2020-11-30   22:10:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Glasriket cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag eftermiddag 23/3, Pass 2

Document
Resultat
Arena Glasriket Cup
Arrangör:
Plats: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 16, 200m Medley Herrar  - Final
Sponsor: Nybro Glasbruk
2:06.32 Jesper Jonsson Växjö Simsällskap 2012-04-15
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustaf Mild 1997 Anderstorps Simsällskap +0.81 2:16.34
50m: 30.12
100m: 1:05.30
(35.18)
150m: 1:44.32
(39.02)
200m: 2:16.34
(32.02)
2 Carl Lingström 2002 Kalmar Simsällskap +0.72 2:19.18 +2.84
50m: 30.18
100m: 1:06.88
(36.70)
150m: 1:45.68
(38.80)
200m: 2:19.18
(33.50)
3 Philip Turkowitch 2003 Kalmar Simsällskap +0.69 2:21.39 +5.05
50m: 28.34
100m: 1:04.16
(35.82)
150m: 1:48.46
(44.30)
200m: 2:21.39
(32.93)
4 Anton Strand 2003 Växjö Simsällskap +0.58 2:25.55 +9.21
50m: 29.23
100m: 1:07.43
(38.20)
150m: 1:52.97
(45.54)
200m: 2:25.55
(32.58)
5 Oskar Axandersson 2002 Växjö Simsällskap +0.83 2:27.73 +11.39
50m: 29.50
100m: 1:08.68
(39.18)
150m: 1:52.45
(43.77)
200m: 2:27.73
(35.28)
6 Hugo Fransson 2005 Kalmar Simsällskap +0.73 2:30.22 +13.88
50m: 31.55
100m: 1:09.06
(37.51)
150m: 1:54.61
(45.55)
200m: 2:30.22
(35.61)
7 Albin Tallbäck 2005 Anderstorps Simsällskap +0.57 2:30.34 +14.00
50m: 33.32
100m: 1:10.98
(37.66)
150m: 1:55.56
(44.58)
200m: 2:30.34
(34.78)
8 Alvin Eriksson 2003 Växjö Simsällskap +0.48 2:30.44 +14.10
50m: 30.67
100m: 1:10.75
(40.08)
150m: 1:55.93
(45.18)
200m: 2:30.44
(34.51)
9 Johan Nilsson 2001 Älmhults Simsällskap +0.72 2:30.86 +14.52
50m: 31.03
100m: 1:11.75
(40.72)
150m: 1:55.11
(43.36)
200m: 2:30.86
(35.75)
10 Mircea Gabriel Hristodor 2004 Växjö Simsällskap +0.77 2:32.54 +16.20
50m: 31.29
100m: 1:12.12
(40.83)
150m: 1:58.22
(46.10)
200m: 2:32.54
(34.32)
11 Stefanos Gavriliidis 2003 Västerviks Simsällskap +0.70 2:33.98 +17.64
50m: 29.38
100m: 1:11.95
(42.57)
150m: 2:00.45
(48.50)
200m: 2:33.98
(33.53)
12 Tim Ericksson 2002 Kalmar Simsällskap +0.65 2:35.68 +19.34
50m: 31.84
100m: 1:13.11
(41.27)
150m: 1:58.34
(45.23)
200m: 2:35.68
(37.34)
13 Henrik Pap 2001 Kalmar Simsällskap +0.75 2:36.53 +20.19
50m: 31.72
100m: 1:11.38
(39.66)
150m: 1:58.97
(47.59)
200m: 2:36.53
(37.56)
14 Linus Gildert 2003 Hvetlanda Simsällskap +0.77 2:36.81 +20.47
50m: 32.36
100m: 1:15.66
(43.30)
150m: 2:02.36
(46.70)
200m: 2:36.81
(34.45)
15 Leo Spogardh 2004 Karlshamns Simklubb +0.59 2:37.73 +21.39
50m: 32.16
100m: 1:09.94
(37.78)
150m: 1:59.41
(49.47)
200m: 2:37.73
(38.32)
16 Anton Hjelmberg 2001 Växjö Simsällskap +0.83 2:41.12 +24.78
50m: 34.34
100m: 1:18.15
(43.81)
150m: 2:04.16
(46.01)
200m: 2:41.12
(36.96)
17 Liam Nilsson 2006 Växjö Simsällskap +0.76 2:41.76 +25.42
50m: 35.42
100m: 1:16.18
(40.76)
150m: 2:07.85
(51.67)
200m: 2:41.76
(33.91)
18 Erik Wiloboken 2002 Älmhults Simsällskap +0.81 2:42.29 +25.95
50m: 35.25
100m: 1:16.66
(41.41)
150m: 2:03.72
(47.06)
200m: 2:42.29
(38.57)
19 Ludvig Asplund 2003 Kalmar Simsällskap +0.74 2:42.46 +26.12
50m: 34.12
100m: 1:14.19
(40.07)
150m: 2:02.46
(48.27)
200m: 2:42.46
(40.00)
20 Mattias Jönsson 2006 Växjö Simsällskap +0.90 2:43.44 +27.10
50m: 37.48
100m: 1:18.27
(40.79)
150m: 2:06.99
(48.72)
200m: 2:43.44
(36.45)
21 Erik Hjelmberg 2003 Växjö Simsällskap +0.74 2:45.54 +29.20
50m: 36.32
100m: 1:17.61
(41.29)
150m: 2:06.91
(49.30)
200m: 2:45.54
(38.63)
22 Yannick Winkler 2003 Västerviks Simsällskap +0.81 2:45.82 +29.48
50m: 34.62
100m: 1:21.01
(46.39)
150m: 2:09.09
(48.08)
200m: 2:45.82
(36.73)
23 Johan Hjelmberg 2005 Växjö Simsällskap +0.62 2:45.96 +29.62
50m: 39.19
100m: 1:20.43
(41.24)
150m: 2:08.32
(47.89)
200m: 2:45.96
(37.64)
24 Pontus Sunnerborn 2000 Kalmar Simsällskap +0.76 2:47.82 +31.48
50m: 34.76
100m: 1:18.58
(43.82)
150m: 2:07.57
(48.99)
200m: 2:47.82
(40.25)
25 Elliot Asplund 2003 Kalmar Simsällskap +0.69 2:48.35 +32.01
50m: 33.29
100m: 1:15.56
(42.27)
150m: 2:07.43
(51.87)
200m: 2:48.35
(40.92)
26 Adrian Spogardh 2004 Karlshamns Simklubb +0.84 2:49.72 +33.38
50m: 33.94
100m: 1:14.58
(40.64)
150m: 2:09.40
(54.82)
200m: 2:49.72
(40.32)
27 Linus Kling 2004 Växjö Simsällskap +0.75 2:50.58 +34.24
50m: 39.40
100m: 1:24.29
(44.89)
150m: 2:15.15
(50.86)
200m: 2:50.58
(35.43)
28 Fabian Kelemit 2004 Växjö Simsällskap -.-- 2:51.08 +34.74
50m: 37.46
100m: 1:23.29
(45.83)
150m: 2:12.33
(49.04)
200m: 2:51.08
(38.75)
29 Milton Krantz 2006 Simklubben 1970 +0.65 2:55.72 +39.38
50m: 37.25
100m: 1:22.17
(44.92)
150m: 2:16.84
(54.67)
200m: 2:55.72
(38.88)
30 Filip Salehzadeh 2002 Hvetlanda Simsällskap -.-- 2:59.25 +42.91
50m: 37.75
100m: 1:26.26
(48.51)
150m: 2:18.13
(51.87)
200m: 2:59.25
(41.12)
31 Måns Elowsson 2004 Alvesta Simsällskap +0.75 2:59.57 +43.23
50m: 36.68
100m: 1:26.73
(50.05)
150m: 2:21.22
(54.49)
200m: 2:59.57
(38.35)
32 Erik Axelsson 2007 Markaryds Simsällskap -.-- 3:01.55 +45.21
50m: 42.61
100m: 1:25.49
(42.88)
150m: 2:22.08
(56.59)
200m: 3:01.55
(39.47)
33 Lukas Fogelström 2005 Växjö Simsällskap +0.81 3:05.06 +48.72
50m: 42.47
100m: 1:29.23
(46.76)
150m: 2:23.18
(53.95)
200m: 3:05.06
(41.88)
34 Adrian Rudén 2006 Hultsfreds Simsällskap +0.84 3:10.52 +54.18
50m: 42.65
100m: 1:34.15
(51.50)
150m: 2:29.06
(54.91)
200m: 3:10.52
(41.46)
35 Jacob Edlund 2006 Ronneby Simsällskap +1.04 3:30.01 +1:13.67
50m: 47.12
100m: 1:39.51
(52.39)
150m: 2:42.45
(1:02.94)
200m: 3:30.01
(47.56)
36 Benjamin Nilsson 2007 Tranås Simsällskap -.-- 3:33.55 +1:17.21
50m: 49.99
100m: 1:42.92
(52.93)
150m: 2:48.46
(1:05.54)
200m: 3:33.55
(45.09)
37 Max König 2008 Tranås Simsällskap -.-- 3:33.71 +1:17.37
50m: 51.01
100m: 1:47.64
(56.63)
150m: 2:48.58
(1:00.94)
200m: 3:33.71
(45.13)
38 Isak Hässlebro 2007 Växjö Simsällskap +0.60 3:50.60 +1:34.26
50m: 51.90
100m: 1:48.21
(56.31)
150m: 2:55.70
(1:07.49)
200m: 3:50.60
(54.90)
- Filip Nymberg 2003 Växjö Simsällskap +1.00 DSQ
- Malte Ljunggren 2006 Kristianstads SLS +0.76 DSQ
- Szymon Machaj 2006 Kalmar Simsällskap +0.75 DSQ
- Theo Ståhle 2006 Växjö Simsällskap -.-- DSQ
- Alfred Enlund 2005 Tranås Simsällskap +0.95 DSQ
- Leon Larsson 2005 Simklubben 1970 -.-- DSQ
- Ozzy Melin 2006 Kristianstads SLS -.-- DSQ
- Hugo Hermansson 2004 Växjö Simsällskap +0.77 DSQ
- Tony Kerman 2005 Anderstorps Simsällskap +0.67 DSQ
- William Feldt 2005 Kristianstads SLS -.-- DSQ
- Frans Johansson 2006 Växjö Simsällskap -.-- DNF
Grenen officiell:  2019-03-23 18:22:07
2019-03-23 18:23:19 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Växjö Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner