2019-11-18   00:59:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Roslagsmästerskapen 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Insim 08:00-08:50

Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öppna Roslagsmästerskapen 2019    Utskriftsdatum  03 februari 2019   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  11:13   
  Arrangör  Norrtälje Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 februari 2019         
 
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Hällkvist  2008  Täby Sim            35.85   
Stina Pedersen  2007  Täby Sim            36.39   
Rebecka Barkvall  2007  Danderyds Sim            37.17   
Ida Osund-Ireland  2007  Täby Sim            38.38   
Emma Alsén  2007  Täby Sim            39.25   
Viola Blomberg  2007  Norrtälje Simklubb            39.87   
Nova Larsson  2007  Ålands Simförening            40.59   
Nicole Dvali  2007  Åkersberga Simsällskap            40.95   
Olivia Allert  2007  Täby Sim            41.16   
10  Fia Metsola  2007  Ålands Simförening            41.41   
11  Emma Wahlqvist  2007  Täby Sim            42.36   
12  Hanna Gong  2007  Täby Sim            43.83   
13  Hanna Wickström  2007  Danderyds Sim            43.85   
14  Isabelle Sandström  2007  Gustavsbergs Simsällskap            43.99   
15  Emilia Rylander  2008  Täby Sim            44.15   
16  Isabelle Nilsson  2008  Danderyds Sim            44.75   
17  Sofia Sundström Curstedt  2008  Danderyds Sim            45.04   
18  Hannah Sommar  2007  Täby Sim            45.20   
19  Evelina Dahlberg  2007  Åkersberga Simsällskap            45.58   
20  Moa Eiving  2008  Åkersberga Simsällskap            45.63   
21  Natalie Donoso Hammar  2008  Danderyds Sim            45.93   
22  Emmy Scherdin  2008  Österby Simsällskap            46.49   
23  Isabell Wertheim  2008  Täby Sim            46.77   
24  Tyra Hållinder  2007  Norrtälje Simklubb            47.49   
25  Adella Nordin  2007  Åkersberga Simsällskap            47.70   
26  Nellie Bocké  2008  Åkersberga Simsällskap            49.06   
27  Alva Björk  2008  Täby Sim            49.07   
28  Micaela Donoso Hammar  2008  Danderyds Sim            49.63   
29  Caitlin Lenstad  2008  Täby Sim            49.92   
30  Hedda Härning Nilsson  2008  Täby Sim            50.82   
31  Edna Obradovac  2007  Norrtälje Simklubb            50.96   
32  Cornelia Sjöberg  2008  Täby Sim            51.24   
33  Josefin Björkman  2008  Österby Simsällskap            51.26   
34  Matilda Elofsson  2007  Täby Sim            51.58   
35  Nina Wang  2008  Täby Sim            51.61   
36  Meja Stenman Graflind  2007  Norrtälje Simklubb            54.19   
37  Ester von Goës  2008  Täby Sim            54.55   
38  Malin Blomgren  2008  Norrtälje Simklubb            54.82   
Ceverina Lindström  2007  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Elisa Andersson Darin  2008  Täby Sim            DSQ   
Isabelle Isufi Berlin  2008  Täby Sim            DSQ   
Matilda Bosson  2008  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Nora Mikalsen  2008  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 februari 2019 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  11:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner