Results for Øst Langbane Mesterskaber - GP2
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag formiddag
Resultat Løb 33 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 2 / Øst Langbane | Udskriftsdato | 28 februar 2010 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Svømmeklubben TRITON og Dansk Svømmeunion |
Løb 33, 200m Medley Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | Farum Svømmeklub | 33.17 | 1:09.47 | 1:53.96 | 2:25.76 | |||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 32.30 | 1:11.31 | 1:53.25 | 2:25.80 | |||
3 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 32.98 | 1:13.19 | 1:54.71 | 2:28.13 | |||
4 | Louise Jansen | 1984 | Allerød Svømmeklub | 31.35 | 1:10.94 | 1:54.95 | 2:28.98 | |||
5 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 33.76 | 1:10.68 | 1:55.79 | 2:29.75 | |||
6 | Mette Hasemann | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.28 | 1:10.65 | 1:54.00 | 2:29.87 | |||
7 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 32.94 | 1:11.63 | 1:56.54 | 2:30.10 | |||
8 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.S.L.F. | 31.87 | 1:10.84 | 1:56.19 | 2:30.13 | |||
9 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 32.05 | 1:09.23 | 1:56.57 | 2:30.17 | |||
10 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 33.51 | 1:15.10 | 1:58.15 | 2:32.16 | |||
11 | Trine Gudnitz | 1987 | Helsingør Svømmeklub | 33.34 | 1:11.78 | 1:58.87 | 2:32.26 | |||
12 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.98 | 1:11.21 | 1:58.14 | 2:32.92 | Deltager ikke i finalen | ||
13 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.41 | 1:10.91 | 1:59.84 | 2:34.09 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | 34.24 | 1:16.63 | 2:02.64 | 2:35.12 | |||
15 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.40 | 1:11.69 | 2:00.34 | 2:35.40 | |||
16 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.00 | 1:17.44 | 2:01.38 | 2:35.84 | Deltager ikke i finalen | ||
17 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.06 | 1:14.40 | 2:02.80 | 2:36.36 | Deltager ikke i finalen | ||
18 | Siri Wiecker | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 34.58 | 1:16.44 | 2:02.63 | 2:36.98 | |||
19 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 33.87 | 1:14.52 | 2:02.39 | 2:37.07 | Deltager ikke i finalen | ||
20 | Marianne Duijm | 1993 | JGI Svømning | 33.93 | 1:14.69 | 2:00.77 | 2:37.10 | |||
21 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.43 | 1:16.43 | 2:01.21 | 2:37.58 | |||
22 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.02 | 1:19.56 | 2:03.55 | 2:37.73 | |||
23 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 34.10 | 1:15.33 | 2:03.12 | 2:37.74 | |||
24 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.62 | 1:14.80 | 2:01.41 | 2:37.97 | |||
25 | Mette Meyer | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 34.07 | 1:17.57 | 2:04.37 | 2:38.35 | |||
26 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 34.19 | 1:16.37 | 2:03.19 | 2:38.40 | Deltager ikke i finalen | ||
27 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.39 | 1:14.16 | 2:02.39 | 2:38.42 | |||
28 | Julie Damberg | 1992 | Greve Svømmeklub | 32.18 | 1:16.38 | 2:01.63 | 2:38.60 | |||
29 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.24 | 1:15.15 | 2:38.85 | 2:38.85 | |||
30 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Slangerup Svømmeklub | 35.25 | 1:16.11 | 2:03.89 | 2:39.28 | |||
31 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 34.33 | 1:19.64 | 2:02.95 | 2:39.56 | |||
32 | Sophie Nordkild | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 34.30 | 1:16.57 | 2:03.91 | 2:39.75 | |||
33 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.84 | 1:16.86 | 2:04.87 | 2:40.14 | |||
34 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 35.47 | 1:15.58 | 2:04.09 | 2:40.16 | |||
35 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 34.11 | 1:17.90 | 2:03.94 | 2:40.80 | Deltager ikke i finalen | ||
36 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.98 | 1:14.27 | 2:02.75 | 2:40.85 | |||
37 | Julie Schmidt | 1995 | Allerød Svømmeklub | 32.98 | 1:16.66 | 2:04.15 | 2:40.90 | |||
38 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.54 | 1:18.37 | 2:05.21 | 2:41.10 | |||
39 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.23 | 1:18.13 | 2:06.33 | 2:41.17 | |||
40 | Anne Bach | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 33.06 | 1:15.80 | 2:03.19 | 2:41.43 | Deltager ikke i finalen | ||
41 | Line Andersen | 1991 | Frederikssund Svømmeklub | 33.80 | 1:15.54 | 2:03.82 | 2:41.52 | |||
42 | Emilie Riisberg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 37.60 | 1:19.71 | 2:06.52 | 2:41.67 | |||
43 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.80 | 1:15.01 | 2:05.39 | 2:41.74 | |||
44 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 35.27 | 1:20.95 | 2:07.08 | 2:42.28 | |||
45 | Amanda Dalsgaard | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 37.12 | 1:18.38 | 2:05.53 | 2:42.52 | |||
46 | Laura Kragholm | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 34.54 | 1:18.02 | 2:05.05 | 2:43.02 | |||
47 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 35.95 | 1:21.44 | 2:05.61 | 2:43.54 | |||
48 | Belinda Ervolder | 1995 | Slangerup Svømmeklub | 34.55 | 1:18.84 | 2:07.39 | 2:43.90 | |||
49 | Sofie Kisbye Høj | 1992 | Ishøj Svømme Klub | 37.33 | 1:17.01 | 2:03.79 | 2:43.93 | |||
50 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 35.86 | 1:16.54 | 2:08.24 | 2:45.24 | |||
51 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 36.42 | 1:19.96 | 2:06.61 | 2:45.45 | Deltager ikke i finalen | ||
52 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.59 | 1:17.32 | 2:09.32 | 2:45.50 | |||
53 | Frederikke Matthiassen | 1996 | JGI Svømning | 35.55 | 1:18.12 | 2:08.76 | 2:46.37 | |||
54 | Rikke Nissen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 36.95 | 1:24.12 | 2:07.00 | 2:46.63 | |||
55 | Pernille Mouritzen | 1993 | Vest-Brøndby | 33.30 | 1:16.37 | 2:05.67 | 2:46.98 | |||
56 | Henriette Stuhr | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.96 | 1:18.97 | 2:09.73 | 2:47.74 | |||
- | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 februar 2010 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:19 |