2022-12-05   02:15:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sparekassen Vendsyssel Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Resultat Lb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Vendsyssel Cup 2019    Udskriftsdato  26 januar 2019   
  Stvne by  Hjrring    Udskriftstidspunkt  12:12   
  Arrangr  Vendsyssel Cup & Svmmeklubben S68 Hjrring         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  26 januar 2019         
 
 
Lb 11, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2007-2019 
rg. 2007-2019: Maria Bjrnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 
rg. 2005-2006: Lrke Hgsted 29.45 2016-11-05 
rg. 2003-2004: Charlotte S. Jensen 29.54 2016-11-05 
rg. 0-2002: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Broe Larsen  2007    322          33.90   
  Brnderslev SK08  36.92                 
Nikoline Michaelsen  2007    311          34.30   
  Svmmeklubben S 68  34.61                 
Clara Kornum  2007    241          37.30   
  Svmmeklubben Shesten  39.35                 
Sofie Jeppesen  2007    213          38.90   
  Aabybro Idrtsforening  41.24                 
Nicoline Brun Eliasen  2008    187          40.59   
  Svmmeklubben Nord  43.13                 
Helene Lavrsen  2008    186          40.65   
  Svmmeklubben Nord  40.55                 
Reka Szephalmi  2009    169          42.03   
  Svmmeklubben S 68  40.33                 
Mathilde Christiansen  2007    168          42.11   
  Svmmeklubben S 68  43.75                 
Alma Nygreen Sakic  2008    166          42.26   
  Svmmeklubben S 68  41.46                 
10  Mathilde Kristensen  2008    127          46.13   
  Svmmeklubben S 68                   
11  Astrid Munk Fuglsang  2009    116          47.59   
  Svmmeklubben S 68  54.59                 
12  Freya Christensen  2009    80          53.78   
  Svmmeklubben S 68                   
Amalie Nielsen  2008              DNS   
  Svmmeklubben S 68                   
Josefine S. Overgaard  2007              DSQ  afs bund v/30 
  Svmmeklubben Nord                   
Patricia Nttermann  2007              DSQ  tyvstart 
  Svmmeklubben S 68  33.10                 
 
Lb 11, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2005-2006 
rg. 2007-2019: Maria Bjrnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 
rg. 2005-2006: Lrke Hgsted 29.45 2016-11-05 
rg. 2003-2004: Charlotte S. Jensen 29.54 2016-11-05 
rg. 0-2002: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ophelia Kronborg Jensen  2005    497          29.33  13-14 Aldersgruppe Rekord 
  Aabybro Idrtsforening  29.52                 
Ida Rnnow  2006    493          29.41   
  Aabybro Idrtsforening  29.91                 
Anna Munk Fuglsang  2005    471          29.86   
  Svmmeklubben S 68  29.50                 
Mathilde Thirup  2005    437          30.62   
  Svmmeklubben S 68  31.06                 
Cecilie Michaelsen  2005    417          31.09   
  Svmmeklubben S 68  31.33                 
Mie Asmussen  2005    406          31.37   
  Svmmeklubben S 68  30.69                 
Astrid Jensen  2005    393          31.72   
  Svmmeklubben Nord  31.73                 
Karoline Iversen  2005    383          31.98   
  Svmmeklubben Nord  31.52                 
Kristine Vestergaard  2005    375          32.21   
  Brnderslev SK08  33.24                 
10  Mathilde Hoff Srensen  2006    343          33.19   
  Svmmeklubben Nord  34.18                 
11  Josefine Hgh  2005    333          33.52   
  Svmmeklubben S 68  33.80                 
12  Sofia Jrgensen  2006    292          35.03   
  Svmmeklubben S 68  35.05                 
13  Ida Jensen  2006    276          35.68   
  Svmmeklubben S 68  36.94                 
14  Nana Starcke Jeppesen  2006    266          36.10   
  Svmmeklubben Shesten  37.49                 
15  Selma Nygreen Sakic  2006    249          36.93   
  Svmmeklubben S 68  38.71                 
16  Freja Christensen  2006    231          37.83   
  Svmmeklubben Shesten  37.59                 
17  Freja Winther Mller  2006    205          39.36   
  Svmmeklubben Shesten  40.27                 
18  Anne-Sofie S. Overgaard  2005    173          41.70   
  Svmmeklubben Nord                   
19  Reinike Veenstra  2006    169          41.98   
  Svmmeklubben S 68  42.27                 
20  Emma Jensen  2006    137          45.02   
  Svmmeklubben S 68                   
21  Maja Simonsen  2005    111          48.30   
  Aabybro Idrtsforening                   
22  Andrea Dragsbk Rasmussen  2005    99          50.13   
  Aabybro Idrtsforening                   
23  Julie Amalie Fjorbak  2006    90          51.68   
  Svmmeklubben S 68                   
Line Madsen  2006              DSQ  tyvstart 
  Svmmeklubben Shesten  21.91                 
Maja Olesen  2006              DSQ  tyvstart 
  Svmmeklubben S 68                   
 
Lb 11, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2003-2004 
rg. 2007-2019: Maria Bjrnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 
rg. 2005-2006: Lrke Hgsted 29.45 2016-11-05 
rg. 2003-2004: Charlotte S. Jensen 29.54 2016-11-05 
rg. 0-2002: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lrke Hgsted  2003    535          28.61  15-16 Aldersgruppe Rekord 
  Svmmeklubben S 68  28.43                 
Lrke Kjrsgaard  2004    495          29.37  15-16 Aldersgruppe Rekord 
  Svmmeklubben S 68  29.35                 
Anne-Sophie Andersen  2004    489          29.48   
  Svmmeklubben Nord  29.52                 
Mille Winther  2003    456          30.19   
  Svmmeklubben S 68  29.65                 
Freja Klitgaard Larsen  2004    424          30.92   
  Svmmeklubben Nord  31.17                 
Sara Bundgaard  2003    424          30.93   
  Svmmeklubben S 68  30.20                 
Lrke Asmussen  2003    418          31.07   
  Svmmeklubben S 68  30.34                 
Naja Laitinen Wigard  2003    414          31.17   
  Svmmeklubben Nord  29.91                 
Kirstine Jrgensen  2004    398          31.59   
  Svmmeklubben S 68  31.83                 
10  Emma Jensen  2003    363          32.55   
  Svmmeklubben S 68  32.26                 
11  Mille Hovaldt  2004    344          33.16   
  Svmmeklubben Shesten  33.11                 
12  Sofie Se Mhlenberg  2004    278          35.57   
  Brnderslev SK08  36.19                 
13  Louise Stick Lambertsen  2003    194          40.13   
  Aabybro Idrtsforening  43.95                 
Emma Kjr Johannesen  2004              DNS   
  Brnderslev SK08  36.81                 
 
Lb 11, 50m Frisvmning Damer, Indledende rg. 0-2002 
rg. 2007-2019: Maria Bjrnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 
rg. 2005-2006: Lrke Hgsted 29.45 2016-11-05 
rg. 2003-2004: Charlotte S. Jensen 29.54 2016-11-05 
rg. 0-2002: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Viborg Larsen  2001    464          30.00   
  Aabybro Idrtsforening  29.48                 
Charlotte S. Jensen  2002    447          30.39   
  Svmmeklubben Nord  29.54                 
Amalije Kristensen  2002    441          30.52   
  Svmmeklubben S 68  30.85                 
Cecilie V Jensen  2002    427          30.86   
  Svmmeklubben S 68  30.19                 
Maria Kornum  2001    418          31.07   
  Svmmeklubben Shesten  30.22                 
Helena Rosenfeldt Zillmer  2002    373          32.28   
  Svmmeklubben Nord  32.85                 
Karoline Nielsen  1997    366          32.46   
  Svmmeklubben Nord  32.20                 
Emma Steen  2000    355          32.80   
  Svmmeklubben Shesten  33.31                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 januar 2019 
Licens til Svmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  12:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner