Resultater for Øst Langbane Mesterskaber - GP2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag formiddag
Resultat Løb 29 (Finaler) Junior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 2 / Øst Langbane | Udskriftsdato | 28 februar 2010 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | Svømmeklubben TRITON og Dansk Svømmeunion |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:13.61 2000-09-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.11 | 1:10.32 | 1:47.99 | 2:25.07 | |||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 34.80 | 1:12.01 | 1:50.25 | 2:26.78 | |||
3 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.86 | 1:11.43 | 1:49.25 | 2:27.54 | |||
4 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 34.68 | 1:11.74 | 1:50.15 | 2:27.96 | |||
5 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.77 | 1:11.24 | 1:50.43 | 2:30.10 | |||
6 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.30 | 1:13.35 | 1:52.37 | 2:30.30 | |||
7 | Sarah Bro | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 36.38 | 1:14.47 | 1:53.13 | 2:30.89 | |||
8 | Klara Strand Olesen | 1995 | Vest-Brøndby | 34.59 | 1:13.11 | 1:52.61 | 2:32.11 | |||
9 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 36.94 | 1:17.23 | 1:56.71 | 2:34.90 | |||
10 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.99 | 1:16.81 | 1:57.61 | 2:37.35 | |||
11 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 36.89 | 1:15.96 | 1:57.26 | 2:37.46 | |||
12 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 36.57 | 1:16.95 | 1:57.60 | 2:38.01 | |||
13 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 37.53 | 1:17.43 | 1:58.42 | 2:38.82 | |||
14 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 37.04 | 1:16.85 | 1:58.49 | 2:39.07 | |||
15 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.30 | 1:18.31 | 1:59.69 | 2:39.26 | |||
16 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.35 | 1:18.24 | 1:59.20 | 2:39.30 | |||
17 | Pernille Christiansen | 1995 | Greve Svømmeklub | 38.43 | 1:18.94 | 2:00.01 | 2:39.61 | |||
18 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 37.02 | 1:17.36 | 1:58.71 | 2:39.96 | |||
19 | Luna Lüchau Jensen | 1995 | Allerød Svømmeklub | 37.34 | 1:17.51 | 1:59.61 | 2:40.00 | |||
20 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | Herlev Svømning | 37.39 | 1:18.05 | 2:00.05 | 2:40.49 | |||
21 | Karoline Hauerbach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 36.21 | 1:17.15 | 1:58.73 | 2:40.65 | |||
22 | Linea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.06 | 1:18.65 | 2:00.03 | 2:40.83 | |||
23 | Julie Lunau | 1995 | Slangerup Svømmeklub | 37.62 | 1:17.54 | 1:59.57 | 2:40.88 | |||
24 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 37.55 | 1:18.92 | 2:00.29 | 2:41.22 | |||
25 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 38.48 | 1:19.03 | 2:01.35 | 2:42.46 | |||
26 | Isabel Brylov | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 38.07 | 1:19.37 | 2:00.71 | 2:42.54 | |||
27 | Nellie Friis | 1995 | Køge Svømmeklub | 38.14 | 1:18.76 | 2:01.62 | 2:43.97 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 februar 2010 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:11 |