2020-11-29   05:36:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 2018-2019, Södertörn

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP-2 Torvalla
Arrangör:
Plats: Stockholms Simförbund/Södertörn
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 jan 2019 till den 27 jan 2019
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Fredrik Jacobsson 2001 Stockholms Kappsimningsklubb +0.62 1:01.70
50m: 28.50
100m: 1:01.70
(33.20)
2 David MacLeod 2001 Stockholmspolisens IF SF +0.69 1:02.07 +0.37
50m: 28.61
100m: 1:02.07
(33.46)
3 Douglas Reuterskiöld 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.66 1:02.49 +0.79
50m: 29.41
100m: 1:02.49
(33.08)
4 Leo Jakobsson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 1:02.60 +0.90
50m: 29.18
100m: 1:02.60
(33.42)
5 Isak Gustafsson 2001 Simklubben Neptun +0.73 1:04.15 +2.45
50m: 29.63
100m: 1:04.15
(34.52)
6 Daniel Karlsson 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 1:04.17 +2.47
50m: 29.27
100m: 1:04.17
(34.90)
7 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening +0.69 1:04.44 +2.74
50m: 30.35
100m: 1:04.44
(34.09)
8 Karl Palmqvist 2002 Simklubben Neptun +0.75 1:04.49 +2.79
50m: 30.47
100m: 1:04.49
(34.02)
9 Erik Bergstrand 2002 Södertälje Simsällskap +0.70 1:04.99 +3.29
50m: 29.57
100m: 1:04.99
(35.42)
10 Herman Nilsson 2002 Spårvägen Simförening +0.62 1:05.03 +3.33
50m: 29.84
100m: 1:05.03
(35.19)
11 Isac Böschen 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.65 1:06.96 +5.26
50m: 29.94
100m: 1:06.96
(37.02)
12 Markus Sandh 2002 Järfälla Simsällskap +0.78 1:07.31 +5.61
50m: 28.93
100m: 1:07.31
(38.38)
12 Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening +0.71 1:07.31 +5.61
50m: 30.93
100m: 1:07.31
(36.38)
14 Nicolas Jernberg 2001 Älvsjö AIK Simförening +0.74 1:08.63 +6.93
50m: 32.47
100m: 1:08.63
(36.16)
15 Aryan Munshi 2002 Stockholmspolisens IF SF +0.70 1:11.96 +10.26
50m: 32.30
100m: 1:11.96
(39.66)
16 Mattias Moreno 2002 Södertälje Simsällskap +0.69 1:13.09 +11.39
50m: 33.82
100m: 1:13.09
(39.27)
17 Casper Runfjäll 2002 Södertälje Simsällskap +0.68 1:15.21 +13.51
50m: 33.35
100m: 1:15.21
(41.86)
Grenen officiell:  2019-01-26 10:01:54
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening +0.63 1:01.14
50m: 28.37
100m: 1:01.14
(32.77)
2 Oliver Rasool 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.63 1:02.14 +1.00
50m: 28.82
100m: 1:02.14
(33.32)
3 Rasmus Hanson 2003 Järfälla Simsällskap +0.67 1:03.20 +2.06
50m: 28.80
100m: 1:03.20
(34.40)
4 Jakub Majta 2003 Södertörns Simsällskap +0.70 1:05.49 +4.35
50m: 30.55
100m: 1:05.49
(34.94)
5 Victor Bäckström 2003 Skuru Idrottsklubb +0.78 1:06.14 +5.00
50m: 30.09
100m: 1:06.14
(36.05)
6 Jannis Siotis 2003 Spårvägen Simförening +0.72 1:07.07 +5.93
50m: 30.63
100m: 1:07.07
(36.44)
7 Malte Norberg 2003 Simklubben Neptun +0.70 1:07.58 +6.44
50m: 30.89
100m: 1:07.58
(36.69)
8 Pijus Guvenius 2003 Älvsjö AIK Simförening +0.61 1:07.70 +6.56
50m: 31.47
100m: 1:07.70
(36.23)
9 Emil Frisendahl 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.80 1:08.35 +7.21
50m: 30.92
100m: 1:08.35
(37.43)
10 Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 1:09.42 +8.28
50m: 32.02
100m: 1:09.42
(37.40)
11 Hugo Seemann 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.74 1:09.87 +8.73
50m: 30.21
100m: 1:09.87
(39.66)
12 Sid Lundgren 2003 Järfälla Simsällskap +0.81 1:10.25 +9.11
50m: 31.90
100m: 1:10.25
(38.35)
13 Gustav Annas 2003 Spårvägen Simförening +0.73 1:10.45 +9.31
50m: 32.19
100m: 1:10.45
(38.26)
14 Daniel Gnalin 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.57 1:11.35 +10.21
50m: 32.20
100m: 1:11.35
(39.15)
15 Jakob Gnalin 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.59 1:11.84 +10.70
50m: 32.24
100m: 1:11.84
(39.60)
16 Aron Alexanderson 2003 Spårvägen Simförening +0.70 1:13.14 +12.00
50m: 33.07
100m: 1:13.14
(40.07)
Grenen officiell:  2019-01-26 10:01:54
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Niring 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.71 1:03.77
50m: 30.09
100m: 1:03.77
(33.68)
2 Michael Andrée 2004 Södertörns Simsällskap +0.74 1:05.35 +1.58
50m: 30.88
100m: 1:05.35
(34.47)
3 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.69 1:05.93 +2.16
50m: 30.58
100m: 1:05.93
(35.35)
4 Malte Söderberg 2004 Södertälje Simsällskap +0.73 1:07.47 +3.70
50m: 31.13
100m: 1:07.47
(36.34)
5 Emil Gunnarsson 2004 Södertörns Simsällskap +0.70 1:08.74 +4.97
50m: 31.41
100m: 1:08.74
(37.33)
6 Ted Wiker 2004 Gustavsbergs Simsällskap +0.78 1:09.03 +5.26
50m: 31.38
100m: 1:09.03
(37.65)
7 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap +0.81 1:09.29 +5.52
50m: 32.66
100m: 1:09.29
(36.63)
8 Lucas Vainio 2004 Södertörns Simsällskap +0.76 1:15.52 +11.75
50m: 35.31
100m: 1:15.52
(40.21)
9 Alvin Hamzehnejad 2004 Södertörns Simsällskap +0.84 1:15.54 +11.77
50m: 33.75
100m: 1:15.54
(41.79)
10 Isak Ekman 2004 Södertörns Simsällskap +0.85 1:15.87 +12.10
50m: 34.41
100m: 1:15.87
(41.46)
11 Gevork Sarkisyants 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.84 1:17.19 +13.42
50m: 34.43
100m: 1:17.19
(42.76)
12 Jan Salentin 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.72 1:17.70 +13.93
50m: 35.99
100m: 1:17.70
(41.71)
13 Lennon Köndell 2004 Södertälje Simsällskap +0.72 1:24.34 +20.57
50m: 37.06
100m: 1:24.34
(47.28)
14 John Ström 2004 Spårvägen Simförening +0.68 1:24.75 +20.98
50m: 37.48
100m: 1:24.75
(47.27)
Grenen officiell:  2019-01-26 10:01:54
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tim Rogersson 2005 Simklubben Neptun +0.71 1:10.72
50m: 32.30
100m: 1:10.72
(38.42)
2 Tobias Lindberg 2005 Södertörns Simsällskap +0.51 1:11.08 +0.36
50m: 32.60
100m: 1:11.08
(38.48)
3 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun +0.68 1:12.00 +1.28
50m: 33.46
100m: 1:12.00
(38.54)
4 Ludwig Skantz 2005 Järfälla Simsällskap +0.70 1:13.14 +2.42
50m: 33.99
100m: 1:13.14
(39.15)
5 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:13.90 +3.18
50m: 33.01
100m: 1:13.90
(40.89)
6 Oliver Harper 2005 Järfälla Simsällskap +0.73 1:14.38 +3.66
50m: 33.87
100m: 1:14.38
(40.51)
7 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:19.12 +8.40
50m: 36.96
100m: 1:19.12
(42.16)
8 Marcus Hansson 2005 Järfälla Simsällskap +0.66 1:27.51 +16.79
50m: 38.81
100m: 1:27.51
(48.70)
9 Neo Carlberg 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.74 1:28.63 +17.91
50m: 40.52
100m: 1:28.63
(48.11)
- Elijas Eriksson 2005 Järfälla Simsällskap +0.51 DSQ
Grenen officiell:  2019-01-26 10:01:54
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henry Israelsson 2006 Järfälla Simsällskap +0.75 1:08.97
50m: 31.81
100m: 1:08.97
(37.16)
2 Aksel Hillerström Vagli 2006 Simklubben Neptun +0.63 1:11.19 +2.22
50m: 33.32
100m: 1:11.19
(37.87)
3 Jonatan Eriksson 2006 Simklubben Neptun +0.69 1:13.02 +4.05
50m: 33.51
100m: 1:13.02
(39.51)
4 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening +0.71 1:13.93 +4.96
50m: 33.72
100m: 1:13.93
(40.21)
5 Valentino Vrbanus 2006 Södertälje Simsällskap +0.67 1:13.97 +5.00
50m: 33.24
100m: 1:13.97
(40.73)
6 Gustav Storell 2006 Södertörns Simsällskap +0.61 1:14.73 +5.76
50m: 34.23
100m: 1:14.73
(40.50)
7 Marcus Lundgren 2006 Simklubben Neptun +0.72 1:16.72 +7.75
50m: 35.54
100m: 1:16.72
(41.18)
8 Liam Lehtonen Hebert 2006 Spårvägen Simförening +0.67 1:21.28 +12.31
50m: 37.46
100m: 1:21.28
(43.82)
9 Anton Lind 2006 Järfälla Simsällskap +0.64 1:22.34 +13.37
50m: 38.35
100m: 1:22.34
(43.99)
10 Emil Alsered Fällman 2006 Järfälla Simsällskap +0.67 1:22.74 +13.77
50m: 37.24
100m: 1:22.74
(45.50)
11 Axel Skott Storheden 2006 Simklubben Neptun +0.70 1:24.79 +15.82
50m: 38.59
100m: 1:24.79
(46.20)
12 Måns Gunnarson 2006 Simklubben Neptun +0.66 1:26.83 +17.86
50m: 37.34
100m: 1:26.83
(49.49)
13 Tee Thern 2006 Simklubben Neptun +0.66 1:27.88 +18.91
50m: 39.34
100m: 1:27.88
(48.54)
14 Hugo Patrikson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 1:28.44 +19.47
50m: 40.01
100m: 1:28.44
(48.43)
15 Simon Söderberg 2006 Järfälla Simsällskap +0.59 1:29.33 +20.36
50m: 41.26
100m: 1:29.33
(48.07)
16 Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening +0.66 1:31.04 +22.07
50m: 39.14
100m: 1:31.04
(51.90)
17 William Martin-Lamm 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 1:33.27 +24.30
50m: 42.12
100m: 1:33.27
(51.15)
18 Nathanael Alexandersson 2006 Spårvägen Simförening +0.75 1:39.69 +30.72
50m: 43.63
100m: 1:39.69
(56.06)
19 Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap +0.76 1:57.48 +48.51
50m: 50.61
100m: 1:57.48
(1:06.87)
Grenen officiell:  2019-01-26 10:01:54
2019-01-26 10:04:05 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Södertörns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner