2024-06-25   13:58:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för SFI-Mästerskapen 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag

Resultat Gren 18 (Finaler) - Med pong och mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Med pong och mellantider 
 
  Tvling  SFI-MSTERSKAPEN 2019    Utskriftsdatum  02 helmikuu 2019   
  Tvlingsort  Karleby    Utskriftstid  18:20   
  Arrangr  KUS-GSS, JS-PU         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  02 helmikuu 2019         
 
 
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: Feelia Oy 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Pong  FINA          Tid  Status 
  Frening  Anmtid    Code             











 
Lauri Elomaa  2000  560          26.95   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.42                 
Anton Nuottajrvi  2000  502          27.94   
  Cetus Espoo  28.09                 
Daniel Rinne  2002  492          28.14   
  Cetus Espoo  28.11                 
Leo Mikkonen  2002  468          28.61   
  Cetus Espoo  29.26                 
Joona Ruuskanen  2000  465          28.68   
  Cetus Espoo  28.88                 
Teemu Annala  2001  459          28.80   
  Cetus Espoo  28.49                 
Oscar Skjl  2002    456          28.86   
  Cetus Espoo  30.27                 
Santeri Herpola  2003    454          28.91   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.30                 
Viktor Thodin  2000    447          29.06   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  29.48                 
10  Hugo Mattola  2001    439          29.22   
  Kokkolan Uimaseura  29.67                 
11  Joel Knaapi  2001    429          29.45   
  Cetus Espoo  30.27                 
12  Mihail Khanoukaev  2002    428          29.47   
  Cetus Espoo  29.34                 
13  Simon Ravals  2003    417          29.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  29.15                 
14  Eemil Kylm  2001    402          30.09   
  Cetus Espoo  29.42                 
15  Eemeli Raninen  2001    401          30.12   
  Helsingfors Simsllskap  28.91                 
15  Teemu Oksakari  2003    401          30.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  29.61                 
17  Jesse Anttila  2002    385          30.53   
  Kokkolan Uimaseura  30.13                 
18  Eerikki Laitala  2001    382          30.60   
  Cetus Espoo  30.34                 
18  Leevi Korpinen  2001    382          30.60   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.07                 
20  Konsta Pekkala  2003    374          30.84   
  Simmis Wanda  30.79                 
21  Robin Sderholm  2002    371          30.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  29.42                 
22  Elias Kalliokoski  2003    356          31.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  32.60                 
23  Teppo Jestoi  2003    342          31.76   
  Kokkolan Uimaseura  35.23                 
24  Joonas Jrvi  2002    334          32.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  32.59                 
25  Aki Hakkarainen  2003    324          32.35   
  Simmis Wanda  31.54                 
26  Juuso Syrjl  2001    299          33.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  32.32                 
Joel Tarvainen  1998              DNF   
  Kokkolan Uimaseura                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  02 helmikuu 2019 
Licensierad till: Kokkolan Uimaseura  Utskriftstid  18:20 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner