Resultater for Limfjords Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2019 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 27.99 | 56.89 | |||||
2 | Marie Christensen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 29.86 | 1:01.25 | |||||
3 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.13 | 1:01.30 | |||||
4 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 29.42 | 1:01.58 | |||||
5 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.30 | 1:02.37 | |||||
6 | Victoria K. Jespersen | 2001 | Aarhus Swim | 31.17 | 1:04.67 | |||||
7 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.37 | 1:06.03 | |||||
8 | Sofia Ingeberg | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 31.83 | 1:06.08 | |||||
9 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 31.89 | 1:07.03 | |||||
10 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.40 | 1:07.22 | |||||
11 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 33.35 | 1:08.65 | |||||
12 | Gro Sørensen | 2002 | Aarhus Swim | 33.86 | 1:08.95 | |||||
13 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub | 33.80 | 1:10.87 | |||||
14 | Mie Trothe | 1998 | Aarhus Swim | 34.50 | 1:11.24 | |||||
15 | Jasmin Jespersen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 34.83 | 1:12.04 | |||||
16 | Amalie Vinther | 1995 | Aarhus Swim | 35.82 | 1:13.16 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 29.40 | 1:00.43 | |||||
2 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 29.56 | 1:00.50 | |||||
3 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 30.16 | 1:01.54 | |||||
4 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 30.04 | 1:01.73 | |||||
5 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 30.46 | 1:02.41 | |||||
6 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 30.45 | 1:02.63 | |||||
7 | Frida Saks Justesen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 30.56 | 1:02.79 | |||||
8 | Laura Marie Dige | 2004 | Aarhus Swim | 30.66 | 1:03.38 | |||||
9 | Sarah Carugati | 2004 | Aarhus Swim | 30.66 | 1:04.14 | |||||
10 | Clara Skrydstrup | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 30.79 | 1:04.31 | |||||
11 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 31.06 | 1:04.46 | |||||
12 | Sofie Le Fevre | 2004 | Horsens Svømmeklub | 30.91 | 1:04.64 | |||||
13 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.28 | 1:04.77 | |||||
14 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | 31.42 | 1:04.96 | |||||
15 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 31.57 | 1:05.27 | |||||
16 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 31.73 | 1:05.40 | |||||
17 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.76 | 1:05.53 | |||||
18 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 31.72 | 1:05.77 | |||||
19 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 31.86 | 1:06.02 | |||||
20 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.01 | 1:06.87 | |||||
21 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 32.49 | 1:07.10 | |||||
22 | Mathilde Østergaard | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 32.21 | 1:07.74 | |||||
23 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 33.20 | 1:08.73 | |||||
24 | Maja Poulsen | 2003 | Durup IF | 33.33 | 1:08.91 | |||||
25 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 33.32 | 1:09.26 | |||||
26 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub | 33.64 | 1:10.74 | |||||
27 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 34.31 | 1:11.43 | |||||
28 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 35.55 | 1:13.11 | |||||
29 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 35.07 | 1:13.30 | |||||
30 | Julie Jensen | 2003 | Odder Svømmeklub | 35.88 | 1:14.01 | |||||
31 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.27 | 1:14.56 | |||||
32 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.13 | 1:15.42 | |||||
33 | Liv Bendixen | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 36.28 | 1:15.70 | |||||
34 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 35.25 | 1:15.96 | |||||
35 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 35.51 | 1:16.46 | |||||
36 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 37.49 | 1:17.10 | |||||
37 | Freja Houmann-Esbensen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.77 | 1:17.12 | |||||
38 | Filippa Skydsgaard Jensen | 2004 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.73 | 1:19.47 | |||||
39 | Julia Vestergaard | 2004 | Odder Svømmeklub | 42.69 | 1:28.99 | |||||
40 | Julie Lichscheidt | 2004 | Struer Svømmeklub | 41.80 | 1:31.44 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.83 | 1:04.54 | |||||
2 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 31.05 | 1:05.51 | |||||
3 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 32.29 | 1:06.76 | |||||
4 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 32.03 | 1:07.41 | |||||
4 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 32.40 | 1:07.41 | |||||
6 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 32.59 | 1:07.60 | |||||
7 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 32.31 | 1:07.92 | |||||
8 | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svømmeklub | 32.58 | 1:07.97 | |||||
9 | Femke Iris Keulen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 33.13 | 1:08.00 | |||||
10 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 32.21 | 1:08.28 | |||||
11 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 33.78 | 1:09.98 | |||||
12 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 34.20 | 1:10.64 | |||||
13 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.61 | 1:10.65 | |||||
14 | Laura Frost Rainer | 2005 | Vejle Svømmeklub | 34.53 | 1:11.81 | |||||
15 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 34.31 | 1:11.85 | |||||
16 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.60 | 1:11.94 | |||||
17 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | Aarhus Swim | 35.07 | 1:12.51 | |||||
18 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 35.23 | 1:13.30 | |||||
19 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 34.98 | 1:13.67 | |||||
20 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.02 | 1:14.49 | |||||
21 | Freja Bjørn | 2005 | Aarhus Swim | 35.05 | 1:14.56 | |||||
22 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 36.21 | 1:14.58 | |||||
23 | Katrine Bager | 2006 | Thisted Svømmeklub | 35.47 | 1:14.72 | |||||
24 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 35.90 | 1:14.74 | |||||
25 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Aarhus Swim | 36.42 | 1:15.21 | |||||
26 | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.27 | 1:15.41 | |||||
27 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.62 | 1:15.84 | |||||
28 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 36.28 | 1:16.10 | |||||
29 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 37.41 | 1:16.80 | |||||
29 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 36.81 | 1:16.80 | |||||
31 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 37.17 | 1:18.15 | |||||
32 | Dagmar Keller | 2006 | Aarhus Swim | 38.75 | 1:19.34 | |||||
33 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 37.48 | 1:19.64 | |||||
34 | Julie Bogh | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.95 | 1:20.09 | |||||
35 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 41.14 | 1:23.11 | |||||
36 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.99 | 1:23.25 | |||||
37 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 40.22 | 1:23.34 | |||||
38 | Ida F. Klaris | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.18 | 1:23.48 | |||||
39 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 41.52 | 1:23.84 | |||||
40 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 39.90 | 1:23.89 | |||||
41 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 40.76 | 1:23.92 | |||||
42 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 40.90 | 1:24.90 | |||||
43 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | Aarhus Swim | 40.33 | 1:25.24 | |||||
44 | Mette Tang | 2005 | Durup IF | 40.79 | 1:25.68 | |||||
45 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 41.12 | 1:25.72 | |||||
46 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 42.16 | 1:28.11 | |||||
47 | Caroline Sloth | 2005 | Struer Svømmeklub | 44.35 | 1:34.20 | |||||
48 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 44.91 | 1:34.81 | |||||
49 | Mathilde Irmschler | 2006 | Ikast Svømmeklub | 46.33 | 1:35.83 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristiane Frøslev | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 32.85 | 1:09.80 | |||||
2 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 35.08 | 1:10.06 | |||||
3 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 33.58 | 1:10.38 | |||||
4 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.62 | 1:15.06 | |||||
5 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 35.92 | 1:15.38 | |||||
6 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 37.20 | 1:16.10 | |||||
7 | Amalie Kirkegaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 36.25 | 1:17.33 | |||||
8 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 35.98 | 1:18.04 | |||||
9 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 38.65 | 1:19.10 | |||||
10 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Aarhus Swim | 38.99 | 1:19.34 | |||||
11 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 37.90 | 1:19.47 | |||||
12 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 37.53 | 1:19.73 | |||||
13 | Julie Norman Ramer | 2007 | Aarhus Swim | 37.22 | 1:19.74 | |||||
14 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 38.16 | 1:20.33 | |||||
15 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 38.52 | 1:21.17 | |||||
16 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 38.59 | 1:21.94 | |||||
17 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 39.74 | 1:22.15 | |||||
18 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 39.74 | 1:22.87 | |||||
19 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 41.51 | 1:23.85 | |||||
20 | Isabella Bertelsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 40.76 | 1:23.93 | |||||
21 | Silje Kjær Routhe | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 39.37 | 1:23.98 | |||||
22 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 41.21 | 1:24.74 | |||||
23 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 41.32 | 1:24.82 | |||||
24 | Nicoline Aa Høeg | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 41.42 | 1:25.12 | |||||
25 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 40.46 | 1:25.23 | |||||
26 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 41.18 | 1:25.35 | |||||
27 | Edita Nisic | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 40.60 | 1:26.79 | |||||
28 | Mia Plougman | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 41.58 | 1:27.14 | |||||
29 | Amalie Moeskjær | 2007 | Ikast Svømmeklub | 38.65 | 1:27.27 | |||||
30 | Sofie Barack Søe | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 41.97 | 1:27.77 | |||||
31 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 41.93 | 1:27.78 | |||||
32 | Rosa Ella Kjems | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 42.90 | 1:28.28 | |||||
33 | Ida Gjelstrup | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 42.21 | 1:30.51 | |||||
34 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 42.64 | 1:30.92 | |||||
35 | Signe Laursen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 43.70 | 1:31.30 | |||||
36 | Olivia Macartney | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 44.12 | 1:31.32 | |||||
37 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | 42.97 | 1:31.39 | |||||
38 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 43.57 | 1:31.95 | |||||
39 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 44.39 | 1:33.22 | |||||
40 | Lea Timmermand | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 44.31 | 1:34.04 | |||||
41 | Astrid Hartmann | 2008 | Vejle Svømmeklub | 44.79 | 1:34.55 | |||||
42 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 44.67 | 1:35.36 | |||||
43 | Anna Katrine Willems | 2008 | Aarhus Swim | 44.60 | 1:36.05 | |||||
44 | Laura Winum Andersen | 2009 | Aarhus Swim | 44.86 | 1:36.49 | |||||
45 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 45.44 | 1:38.03 | |||||
46 | Ema Ilic | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 43.56 | 1:38.99 | |||||
47 | Nanna B. Eriksen | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 46.48 | 1:39.63 | |||||
48 | Frida Hinge | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 47.87 | 1:41.22 | |||||
49 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 48.12 | 1:41.97 | |||||
50 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 49.11 | 1:44.80 | |||||
51 | Cathrine Madsen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 50.80 | 1:48.80 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 januar 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:54 |