Resultat för Sparekassen Vendsyssel Cup 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vendsyssel Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 15:48 | |||
Arrangør | Vendsyssel Cup & Svømmeklubben S68 Hjørring | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Årg. 2007-2019: Nord 2:34.18 2007-11-04 |
Årg. 2005-2006: S68 - Junior 2,1 (2004) 2:03.20 2018-01-27 |
Årg. 2003-2004: S68 - Junior 1,1 (2002) 1:59.69 2018-01-27 |
Årg. 0-2002: Aabybro Wondergirls (2001) 2:04.69 2018-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68 - Ung Jun 1 - Piger | 2007 | 233 | 2:33.14 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
Svømmeklubben S 68 | 2:29.00 | |||||||||
Patricia Nættermann | 2007 | 34.99 | 34.99 | |||||||
Nikoline Michaelsen | 2007 | 33.96 | 1:08.95 | |||||||
Alma Nygreen Sakic | 2008 | 42.65 | 1:51.60 | |||||||
Reka Szephalmi | 2009 | 41.54 | 2:33.14 | |||||||
2 | S68 - Ung Jun 2 - Piger | 2007 | 133 | 3:04.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:12.00 | |||||||||
Mathilde Christiansen | 2007 | 42.98 | 42.98 | |||||||
Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 47.67 | 1:30.65 | |||||||
Mathilde Kristensen | 2008 | 45.08 | 2:15.73 | |||||||
Amalie Nielsen | 2008 | 48.85 | 3:04.58 | |||||||
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Årg. 2007-2019: Nord 2:34.18 2007-11-04 |
Årg. 2005-2006: S68 - Junior 2,1 (2004) 2:03.20 2018-01-27 |
Årg. 2003-2004: S68 - Junior 1,1 (2002) 1:59.69 2018-01-27 |
Årg. 0-2002: Aabybro Wondergirls (2001) 2:04.69 2018-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68 - Junior 2,1 - Piger | 2005 | 452 | 2:02.76 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||||
Svømmeklubben S 68 | 2:02.00 | |||||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 29.68 | 29.68 | |||||||
Cecilie Michaelsen | 2005 | 31.12 | 1:00.80 | |||||||
Mathilde Thirup | 2005 | 30.03 | 1:30.83 | |||||||
Mie Asmussen | 2005 | 31.93 | 2:02.76 | |||||||
2 | S68 - Junior 2,2 - Piger | 2005 | 280 | 2:23.92 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:22.00 | |||||||||
Sofia Jørgensen | 2006 | 37.58 | 37.58 | |||||||
Selma Nygreen Sakic | 2006 | 37.49 | 1:15.07 | |||||||
Signe Gade | 2005 | 34.83 | 1:49.90 | |||||||
Josefine Høgh | 2005 | 34.02 | 2:23.92 | |||||||
3 | Nords Spice Girls | 2005 | 236 | 2:32.36 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:28.00 | |||||||||
Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 32.22 | 32.22 | |||||||
Anne-Sofie S. Overgaard | 2005 | 40.78 | 1:13.00 | |||||||
Josefine S. Overgaard | 2007 | 41.12 | 1:54.12 | |||||||
Helene Lavrsen | 2008 | 38.24 | 2:32.36 | |||||||
4 | S68 - Junior 2,3 - Piger | 2006 | 133 | 3:04.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:10.00 | |||||||||
Reinike Veenstra | 2006 | 42.19 | 42.19 | |||||||
Julie Amalie Fjorbak | 2006 | 55.22 | 1:37.41 | |||||||
Emma Jensen | 2006 | 50.90 | 2:28.31 | |||||||
Ida Jensen | 2006 | 35.95 | 3:04.26 | |||||||
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Årg. 2007-2019: Nord 2:34.18 2007-11-04 |
Årg. 2005-2006: S68 - Junior 2,1 (2004) 2:03.20 2018-01-27 |
Årg. 2003-2004: S68 - Junior 1,1 (2002) 1:59.69 2018-01-27 |
Årg. 0-2002: Aabybro Wondergirls (2001) 2:04.69 2018-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68 - Junior 1 - Piger | 2003 | 495 | 1:59.08 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
Svømmeklubben S 68 | 2:00.10 | |||||||||
Mille Winther | 2003 | 31.25 | 31.25 | |||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 26.82 | 58.07 | |||||||
Lærke Kjærsgaard | 2004 | 29.78 | 1:27.85 | |||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 31.23 | 1:59.08 | |||||||
2 | Nords Darlings | 2004 | 387 | 2:09.21 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:02.00 | |||||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 31.92 | 1:01.96 | |||||||
Astrid Jensen | 2005 | 33.49 | 1:35.45 | |||||||
Karoline Iversen | 2005 | 33.76 | 2:09.21 | |||||||
3 | Bsk08-1 | 2004 | 357 | 2:12.73 | ||||||
Brønderslev SK08 | 2:17.99 | |||||||||
Kristine Vestergaard | 2005 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Signe Broe Larsen | 2007 | 33.70 | 1:05.99 | |||||||
Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 35.61 | 1:41.60 | |||||||
Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 31.13 | 2:12.73 | |||||||
4 | Aabybro Power Girls | 2003 | 146 | 2:58.97 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 3:00.00 | |||||||||
Sofie Jeppesen | 2007 | 39.34 | 39.34 | |||||||
Louise Stick Lambertsen | 2003 | 41.22 | 1:20.56 | |||||||
Maja Simonsen | 2005 | 51.95 | 2:12.51 | |||||||
Andrea Dragsbæk Rasmussen | 2005 | 46.46 | 2:58.97 | |||||||
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Årg. 2007-2019: Nord 2:34.18 2007-11-04 |
Årg. 2005-2006: S68 - Junior 2,1 (2004) 2:03.20 2018-01-27 |
Årg. 2003-2004: S68 - Junior 1,1 (2002) 1:59.69 2018-01-27 |
Årg. 0-2002: Aabybro Wondergirls (2001) 2:04.69 2018-01-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aabybro Lady Leopards | 2001 | 484 | 2:00.02 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:00.00 | |||||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Ida Rønnow | 2006 | 28.88 | 58.42 | |||||||
Therese J Helt | 2006 | 31.92 | 1:30.34 | |||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 29.68 | 2:00.02 | |||||||
2 | Nords Net Dating | 1997 | 428 | 2:04.96 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:06.00 | |||||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Helena Rosenfeldt Zillmer | 2002 | 31.95 | 1:04.26 | |||||||
Naja Laitinen Wigard | 2003 | 30.88 | 1:35.14 | |||||||
Charlotte S. Jensen | 2002 | 29.82 | 2:04.96 | |||||||
- | S68 - Senior Piger | 1999 | DSQ | tyvstart 2. svømmer | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:58.00 | |||||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 29.15 | 29.15 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 15:48 |