2019-12-10   10:19:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för US-Cupen 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  09:42   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 1, 100m Frisim flickor 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg    32.09        1:06.99   
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg    31.99        1:07.21   
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening    32.66        1:09.11   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb    33.65        1:10.51   
Ines Pereira Garcia  2007  Skövde Simsällskap    33.51        1:10.71   
Gilma Janesjö  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.53        1:12.21   
Wilma Lendin Lundgren  2007  Skövde Simsällskap    34.87        1:13.29   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim    35.78        1:15.59   
Emma Wikberg  2007  Trollhättans Simsällskap    35.18        1:15.83   
10  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim    34.73        1:16.19   
11  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim    36.71        1:17.35   
12  Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim    36.58        1:17.57   
13  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim    36.78        1:17.83   
14  Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap    37.13        1:18.24   
15  Ella Winqvist  2007  Skövde Simsällskap    38.53        1:21.26   
16  Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim    38.61        1:21.41   
17  Kajsa Andersson  2007  Skövde Simsällskap    38.69        1:21.42   
18  Stella Andersson  2007  Skövde Simsällskap    39.01        1:21.56   
19  Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås    39.95        1:21.57   
20  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim    38.07        1:22.31   
21  Esther Ohlson-Prangeröd  2007  Strömstads Simförening    38.49        1:22.44   
22  Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås    39.76        1:22.64   
23  Nina Ljunggren  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.19        1:24.50   
24  Linnéa Ottosson  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.66        1:26.96   
25  Beatrice Stefanescu  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.39        1:29.15   
26  Vilda Markusson  2007  Trollhättans Simsällskap    40.78        1:29.71   
27  Elin Hillström  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.20        1:31.12   
28  Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim    43.13        1:32.92   
29  Stella Nielsen  2007  Strömstads Simförening    43.51        1:33.37   
30  Bella Jensen  2007  Uddevalla Sim    42.53        1:33.50   
31  Elin Friman  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.16        1:44.11   
Slava Skrypnyk  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  09:42 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  09:44   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 2, 100m Frisim pojkar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim    35.57        1:15.58   
Erik Bailey  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.91        1:17.75   
Simon Olofsson  2007  Trollhättans Simsällskap    37.32        1:17.80   
Tom Larsson  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.62        1:20.62   
Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb    38.22        1:20.92   
Elias Klebom  2007  Simklubben Elfsborg    39.44        1:22.28   
Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg    38.83        1:24.78   
Theo Nordin  2007  Trollhättans Simsällskap    40.37        1:25.27   
Vinston Åsén  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.51        1:26.32   
10  Gustaf Dalqvist  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.31        1:26.63   
11  Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim    39.19        1:26.67   
12  Viktor Forsberg  2007  Uddevalla Sim    43.40        1:30.45   
13  Algot Finnäs  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.02        1:38.48   
14  Cornelis Lillesköld  2007  Uddevalla Sim    45.70        1:40.93   
15  Anton Holmgren  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.37        1:46.00   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  09:44 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  09:49   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 3, 50m Bröstsim flickor 14år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            37.34   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            37.57   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            39.55   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            42.79   
Isabella Isnes  2005  Strömstads Simförening            43.11   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            44.26   
Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            44.36   
Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            44.57   
Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb            44.75   
10  Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg            44.80   
11  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            46.75   
12  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb            48.17   
13  Mira Löfgren  2005  Simklubben Alingsås            49.29   
14  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            49.82   
15  Sara Vendel Gunnarsson  2005  Karlsborgs Simklubb            50.17   
16  Nora Forsdahl  2005  Mellerud Simklubb            50.78   
17  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            50.79   
18  Kajsa Lövbrand  2005  Trollhättans Simsällskap            51.07   
19  Claudia Pereira Pinto  2005  Trollhättans Simsällskap            51.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  09:49 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  09:54   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 4, 50m Bröstsim pojkar 14år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            37.95   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            38.31   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            40.51   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            42.24   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            44.14   
Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg            45.45   
Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene            46.75   
Viktor From  2005  Uddevalla Sim            48.74   
Augustino Yamroj  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
John Åhlund  2005  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  09:54 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  10:00   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 5, 100m Frisim flickor 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim    30.37        1:04.48   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim    31.63        1:05.58   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    31.68        1:06.38   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    32.51        1:08.25   
Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim    33.53        1:12.14   
Märta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim    35.31        1:13.75   
Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim    35.49        1:14.46   
Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    36.16        1:15.53   
Enna Karanovic  2006  Simklubben Elfsborg    36.97        1:16.17   
10  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening    36.78        1:16.38   
11  Saga Leo  2006  Skövde Simsällskap    36.25        1:16.75   
12  Hanna Carlsson  2006  Trollhättans Simsällskap    36.32        1:17.35   
13  Achazia Hilvano  2006  Trollhättans Simsällskap    36.17        1:18.47   
14  Linnea Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap    37.87        1:19.15   
15  Elvira Axelsson-Larsholt  2006  Strömstads Simförening    37.06        1:19.67   
16  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg    37.94        1:20.04   
17  Leia Haley Åslin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.16        1:21.09   
18  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening    38.50        1:22.27   
19  Olivia Järrenfors  2006  Simklubben Elfsborg    39.41        1:24.13   
20  Julia Dicander  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.95        1:29.02   
21  Iselin Mattsdotter  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.31        1:29.47   
22  Moa Johansson  2006  Uddevalla Sim    42.26        1:29.59   
23  Freja Borgkvist  2006  Falkenbergs Simklubb    42.28        1:29.64   
24  Hedda Östberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.15        1:30.97   
25  Lilith Annmark  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.32        1:31.03   
26  Isabelle Johansson  2006  Falkenbergs Simklubb    44.91        1:39.01   
27  Johanna Storm  2006  Säffle Simsällskap    45.24        1:42.13   
Clara Almqvist  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Isabella Emanuelsson  2006  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:00 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  10:04   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 6, 100m Frisim pojkar 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim    32.55        1:07.00   
David Happe  2006  Uddevalla Sim    32.67        1:07.05   
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim    32.81        1:08.89   
Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg    35.49        1:15.23   
Viktor Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap    36.38        1:17.52   
Gabriel Dyring  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.34        1:19.32   
Karl Holm  2006  Trollhättans Simsällskap    38.77        1:22.89   
Alim Inal  2006  Trollhättans Simsällskap    40.88        1:29.81   
Erwin Karfunkel  2006  Uddevalla Sim    44.89        1:36.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:04 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  10:10   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim flickor 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Landahl  2008  Skövde Simsällskap            43.97   
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            45.95   
Zoe Metcalfe  2008  Trollhättans Simsällskap            48.41   
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim            48.88   
Saga Jukic  2008  Skövde Simsällskap            51.27   
Tyra Sannehed  2008  Uddevalla Sim            52.13   
Annie Alsterstad  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            52.26   
Selma Jensen-Hellberg  2008  Uddevalla Sim            52.43   
Indra Norman  2008  Simklubben Götene            52.71   
10  Moa Gårdman  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            53.04   
11  Elvira Wennersten  2008  Trollhättans Simsällskap            53.19   
12  Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            53.24   
13  Gabriella Jonsson  2008  Simklubben Elfsborg            53.45   
14  Linn Bravert  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            54.26   
15  Maja Dalek  2008  Trollhättans Simsällskap            54.91   
16  Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            55.00   
17  Diona Rrahmani  2008  Falkenbergs Simklubb            55.03   
18  Vendela Orreving  2008  Simklubben Elfsborg            55.27   
19  Leah Lundgren  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            55.30   
20  Nina-Sophie Diehl  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            55.53   
21  Olivia Ståhl  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            58.25   
22  Nellie Eievik  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            58.34   
Szofia Zana  2008  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Amanda Lindstrand  2008  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap            DSQ   
Trinity Nordenlilja  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:10 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  10:18   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim pojkar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Kvarnstedt  2008  Skövde Simsällskap            46.53   
Malte Lilliebjelke  2008  Strömstads Simförening            47.85   
Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg            49.34   
Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim            49.57   
Edvin Pettersson  2008  Simklubben Alingsås            49.85   
Rasmus Olsson  2008  Trollhättans Simsällskap            51.41   
Hjalmar Aronsson  2008  Uddevalla Sim            52.39   
Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim            55.04   
Xavier Schneider  2008  Mellerud Simklubb            DNS   
Bjarki Niklasson  2008  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:18 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  10:23   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 9, 50m Bröstsim flickor 10-y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Regina Zana  2010  Trollhättans Simsällskap            48.17   
Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb            49.73   
Ida Berlin  2009  Simklubben Alingsås            51.26   
Vera Strömberg  2010  Simklubben Elfsborg            52.24   
Tilda Flyckt  2010  Simklubben Elfsborg            52.26   
Clara Hansson  2009  Simklubben Elfsborg            52.71   
Ronja Kylen  2009  Simklubben Alingsås            56.97   
Nova Svensson  2009  Simklubben Götene            59.37   
Meja Eriksson  2009  Uddevalla Sim            1:00.25   
10  Hilma Andersson  2009  Falkenbergs Simklubb            1:00.89   
11  Alva Järrenfors  2009  Simklubben Elfsborg            1:01.53   
12  Alva Finnäs  2009  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:01.88   
13  Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            1:02.91   
14  Jennifer Storm  2009  Säffle Simsällskap            1:06.01   
15  Greta Hull  2010  Simklubben Elfsborg            1:12.05   
Elsa Rohman  2009  Strömstads Simförening            DSQ   
Molly Andersson  2009  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Tilda Sahlsten  2009  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:23 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  10:27   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim pojkar 10-y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Ahlin  2009  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.29   
Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            52.12   
Noah Mcadam  2009  Falkenbergs Simklubb            1:03.21   
Lukas Andersson  2009  Säffle Simsällskap            1:09.72   
Benjamin Jonsson  2009  Simklubben Elfsborg            1:11.67   
Elliott Kantola  2010  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Viktor Särkiniemi Carlsson  2009  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Vilhelm Ejdesjö  2010  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:27 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  10:30   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 11, 100m Frisim flickor 14år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    32.07        1:05.12   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    31.58        1:05.92   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    31.57        1:06.05   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    31.50        1:06.09   
Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim    32.96        1:07.51   
Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap    34.16        1:13.71   
Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    35.57        1:13.97   
Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg    35.54        1:14.41   
Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    36.17        1:14.54   
10  Isabella Isnes  2005  Strömstads Simförening    35.45        1:14.89   
11  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb    36.44        1:15.89   
12  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    36.52        1:16.51   
13  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb    37.45        1:18.02   
14  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    38.15        1:20.80   
15  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene    39.92        1:21.50   
16  Meja Mulder Pettersson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.51        1:21.55   
17  Sara Vendel Gunnarsson  2005  Karlsborgs Simklubb    36.93        1:21.74   
18  Mira Löfgren  2005  Simklubben Alingsås    40.28        1:23.86   
19  Frida Arvidsson  2005  Trollhättans Simsällskap    39.77        1:25.78   
20  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb    42.71        1:29.39   
21  Nora Forsdahl  2005  Mellerud Simklubb    40.94        1:29.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:30 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  10:34   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 12, 100m Frisim pojkar 14år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    31.02        1:04.50   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    31.32        1:05.09   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim    31.86        1:05.65   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    32.64        1:07.88   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    34.91        1:11.34   
Noel Heal  2005  Trollhättans Simsällskap    35.12        1:14.05   
Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg    36.06        1:18.99   
Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene    38.02        1:22.77   
William Lindstrand  2005  Trollhättans Simsällskap    40.11        1:25.19   
10  John Åhlund  2005  Falkenbergs Simklubb    40.94        1:26.68   
11  Viktor From  2005  Uddevalla Sim    41.17        1:28.10   
Augustino Yamroj  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:34 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  10:40   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 13, 50m Bröstsim flickor 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Lendin Lundgren  2007  Skövde Simsällskap            39.09   
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            39.83   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            41.17   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            43.39   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            43.59   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim            44.06   
Stella Andersson  2007  Skövde Simsällskap            45.60   
Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            45.66   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            46.06   
10  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            46.39   
11  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            47.09   
12  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            47.23   
13  Freja Kinnander  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.04   
14  Beatrice Stefanescu  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.39   
15  Maja Nordelöf  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.74   
16  Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås            50.17   
17  Nina Ljunggren  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.20   
18  Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim            51.26   
19  Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim            52.08   
20  Esther Ohlson-Prangeröd  2007  Strömstads Simförening            52.11   
21  Ella Muthas  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            52.22   
22  Linnéa Ottosson  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            54.02   
23  Livia Kaipiainen  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            54.91   
24  Tyra Carlsson  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            55.57   
25  Alva Gillberg  2007  Trollhättans Simsällskap            55.65   
26  Ella Bratt  2007  Trollhättans Simsällskap            57.11   
27  Lisa Thulin  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            57.16   
28  Elin Hillström  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            57.27   
29  Stella Nielsen  2007  Strömstads Simförening            57.41   
30  Bella Jensen  2007  Uddevalla Sim            1:01.06   
31  Nailia Rose Åslin  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:01.49   
32  Elin Friman  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:03.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:40 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  10:45   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 14, 50m Bröstsim pojkar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim            43.84   
Gustaf Dalqvist  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.23   
Elias Klebom  2007  Simklubben Elfsborg            48.43   
Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg            50.44   
Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb            50.96   
Tom Larsson  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.53   
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim            52.40   
Ludvig Brax  2007  Trollhättans Simsällskap            55.24   
Viktor Forsberg  2007  Uddevalla Sim            55.86   
10  Cornelis Lillesköld  2007  Uddevalla Sim            56.32   
11  Anton Holmgren  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            59.26   
12  Ludvig Forsdahl  2007  Mellerud Simklubb            1:07.66   
Algot Finnäs  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Lucas Hang  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:45 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  10:48   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 15, 50m Bröstsim flickor 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            39.79   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            40.40   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            41.08   
Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            42.12   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            43.01   
Märta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim            43.53   
Enna Karanovic  2006  Simklubben Elfsborg            43.64   
Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            45.16   
Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            45.86   
10  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            45.98   
11  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            47.11   
12  Felicia Thuen  2006  Falkenbergs Simklubb            47.47   
13  Elvira Axelsson-Larsholt  2006  Strömstads Simförening            47.53   
14  Freja Borgkvist  2006  Falkenbergs Simklubb            47.76   
15  Hedda Östberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.65   
16  Leia Haley Åslin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            50.06   
17  Clara Almqvist  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            50.26   
18  Olivia Järrenfors  2006  Simklubben Elfsborg            50.79   
19  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            51.49   
19  Julia Dicander  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.49   
21  Frida Blom  2006  Trollhättans Simsällskap            52.08   
22  Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            56.22   
Moa Johansson  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:48 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  10:50   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 16, 50m Bröstsim pojkar 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Happe  2006  Uddevalla Sim            39.26   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            40.56   
Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg            47.57   
Gabriel Dyring  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.15   
Alim Inal  2006  Trollhättans Simsällskap            54.81   
Erwin Karfunkel  2006  Uddevalla Sim            56.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  10:50 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  11:11   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 17, 100m Fri-Bens fl 14år-oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim    48.13        1:40.15   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    51.23        1:43.46   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    50.06        1:43.62   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    48.29        1:43.75   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    49.64        1:44.63   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim    50.09        1:45.59   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    50.98        1:48.17   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb    52.95        1:50.02   
Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb    52.42        1:50.18   
10  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim    51.67        1:50.71   
11  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    54.27        1:53.91   
12  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    53.61        1:54.69   
13  Bella Jensen  2007  Uddevalla Sim    54.15        1:56.93   
14  Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim    56.65        1:57.02   
15  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim    56.66        1:58.03   
16  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim    56.94        1:58.21   
17  Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim    55.32        1:58.52   
18  Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb    53.96        1:59.05   
19  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb    55.12        1:59.64   
20  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim    55.92        1:59.93   
21  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim    57.74        2:00.54   
22  Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås    56.92        2:00.72   
23  Nora Forsdahl  2005  Mellerud Simklubb    52.67        2:00.93   
24  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim    58.34        2:01.46   
25  Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim    56.79        2:01.73   
26  Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim    58.65        2:05.10   
27  Ronja Kylen  2009  Simklubben Alingsås    1:00.69        2:06.46   
28  Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim    59.54        2:07.13   
29  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb    1:00.46        2:09.57   
30  Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap    1:01.87        2:09.78   
31  Gabriella Jonsson  2008  Simklubben Elfsborg    1:00.06        2:09.88   
32  Freja Borgkvist  2006  Falkenbergs Simklubb    1:00.83        2:09.93   
33  Ida Berlin  2009  Simklubben Alingsås    1:01.91        2:14.83   
34  Selma Jensen-Hellberg  2008  Uddevalla Sim    1:01.65        2:16.12   
35  Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim    1:04.43        2:19.48   
36  Märta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim    1:06.16        2:19.93   
37  Meja Eriksson  2009  Uddevalla Sim    1:09.47        2:21.60   
38  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    1:04.34        2:22.45   
39  Johanna Storm  2006  Säffle Simsällskap    1:04.48        2:22.95   
40  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim    1:06.36        2:24.55   
41  Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb    1:06.40        2:25.60   
42  Jennifer Storm  2009  Säffle Simsällskap    1:13.43        2:34.95   
43  Tilda Sahlsten  2009  Uddevalla Sim    1:17.04        2:39.72   
44  Tyra Sannehed  2008  Uddevalla Sim    1:15.29        2:41.22   
Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim            DNS   
Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  11:11 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  11:55   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 18, 100m Bröst flickor 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Lendin Lundgren  2007  Skövde Simsällskap    40.08        1:24.30   
Ines Pereira Garcia  2007  Skövde Simsällskap    43.53        1:30.76   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg    43.97        1:31.47   
Gilma Janesjö  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.66        1:33.02   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb    45.92        1:37.41   
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg    46.39        1:37.60   
Tilde Haugsnes  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.35        1:38.28   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim    46.43        1:38.46   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim    46.23        1:39.05   
10  Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås    47.33        1:39.31   
11  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim    47.21        1:40.27   
12  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim    47.67        1:40.55   
13  Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap    47.94        1:40.87   
14  Emma Wikberg  2007  Trollhättans Simsällskap    47.04        1:41.22   
15  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim    49.75        1:44.74   
15  Stella Andersson  2007  Skövde Simsällskap    48.51        1:44.74   
17  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim    49.48        1:46.42   
18  Beatrice Stefanescu  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.62        1:48.30   
19  Kajsa Andersson  2007  Skövde Simsällskap    51.51        1:48.78   
20  Ella Winqvist  2007  Skövde Simsällskap    52.36        1:49.86   
21  Vilda Markusson  2007  Trollhättans Simsällskap    51.97        1:50.82   
22  Freja Kinnander  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    53.26        1:51.32   
23  Nina Ljunggren  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    53.86        1:55.14   
24  Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim    54.99        1:56.26   
25  Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim    54.53        1:56.56   
26  Elin Hillström  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    58.88        2:01.39   
27  Bella Jensen  2007  Uddevalla Sim    1:02.92        2:13.85   
28  Elin Friman  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.28        2:23.89   
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  11:55 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  11:59   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 19, 100m Bröst pojkar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim    46.86        1:36.52   
Gustaf Dalqvist  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.64        1:41.49   
Elias Klebom  2007  Simklubben Elfsborg    51.06        1:44.59   
Simon Olofsson  2007  Trollhättans Simsällskap    51.57        1:47.64   
Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg    51.18        1:48.31   
Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb    52.56        1:51.30   
Vinston Åsén  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.72        1:53.99   
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim    55.24        1:55.18   
Algot Finnäs  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    57.19        2:04.85   
10  Theo Nordin  2007  Trollhättans Simsällskap    59.18        2:06.70   
11  Cornelis Lillesköld  2007  Uddevalla Sim    1:02.08        2:08.51   
12  Ludvig Forsdahl  2007  Mellerud Simklubb    1:13.30        2:35.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  11:59 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  12:07   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 20, 50m Ryggsim flickor 14år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            33.09   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            35.47   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            36.52   
Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            38.57   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            39.12   
Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            40.06   
Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            40.21   
Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg            40.91   
Isabella Isnes  2005  Strömstads Simförening            41.04   
10  Sara Vendel Gunnarsson  2005  Karlsborgs Simklubb            41.20   
11  Meja Mulder Pettersson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.63   
12  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            43.16   
13  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            43.23   
14  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            45.66   
15  Mira Löfgren  2005  Simklubben Alingsås            46.39   
16  Nora Forsdahl  2005  Mellerud Simklubb            50.05   
17  Kajsa Lövbrand  2005  Trollhättans Simsällskap            51.72   
Claudia Pereira Pinto  2005  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  12:07 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  12:07   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 21, 50m Ryggsim pojkar 14år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            33.79   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            36.30   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            37.90   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            38.10   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            38.30   
Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg            40.07   
Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene            43.99   
Augustino Yamroj  2005  Uddevalla Sim            48.12   
John Åhlund  2005  Falkenbergs Simklubb            49.76   
10  Viktor From  2005  Uddevalla Sim            52.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  12:07 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  12:17   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 22, 100m Bröst flickor 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    38.96        1:21.93   
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    40.97        1:26.53   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    42.10        1:29.46   
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim    42.25        1:30.64   
Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg    43.83        1:33.29   
Achazia Hilvano  2006  Trollhättans Simsällskap    45.06        1:34.34   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim    44.75        1:34.80   
Enna Karanovic  2006  Simklubben Elfsborg    45.14        1:35.82   
Märta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim    45.79        1:37.41   
10  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim    48.16        1:40.05   
11  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim    47.77        1:40.09   
11  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening    48.41        1:40.09   
13  Linnea Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap    47.68        1:40.86   
14  Hanna Carlsson  2006  Trollhättans Simsällskap    48.02        1:40.91   
15  Saga Leo  2006  Skövde Simsällskap    48.51        1:42.64   
16  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    49.25        1:43.95   
17  Elvira Axelsson-Larsholt  2006  Strömstads Simförening    49.46        1:44.96   
18  Freja Borgkvist  2006  Falkenbergs Simklubb    48.95        1:45.27   
19  Hedda Östberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.82        1:48.27   
20  Julia Dicander  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.61        1:50.52   
21  Leia Haley Åslin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.16        1:52.79   
22  Clara Almqvist  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    55.15        1:53.68   
23  Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim    57.38        2:05.03   
Isabella Emanuelsson  2006  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Olivia Järrenfors  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  12:17 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  12:22   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 23, 100m Bröstsim pojkar 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Happe  2006  Uddevalla Sim    41.21        1:26.66   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim    42.58        1:30.40   
Karl Holm  2006  Trollhättans Simsällskap    44.02        1:35.71   
Viktor Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap    46.77        1:39.81   
Gabriel Dyring  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.83        1:42.00   
Erwin Karfunkel  2006  Uddevalla Sim    55.60        1:57.89   
Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  12:22 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  12:26   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 24, 50m Ryggsim flickor 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            37.25   
Kerstin Landahl  2008  Skövde Simsällskap            38.68   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            42.43   
Saga Jukic  2008  Skövde Simsällskap            42.59   
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            42.68   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            42.98   
Linn Bravert  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.10   
Annie Alsterstad  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.40   
Molly Wihed  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.65   
10  Emilia Söderström  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.19   
11  Zoe Metcalfe  2008  Trollhättans Simsällskap            47.46   
12  Maja Dalek  2008  Trollhättans Simsällskap            48.26   
13  Olivia Ståhl  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.97   
14  Gabriella Jonsson  2008  Simklubben Elfsborg            49.02   
15  Amanda Lindstrand  2008  Trollhättans Simsällskap            49.23   
16  Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap            50.17   
17  Selma Jensen-Hellberg  2008  Uddevalla Sim            50.49   
18  Elvira Wennersten  2008  Trollhättans Simsällskap            50.71   
19  Tyra Sannehed  2008  Uddevalla Sim            51.09   
20  Vendela Orreving  2008  Simklubben Elfsborg            51.71   
21  Anna Hall  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            52.45   
22  Diona Rrahmani  2008  Falkenbergs Simklubb            55.91   
Indra Norman  2008  Simklubben Götene            DSQ   
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim            DSQ   
Trinity Nordenlilja  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  12:26 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  12:29   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 25, 50m Ryggsim pojkar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim            38.32   
Elias Kvarnstedt  2008  Skövde Simsällskap            41.70   
Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg            41.94   
Edvin Pettersson  2008  Simklubben Alingsås            47.74   
Hjalmar Aronsson  2008  Uddevalla Sim            49.35   
Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim            49.93   
Bjarki Niklasson  2008  Uddevalla Sim            52.31   
Rasmus Olsson  2008  Trollhättans Simsällskap            58.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  12:29 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  12:33   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 26, 50m Ryggsim flickor 10-y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ronja Kylen  2009  Simklubben Alingsås            44.19   
Clara Hansson  2009  Simklubben Elfsborg            44.53   
Tilda Flyckt  2010  Simklubben Elfsborg            44.92   
Regina Zana  2010  Trollhättans Simsällskap            46.69   
Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb            48.76   
Vera Strömberg  2010  Simklubben Elfsborg            50.56   
Molly Andersson  2009  Trollhättans Simsällskap            50.69   
Tilda Sahlsten  2009  Uddevalla Sim            51.36   
Hilma Andersson  2009  Falkenbergs Simklubb            53.02   
10  Nova Svensson  2009  Simklubben Götene            53.23   
11  Meja Eriksson  2009  Uddevalla Sim            55.17   
12  Ida Berlin  2009  Simklubben Alingsås            55.65   
13  Elsa Rohman  2009  Strömstads Simförening            57.97   
14  Alva Järrenfors  2009  Simklubben Elfsborg            58.99   
15  Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            1:01.30   
16  Jennifer Storm  2009  Säffle Simsällskap            1:11.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  12:33 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  12:37   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 27, 50m Ryggsim pojkar 10-y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Ahlin  2009  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.97   
Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            43.93   
Viktor Särkiniemi Carlsson  2009  Trollhättans Simsällskap            51.15   
Elliott Kantola  2010  Simklubben Elfsborg            51.51   
Noah Mcadam  2009  Falkenbergs Simklubb            57.52   
Benjamin Jonsson  2009  Simklubben Elfsborg            1:06.08   
Lukas Andersson  2009  Säffle Simsällskap            DSQ   
Vilhelm Ejdesjö  2010  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  12:37 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  12:42   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 28, 100m Bröst flickor 14år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    40.22        1:22.79   
Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim    39.97        1:23.33   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    42.62        1:29.14   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    43.04        1:30.57   
Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    46.22        1:35.60   
Isabella Isnes  2005  Strömstads Simförening    44.38        1:36.01   
Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    45.39        1:36.37   
Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap    46.44        1:37.34   
Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb    46.75        1:37.88   
10  Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg    46.92        1:38.26   
11  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    48.74        1:41.94   
12  Frida Arvidsson  2005  Trollhättans Simsällskap    48.04        1:43.88   
13  Mira Löfgren  2005  Simklubben Alingsås    50.42        1:45.47   
14  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb    50.55        1:45.62   
15  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene    50.96        1:46.50   
16  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    50.33        1:46.59   
17  Meja Mulder Pettersson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.44        1:48.94   
18  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb    53.27        1:52.39   
19  Nora Forsdahl  2005  Mellerud Simklubb    54.31        1:53.07   
20  Sara Vendel Gunnarsson  2005  Karlsborgs Simklubb    54.58        1:57.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  12:42 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  12:47   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 29, 100m Bröst pojkar 14år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Noel Heal  2005  Trollhättans Simsällskap    39.48        1:21.09   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    38.16        1:21.54   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    40.95        1:26.68   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim    43.88        1:31.59   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    44.85        1:33.25   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    45.37        1:33.87   
Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg    48.39        1:42.96   
William Lindstrand  2005  Trollhättans Simsällskap    52.65        1:50.71   
John Åhlund  2005  Falkenbergs Simklubb    50.38        1:51.42   
Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene            DNS   
Augustino Yamroj  2005  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  12:47 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  13:04   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 30, 50m Ryggsim flickor 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg            35.37   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            38.09   
Gilma Janesjö  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.23   
Ella Winqvist  2007  Skövde Simsällskap            38.86   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            39.49   
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            39.60   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            40.78   
Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            41.16   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim            41.34   
10  Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås            41.73   
11  Esther Ohlson-Prangeröd  2007  Strömstads Simförening            41.76   
12  Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim            41.79   
13  Stella Andersson  2007  Skövde Simsällskap            43.12   
14  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            43.63   
15  Freja Kinnander  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.85   
16  Maja Nordelöf  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.21   
17  Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim            46.86   
18  Ella Bratt  2007  Trollhättans Simsällskap            46.89   
19  Bella Jensen  2007  Uddevalla Sim            47.22   
20  Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            48.08   
21  Linnéa Ottosson  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.14   
22  Slava Skrypnyk  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.32   
23  Beatrice Stefanescu  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.84   
24  Ella Muthas  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.86   
25  Thea Falkek  2007  Falkenbergs Simklubb            49.49   
26  Livia Kaipiainen  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.73   
27  Lisa Thulin  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.91   
28  Nailia Rose Åslin  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.00   
29  Elin Friman  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            55.92   
Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            DSQ   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Tilde Haugsnes  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Tyra Carlsson  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  13:04 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  12:59   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 31, 50m Ryggsim pojkar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim            39.02   
Erik Bailey  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.32   
Tom Larsson  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.93   
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim            43.76   
Elias Klebom  2007  Simklubben Elfsborg            46.82   
Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb            47.00   
Anton Holmgren  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.19   
Algot Finnäs  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.32   
Viktor Forsberg  2007  Uddevalla Sim            50.60   
10  Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg            50.65   
11  Cornelis Lillesköld  2007  Uddevalla Sim            50.96   
12  Ludvig Brax  2007  Trollhättans Simsällskap            51.59   
Ludvig Forsdahl  2007  Mellerud Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  12:59 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  13:04   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 32, 50m Ryggsim flickor 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            35.00   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            37.23   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            37.47   
Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            37.55   
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            38.21   
Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            39.85   
Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            40.10   
Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            40.15   
Märta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim            40.80   
10  Elvira Axelsson-Larsholt  2006  Strömstads Simförening            40.96   
11  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            41.17   
12  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            41.35   
13  Enna Karanovic  2006  Simklubben Elfsborg            41.40   
14  Lilith Annmark  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.40   
15  Felicia Thuen  2006  Falkenbergs Simklubb            44.20   
16  Leia Haley Åslin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.97   
17  Moa Johansson  2006  Uddevalla Sim            46.26   
18  Freja Borgkvist  2006  Falkenbergs Simklubb            46.43   
19  Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            47.68   
20  Olivia Järrenfors  2006  Simklubben Elfsborg            47.71   
21  Isabelle Johansson  2006  Falkenbergs Simklubb            48.48   
22  Johanna Storm  2006  Säffle Simsällskap            51.38   
23  Frida Blom  2006  Trollhättans Simsällskap            53.65   
24  Maja Duzman  2006  Falkenbergs Simklubb            55.37   
Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            DNS   
Clara Almqvist  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Iselin Mattsdotter  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  13:04 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  14:36   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 33, 50m Ryggsim pojkar 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim            37.05   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            39.56   
Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg            40.62   
Erwin Karfunkel  2006  Uddevalla Sim            47.73   
David Happe  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:36 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  13:12   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 34, 4X50m Frisim Mixed 11-y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Föreningen Uddevalla Sim  2008  Uddevalla Sim            2:29.43   
  Signe Malmeling  2008      34.79        34.79   
  Axel Hansson  2008      35.73        1:10.52   
  Viggo Vikarand  2009      41.59        1:52.11   
  Frida Nielsen  2008      37.32        2:29.43   
                     
Trollhättans Simsällskap  2008  Trollhättans Simsällskap            2:47.92   
  Zoe Metcalfe  2008      40.43        40.43   
  Viktor Särkiniemi Carlsson  2009      45.39        1:25.82   
  Rasmus Olsson  2008      41.71        2:07.53   
  Regina Zana  2010      40.39        2:47.92   
                     
Föreningen Uddevalla Sim Lag 2  2008  Uddevalla Sim            2:49.68   
  Selma Jensen-Hellberg  2008      40.93        40.93   
  Tyra Sannehed  2008      42.85        1:23.78   
  Samuel Övregaard  2008      42.56        2:06.34   
  Hjalmar Aronsson  2008      43.34        2:49.68   
                     
Simklubben Elfsborg  2008  Simklubben Elfsborg            2:54.07   
  Tilda Flyckt  2010      40.06        40.06   
  Gabriella Jonsson  2008      42.55        1:22.61   
  Oscar Sabo  2008      35.12        1:57.73   
  Vilhelm Ejdesjö  2010      56.34        2:54.07   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  13:12 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  14:49   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 35, 100m Rygg pojkar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim    42.08        1:25.25   
Tom Larsson  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.57        1:26.06   
Erik Bailey  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.32        1:30.35   
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim    45.93        1:36.17   
Vinston Åsén  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.82        1:36.78   
Theo Nordin  2007  Trollhättans Simsällskap    48.90        1:39.38   
Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb    48.82        1:39.65   
Elias Klebom  2007  Simklubben Elfsborg    49.25        1:41.92   
Simon Olofsson  2007  Trollhättans Simsällskap    50.19        1:42.96   
10  Anton Holmgren  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    53.20        1:47.58   
11  Cornelis Lillesköld  2007  Uddevalla Sim    57.77        1:55.80   
Lucas Hang  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Viktor Forsberg  2007  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:49 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  14:58   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 36, 100m Rygg flickor 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg    37.30        1:17.46   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg    37.84        1:19.22   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb    39.96        1:21.11   
Ines Pereira Garcia  2007  Skövde Simsällskap    40.49        1:21.57   
Wilma Lendin Lundgren  2007  Skövde Simsällskap    41.19        1:23.16   
Emma Wikberg  2007  Trollhättans Simsällskap    41.32        1:24.71   
Gilma Janesjö  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.38        1:25.04   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim    42.20        1:25.68   
Ella Winqvist  2007  Skövde Simsällskap    43.33        1:27.06   
10  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim    43.25        1:27.20   
11  Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap    43.88        1:28.99   
12  Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim    43.67        1:29.02   
13  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim    43.30        1:29.13   
14  Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås    46.39        1:32.36   
15  Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim    45.31        1:33.33   
16  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim    45.98        1:33.84   
17  Stella Andersson  2007  Skövde Simsällskap    45.88        1:34.10   
18  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim    46.08        1:34.56   
19  Nina Ljunggren  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.55        1:35.84   
20  Tilde Haugsnes  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.79        1:36.65   
21  Freja Kinnander  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.69        1:37.01   
22  Vilda Markusson  2007  Trollhättans Simsällskap    47.67        1:39.40   
23  Elin Hillström  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.36        1:42.41   
24  Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim    50.63        1:42.50   
25  Linnéa Ottosson  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.47        1:45.27   
26  Bella Jensen  2007  Uddevalla Sim    54.02        1:52.53   
Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            DSQ   
Esther Ohlson-Prangeröd  2007  Strömstads Simförening            DSQ   
Kajsa Andersson  2007  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:58 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  15:00   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 37, 50m Frisim pojkar 14år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Faarinen  2005  Trollhättans Simsällskap            28.77   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            30.01   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            30.02   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            30.72   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            31.18   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            32.58   
Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg            33.42   
Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene            36.46   
Viktor From  2005  Uddevalla Sim            38.79   
10  John Åhlund  2005  Falkenbergs Simklubb            39.28   
Augustino Yamroj  2005  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:00 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  15:03   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 38, 50m Frisim flickor 14år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            29.99   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            30.16   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            30.22   
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            31.31   
Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim            31.68   
Isabella Isnes  2005  Strömstads Simförening            33.84   
Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg            33.99   
Sara Vendel Gunnarsson  2005  Karlsborgs Simklubb            34.48   
Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            34.63   
10  Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg            34.79   
11  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            35.07   
12  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb            35.56   
13  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            35.94   
14  Mira Löfgren  2005  Simklubben Alingsås            36.86   
15  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            37.06   
16  Meja Mulder Pettersson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.42   
17  Nora Forsdahl  2005  Mellerud Simklubb            38.31   
18  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb            38.44   
19  Kajsa Lövbrand  2005  Trollhättans Simsällskap            42.98   
20  Claudia Pereira Pinto  2005  Trollhättans Simsällskap            44.31   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:03 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  15:08   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 39, 100m Rygg pojkar 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim    38.91        1:19.91   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim    41.09        1:24.02   
David Happe  2006  Uddevalla Sim    42.20        1:25.38   
Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg    42.05        1:26.44   
Karl Holm  2006  Trollhättans Simsällskap    44.98        1:33.07   
Gabriel Dyring  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.40        1:40.24   
Erwin Karfunkel  2006  Uddevalla Sim    49.30        1:41.11   
Viktor Olsson  2006  Trollhättans Simsällskap    48.35        1:41.57   
Alim Inal  2006  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:08 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  15:17   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 40, 100m Rygg flickor 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim    36.38        1:15.56   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    38.39        1:18.45   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim    38.78        1:18.57   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    37.92        1:18.61   
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS    40.24        1:21.59   
Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim    40.41        1:22.94   
Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening    40.86        1:25.13   
Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    42.21        1:26.80   
Märta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim    42.40        1:27.58   
10  Hanna Carlsson  2006  Trollhättans Simsällskap    42.66        1:27.79   
11  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim    43.40        1:28.17   
12  Elvira Axelsson-Larsholt  2006  Strömstads Simförening    43.47        1:29.31   
13  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg    44.58        1:31.07   
14  Linnea Alfredsson  2006  Trollhättans Simsällskap    45.53        1:32.78   
15  Saga Leo  2006  Skövde Simsällskap    45.95        1:33.41   
16  Lilith Annmark  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.15        1:33.83   
17  Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim    46.93        1:35.75   
18  Olivia Järrenfors  2006  Simklubben Elfsborg    49.33        1:39.36   
19  Leia Haley Åslin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.37        1:40.17   
20  Freja Borgkvist  2006  Falkenbergs Simklubb    48.68        1:41.00   
21  Achazia Hilvano  2006  Trollhättans Simsällskap    48.98        1:43.78   
22  Moa Johansson  2006  Uddevalla Sim    50.94        1:46.53   
23  Johanna Storm  2006  Säffle Simsällskap    1:01.94        2:00.79   
Hedda Östberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Iselin Mattsdotter  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Julia Dicander  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:17 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  15:20   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 41, 50m Frisim pojkar 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Kvarnstedt  2008  Skövde Simsällskap            34.21   
Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim            34.80   
Oscar Sabo  2008  Simklubben Elfsborg            35.44   
Malte Lilliebjelke  2008  Strömstads Simförening            39.04   
Edvin Pettersson  2008  Simklubben Alingsås            39.57   
Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim            42.22   
Hjalmar Aronsson  2008  Uddevalla Sim            43.56   
Bjarki Niklasson  2008  Uddevalla Sim            46.28   
Rasmus Olsson  2008  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:20 
 
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  15:25   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 42, 50m Frisim flickor 11år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Johansson  2008  Simklubben Elfsborg            32.45   
Kerstin Landahl  2008  Skövde Simsällskap            33.05   
Signe Malmeling  2008  Uddevalla Sim            34.60   
Saga Jukic  2008  Skövde Simsällskap            34.70   
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            35.41   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            38.90   
Linn Bravert  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.46   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            39.71   
Selma Jensen-Hellberg  2008  Uddevalla Sim            41.16   
10  Annie Alsterstad  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.28   
10  Molly Wihed  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.28   
12  Amanda Lindstrand  2008  Trollhättans Simsällskap            41.49   
13  Moa Gårdman  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.70   
14  Zoe Metcalfe  2008  Trollhättans Simsällskap            42.80   
15  Maja Dalek  2008  Trollhättans Simsällskap            43.01   
16  Tyra Sannehed  2008  Uddevalla Sim            43.16   
17  Lavinia Thörner  2008  Säffle Simsällskap            43.43   
18  Emilia Söderström  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.87   
19  Gabriella Jonsson  2008  Simklubben Elfsborg            44.51   
20  Indra Norman  2008  Simklubben Götene            44.80   
21  Anna Hall  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.86   
22  Olivia Ståhl  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.19   
23  Elvira Wennersten  2008  Trollhättans Simsällskap            47.40   
24  Vendela Orreving  2008  Simklubben Elfsborg            47.73   
25  Leah Lundgren  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.78   
26  Nellie Eievik  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.90   
27  Diona Rrahmani  2008  Falkenbergs Simklubb            53.77   
28  Trinity Nordenlilja  2008  Mölndals Allmänna Simsällskap            55.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:25 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  15:26   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 43, 50m Frisim pojkar 10-y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Ahlin  2009  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.95   
Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim            39.70   
Noah Mcadam  2009  Falkenbergs Simklubb            45.16   
Viktor Särkiniemi Carlsson  2009  Trollhättans Simsällskap            46.55   
Elliott Kantola  2010  Simklubben Elfsborg            47.82   
Lukas Andersson  2009  Säffle Simsällskap            51.35   
Vilhelm Ejdesjö  2010  Simklubben Elfsborg            57.70   
Benjamin Jonsson  2009  Simklubben Elfsborg            58.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:26 
 
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  15:31   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 44, 50m Frisim flickor 10-y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Hansson  2009  Simklubben Elfsborg            35.92   
Ronja Kylen  2009  Simklubben Alingsås            37.95   
Tilda Flyckt  2010  Simklubben Elfsborg            39.59   
Regina Zana  2010  Trollhättans Simsällskap            40.34   
Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb            41.52   
Elsa Rohman  2009  Strömstads Simförening            42.76   
Vera Strömberg  2010  Simklubben Elfsborg            43.90   
Tilda Sahlsten  2009  Uddevalla Sim            46.27   
Alva Finnäs  2009  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.60   
10  Molly Andersson  2009  Trollhättans Simsällskap            46.71   
11  Nova Svensson  2009  Simklubben Götene            47.84   
12  Ida Berlin  2009  Simklubben Alingsås            47.88   
13  Hilma Andersson  2009  Falkenbergs Simklubb            48.38   
14  Meja Eriksson  2009  Uddevalla Sim            51.91   
15  Greta Hull  2010  Simklubben Elfsborg            54.66   
16  Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            57.04   
17  Alva Järrenfors  2009  Simklubben Elfsborg            58.92   
18  Jennifer Storm  2009  Säffle Simsällskap            59.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:31 
 
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  15:36   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 45, 100m Rygg pojkar 14år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim    35.60        1:13.86   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    37.95        1:17.77   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    39.75        1:20.06   
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim    39.33        1:20.68   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    41.03        1:22.78   
Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg    42.64        1:29.51   
Noel Heal  2005  Trollhättans Simsällskap    43.99        1:30.79   
William Lindstrand  2005  Trollhättans Simsällskap    46.87        1:34.75   
Viktor From  2005  Uddevalla Sim    53.58        1:54.09   
John Åhlund  2005  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:36 
 
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  15:50   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 46, 100m Rygg flickor 14år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim    35.42        1:11.28   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    38.48        1:18.34   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    38.72        1:19.47   
Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap    40.66        1:24.01   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    41.20        1:24.33   
Emelie Johansson  2005  Simklubben Elfsborg    41.89        1:25.19   
Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap    41.67        1:27.31   
Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    42.80        1:28.87   
Melina Eksell  2005  Simklubben Elfsborg    43.06        1:29.13   
10  Filippa Höglund  2005  Uddevalla Sim    43.88        1:29.72   
11  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene    46.38        1:31.05   
12  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb    45.81        1:33.32   
13  Sara Vendel Gunnarsson  2005  Karlsborgs Simklubb    47.01        1:36.43   
14  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb    46.91        1:36.59   
15  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    47.06        1:36.68   
16  Frida Arvidsson  2005  Trollhättans Simsällskap    48.16        1:39.71   
17  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb    48.43        1:40.15   
18  Mira Löfgren  2005  Simklubben Alingsås    53.57        1:46.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:50 
 
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  15:45   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 47, 50m Frisim pojkar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim            34.93   
Erik Bailey  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.70   
Tom Larsson  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.71   
Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb            37.47   
Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg            37.90   
Elias Klebom  2007  Simklubben Elfsborg            38.68   
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim            39.24   
Vinston Åsén  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.37   
Algot Finnäs  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.72   
10  Anton Holmgren  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.12   
11  Ludvig Brax  2007  Trollhättans Simsällskap            41.82   
12  Viktor Forsberg  2007  Uddevalla Sim            42.91   
13  Cornelis Lillesköld  2007  Uddevalla Sim            42.94   
14  Erik Vidarsson  2007  Lysekils Simsällskap            43.17   
15  Lucas Hang  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.00   
Ludvig Forsdahl  2007  Mellerud Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:45 
 
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  15:51   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 48, 50m Frisim flickor 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            31.30   
Ines Pereira Garcia  2007  Skövde Simsällskap            31.52   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            31.95   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg            32.49   
Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim            33.58   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim            34.87   
Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap            35.12   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            35.67   
Tilde Haugsnes  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.87   
10  Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            35.92   
11  Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim            36.14   
12  Kajsa Andersson  2007  Skövde Simsällskap            36.72   
13  Stella Andersson  2007  Skövde Simsällskap            36.93   
14  Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås            37.48   
15  Lovis Adamsson  2007  Uddevalla Sim            37.85   
16  Alma Haknert  2007  Simklubben Alingsås            38.45   
17  Stella Nielsen  2007  Strömstads Simförening            38.58   
18  Ella Bratt  2007  Trollhättans Simsällskap            39.56   
19  Linnéa Ottosson  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.02   
20  Beatrice Stefanescu  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.21   
21  Maja Nordelöf  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.56   
22  Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim            40.75   
23  Elin Hillström  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.53   
24  Freja Kinnander  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.87   
25  Livia Kaipiainen  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.24   
26  Lisa Thulin  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.60   
27  Ella Muthas  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.66   
28  Bella Jensen  2007  Uddevalla Sim            43.84   
29  Nailia Rose Åslin  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.30   
30  Elin Friman  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.74   
31  Alva Gillberg  2007  Trollhättans Simsällskap            47.87   
32  Tyra Carlsson  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            50.79   
Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:51 
 
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  15:52   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 49, 50m Frisim pojkar 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Happe  2006  Uddevalla Sim            31.10   
Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim            31.14   
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim            31.60   
Gabriel Dyring  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.16   
Erwin Karfunkel  2006  Uddevalla Sim            46.74   
Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:52 
 
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  15:57   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 50, 50m Frisim flickor 13år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            30.40   
Klara Torén  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            30.52   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            31.50   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            31.82   
Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            32.73   
Märta Ryrmalm  2006  Uddevalla Sim            33.24   
Agnes Carlsson-Djerf  2006  Lidköpings Gymnastik o SS            33.32   
Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            33.58   
Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            34.84   
10  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            34.90   
11  Elvira Axelsson-Larsholt  2006  Strömstads Simförening            35.25   
12  Svea Klasson  2006  Simklubben Elfsborg            35.71   
13  Saga Leo  2006  Skövde Simsällskap            36.01   
14  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            37.80   
15  Olivia Järrenfors  2006  Simklubben Elfsborg            37.84   
16  Alexandra Cullberg  2006  Uddevalla Sim            38.49   
17  Moa Johansson  2006  Uddevalla Sim            39.32   
18  Iselin Mattsdotter  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.21   
19  Lilith Annmark  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.39   
20  Freja Borgkvist  2006  Falkenbergs Simklubb            40.81   
21  Julia Dicander  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.17   
22  Clara Almqvist  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.08   
23  Felicia Thuen  2006  Falkenbergs Simklubb            42.56   
24  Hedda Östberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.68   
25  Isabelle Johansson  2006  Falkenbergs Simklubb            43.47   
26  Frida Blom  2006  Trollhättans Simsällskap            45.05   
27  Maja Duzman  2006  Falkenbergs Simklubb            47.51   
28  Johanna Storm  2006  Säffle Simsällskap            47.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:57 
 
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  16:08   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 51, 100m Fri-Bens Po 14år-oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Happe  2006  Uddevalla Sim    50.28        1:45.65   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    50.20        1:52.76   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim    54.42        1:54.85   
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim    54.00        1:55.56   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    56.13        1:58.71   
Eric Thörngren  2006  Simklubben Elfsborg    57.13        2:02.56   
Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim    58.65        2:04.73   
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim    59.78        2:11.47   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim    1:01.15        2:12.35   
10  Leon Rössger  2006  Uddevalla Sim    1:02.11        2:13.95   
11  Axel Hansson  2008  Uddevalla Sim    2:14.25        2:14.25   
12  Edvin Pettersson  2008  Simklubben Alingsås    1:04.31        2:18.93   
13  Erwin Karfunkel  2006  Uddevalla Sim    1:04.02        2:20.62   
14  Bjarki Niklasson  2008  Uddevalla Sim    1:10.40        2:26.21   
15  Viktor Forsberg  2007  Uddevalla Sim    1:13.06        2:28.11   
16  Cornelis Lillesköld  2007  Uddevalla Sim    1:13.20        2:33.46   
17  Viktor From  2005  Uddevalla Sim    1:17.49        2:39.59   
18  Viggo Vikarand  2009  Uddevalla Sim    1:15.34        2:40.44   
19  Samuel Övregaard  2008  Uddevalla Sim    1:21.17        2:56.49   
Augustino Yamroj  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Hjalmar Aronsson  2008  Uddevalla Sim            DNS   
John Åhlund  2005  Falkenbergs Simklubb            DNS   
Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  16:08 
 
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  16:35   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 52, 100m Fjäril pojkar 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tom Larsson  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.33        1:37.58   
Erik Bailey  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.88        1:38.60   
Axel Rodin  2007  Uddevalla Sim    47.22        1:40.91   
Philip Hansson  2007  Simklubben Elfsborg    50.64        1:53.32   
Vinston Åsén  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.18        1:57.60   
Leo Blomberg  2007  Uddevalla Sim    55.04        2:02.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  16:35 
 
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  16:42   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 53, 100m Fjäril flickor 12år, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alma Strömberg  2007  Simklubben Elfsborg    37.03        1:18.91   
Ines Pereira Garcia  2007  Skövde Simsällskap    38.16        1:19.60   
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening    37.82        1:20.47   
Ella Flyckt  2007  Simklubben Elfsborg    39.73        1:23.82   
Gilma Janesjö  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.56        1:27.47   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb    39.48        1:28.69   
Wilma Lendin Lundgren  2007  Skövde Simsällskap    41.23        1:29.20   
Malin Östblom  2007  Uddevalla Sim    42.49        1:32.81   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim    43.17        1:33.06   
10  Ebba Hellgren  2007  Uddevalla Sim    43.76        1:35.79   
11  Isabelle Gereonsson  2007  Skövde Simsällskap    44.39        1:37.89   
12  Emma Wikberg  2007  Trollhättans Simsällskap    43.28        1:40.48   
13  Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim    46.27        1:41.75   
14  Kajsa Andersson  2007  Skövde Simsällskap    48.19        1:42.04   
15  Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim    45.16        1:42.23   
16  Daniela Borg  2007  Simklubben Alingsås    50.66        1:47.56   
17  Nina Ljunggren  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.93        1:54.88   
18  Alva Dittmer  2007  Uddevalla Sim    53.96        1:56.56   
19  Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim    54.67        1:57.77   
Bella Jensen  2007  Uddevalla Sim            DNS   
Elin Hillström  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  30 mars 2019 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  16:42 
 
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  US-Cupen 2019    Utskriftsdatum  30 mars 2019   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  16:45   
  Arrangör  Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 mars 2019         
 
 
Gren 54, 50m Fjärilsim pojkar 14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Simonsson  2005  Uddevalla Sim            31.53   
Rasmus Faarinen  2005  Trollhättans Simsällskap            31.73   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            34.82   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            35.61   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            36.06   
William Erlandsson  2005  Uddevalla Sim            37.29   
Alvar Ejdesjö  2005  Simklubben Elfsborg            39.12   
Fabian Lövgren  2005  Simklubben Götene