2024-06-14   02:34:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Öppna Masters SM (25m) 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 24/3 Klockan 09.50 (Insim kl. 08.30-09.45)

Document
Resultat
Öppna Masters-SM (25m) 2019
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 33, 4X50m Medley Damer 120-159 år - Final
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Göteborg Sim lag 159 141 Göteborg Sim 716 2:10.37
Sofia Andersson 1992 BT9492 +0.68 32.72 32.72
Maria Jacobsson 1977 AA6277 +0.45 36.48 1:09.20
Malin Nilsson 1973 AA6273 +0.47 32.30 1:41.50
Frida Bladin 1993 AA2493 +0.20 28.87 2:10.37
2 Stockholmspolisens IF Simföre 140 Stockholmspolisens IF SF 705 2:11.07 +0.70
Jenny Johnsson 1987 AG2287 +0.69 33.66 33.66
Beatriz de Una Boveda 1991 CI4691 +0.16 36.17 1:09.83
Vera Koponen 1968 AA2868 +0.17 32.00 1:41.83
Melina Westerberg 1990 CF6290 +0.30 29.24 2:11.07
3 Västerås Simsällskap 120 145 Västerås Simsällskap 593 2:18.85 +8.48
Ella Wessén 1982 AD3482 +0.73 36.38 36.38
Hanna Wengrud 1984 AE1284 +0.39 35.39 1:11.77
Caroline Hübinette 1987 AB5287 +0.27 34.47 1:46.24
Sara Sundberg 1978 AB4678 +0.62 32.61 2:18.85
4 Norrköpings KK Damer 144 Norrköpings Kappsimningsklubb 574 2:20.37 +10.00
Olga Kosovskaya 1982 AC2882 +0.78 39.37 39.37
Nicole Stedt 1989 AD1689 +0.04 36.91 1:16.28
Maria Åkesson 1992 CH6292 +0.44 32.17 1:48.45
Johanna Fyrk 1969 AA5669 +0.24 31.92 2:20.37
Gren 33, 4X50m Medley Damer 160-199 år - Final
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Umeå Simsällskap lag 1 163 Umeå Simsällskap 820 2:09.09
Camilla Johansson-Sponseller 1974 AA7274 +0.71 31.84 31.84
Lovisa Nyman 1994 AF4894 +0.33 35.18 1:07.02
Berit Bengtson 1978 AA2278 +0.59 32.73 1:39.75
Birgitta Olofsson 1967 AA5467 +0.34 29.34 2:09.09
2 Göteborg Sim lag 199 194 Göteborg Sim 812 2:09.48 +0.39
Caroline Lindborg 1966 AA1466 +0.60 33.52 33.52
Anna Jensen 1974 AA9274 +0.19 35.62 1:09.14
Helen Smith 1964 AA2664 +0.31 31.86 1:41.00
Anna Olsson 1978 AB2278 +0.35 28.48 2:09.48
3 Simklubben Sydsim 183 Simklubben Sydsim 694 2:16.47 +7.38
Ulrika Thuné 1972 AA3472 +0.80 33.56 33.56
Britt-Marie Nilsson 1971 AA8471 +0.21 36.76 1:10.32
Ebba Rosenquist 1989 AI6489 +0.32 28.86 1:39.18
Carina Andersson 1961 AA4661 +0.27 37.29 2:16.47
4 Eskilstuna SK Damer 160-199 180 Eskilstuna Simklubb 681 2:17.30 +8.21
Victoria Naess Ryan 1976 AA0276 +0.67 35.18 35.18
Anita Bergström 1967 AB9467 +0.62 41.60 1:16.78
Hanna Andersson 1978 AB8478 +0.43 31.80 1:48.58
Erika Meeker 1975 AA4275 +0.35 28.72 2:17.30
5 Sundsvalls Simsällskap 199 Sundsvalls Simsällskap 673 2:17.87 +8.78
Anne Mannela 1963 AA2263 +0.73 35.86 35.86
Eva Fjällid-Blomster 1961 AA2661 +0.11 40.63 1:16.49
Pernilla Nilsson 1974 AB1474 32.40 1:48.89
Hannah Newsham 1979 AB7879 +0.01 28.98 2:17.87
6 SS04 MD161 191 Solna Sundbyberg SS 04 629 2:21.02 +11.93
Kicki Molin 1964 AA1664 +0.70 39.44 39.44
Agnes Larsson 1991 AY7291 +0.15 37.32 1:16.76
Karin Axelsson 1970 AA8270 +0.08 32.84 1:49.60
Åsa Inde 1960 AA7260 +0.49 31.42 2:21.02
7 Karlskoga Simförening 167 Karlskoga Simförening 620 2:21.65 +12.56
Jenny Hellberg 1976 AB9676 +0.75 37.62 37.62
Therese Mattsson 1978 AB9878 +0.33 38.67 1:16.29
Anna Granberg 1978 AB0278 34.19 1:50.48
Anna Nordahl 1977 AB9677 31.17 2:21.65
8 S 77 Stenungsund 194 S77 Stenungsund 571 2:25.63 +16.54
Annika Svanberg 1962 AA7462 +0.69 37.10 37.10
Katarina Hallerstedt 1966 AA0666 +0.68 42.30 1:19.40
Sara Lundeholm 1980 AA0280 +0.50 31.55 1:50.95
Åse Täck 1974 AA4874 +0.18 34.68 2:25.63
9 SK Neptun 160 Lag 1 167 Simklubben Neptun 540 2:28.39 +19.30
Leila Dachraoui-Benlaib 1972 AB1472 +0.66 33.92 33.92
Ida Andersson 1982 AE3682 +0.78 47.10 1:21.02
Katarina Tour 1987 AQ7287 +0.21 30.05 1:51.07
Helena Bockner 1968 AA4268 +0.67 37.32 2:28.39
10 Växjö Simsällskap 168 Växjö Simsällskap 526 2:29.62 +20.53
Christine Elingfors 1967 AA5667 +0.72 38.44 38.44
Ingrid Holmgren 1960 AA4660 +0.49 48.31 1:26.75
Josefin Palm 1991 AF6491 +0.32 29.10 1:55.85
Ida Blasek 1990 AY8490 +0.58 33.77 2:29.62
11 Upsala Simsällskap 192 Upsala Simsällskap 445 2:38.19 +29.10
Carina Andersson 1975 AA3875 +0.81 41.86 41.86
Anneli Larsson 1968 AA4868 +0.97 49.12 1:30.98
Lena Brunnberg 1965 AA7465 +0.09 34.11 2:05.09
Kristina Repa 1976 AB2276 +0.41 33.10 2:38.19
12 Umeå Simsällskap lag 2 168 Umeå Simsällskap 423 2:40.91 +31.82
Angelica Ljungcrantz 1993 BJ5893 +0.76 46.52 46.52
Ingrid Lindelöw-Berntsson 1964 AA4464 +0.60 42.11 1:28.63
Emma Lindqvist 1988 AI8488 +0.33 36.18 2:04.81
Cecilia Lindqvist 1963 AA0863 +0.30 36.10 2:40.91
13 Södertälje SS Lag 1 168 Södertälje Simsällskap 391 2:45.23 +36.14
Annika Gron 1974 AB7474 +0.72 40.75 40.75
Susanne Johansson 1972 AB9272 +0.59 46.19 1:26.94
Erika Tönnerfors 1980 AB5880 +0.31 37.52 2:04.46
Angelica Wahlstedt 1982 AD0682 +0.19 40.77 2:45.23
Gren 33, 4X50m Medley Damer 200-239 år - Final
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Täby Sim 200 202 Täby Sim 807 2:18.99
Helena Fältman 1980 AB1680 +0.63 37.73 37.73
Annica Åberg 1966 AA7266 +0.29 38.80 1:16.53
Christine Uhrlander 1971 AA5271 +0.32 32.25 1:48.78
Gunilla Rasmuson 1957 AA0257 +0.36 30.21 2:18.99
2 Örebro Simallians 201 Örebro Simallians 765 2:21.49 +2.50
Brandi Kossub 1974 AB2674 +0.67 32.86 32.86
Marika Rohlin 1966 AA6266 +0.61 39.19 1:12.05
Karin Lobenius 1972 AA8472 +0.46 35.07 1:47.12
Birgitta Gustafsson 1963 AA9663 +0.35 34.37 2:21.49
3 SK Neptun 200 Lag 1 200 Simklubben Neptun 765 2:21.54 +2.55
Camilla Lagerfors 1970 AA3270 +0.75 36.69 36.69
Ann-Louise Arktoft 1964 AA3264 +0.13 40.52 1:17.21
Anna Lofter 1973 AA6873 +0.22 31.84 1:49.05
Marie Holmberg 1969 AA5269 +0.33 32.49 2:21.54
4 Falu Simsällskap 204 Falu Simsällskap 495 2:43.60 +24.61
Åsa Svensson 1965 AB6265 +0.84 41.40 41.40
Tracey Isaksson 1973 AA2273 +0.41 38.76 1:20.16
Anna Mårten Haag 1972 AB7272 +0.73 37.95 1:58.11
Ingrid Litborn 1962 AA9462 +0.97 45.49 2:43.60
Gren 33, 4X50m Medley Damer 240-279 år - Final
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
- SK Neptun 240 Lag 1 241 Simklubben Neptun DNS
Kerstin Hargin 1954 AA3254
Monika Grel 1976 AB0276
Sara Henrysson Eidvall 1961 AA0661
Marianne Lettström-Raynaud 1944 AA0444
2019-03-24 13:54:40 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner