap            40.77   
27  Michaela Ruzic  2003  S71            40.84   
28  Cecilia Pettersson  2003  Helsingborgs Simsällskap            40.85   
29  Kornelia Pavlovic  2004  Helsingborgs Simsällskap            40.96   
30  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap            40.98   
31  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            41.85   
32  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap            43.13   
33  Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim            44.59   
34  Nelly Gustavsson  2004  Simklubben Lödde            45.06   
35  Hanna Olsson  2004  Simklubben Sydsim            45.32   
36  Marina Jönsson  2004  Ystads Simsällskap            45.77   
37  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            45.87   
38  Lovisa Yngvesson  2004  Simklubben Sydsim            47.18   
39  Anna Melgar  2004  Ystads Simsällskap            48.12   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS            34.23   
Emilia Rönningdal  2002  S71            34.49   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap            34.64   
Olga Schubert  2000  Sjöbo Simsällskap            35.06   
Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap            36.08  Deltar ej i final 
Sara Kjellnäs  2002  Helsingborgs Simsällskap            36.63   
Frida Tunheim-Glad  2001  Trelleborg Sim            36.72   
Kristina Kulcsar  2001  Malmö Kappsimningsklubb            37.03   
Nicola Lindell  2001  Malmö Kappsimningsklubb            37.34   
10  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            38.41   
11  Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim            38.90   
12  Belinda Vedlugaite  2000  Klippans Simsällskap            39.15   
13  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb            39.67   
14  Tova Nilsson  2002  S71            39.73   
15  Gabriella Henriksson  2000  Klippans Simsällskap            41.27   
16  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim            41.36   
17  Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsällskap            41.37   
18  Julia Frederiksen  2001  Ystads Simsällskap            42.23   
Ida Björkdahl  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 februari 2019 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  14:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner