2019-12-09   23:28:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öppna Masters SM (25m) 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 23/3 Klockan 15.00 (Insim kl. 13.30-14.45)

Document
Resultat
Öppna Masters-SM (25m) 2019
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 16, 100m Frisim Herrar 30-34 år - Final
Sponsor: Brothers Eskilstuna/VÄsterås
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Daniel Lorentzon 1988 Uddevalla Sim +0.83 616 55.55
50m: 26.33
100m: 55.55
(29.22)
2 Simon Lund 1989 Södertörns Simsällskap +0.73 607 55.85 +0.30
50m: 26.11
100m: 55.85
(29.74)
3 Jonas Ulfskans 1986 Simklubben Laxen +0.66 594 56.24 +0.69
50m: 26.04
100m: 56.24
(30.20)
- Nicolas Allard 1988 Simklubben Neptun DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 16:16:03
Gren 16, 100m Frisim Herrar 35-39 år - Final
Sponsor: Brothers Eskilstuna/VÄsterås
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jesper Levander 1980 Södertörns Simsällskap +0.82 693 53.90
50m: 26.25
100m: 53.90
(27.65)
2 Martin Harlenbäck 1983 Växjö Simsällskap +0.79 627 55.72 +1.82
50m: 26.60
100m: 55.72
(29.12)
3 Magnus Rölin 1984 Umeå Simsällskap +0.75 585 57.01 +3.11
50m: 27.43
100m: 57.01
(29.58)
4 Björn C-G Calleberg 1981 Örebro Simallians +0.74 547 58.29 +4.39
50m: 27.77
100m: 58.29
(30.52)
5 Christian Löfgren 1980 Lidingö Simklubb +0.84 547 58.31 +4.41
50m: 28.49
100m: 58.31
(29.82)
6 Jerry Falkcrona 1983 Linköpings Allmänna SS +0.77 521 59.26 +5.36
50m: 28.03
100m: 59.26
(31.23)
7 Robert Grynner 1983 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 508 59.78 +5.88
50m: 28.46
100m: 59.78
(31.32)
8 Gustaf Wahlberg 1981 Södertörns Simsällskap +0.77 506 59.83 +5.93
50m: 28.18
100m: 59.83
(31.65)
9 Lamine Siafi 1984 Umeå Simsällskap +0.59 415 1:03.91 +10.01
50m: 30.80
100m: 1:03.91
(33.11)
10 Ragnar Rosenqvist 1984 Jönköpings Simsällskap +0.83 361 1:06.94 +13.04
50m: 31.36
100m: 1:06.94
(35.58)
11 Andreas Jonerholm 1981 Södertälje Simsällskap +0.80 296 1:11.53 +17.63
50m: 32.84
100m: 1:11.53
(38.69)
Grenen officiell:  2019-03-23 16:16:03
Gren 16, 100m Frisim Herrar 40-44 år - Final
Sponsor: Brothers Eskilstuna/VÄsterås
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Carlén 1976 Täby Sim +0.66 680 56.44
50m: 26.77
100m: 56.44
(29.67)
2 Magnús Konrádsson 1975 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 666 56.82 +0.38
50m: 27.47
100m: 56.82
(29.35)
3 Pär Gustavsson 1979 Växjö Simsällskap +0.75 665 56.87 +0.43
50m: 27.30
100m: 56.87
(29.57)
4 Lenny Persson 1977 Malmö Kappsimningsklubb +0.77 623 58.11 +1.67
50m: 28.39
100m: 58.11
(29.72)
5 Håkan Jöngren 1975 Jönköpings Simsällskap +0.74 612 58.45 +2.01
50m: 28.19
100m: 58.45
(30.26)
6 Viktor Ehrnholm Larsson 1979 Simklubben Neptun +0.80 566 1:00.01 +3.57
50m: 28.47
100m: 1:00.01
(31.54)
7 André Bodin 1976 Göteborg Sim +0.77 538 1:01.01 +4.57
50m: 28.97
100m: 1:01.01
(32.04)
8 Henrik Eketjäll 1977 Eskilstuna Simklubb +0.77 517 1:01.84 +5.40
50m: 28.98
100m: 1:01.84
(32.86)
9 Reine Johansson 1976 Södertörns Simsällskap +0.78 497 1:02.64 +6.20
50m: 29.41
100m: 1:02.64
(33.23)
10 Johan Bursell 1976 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 485 1:03.17 +6.73
50m: 29.80
100m: 1:03.17
(33.37)
11 Ulf Comstedt 1976 Linköpings Allmänna SS +0.81 448 1:04.87 +8.43
50m: 30.69
100m: 1:04.87
(34.18)
12 Jonas Forss 1976 Simklubben Neptun +0.67 411 1:06.76 +10.32
50m: 30.45
100m: 1:06.76
(36.31)
13 Jesper Olsson 1975 Upsala Simsällskap +0.74 387 1:08.06 +11.62
50m: 31.56
100m: 1:08.06
(36.50)
14 Carl Magnus Helin 1976 Lidingö Simklubb +0.84 213 1:23.10 +26.66
50m: 38.76
100m: 1:23.10
(44.34)
Grenen officiell:  2019-03-23 16:16:03
Gren 16, 100m Frisim Herrar 45-49 år - Final
Sponsor: Brothers Eskilstuna/VÄsterås
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mikael Lennehag 1974 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 763 56.12
50m: 26.94
100m: 56.12
(29.18)
2 Sture Lantz 1971 Jönköpings Simsällskap +0.75 716 57.32 +1.20
50m: 27.42
100m: 57.32
(29.90)
3 Andreas Taflin 1973 Simklubben Neptun +0.73 714 57.38 +1.26
50m: 27.67
100m: 57.38
(29.71)
4 Per Svanberg 1971 Solna Sundbyberg SS 04 +0.76 684 58.22 +2.10
50m: 28.43
100m: 58.22
(29.79)
5 Håkan Agnell 1970 Simklubben Neptun +0.72 679 58.35 +2.23
50m: 27.82
100m: 58.35
(30.53)
6 Matthias Seel 1970 Täby Sim +0.82 627 59.91 +3.79
50m: 28.92
100m: 59.91
(30.99)
7 Lennart Norrby 1970 Täby Sim +0.63 620 1:00.13 +4.01
50m: 28.06
100m: 1:00.13
(32.07)
8 Thiemo Voigt 1970 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 611 1:00.44 +4.32
50m: 29.26
100m: 1:00.44
(31.18)
9 Lars Pettersson 1974 Solna Sundbyberg SS 04 +0.80 591 1:01.13 +5.01
50m: 29.10
100m: 1:01.13
(32.03)
10 Karl Sommarström 1974 Malmö Kappsimningsklubb +0.83 576 1:01.63 +5.51
50m: 29.29
100m: 1:01.63
(32.34)
11 Anders Höglund 1974 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.87 572 1:01.78 +5.66
50m: 29.31
100m: 1:01.78
(32.47)
12 Mika Korventie 1971 Tyresö Simsällskap +0.72 567 1:01.96 +5.84
50m: 30.35
100m: 1:01.96
(31.61)
13 Johan Meurling 1973 S77 Stenungsund +0.84 546 1:02.76 +6.64
50m: 29.27
100m: 1:02.76
(33.49)
14 Magnus Boman 1970 Täby Sim +0.77 542 1:02.90 +6.78
50m: 29.64
100m: 1:02.90
(33.26)
15 Romain Haettel 1970 Lidingö Simklubb +0.88 540 1:02.97 +6.85
50m: 30.49
100m: 1:02.97
(32.48)
16 Pierre Leander 1973 Lidingö Simklubb +0.85 504 1:04.45 +8.33
50m: 32.10
100m: 1:04.45
(32.35)
17 Nicklas Täck 1973 S77 Stenungsund +0.87 486 1:05.21 +9.09
50m: 31.34
100m: 1:05.21
(33.87)
18 Michael Lundin 1974 Simklubben Neptun +0.61 467 1:06.11 +9.99
50m: 31.09
100m: 1:06.11
(35.02)
19 Mats Eriksson 1971 Eskilstuna Simklubb +0.66 463 1:06.29 +10.17
50m: 31.12
100m: 1:06.29
(35.17)
20 Robert Malmström 1971 Eskilstuna Simklubb +0.81 328 1:14.35 +18.23
50m: 35.49
100m: 1:14.35
(38.86)
Grenen officiell:  2019-03-23 16:16:03
Gren 16, 100m Frisim Herrar 50-54 år - Final
Sponsor: Brothers Eskilstuna/VÄsterås
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hasse Nilsson 1969 Malmö Kappsimningsklubb +0.86 862 54.09 NR
50m: 26.14
100m: 54.09
(27.95)
2 Oddvar Sandvin 1966 IL Varg +0.93 769 56.19 +2.10
50m: 27.51
100m: 56.19
(28.68)
3 Harald Kruger 1967 Täby Sim +0.73 704 57.87 +3.78
50m: 28.09
100m: 57.87
(29.78)
4 Henrik Jangvall 1966 Malmö Kappsimningsklubb +0.79 668 58.90 +4.81
50m: 28.14
100m: 58.90
(30.76)
5 inge Holmquist 1968 Göteborg Sim +0.68 648 59.49 +5.40
50m: 28.46
100m: 59.49
(31.03)
6 Christer Granström 1965 Umeå Simsällskap +0.79 588 1:01.44 +7.35
50m: 29.83
100m: 1:01.44
(31.61)
7 Jari Dahl 1968 Täby Sim +0.87 578 1:01.79 +7.70
50m: 29.90
100m: 1:01.79
(31.89)
8 Fredrik Björn 1966 Växjö Simsällskap +0.76 554 1:02.69 +8.60
50m: 29.52
100m: 1:02.69
(33.17)
9 Tord Thuresson 1967 Wisby Simsällskap +0.78 534 1:03.43 +9.34
50m: 30.49
100m: 1:03.43
(32.94)
10 Magnus Du Rietz 1969 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.73 525 1:03.80 +9.71
50m: 30.71
100m: 1:03.80
(33.09)
11 Stefan Nyander 1967 Jönköpings Simsällskap +0.87 522 1:03.93 +9.84
50m: 30.84
100m: 1:03.93
(33.09)
12 Karsten Ferm 1968 Stockholmspolisens IF SF +0.72 518 1:04.11 +10.02
50m: 29.85
100m: 1:04.11
(34.26)
13 Mikael Johansson 1966 Linköpings Allmänna SS +0.74 507 1:04.56 +10.47
50m: 30.82
100m: 1:04.56
(33.74)
14 Leif Janzén 1969 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.75 479 1:05.78 +11.69
50m: 30.69
100m: 1:05.78
(35.09)
15 Stefan Vlachos 1967 Stockholmspolisens IF SF +0.82 471 1:06.15 +12.06
50m: 31.89
100m: 1:06.15
(34.26)
16 Lars Malmqvist 1967 Simklubben Neptun +0.72 432 1:08.10 +14.01
50m: 31.86
100m: 1:08.10
(36.24)
17 Mikael Olsson 1969 Tyresö Simsällskap +0.92 422 1:08.63 +14.54
50m: 32.69
100m: 1:08.63
(35.94)
18 Douglas McPherson 1965 Kungsbacka Simsällskap +0.77 413 1:09.09 +15.00
50m: 32.82
100m: 1:09.09
(36.27)
19 Niclas Renman 1966 Kungsbacka Simsällskap +0.76 413 1:09.14 +15.05
50m: 32.36
100m: 1:09.14
(36.78)
20 Stefan Sundström 1967 Hellas Simklubb +0.86 378 1:11.19 +17.10
50m: 34.22
100m: 1:11.19
(36.97)
21 Mikael Svahn 1967 Eskilstuna Simklubb +0.77 362 1:12.20 +18.11
50m: 34.98
100m: 1:12.20
(37.22)
22 Ulf Eriksson 1965 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.86 313 1:15.78 +21.69
50m: 36.18
100m: 1:15.78
(39.60)
Grenen officiell:  2019-03-23 16:16:03
Gren 16, 100m Frisim Herrar 55-59 år - Final
Sponsor: Brothers Eskilstuna/VÄsterås
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Calvin Maughan 1964 Täby Sim +0.71 1009 54.32 WR
50m: 26.10
100m: 54.32
(28.22)
2 Anders Haglund 1961 Simklubben Neptun +0.74 750 59.96 +5.64
50m: 28.44
100m: 59.96
(31.52)
3 Jörgen Erixon 1960 Göteborg Sim +0.79 686 1:01.78 +7.46
50m: 29.99
100m: 1:01.78
(31.79)
4 Niels Jörgen Larsen 1962 Simklubben Neptun +0.76 619 1:03.93 +9.61
50m: 30.70
100m: 1:03.93
(33.23)
5 Peter Norrmén 1960 Örebro Simallians +0.90 606 1:04.38 +10.06
50m: 31.23
100m: 1:04.38
(33.15)
6 Magnus Svensson 1962 Eskilstuna Simklubb +0.62 595 1:04.77 +10.45
50m: 31.03
100m: 1:04.77
(33.74)
7 Magnus Bornevi 1963 Södertälje Simsällskap +0.87 589 1:05.00 +10.68
50m: 31.59
100m: 1:05.00
(33.41)
8 Harri Mossmyr 1962 Stockholmspolisens IF SF +0.68 540 1:06.92 +12.60
50m: 32.65
100m: 1:06.92
(34.27)
9 Stefan Andersson 1960 Eskilstuna Simklubb 524 1:07.56 +13.24
50m: 32.55
100m: 1:07.56
(35.01)
10 Gunnar Bergman 1963 Upplands-Bro Simsällskap +0.75 501 1:08.59 +14.27
50m: 32.21
100m: 1:08.59
(36.38)
11 Jörgen Tisell 1961 Solna Sundbyberg SS 04 +0.86 500 1:08.62 +14.30
50m: 32.91
100m: 1:08.62
(35.71)
12 Raimo Huhtala 1960 Örebro Simallians +0.87 488 1:09.19 +14.87
50m: 32.96
100m: 1:09.19
(36.23)
13 Paul Westerberg 1961 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.84 475 1:09.82 +15.50
50m: 32.42
100m: 1:09.82
(37.40)
14 Anders Kussak 1964 Hellas Simklubb +0.91 456 1:10.76 +16.44
50m: 33.60
100m: 1:10.76
(37.16)
15 Håkan Quist 1961 Västerås Simsällskap +0.72 397 1:14.13 +19.81
50m: 34.80
100m: 1:14.13
(39.33)
16 Jonas Burman 1962 Uppsala Mastersimklubb +0.96 372 1:15.77 +21.45
50m: 36.49
100m: 1:15.77
(39.28)
17 Robert Fransson 1962 Malmö Kappsimningsklubb +0.87 369 1:15.98 +21.66
50m: 36.29
100m: 1:15.98
(39.69)
18 Peter Karlsson 1963 Västerås Simsällskap 287 1:22.62 +28.30
50m: 39.37
100m: 1:22.62
(43.25)
19 Peter Eriksson 1960 Malmö Kappsimningsklubb +0.79 271 1:24.17 +29.85
50m: 40.13
100m: 1:24.17
(44.04)
- Leif Eriksson 1963 Hellas Simklubb +0.74 DSQ Felaktig start
Grenen officiell:  2019-03-23 16:16:03
Gren 16, 100m Frisim Herrar 60-64 år - Final
Sponsor: Brothers Eskilstuna/VÄsterås
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Dmitri Khodko 1959 Täby Sim +0.96 736 1:01.88
50m: 30.31
100m: 1:01.88
(31.57)
2 Björn Johansson 1958 Helsingborgs Simsällskap +0.76 646 1:04.62 +2.74
50m: 31.73
100m: 1:04.62
(32.89)
3 Peter Lundin 1959 Kungsbacka Simsällskap +0.81 627 1:05.27 +3.39
50m: 31.14
100m: 1:05.27
(34.13)
4 Conny Mindemark 1957 Nyköpings Simsällskap +0.81 600 1:06.24 +4.36
50m: 31.48
100m: 1:06.24
(34.76)
5 Henrik Bodén 1959 Danderyds Simförening +0.75 589 1:06.62 +4.74
50m: 32.74
100m: 1:06.62
(33.88)
6 Bo Almqvist 1958 Helsingborgs Simsällskap +0.82 582 1:06.91 +5.03
50m: 31.66
100m: 1:06.91
(35.25)
7 Robert Jakubek 1959 Helsingborgs Simsällskap +0.58 571 1:07.31 +5.43
50m: 32.02
100m: 1:07.31
(35.29)
8 Peter Lillieström 1959 Södertörns Simsällskap +0.72 558 1:07.83 +5.95
50m: 32.52
100m: 1:07.83
(35.31)
9 Mats Örth 1955 Helsingborgs Simsällskap +0.74 522 1:09.38 +7.50
50m: 32.34
100m: 1:09.38
(37.04)
10 Anders Engstrand 1958 Simklubben Neptun +0.88 473 1:11.70 +9.82
50m: 34.23
100m: 1:11.70
(37.47)
11 Per Lindqvist 1955 Upsala Simsällskap +0.98 467 1:11.99 +10.11
50m: 34.06
100m: 1:11.99
(37.93)
12 Bo Fogelberg 1957 Hellas Simklubb +0.82 430 1:14.01 +12.13
50m: 36.34
100m: 1:14.01
(37.67)
13 Lars Örnholmer 1956 Växjö Simsällskap +0.95 339 1:20.05 +18.17
50m: 39.14
100m: 1:20.05
(40.91)
14 Lars Nielsen 1955 Linköpings Allmänna SS +0.94 291 1:24.28 +22.40
50m: 40.27
100m: 1:24.28
(44.01)
Grenen officiell:  2019-03-23 16:16:03
Gren 16, 100m Frisim Herrar 70-74 år - Final
Sponsor: Brothers Eskilstuna/VÄsterås
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ulf Gabrielsson 1948 Simklubben Neptun +0.83 692 1:09.75
50m: 33.44
100m: 1:09.75
(36.31)
2 Kjell Hanserius 1947 Hellas Simklubb +0.89 585 1:13.75 +4.00
50m: 34.79
100m: 1:13.75
(38.96)
3 Bo Ljungberg 1945 Hellas Simklubb +0.88 535 1:15.98 +6.23
50m: 37.06
100m: 1:15.98
(38.92)
4 Lars Backlund 1949 Hellas Simklubb +0.87 425 1:22.06 +12.31
50m: 38.61
100m: 1:22.06
(43.45)
5 Eric Brandelius 1949 Västerås Simsällskap 393 1:24.17 +14.42
50m: 40.98
100m: 1:24.17
(43.19)
Grenen officiell:  2019-03-23 16:16:03
Gren 16, 100m Frisim Herrar 75-79 år - Final
Sponsor: Brothers Eskilstuna/VÄsterås
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nils Wahlberg 1943 Stockholmspolisens IF SF +0.91 510 1:21.51
50m: 38.57
100m: 1:21.51
(42.94)
2 Håkan Bengtsson 1942 Stockholmspolisens IF SF 365 1:31.11 +9.60
50m: 42.87
100m: 1:31.11
(48.24)
Grenen officiell:  2019-03-23 16:16:03
Gren 16, 100m Frisim Herrar 80-84 år - Final
Sponsor: Brothers Eskilstuna/VÄsterås
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lauri Malk 1937 Hellas Simklubb +0.81 619 1:23.61
50m: 38.77
100m: 1:23.61
(44.84)
2 Hans Lindström 1937 Simklubben Neptun 410 1:35.88 +12.27
50m: 45.97
100m: 1:35.88
(49.91)
3 Peter Bergengren 1938 Hellas Simklubb 409 1:35.94 +12.33
50m: 43.06
100m: 1:35.94
(52.88)
Grenen officiell:  2019-03-23 16:16:03
Gren 16, 100m Frisim Herrar 85-89 år - Final
Sponsor: Brothers Eskilstuna/VÄsterås
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anders Söderqvist 1933 Hellas Simklubb 432 1:38.72 NR
50m: 45.86
100m: 1:38.72
(52.86)
Grenen officiell:  2019-03-23 16:16:03
Gren 16, 100m Frisim Herrar 90-94 år - Final
Sponsor: Brothers Eskilstuna/VÄsterås
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tamas Borossy 1928 Lidingö Simklubb -0.10 142 3:02.33
50m: 1:31.50
100m: 3:02.33
(1:30.83)
Grenen officiell:  2019-03-23 16:16:03
Gren 16, 100m Frisim Herrar 25-29 år - Final
Sponsor: Brothers Eskilstuna/VÄsterås
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Kling 1993 Örebro Simallians +0.63 811 50.84 NR
50m: 23.93
100m: 50.84
(26.91)
2 Linus Magnusson 1990 Simklubben Neptun +0.71 759 51.98 +1.14
50m: 24.88
100m: 51.98
(27.10)
3 Odin Spangen 1992 IL Varg +0.73 655 54.61 +3.77
50m: 25.94
100m: 54.61
(28.67)
4 Pontus Lindholm 1994 Strängnäs Simklubb +0.69 624 55.48 +4.64
50m: 26.21
100m: 55.48
(29.27)
5 Erik Schönning 1993 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 609 55.94 +5.10
50m: 26.70
100m: 55.94
(29.24)
6 Philip Björklund 1992 Stockholms Kappsimningsklubb +0.63 591 56.50 +5.66
50m: 26.87
100m: 56.50
(29.63)
7 Simon Alm Liljevall 1991 Simklubben Neptun +0.77 568 57.27 +6.43
50m: 27.57
100m: 57.27
(29.70)
8 Jim Ljungquist 1994 Föreningen Trelleborg Sim +0.76 538 58.31 +7.47
50m: 28.21
100m: 58.31
(30.10)
9 Filip Christensson 1991 Växjö Simsällskap +0.82 533 58.47 +7.63
50m: 27.97
100m: 58.47
(30.50)
10 Johan Nyström 1994 Västerås Simsällskap +0.76 473 1:00.85 +10.01
50m: 29.09
100m: 1:00.85
(31.76)
11 Georgi Olentsenko 1990 Solna Sundbyberg SS 04 +0.74 462 1:01.33 +10.49
50m: 29.80
100m: 1:01.33
(31.53)
12 David Forsgren 1994 Växjö Simsällskap +0.83 448 1:01.94 +11.10
50m: 30.55
100m: 1:01.94
(31.39)
13 André Leo 1993 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.79 386 1:05.09 +14.25
50m: 30.64
100m: 1:05.09
(34.45)
14 Oskar Altzar 1992 Hvetlanda Simsällskap +0.84 372 1:05.89 +15.05
50m: 31.32
100m: 1:05.89
(34.57)
15 Magnus Björk 1991 Eskilstuna Simklubb +0.76 276 1:12.80 +21.96
50m: 34.23
100m: 1:12.80
(38.57)
Grenen officiell:  2019-03-23 16:16:03
Gren 16, 100m Frisim Herrar 20-24 år - Final
Sponsor: Brothers Eskilstuna/VÄsterås
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Brand 1998 Eskilstuna Simklubb +0.68 52.06
50m: 24.55
100m: 52.06
(27.51)
2 Marcus Stridfäldt 1995 Södertörns Simsällskap +0.69 57.17 +5.11
50m: 27.07
100m: 57.17
(30.10)
3 Carl Schiller 1997 Simklubben Neptun +0.72 1:03.85 +11.79
50m: 29.81
100m: 1:03.85
(34.04)
- Yahia Mossa 1998 Växjö Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-03-23 16:16:03
2019-03-23 16:19:56 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner