Resultater for Øst Langbane Mesterskaber - GP2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 2 / Øst Langbane | Udskriftsdato | 27 februar 2010 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Svømmeklubben TRITON og Dansk Svømmeunion |
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Olivia Burmester | 1993 | Farum Svømmeklub | 33.81 | 1:09.67 | 1:49.98 | 2:27.89 | |||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 33.77 | 1:11.86 | 1:51.77 | 2:29.23 | Deltager ikke i finalen | ||
3 | Julie Schmidt | 1995 | Allerød Svømmeklub | 34.86 | 1:13.19 | 1:52.81 | 2:29.45 | |||
4 | Freja Kjær | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 33.18 | 1:11.13 | 1:49.91 | 2:29.58 | |||
5 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 33.70 | 1:11.48 | 1:50.66 | 2:29.78 | |||
6 | Pernille Christiansen | 1995 | Greve Svømmeklub | 35.34 | 1:14.42 | 1:52.55 | 2:31.86 | |||
7 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | JGI Svømning | 34.21 | 1:11.97 | 1:51.63 | 2:31.97 | |||
8 | Line Andersen | 1991 | Frederikssund Svømmeklub | 34.57 | 1:12.45 | 1:52.14 | 2:32.13 | |||
9 | Sigrid Jensen | 1990 | Hvidovre Svømme Klub | 33.52 | 1:11.66 | 1:52.13 | 2:33.67 | |||
10 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.12 | 1:13.07 | 1:53.54 | 2:34.38 | |||
11 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.41 | 1:13.09 | 1:53.68 | 2:35.46 | Deltager ikke i finalen | ||
12 | Emma Aabroe | 1994 | GI-40 Hermes | 35.56 | 1:15.46 | 1:56.15 | 2:36.54 | |||
13 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | Farum Svømmeklub | 34.27 | 1:14.04 | 1:55.53 | 2:37.46 | |||
14 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 35.11 | 1:14.98 | 1:56.18 | 2:37.58 | |||
15 | Mette Meyer | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 35.98 | 1:17.26 | 1:57.79 | 2:37.75 | |||
16 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 35.63 | 1:15.74 | 1:57.45 | 2:38.89 | |||
17 | Marisa Bjørklund | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 35.82 | 1:15.88 | 1:58.32 | 2:40.27 | |||
18 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 34.42 | 1:14.80 | 1:57.19 | 2:41.05 | |||
19 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 36.36 | 1:15.37 | 1:59.88 | 2:42.30 | |||
20 | Louise Hedelund | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 34.55 | 1:15.65 | 1:58.95 | 2:42.83 | |||
21 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 34.33 | 1:14.36 | 1:58.05 | 2:42.86 | |||
22 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Slangerup Svømmeklub | 36.33 | 1:15.15 | 2:00.09 | 2:43.49 | |||
23 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 34.94 | 1:17.11 | 2:03.22 | 2:44.13 | |||
24 | Jeannie Bjørklund | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 36.17 | 1:18.20 | 2:01.42 | 2:44.48 | |||
25 | Camilla Desvig-Bol | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 36.67 | 1:18.97 | 2:02.34 | 2:45.60 | |||
26 | Caroline Petersen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.67 | 1:18.75 | 2:01.62 | 2:47.93 | |||
27 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.70 | 1:20.42 | 2:04.53 | 2:49.36 | |||
28 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 37.97 | 1:21.47 | 2:09.55 | 2:55.63 | |||
29 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.55 | 1:21.04 | 2:07.73 | 2:55.75 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 februar 2010 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:34 |