2021-12-07   22:37:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Äggadoppet 2.0

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Äggadoppet 2.0 190422
Arrangör:
Plats: Sjöbo Simanläggning Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 apr 2019 till den 22 apr 2019
Gren 19, 200m Frisim Damer 14-oä 14 och äldre - Final
Sponsor: Telesevice
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Hansson 2003 Kiviks Simklubb +0.67 653 2:07.26
50m: 29.73
100m: 1:02.03
(32.30)
150m: 1:34.79
(32.76)
200m: 2:07.26
(32.47)
2 Clara Steen 2003 Sjöbo Simsällskap +0.82 588 2:11.81 +4.55
50m: 29.87
100m: 1:02.77
(32.90)
150m: 1:36.81
(34.04)
200m: 2:11.81
(35.00)
3 Thea Brünjes 2004 Kiviks Simklubb +0.77 551 2:14.70 +7.44
50m: 30.98
100m: 1:04.90
(33.92)
150m: 1:40.18
(35.28)
200m: 2:14.70
(34.52)
4 Julia Olsson 2004 Kiviks Simklubb +0.67 536 2:15.88 +8.62
50m: 31.48
100m: 1:06.36
(34.88)
150m: 1:41.57
(35.21)
200m: 2:15.88
(34.31)
5 Tilda Ericsson 2002 S 71 534 2:16.06 +8.80
50m: 31.86
100m: 1:06.19
(34.33)
150m: 1:41.30
(35.11)
200m: 2:16.06
(34.76)
6 Olga Schubert 2000 Sjöbo Simsällskap +0.71 492 2:19.82 +12.56
50m: 31.62
100m: 1:06.92
(35.30)
150m: 1:43.63
(36.71)
200m: 2:19.82
(36.19)
7 Emmy Johnsson 2001 Sjöbo Simsällskap +0.67 482 2:20.84 +13.58
50m: 31.53
100m: 1:05.02
(33.49)
150m: 1:42.41
(37.39)
200m: 2:20.84
(38.43)
8 Tyra Öhlin 2004 Simklubben Triton +0.70 481 2:20.91 +13.65
50m: 32.72
100m: 1:08.67
(35.95)
150m: 1:45.19
(36.52)
200m: 2:20.91
(35.72)
9 Linn Martinsson 2004 Ystads Simsällskap +0.63 453 2:23.74 +16.48
50m: 32.28
100m: 1:08.67
(36.39)
150m: 1:46.26
(37.59)
200m: 2:23.74
(37.48)
10 Ulrika von Buxhoeveden 2001 Sjöbo Simsällskap +0.81 436 2:25.57 +18.31
50m: 32.52
100m: 1:08.99
(36.47)
150m: 1:47.23
(38.24)
200m: 2:25.57
(38.34)
11 Nina Nolén 2002 Simklubben Triton +0.71 426 2:26.70 +19.44
50m: 33.40
100m: 1:10.69
(37.29)
150m: 1:49.57
(38.88)
200m: 2:26.70
(37.13)
12 Zinna Bengtsson Nimander 2005 Simklubben Triton +0.60 418 2:27.58 +20.32
50m: 33.38
100m: 1:11.33
(37.95)
150m: 1:50.15
(38.82)
200m: 2:27.58
(37.43)
13 Emy Ek 2003 Sjöbo Simsällskap +0.78 417 2:27.71 +20.45
50m: 33.51
100m: 1:11.16
(37.65)
150m: 1:50.57
(39.41)
200m: 2:27.71
(37.14)
14 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 412 2:28.29 +21.03
50m: 34.47
100m: 1:12.92
(38.45)
150m: 1:51.80
(38.88)
200m: 2:28.29
(36.49)
15 Amanda Pålsson 2005 Simklubben Triton +0.76 410 2:28.63 +21.37
50m: 34.26
100m: 1:12.38
(38.12)
150m: 1:50.98
(38.60)
200m: 2:28.63
(37.65)
16 Emma Ramic 2004 Simklubben Triton +0.75 400 2:29.79 +22.53
50m: 33.93
100m: 1:12.04
(38.11)
150m: 1:50.91
(38.87)
200m: 2:29.79
(38.88)
17 Nellie Emilsson 2005 Ystads Simsällskap +0.56 373 2:33.33 +26.07
50m: 35.70
100m: 1:14.98
(39.28)
150m: 1:54.63
(39.65)
200m: 2:33.33
(38.70)
18 Hilda Nilsson-Halvardsson 2005 Sjöbo Simsällskap +0.85 340 2:38.18 +30.92
50m: 35.15
100m: 1:15.73
(40.58)
150m: 1:57.75
(42.02)
200m: 2:38.18
(40.43)
19 Hanna Björnsdotter 2002 Ystads Simsällskap +0.68 329 2:39.82 +32.56
50m: 36.88
100m: 1:17.54
(40.66)
150m: 1:59.46
(41.92)
200m: 2:39.82
(40.36)
20 Johanna Jönsson 2005 Ystads Simsällskap +0.71 326 2:40.43 +33.17
50m: 36.95
100m: 1:18.46
(41.51)
150m: 2:00.22
(41.76)
200m: 2:40.43
(40.21)
21 Emilia Kryger 2004 Sjöbo Simsällskap +0.80 314 2:42.46 +35.20
50m: 36.87
100m: 1:19.51
(42.64)
150m: 2:02.97
(43.46)
200m: 2:42.46
(39.49)
22 Lovisa Rohlin 2004 S 71 +0.86 298 2:45.28 +38.02
50m: 36.21
100m: 1:17.63
(41.42)
150m: 2:01.44
(43.81)
200m: 2:45.28
(43.84)
23 Emmy Olofsson 2003 S 71 +0.93 275 2:49.77 +42.51
50m: 38.49
100m: 1:21.62
(43.13)
150m: 2:06.21
(44.59)
200m: 2:49.77
(43.56)
24 Alva Olofsson 2005 S 71 +0.94 218 3:03.25 +55.99
50m: 41.75
100m: 1:29.14
(47.39)
150m: 2:17.93
(48.79)
200m: 3:03.25
(45.32)
- Nelly Gustavsson 2004 Simklubben Lödde +0.55 DSQ
- Antonia Sandblom 2003 Simklubben Triton DNS
Grenen officiell:  2019-04-22 11:56:31
2019-04-22 11:57:43 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner