Results for Limfjords Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 36.84 | 1:18.96 | |||||
2 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.65 | 1:19.32 | |||||
3 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 38.44 | 1:19.95 | |||||
4 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 39.14 | 1:21.96 | |||||
5 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 40.08 | 1:23.29 | |||||
6 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 41.70 | 1:25.90 | |||||
7 | Gro Sørensen | 2002 | Aarhus Swim | 41.87 | 1:28.24 | |||||
8 | Laura Christensen | 1997 | Aarhus Swim | 45.92 | 1:34.63 | |||||
9 | Amalie Vinther | 1995 | Aarhus Swim | 53.21 | 1:49.16 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.75 | 1:14.53 | |||||
2 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.00 | 1:15.15 | |||||
3 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.00 | 1:16.78 | |||||
4 | Laura Marie Dige | 2004 | Aarhus Swim | 37.07 | 1:17.83 | |||||
5 | Mathilde Østergaard | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 36.44 | 1:18.01 | |||||
6 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 38.01 | 1:20.56 | |||||
7 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.92 | 1:20.69 | |||||
8 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 39.13 | 1:21.03 | |||||
9 | Sofie Le Fevre | 2004 | Horsens Svømmeklub | 40.44 | 1:22.55 | |||||
10 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 39.58 | 1:22.57 | |||||
11 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 38.87 | 1:23.05 | |||||
12 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 40.57 | 1:24.76 | |||||
13 | Frida Saks Justesen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 39.84 | 1:25.24 | |||||
14 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub | 41.30 | 1:26.05 | |||||
15 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 42.17 | 1:26.82 | |||||
16 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Vejle Svømmeklub | 41.34 | 1:27.39 | |||||
17 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 43.85 | 1:30.32 | |||||
18 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 42.38 | 1:30.86 | |||||
19 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.18 | 1:31.75 | |||||
20 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 45.11 | 1:33.26 | |||||
21 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 45.61 | 1:35.66 | |||||
22 | Julie Jensen | 2003 | Odder Svømmeklub | 45.91 | 1:38.26 | |||||
23 | Julia Vestergaard | 2004 | Odder Svømmeklub | 48.70 | 1:40.51 | |||||
24 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 48.87 | 1:42.75 | |||||
- | Filippa Skydsgaard Jensen | 2004 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 39.74 | 1:24.16 | |||||
2 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | Svømmeklubben Koral | 41.03 | 1:25.72 | |||||
3 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 41.90 | 1:26.49 | |||||
4 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.87 | 1:26.61 | |||||
5 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 40.68 | 1:27.48 | |||||
6 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 41.76 | 1:28.07 | |||||
7 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 41.77 | 1:28.37 | |||||
8 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 42.49 | 1:28.97 | |||||
9 | Luanna Russo | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 41.49 | 1:29.28 | |||||
10 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 41.77 | 1:29.53 | |||||
11 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 41.71 | 1:29.99 | |||||
12 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 43.92 | 1:30.21 | |||||
13 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 43.66 | 1:30.91 | |||||
14 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 43.83 | 1:31.00 | |||||
15 | Laura Frost Rainer | 2005 | Vejle Svømmeklub | 43.14 | 1:31.28 | |||||
16 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | Aarhus Swim | 43.61 | 1:32.13 | |||||
17 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 43.93 | 1:32.19 | |||||
18 | Dagmar Keller | 2006 | Aarhus Swim | 43.05 | 1:32.31 | |||||
19 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.85 | 1:32.41 | |||||
20 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 45.01 | 1:34.73 | |||||
21 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 44.18 | 1:35.35 | |||||
22 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 44.95 | 1:35.53 | |||||
23 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 46.70 | 1:36.52 | |||||
24 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 46.33 | 1:36.69 | |||||
25 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 48.67 | 1:41.44 | |||||
26 | Mette Tang | 2005 | Durup IF | 46.52 | 1:41.61 | |||||
27 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 48.70 | 1:41.92 | |||||
28 | Ida F. Klaris | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.57 | 1:43.27 | |||||
29 | Mathilde Irmschler | 2006 | Ikast Svømmeklub | 49.30 | 1:44.88 | |||||
30 | Thea Kvejborg | 2006 | Svømmeklubben Koral | 50.06 | 1:46.04 | |||||
31 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 50.30 | 1:46.24 | |||||
32 | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 49.96 | 1:48.68 | |||||
33 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | Aarhus Swim | 52.07 | 1:48.91 | |||||
34 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 52.00 | 1:50.13 | |||||
35 | Elisa Jakobsen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 51.95 | 1:51.63 | |||||
36 | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 54.60 | 1:54.16 | |||||
- | Freja Klarskov Nielsen | 2006 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.34 | 1:24.98 | |||||
2 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 41.47 | 1:27.44 | |||||
3 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 43.27 | 1:29.22 | |||||
4 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.70 | 1:35.61 | |||||
5 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 45.58 | 1:36.00 | |||||
6 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.83 | 1:38.22 | |||||
7 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 46.75 | 1:38.24 | |||||
8 | Mia Plougman | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 48.28 | 1:40.90 | |||||
9 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 47.80 | 1:41.31 | |||||
10 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.06 | 1:41.76 | |||||
11 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 50.20 | 1:43.94 | |||||
12 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 51.32 | 1:44.32 | |||||
13 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 48.66 | 1:44.79 | |||||
14 | Frida Hinge | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 51.05 | 1:46.13 | |||||
15 | Rosa Ella Kjems | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 51.99 | 1:46.27 | |||||
16 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 51.75 | 1:46.85 | |||||
17 | Nicoline Aa Høeg | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 52.25 | 1:46.99 | |||||
18 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 51.67 | 1:48.30 | |||||
19 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 53.45 | 1:49.19 | |||||
20 | Edita Nisic | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 50.67 | 1:49.47 | |||||
20 | Isabella Bertelsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 50.09 | 1:49.47 | |||||
22 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 51.53 | 1:50.21 | |||||
23 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 51.30 | 1:50.47 | |||||
24 | Nadia Bager | 2008 | Thisted Svømmeklub | 54.84 | 1:53.03 | |||||
25 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 55.09 | 1:53.13 | |||||
26 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 55.46 | 1:53.67 | |||||
27 | Olivia Macartney | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 55.11 | 1:53.76 | |||||
28 | Frida Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 54.12 | 1:54.31 | |||||
29 | Ida Gjelstrup | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 54.19 | 1:54.43 | |||||
30 | Amalie Moeskjær | 2007 | Ikast Svømmeklub | 51.87 | 1:54.88 | |||||
31 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 54.57 | 1:54.96 | |||||
32 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 55.09 | 1:55.73 | |||||
33 | Anna Katrine Willems | 2008 | Aarhus Swim | 56.00 | 1:56.49 | |||||
34 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 58.35 | 1:56.74 | |||||
35 | Laura Norup | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 55.86 | 2:00.45 | |||||
36 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 59.01 | 2:02.34 | |||||
37 | Freya Møller Nielsen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 57.10 | 2:03.37 | |||||
38 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 59.69 | 2:04.67 | |||||
39 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:00.96 | 2:04.72 | |||||
40 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 59.45 | 2:05.33 | |||||
41 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:02.35 | 2:07.38 | |||||
42 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 1:01.21 | 2:09.11 | |||||
43 | Sarah Bennetsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:02.38 | 2:10.11 | |||||
- | Cathrine Madsen | 2007 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 2 flyben e/25m | |||||
- | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | DSQ | Flere flyben e/start | |||||
- | Kristine Jacobsen | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:36 |