Tulokset Sydkystens Børne- og Årgangs Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Børne-ogÅrgangs Cup | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 06:57 | |||
Arrangør | GTI Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 478 | 29.14 | 1:05.20 | 1:47.75 | 2:20.13 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:20.19 | |||||||||
2 | Nicklas Plank | 2004 | 478 | 28.11 | 1:05.01 | 1:50.00 | 2:20.20 | |||
GTI | 2:21.84 | |||||||||
3 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 410 | 30.73 | 1:06.99 | 1:53.81 | 2:27.52 | |||
GTI | 2:30.44 | |||||||||
4 | Emil Søby | 2004 | 403 | 31.90 | 1:10.01 | 1:54.53 | 2:28.31 | |||
GTI | 2:29.78 | |||||||||
5 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 386 | 31.84 | 1:14.36 | 1:56.00 | 2:30.46 | |||
GTI | 2:29.77 | |||||||||
6 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 374 | 31.82 | 1:11.79 | 1:58.66 | 2:32.05 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:28.02 | |||||||||
7 | Tobias Mølbak | 2004 | 335 | 31.12 | 1:11.31 | 2:01.77 | 2:37.85 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:32.96 | |||||||||
8 | Mikkel Nielsen | 2004 | 332 | 36.43 | 1:16.66 | 2:02.12 | 2:38.25 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:39.71 | |||||||||
- | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | DSQ | SW 7.5 ej udret ben | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:58.86 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Bastholm | 2005 | 371 | 31.28 | 1:11.03 | 1:57.51 | 2:32.52 | |||
GTI | 2:33.70 | |||||||||
2 | Anders Junker | 2005 | 356 | 32.11 | 1:10.02 | 1:59.21 | 2:34.66 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:41.28 | |||||||||
3 | Mads Sørensen | 2005 | 312 | 2:41.57 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.53 | |||||||||
4 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 295 | 35.94 | 1:20.57 | 2:08.09 | 2:44.53 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:45.56 | |||||||||
5 | Furkan Guler | 2005 | 278 | 34.07 | 1:17.05 | 2:09.53 | 2:47.83 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:47.39 | |||||||||
6 | Simon Kristoffersen | 2005 | 210 | 39.55 | 1:27.64 | 2:22.61 | 3:04.29 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:11.96 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 482 | 28.73 | 1:05.75 | 1:48.19 | 2:19.75 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:32.86 | |||||||||
2 | Andreas Mølbak | 2006 | 343 | 34.50 | 1:14.61 | 2:00.12 | 2:36.50 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:42.31 | |||||||||
3 | Simon Hejbroch | 2006 | 331 | 34.66 | 1:17.54 | 2:01.74 | 2:38.37 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:38.87 | |||||||||
4 | Christian Moefelt | 2006 | 274 | 2:48.69 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:48.76 | |||||||||
5 | Emil Espinoza | 2006 | 269 | 2:49.63 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:54.04 | |||||||||
6 | Victor Hemmingsen | 2006 | 265 | 2:50.66 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:49.86 | |||||||||
7 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 258 | 36.12 | 1:19.76 | 2:10.52 | 2:52.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:05.36 | |||||||||
8 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 250 | 35.67 | 1:20.54 | 2:14.70 | 2:53.91 | |||
GTI | 3:08.66 | |||||||||
9 | William F. Pilgaard | 2006 | 249 | 38.48 | 1:23.13 | 2:15.85 | 2:54.07 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:57.75 | |||||||||
10 | William Brix Søhoel | 2006 | 239 | 36.02 | 1:20.91 | 2:15.94 | 2:56.45 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:04.91 | |||||||||
11 | Frederik Vestergaard | 2006 | 226 | 35.73 | 1:21.01 | 2:20.61 | 2:59.73 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:19.69 | |||||||||
12 | Emil Olsen | 2006 | 223 | 37.33 | 1:23.34 | 2:20.79 | 3:00.64 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:58.60 | |||||||||
13 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 222 | 38.56 | 1:27.84 | 2:20.33 | 3:00.89 | |||
GTI | 3:04.26 | |||||||||
14 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 199 | 40.01 | 1:26.43 | 2:26.36 | 3:07.53 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:12.63 | |||||||||
15 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 196 | 40.84 | 1:27.64 | 2:29.64 | 3:08.60 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:08.80 | |||||||||
16 | Mark Dimon | 2006 | 191 | 45.69 | 1:35.85 | 2:28.79 | 3:10.22 | |||
GTI | 3:25.04 | |||||||||
17 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 181 | 42.00 | 1:28.45 | 2:30.44 | 3:13.51 | |||
GTI | 3:38.30 | |||||||||
- | Vincent Borup Schärer | 2006 | DNF | |||||||
GTI | 2:56.59 | |||||||||
- | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | DSQ | SW 6.2 Brystl 75m | ||||||
GTI | 3:33.46 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | 301 | 34.22 | 1:16.11 | 2:06.40 | 2:43.43 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:47.66 | |||||||||
2 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 258 | 34.66 | 1:19.02 | 2:11.87 | 2:51.99 | |||
GTI | 2:57.67 | |||||||||
3 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 255 | 2:52.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:56.12 | |||||||||
4 | Simon Voldmester | 2007 | 252 | 39.23 | 1:24.24 | 2:15.12 | 2:53.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:15.42 | |||||||||
5 | Victor Bjørneborg | 2007 | 247 | 36.49 | 1:21.72 | 2:13.30 | 2:54.54 | |||
GTI | 3:01.40 | |||||||||
6 | Marinus Leisvig | 2007 | 247 | 39.28 | 1:24.60 | 2:16.89 | 2:54.63 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:08.71 | |||||||||
7 | Victor Buck | 2007 | 246 | 2:54.96 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:54.60 | |||||||||
8 | Frederik William Holm | 2007 | 233 | 2:58.06 | ||||||
GTI | 2:55.65 | |||||||||
9 | William Hvid | 2007 | 230 | 38.72 | 1:24.25 | 2:18.77 | 2:58.92 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:04.65 | |||||||||
10 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 205 | 38.06 | 1:27.10 | 2:23.19 | 3:05.78 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:06.32 | |||||||||
11 | William Bendixen | 2007 | 203 | 38.72 | 1:26.69 | 2:24.41 | 3:06.51 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:35.59 | |||||||||
12 | Konradas Juska | 2007 | 197 | 40.99 | 1:29.22 | 2:27.67 | 3:08.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:15.76 | |||||||||
13 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 195 | 43.82 | 1:31.66 | 2:30.17 | 3:08.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:19.16 | |||||||||
14 | Nicolas Christiansen | 2007 | 195 | 41.67 | 1:27.93 | 2:26.77 | 3:09.00 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:04.39 | |||||||||
15 | Ib Fang Wang | 2007 | 193 | 42.77 | 1:31.42 | 2:27.73 | 3:09.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:16.80 | |||||||||
16 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 181 | 43.32 | 1:34.91 | 2:32.47 | 3:13.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.07 | |||||||||
17 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 177 | 42.22 | 1:30.41 | 2:29.30 | 3:14.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:15.14 | |||||||||
18 | August Juul-Andersen | 2007 | 170 | 44.75 | 1:34.68 | 2:33.63 | 3:17.88 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:17.02 | |||||||||
19 | Frej Matias Krog | 2007 | 152 | 49.13 | 1:39.19 | 2:41.26 | 3:25.40 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:31.62 | |||||||||
20 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 121 | 50.66 | 1:44.77 | 2:55.09 | 3:41.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:49.92 | |||||||||
21 | Benjamin Kofoed Thestrup | 2007 | 121 | 47.15 | 1:38.46 | 2:48.35 | 3:41.54 | |||
GTI | ||||||||||
22 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 120 | 43.62 | 1:43.50 | 2:53.53 | 3:42.18 | |||
GTI | 3:43.99 | |||||||||
23 | Noah Heuser | 2007 | 117 | 52.83 | 1:48.47 | 2:53.41 | 3:43.74 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | 108 | 51.49 | 1:49.48 | 3:03.37 | 3:50.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Jonathan Petersen | 2007 | 107 | 47.97 | 1:42.73 | 3:03.82 | 3:50.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | DNS | |||||||
GTI | 3:28.40 | |||||||||
- | Otto Cairo | 2007 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:04.29 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 245 | 37.35 | 1:23.80 | 2:16.26 | 2:55.09 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:05.96 | |||||||||
2 | Tristan Houman | 2008 | 192 | 40.80 | 1:30.78 | 2:26.78 | 3:09.85 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:18.38 | |||||||||
3 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | 176 | 42.14 | 1:30.87 | 2:30.15 | 3:15.46 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:16.71 | |||||||||
4 | Emil Mandsberg | 2008 | 168 | 44.24 | 1:35.23 | 2:35.04 | 3:18.66 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:30.00 | |||||||||
5 | William Zuk Rasmussen | 2008 | 138 | 46.83 | 1:36.83 | 2:45.17 | 3:31.98 | |||
GTI | 4:01.34 | |||||||||
6 | Hektor Wind Appel | 2008 | 124 | 51.73 | 1:48.09 | 2:51.71 | 3:39.60 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Albert Valgreen | 2009 | DSQ | SW 6.2 EFB 75m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Liam Jonasen | 2009 | DSQ | SW 9.2 Ej rygl 100m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Ogstrup | 2009 | DSQ | SW 9.2 ej rygl 100m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:05.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 06:57 |