Resultater for Øst Langbane Mesterskaber - GP2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Finaler) Junior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 2 / Øst Langbane | Udskriftsdato | 27 februar 2010 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | Svømmeklubben TRITON og Dansk Svømmeunion |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler, Junior |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 27.98 | 57.40 | 1:28.49 | 1:58.39 | |||
2 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 28.52 | 58.32 | 1:29.06 | 1:59.93 | |||
3 | Thomas Olsen | 1992 | Vest-Brøndby | 28.11 | 58.55 | 1:29.87 | 2:01.33 | |||
4 | Frederik Frederiksen | 1992 | Hvidovre Svømme Klub | 28.38 | 59.61 | 1:31.37 | 2:02.28 | |||
5 | Thor Andersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.12 | 59.43 | 1:31.10 | 2:02.61 | |||
6 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 29.48 | 1:00.26 | 1:31.90 | 2:03.28 | |||
7 | Hansotto Kristiansen | 1992 | Slagelse Svømmeklub | 28.76 | 59.79 | 1:32.21 | 2:04.55 | |||
8 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 29.20 | 1:00.43 | 1:33.59 | 2:04.72 | |||
9 | Martin Collignon | 1992 | GI-40 Hermes | 29.26 | 1:00.79 | 1:33.24 | 2:05.06 | |||
10 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | Herlev Svømning | 28.52 | 1:00.35 | 1:33.40 | 2:05.23 | |||
11 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.04 | 1:00.67 | 1:34.27 | 2:06.95 | |||
12 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | GI-40 Hermes | 28.87 | 1:00.65 | 1:32.99 | 2:06.97 | |||
13 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 28.54 | 1:00.30 | 1:33.27 | 2:06.98 | |||
14 | Emil K. Mortensen | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.80 | 1:02.14 | 1:35.10 | 2:07.46 | |||
15 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 29.18 | 1:01.23 | 1:34.52 | 2:07.48 | |||
16 | Joachim Petersen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.83 | 1:02.72 | 1:36.21 | 2:07.60 | |||
17 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.93 | 1:01.74 | 1:35.66 | 2:08.19 | |||
18 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 29.64 | 1:03.32 | 1:37.78 | 2:08.31 | |||
19 | Sofus Beck Hansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.79 | 1:02.22 | 1:35.99 | 2:08.53 | |||
20 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 30.44 | 1:03.37 | 1:36.32 | 2:09.08 | |||
21 | Jacob Nielsen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 29.99 | 1:02.42 | 1:35.80 | 2:09.57 | |||
22 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | GI-40 Hermes | 29.53 | 1:02.09 | 1:36.04 | 2:09.69 | |||
23 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | Greve Svømmeklub | 28.63 | 1:01.35 | 1:36.78 | 2:09.96 | |||
24 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 30.65 | 1:04.28 | 1:36.92 | 2:10.29 | |||
25 | Marc Bach Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.85 | 1:02.61 | 1:36.78 | 2:10.37 | |||
26 | Gustav Håkonsson | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 30.54 | 1:04.21 | 1:38.41 | 2:10.75 | |||
27 | Jonas Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 29.52 | 1:03.29 | 1:37.51 | 2:11.12 | |||
28 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.64 | 1:02.45 | 1:36.94 | 2:11.35 | |||
29 | Jakob Tingsgaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 30.31 | 1:03.23 | 1:37.11 | 2:11.87 | |||
30 | Frederik Fisker | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 30.41 | 1:03.79 | 1:38.82 | 2:13.07 | |||
31 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 30.62 | 1:03.88 | 1:38.97 | 2:13.57 | |||
32 | Rune Fyrstenborg | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 30.46 | 1:03.91 | 1:38.98 | 2:13.81 | |||
33 | Marcus Pagh | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 30.27 | 1:04.06 | 1:39.77 | 2:13.83 | |||
34 | Jonas Olczyk | 1994 | Allerød Svømmeklub | 29.84 | 1:03.89 | 1:40.07 | 2:16.06 | |||
35 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.84 | 1:07.19 | 2:18.82 | ||||
- | Oliver Grodt | 1994 | Greve Svømmeklub | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 februar 2010 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:22 |